Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-11-05, 20:41   #1
Miodas
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie FF 1.8 TDci (115KM) `04 - polecacie silnik ?

Witam raz jeszcze...

Jak juz pisalem w powitaniu, mam na oku fajnego Forda Focusa `04r. 1.8TDci - 115KM.
Wiem z autopsji, ze silniki 1.6 Zetec sa to bardzo dobre jednostki, bezawaryjne, choc malo dynamiczne.
Nie wiem natomiast nic o silniku 1.8TDci. Znajomy ma Mondeo 2.0TDci - 130KM. Mialem zamiar tez takie autko sobie kupic, ale jest dla mnie jednak za duze.
Niestety w foczkach nie ma takich silniczkow Najmocniejszy fabryczny diesel jak zapewne zdazyliscie sie zorientowac to wlasnie 1.8 - 115PS.

Mam wiec do Was mase pytan. Jak sie sprawuje ? Jak z bezawaryjnoscia ? Jak z dynamika ? Znajomek od tego Mondeo twierdzi, ze nie slyszal nic dobrego o tych silnikach. Wrecz przeciwnie. Ja natomiast zdazylem juz przeczytac na tym forum o bardzo kosztownych awariach kola zamachowego.

Bede niezmiernie wdzieczny o wszelkie komentarze, sugestie oraz Wasze doswiadczenia.


Tak na marginesie.. autko piekne Sprowadzone od dealera z Niemiec (wersja DEMO w salonie). Jutro jade obejrzec.

24 tys. przebiegu, polskora, climatronic, xenony... Full

OMG.. chyba sie napalilem

Pozdrawiam
Miodas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 22:44   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

a ja wręcz przeciwnie słyszałem... że właśnie te mondeowskie tdci są bardziej awaryjne. koleś z ASO mi powiedział, że np. o wiele częściej trafiały do nich do serwisu mondeowskie tdci z awarią szyny wtryskowej. focusy sporadycznie.
podobnie z kołem zamachowym - jest sporo dyskusji na ten temat, ale na te mnóstwo tdci co jeździ po ulicach, usterkę tę przeżywa niewiele aut.
co do tdci 115 koni nie mogę się konkretniej wypowiadać, bo sam mam "tylko" 100 KM, ale jestem baaaardzo zadowolony z niego.
trza dbać, a będzie dobrze
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 22:54   #3
Miodas
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

Tak tak... kolega tez narzeka na te wtryski... 3 razy juz byl w ASO w tym raz po gwarancji i dalej cos u niego nie tak jak trzeba pracuja...
Miodas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 23:26   #4
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Jak masz pecha to w drewnianym kościele cegła ci na łeb spadnie :P

Dlatego nie ma co sie sugerować że komuś coś nawala etc... tu ludzie pisza głównie o problemach ale gro jeździ i nic się nie dzieje.

Jeśli chodzi o silnik - to rewelka... momencik robi swoje i wrażenie na innych furakach (ostatnio GTS vectra - wysiadła) ale poległemz BMW 120 ( jak sprawdziłem jego osiągi )
Lej tylko V-powera, albo ultimata i w drogę.

Trasa 6.2 (każdy raczej wyprzedzony)
Miasto typu warszawa w korkach - 8,3 (0-1 czyli albo pedał w deche albo hamulec).

Kulturka pracy (popierwszych 5-ciu minutach od zapalenia rano) rewelka - jak na ursusa

Kupuj
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 23:36   #5
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Jak kazdy silnik ma swoje plusy i minusy.

Napewno wazna kwestia jest jakosc paliwa w PL. Siniki te sa bardzo czule a koszt wymiany wtryskiwaczy jest BARDZO DUZY!
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-05, 09:06   #6
Miodas
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

no to jade ogladac... mam nadzieje, ze jeszce z 1000 zł utarguje.. Dziekuje za rady, ale jesli ktos cos jeszcze moze zasugerowac to bardzo prosze...

Pozdrawiam





:P
Miodas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-05, 09:06   #7
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

tak. nie wolno lać gówna - ja leję zawsze na jednej sprawdzonej stacji, ew. od święta Ultimate albo V-Power. jak do tej pory 70.000 stuknęło i chodzi jak nowy
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-05, 09:43   #8
mstomek
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Kraków
Postów: 33
Domyślnie TDCi 100 km

Mam od 3 miesięcy TDCi 100 (auto ma niecałe 2 lata i 44 tyś), a nie 115, ale rzeczywiście silnik jest bardzo fajny. Wcześniej jeżdziłem Focusem 1.6 też 100 km.
Co prawda 100-konny dieselek trochę mnie rozczarował jeżeli idzie o przyspieszanie szczególnie na niskich biegach, ale za to od trójki ciągnie już OK.
Choć mimo wszystko wydaje mi się że 1.6 benzyna był nieco dynamiczniejszy, szczególnie w mieście. Za to diesel jest świetny na trasie. (wiem że nie odkrywam nic nowego ).
Jak planujesz kupić 115 to może być tylko lepiej z dynamiką.
Niestety ja zaliczam się też do tej grupy co miała problemy z TDCi, wymieniłem już koło zamachowe i rozrusznik - całe szczęście że jeszcze w ramach gwarancji.
I na koniec jeszcze o jakości paliw. W ostatnim motorze jest porównanie tzw. lepszych olejów napędowych (Verva Ultimate V-power), ze zwykłym olejem napędowym z Orlenu i paliwami niemieckimi, i okazuje się że osiągi na wszystkich są niemal identyczne, a przynajmniej w granicy błędu pomiarowego.
Myślę więc że nie ma co przesadzać z wpływem paliwa na pracę diesla - oczywiście mam na myśli paliwa kupowane na normalnych stacjach a nie w dawnych PGR-ach.

Pozdrawiam
mstomek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-05, 12:16   #9
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał mstomek
I na koniec jeszcze o jakości paliw. W ostatnim motorze jest porównanie tzw. lepszych olejów napędowych (Verva Ultimate V-power), ze zwykłym olejem napędowym z Orlenu i paliwami niemieckimi, i okazuje się że osiągi na wszystkich są niemal identyczne, a przynajmniej w granicy błędu pomiarowego
Nie chodzi o osiągi, a o wtryski poprostu Na gównie czy na oranżadzie wtryski mogą (choc nie muszą) paść i tyle.

Co to dynamiki... niestety. krótkie 1 i 2 oraz turbo-dziura powoduja, że chcąc przyciąc ze świateł trzeba do min 3500 i niekiedy 4000 kręcić furaka. Wtedy ma się osiągi.

Pozdrawiam i czekamy na fotki zakupionej foczki.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 08:44   #10
Miodas
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

Dziekuje wszystkim za rady. Dzisiaj podejmuje decyzje, ale jestem zdecydowany na 90%. Czekam jeszcze tylko na odpowiedz w sprawie innego autka, ale chyba sie napalilem i sprawa jest przesadzona.

W miedzy czasie pokaze Wam jak wyglada cudenko, ktorego za chwile mam nadzieje byc wlascicielem. Oto linki

www.eveline.pl/~kmiodynski/focus1.jpg
www.eveline.pl/~kmiodynski/focus2.jpg
www.eveline.pl/~kmiodynski/focus3.jpg
www.eveline.pl/~kmiodynski/focus4.jpg
www.eveline.pl/~kmiodynski/focus5.jpg

Autko ma przejechane 30 tys. Sprowadzone do kraju z Niemieckiego salonu, w ktorym sluzylo jako wersja demo(wtedy mialo 7 tys). W tym momencie jest na nowych ziomowych oponach wraz ze stalowymi felgami. Do tego Alu "15 z nowymi oponami oraz "17 Fordowskie ze zdjecia. Ale te bede chyba chcial sprzedac bo nie nadaja sie zbytnio na Warszawe.
Jak widac na wyposazeniu - polskora, climatronik, Radio CD/MP3 FORDa, Xenony+spryskiwacze. Wszystkie filtry oleje akumulator OK(podobno).
Ogladalem i jezdzilem w sobote. Wrazenia .. hmmm....
Stan idealny. 30 tys to praktycznie nowe auto. (marzec 2004r.).
Niemiej w porownaniu do Focusa mojej mamy (1.6 bezn. - 170 tys. km. - po wymiane zawieszenia) wydaje mi sie ze zawieszenie mogloby wybierac lepiej dziury. Jednak jest to wersja Niemiecka, a w fokach po liftingu, zawieszenie tyle w autach produkowanych na Polske jest wykonywane z innych materialow, aby poprawic jego trwalosc. Przynajmniej tak mnie zapewnial dealer.
Rozczarowuje rowniez sprzeglo. W prowonaniu do Focusa mojej mamy, gdzie wciskam sprzeglo jakbym deptal powietrze, tutaj moge juz dosc znaczacy lekki opor. Nie czy jest to kwestia innej jednostki napedowej i w konsekwencji (1.8 TDci) innej skrzyni. Ogolnie troche mnie to przestraszylo, ale moze tak poprostu ma byc. Co do zawieszenie to mozliwe, ze jest troche utwardzone fabrycznie w tej wersji, lub kilkanasice tys na "17 felgach w Polsce zrobilo juz swoje ?
Ogolne wrazenie bardzo dobre. Dynamiczny silnik. Z 80 km/h na IV biegu przyspiesza fantastycznie. Moja Vectra 2.0 8V 115KM nie umywa sie do niego. (mimo ze taka sama moc). Do popoludnia podejme decyzje i dam znac. Tymczasem czekam na komentarze

Pozdrawiam
Miodas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 09:30   #11
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Heee Vectra 2.0 8V - pewnie że porażka w porównaniu z TDCI115.
Myślę, ze spokojnie mozna konkurować z jednostkami benzynowymi 2.0 130kucyków.
Do setki w plecy (za krótkie biegi)...ale przy 50 km/h później w dechę, różnica momentów robi swoje... benzyny sa bez szans
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 09:31   #12
Miodas
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

no dobra dobra.... to wiemy... powiedz jak sie autko podoba i na ile wyceniasz ?
Miodas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 09:34   #13
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Heee Vectra 2.0 8V - pewnie że porażka w porównaniu z TDCI115.
Myślę, ze spokojnie mozna konkurować z jednostkami benzynowymi 2.0 130kucyków.
Do setki w plecy (za krótkie biegi)...ale przy 50 km/h później w dechę, różnica momentów robi swoje... benzyny sa bez szans
Khem ... to zalezy bardziej od kierowcy, jezeli kierowca uwielbia wysoko krecic benzyne to diesel jest bez szans. Chyba ze rozmawiamy o 50km/h na IV biegu
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 09:45   #14
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

No witam przyszlego dieslowca (miejmy nadzieje)

Co do TDCi 115, to jest to praktycznie to samo co 1.8 TDCi 100 PS (mechanicznie) a rozni sie jedynie turbina i oprogramowaniem, wiec nie ma sie co 'awaryjnoscia' zamartwiac

Co do paliwa, to tak jak koledzy pisza, chodzi tylko o to zeby bylo czyste i nic sie dziac nie powinno (no ale jak sie ma pecha, to mozna na ukryty fehler nawet w Porsche trafic )

Co do kola zamachowego, to chyba znowu sie udziela nasza polska histeria Mnie sie tez udzielila, jak mi zaczelo cos stukac w 'silniku' (glownie pod wplywem postow naszych szanownych klubowiczow ), wiec bylem, zdjeli skrzynie, kolo (a raczej sprezyny) nie nosi sladow zuzycia po 60 tys. km, a stukala mi obudowa filtra powietrza o rozporke , no nic, na szczescie mnie ASO za te skrzynie nie podliczylo, potraktowano to jako skarge gwarancyjna

Tak, ze bierz maszyne
Te silniki nie sa wcale bardziej awaryjne od 'slynnych' TDI by VAG
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 10:14   #15
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

No widze fajna wersja... Kiedys o maly wlos tez takiego nie kupilem... To jest niemiecka wersja "sport".
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 10:19   #16
Miodas
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

To by pasowalo.. jak juz pisalem rok temu kupiony od dealera z niemiec (demo wersja). Czyli mozliwe, ze ma utwardzone zawieszenie, i dlatego troche bardziej mi stuka niz standard z salonu z Polski ?
Czy ta wersja SPORT ma jeszcze jakies inne cechy charakterystyczne ? Wiekszy moment obrotowy ... ?
Miodas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 10:45   #17
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Chyba nie, napewno ma wlasnie te siedzenia ktore widac na zdjeciu. Co do ksenonow to nie wiem czy byly one jako standard czy moze opcja. Zawieszenie chyba rzeczywiscie bylo utwardzone.
Ktos nawet od nas sprzedawal takiego...
http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=4838
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 10:57   #18
Miodas
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

Nom... brakuje mu tylko tych foteli podgrzewanych, navi i parktronica... te "17 ma standardowe, ale bede je sprzedawal raczej, bo mimo iz wyglada na nich pewnie imponujaco to nie mam zamiaru odwiedzac dentysty co pol roku oraz serwisu co rok, aby wymieniac elementy zawieszenia...
Codziennie dojezdzam al. Krakowska do pracy, a tam sami wiecie jak wyglada... w strone centrum troche nowej nawierzchni polozyli, ale wracam do domu akurat trasa siekierkowska, wiec co mi po tym



:P
Miodas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 19:49   #19
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

bajerancka wersja, bierz! ach te ksenonki
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 22:55   #20
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał zis
Khem ... to zalezy bardziej od kierowcy, jezeli kierowca uwielbia wysoko krecic benzyne to diesel jest bez szans. Chyba ze rozmawiamy o 50km/h na IV biegu
Diesel tak - TURBO Diesel chyba raczej nie
Mówisz od 0 - do 100 (co się na ch... w praktyce przydaje) ?? czy od 50 do 160... :P
Bo jak pierwszy wariant, to zawsze benzyna będzie lepsza... ale ja nie mam 18 lat by na światłach startować spiskiem
Kręć benzynę na 6000 cały czas, to na pewno długo pochodzi... aaa i jakie spalanie

Kierowca ma znaczenie.

Nawiazując do tematu, to super, że kolejny klekoto-właściciel nam przybędzie.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 23:31   #21
Miodas
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

no i wlasnie nie wiadomo czy przybedzie.... bank mi robi troche problemow i nie wiem co z tego bedzie.. brakuje mi kilka zlotych <smutek>
Miodas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-05, 23:34   #22
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

już nowemu zazdroszczę tej foczki

[ Dodano: Pon 21 Lis, 2005 ]
ooops... za wcześnie powiedziałem? sorry...

no ale walcz! powodzenia życzę! jak bank ci robi problemy to wal do innego! na pewno się jakiś znajdzie, co chętnie ci da
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-05, 20:39   #23
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miodas
To by pasowalo.. jak juz pisalem rok temu kupiony od dealera z niemiec (demo wersja). Czyli mozliwe, ze ma utwardzone zawieszenie, i dlatego troche bardziej mi stuka niz standard z salonu z Polski ?
Czy ta wersja SPORT ma jeszcze jakies inne cechy charakterystyczne ? Wiekszy moment obrotowy ... ?
W Wielkiej Brytanii są podobne, z tym, że MP3 miały tylko jedna seria - MP3 seria - nawet te felgi 7 "szprychowe" 17" to ten sam wzór - i raczej wygląda mi na tą wersję, niż sport - ale mogę się mylić, bo różne specyfikacje na różny rynek. Akurat w moją fokę włożone jest to "sportowe" zawieszenie, i absolutnie nie ma żadnych stuków, puków - zawieszenie fajnie sztywne i nie zauważyłem mniejszego komfortu w porównaniu z innym autami - może minimalnie. Bardzo ładnie tłumi dziury i nierówności.
Natomiast zastanawia mnie inna rzecz - poduszka dla pasażera - moja ma kształt trapezopodobny, a w tej foce widzę, że jest prostokątna... hmmm, z czego się to bierze. Ogólnie, to dla mnie to auto wygląda jak mix między brytyjskim Zeteciem -tu specyfikacja - i MP3 serią - ale podoba mi się - osobiście sam myślałem nad dieselkiem, ale czas zwrotu kosztów zakupu za długi - najprawdopodobniej nim się by zwrócił, będzie coś innego
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-05, 23:05   #24
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukaszeczek
moja ma kształt trapezopodobny, a w tej foce widzę, że jest prostokątna
w tej też jest trapezopodobna, tylko na tym zdjęciu tak w skrócie wyszła, że wygląda na prostokątną
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-05, 14:20   #25
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
Cytat:
Napisał Lukaszeczek
moja ma kształt trapezopodobny, a w tej foce widzę, że jest prostokątna
w tej też jest trapezopodobna, tylko na tym zdjęciu tak w skrócie wyszła, że wygląda na prostokątną
No nie no, aż tak krzywego oka to nie mam - moja poducha pasażera ma kształt zupełnie inny, przede wszystkim jest większa, i "kształtem dopasowana" do reszty - tu widaćwyraźnie sporo prostych kątów. W każdym bądź razie chodziło mi o to, czy tak wygląda standardowa poducha pasażera, bo moja jest zupełnie inna...
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-05, 15:35   #26
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

a ja dalej uważam że ci się wydaje...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-05, 17:02   #27
jupik
Turysta
 
Avatar jupik
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Ś-cie
Postów: 38
Domyślnie Foka diesel

Generalnie polecam Foczkę diesla ( i 100 KM i 115 KM ).Z tym że diesel lepiej nadaje się na trasy.I tutaj jest bezkonkurencyjny.Natomiast w mieście ,,sprytniejszy" jest benzynowiec.
jupik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-05, 20:15   #28
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał jupik
Natomiast w mieście ,,sprytniejszy" jest benzynowiec.
tyle ze w benzynie spryt zaczyna sie dopiero przy 4 tys. obrotow.... a w dieselku juz przy 1700 obr.
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-05, 23:17   #29
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Hłe Hłe
I przy 4000 sprytu 1.8 pali 11 litrów minimum w WaWie a Diesel 115 przy "ciągłej" jeździe w okolicach 3500 (mówię o 0-1 jeździe czyli pedał w dechę do next świateł i hamulec) spali na maxa 8-8,5l DIZLA !!!.

[ Dodano: Sob 26 Lis, 2005 ]
Cytat:
Napisał jupik
Generalnie polecam Foczkę diesla ( i 100 KM i 115 KM ).Z tym że diesel lepiej nadaje się na trasy.I tutaj jest bezkonkurencyjny.Natomiast w mieście ,,sprytniejszy" jest benzynowiec.
A to własnie w trasie wydawało mi sie zacierają się g ranice... nawet w spalaniu
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Problem z tdci 1.8 115km pawlos183 Silnik i skrzynia 10 28-08-09 15:40
[FFI] Problem z TDCI 115km. magiczny84 Silnik i skrzynia 9 16-07-09 10:01
[FFI FL] Olej do TDCI 115KM pawlo00 Silnik i skrzynia 17 21-06-09 12:50
[FFI] Problem z FFI 1.8 TDCI 115KM Cameo Silnik i skrzynia 16 30-04-07 22:28

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u