Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-11-05, 22:22   #1
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie Mam traktor...

No i foczka zdychła.....
A było to tak.... Pedzę sobie z Poznania z niewygórowaną prędkością 100 km/h przez lasek siakieś 50km przed lublińcem, a tu ni z tąd, ni z owąd zapaliła mi sie kontrolka otwartych drzwi, no to ja po drzwiach, patrzę centralny zamknięty-myslę sobie,centralny by drzwi nie zamknął, jak by drzwi były nie domknięte, bagażnika pewnie nie domknąłem, ale zaraz zgasła, mówię siakiś odpał pewnie. A tu zaraz mi siakiś brak mozy w afcie wystąipił, jakby benzyny brakło, ale wszystko wróciło do normy i normalnie dalej jedzie. A,że muzyczka głosno, nic nie słychać i czuć, utrzymuję sobie prędkośc turystyczną.....

A tu za siakiś kilometr moja "ukochana" żółta kontrolka silnika mi mrygać zaczyna.....
Mówie sobie, fajnie, przynajmniej wiem,że działa, bo pierwszy raz ją widzę....
No to radio przyciszamy, podjeżdżam na najbliższy parking, a na wolnych chodzi jak WRC, mała przegazówka, no WRC w mordę strzelił myślę....

No to maską w górę, i słucham.... nierówno pracuje......... hmmm..... no to mówię, zaraz siakiś tescik zegarów, pokaże mi numerek błędu.... to telefon do Grega, lub do kogoś, co by mi na necie mógł sprawdzić co to i za help-deska porobić, a tu "dtc-none" mi mryga.... no to mówię super.....

Szybki resecik kompa, odpalam, w miarę normalnie, no to jadymy.....
kilka km i znów to samo, kontrolka mryga i WRC no to zjazd na stację i dokładne oględziny....

I co karwa i furka mi na 3 gary paliła, a do domu jeszcze ponad 120 km.... mówię zajebiście.....
Idę na stacje, świece trzeba oblookać, kupiłem klucz wkrecam pierwszą świecę, świeca wygląda elegancko, znormalizowany elegancki nagar z benzynki 98 oktanów, no to teścik przewodów, wziąłm chłopa ze stacji, żeby patrzył czy jest iskra a ja będę kręcił rozrusznikiem. pokolei każy przewód i iskra jest...

No to mówię, może mu się odwidziało, resecik kompa, wkrecam świecę..... i co i kuźwa klucz mi się złamał od świec.... no to reklamacja, wielce wyluzowany pan oddał mi zainwestowane 7.80 i przyjął reklamację.... No to się pytam czy drugi klucz, bo mi jeszcze zostało trochę świec do obejrzenia....

A on z wielce nie wiem co wyrażającym uśmiechem,że to był ostatni....
No to dkuiłem ten klucz z powrotem, zastosowało sie w nim mały patent dokręciłem świecę, i sprawdzam świece ale,że mi sie nie chciało wszystkich zdejmować, to ściągam po kolei fajki ze świec, żeby zobaczyć co i jak....
1 świeca.... WRC do sześcianu... no to nie ta świeca....
2 świeca Rajd Paryż-Dakar..... nie ta świeca....
3 świeca nie zapalił nawet.....
4 świeca chodzi tak samo jak z fajką czy bez... no to mówię, mamy winowajcę....

Wykrecam s$%%^^la.... wszystko z wygladu zarąbiście, chłop sie tylko czepia (ten ze stacji),że przerwa jak w c%$e k#$$wy na trasie"-to był cytat-mówę, mu ze takie sa standardowo..... no to on,ze idziemy zobacztyć, czy ma takie......

Wyciąga Pan wielkie pudło ze świecami Boscha... Myślę sobie, będzie, i to jeszcze z Boscha, to nie będzie zła, to może nawet sobie odrazu o 22 na stacji kupie 4 i zmienię komplet, a co sie będę rozdrabniał..... i co kuźwa były wszystie typy, tylko nie takie....

No to poskładałem wszystko do kupy, restet kompa i drogę......
Nawet mnie chłop Tic-takiem wyprzedał.... a ,max co fooorka poleciała to 100km/h.... no myślałem,że mnie coś trafi, a taka fajna TeTetka mnie mijała, aż redukcję rozpocząłem, ale...... WRC sie odezwało.... i ze śiganka
A spaliła mi za tą drogę chyba ze 20 litrów...

I generalnie mam dosyć Foczki po wczorajszym dniu..... :P :P
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-05, 22:35   #2
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Pamietaj ze jak jeszcze masz katalizator to mozesz go stracic po jezdzie bez jednego cylindra...
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-05, 22:40   #3
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Uuu.Neron nie ma co sie denerwowac.Napisz czy odstawiles do Aso albo siakiegos Pana Henia i co zdiagnozowali.
Sa takie dni ze jak czlowiek foczka tez lapie ptasia grype i choruje
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-05, 22:42   #4
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał moon
Pamietaj ze jak jeszcze masz katalizator to mozesz go stracic po jezdzie bez jednego cylindra...
Wiesz gdzie mam katalizator po wczorajszych przygodach i powrocie o 1 w nocy do domu....


BTW. Spoko, spoko, wszystko było w jak najbardzie kontrolowany sposób przeprowadzone....

Aha, jeszcze mam pytanko,czy jak ta lampka z symbolem silnika jak mryga, czy sie świeci, to czymś sie te "sygnały" przez nia wysyłane różnią, czy tak "se ino mryga a raz świeca" :P

[ Dodano: Sro 16 Lis, 2005 ]
Cytat:
Napisał driver
Uuu.Neron nie ma co sie denerwowac.Napisz czy odstawiles do Aso albo siakiegos Pana Henia i co zdiagnozowali.
Sa takie dni ze jak czlowiek foczka tez lapie ptasia grype i choruje
Miała być u mnie w garazu,ale że mam nadgorliwą mamuśkę, króra na wymianę świec musi auto zawozic do pana henia, to ją rano zawiozła i mnie coś trafia już.... a i tak to rano muszę tam dymać z buta zobazcyć co ze świecami słychać ,założyć nowe itd....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-05, 23:01   #5
jamaka
Turysta
 
Avatar jamaka
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Slovakia
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 225
Domyślnie

NeroN, a ja mysle ze padla ciebie cewka.

ale situacia opisowa :razz:
__________________
I jak wam jedzie?
jamaka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-11-05, 23:16   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał jamaka
NeroN, a ja mysle ze padla ciebie cewka.

ale situacia opisowa :razz:
Myslałem o tym..... ale....

Ani mnie nie denerwuj.....

Narazie tej myśli do siebie nie dopuszczam.... :P
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-05, 15:35   #7
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Siem mozna zdrzaznic

Nie chcem byc zlym prorokiem ale to raczej cewa zdechla

Na pocieszenie, moge Ci moja przygode z foczka opisac

Wychodze ja kiedys z domu do foczki, co by ruszyc w droge Klikam kluczyk a foka otwarta (zostawilem ja 12 godzin wczesniej ), no nic mysle, skleroza sie z wiekiem przypetala, zapomnialem pewnie zamknac

Ciagne wiec za klamke no i sie alarm rozdarl No to zgodnie z procedura, zamykam drzwi i chcem uzbroic alarm i rozbroic ponowenie, a tutaj po nacisnieciu zamykania, sie od razu centralny sam otwiera i alarm wyje

Pare prob i ani uruchomic maszyny ani nawet jej zamknac i poczekac do rana, godzina 21:00

No nic, na szybie jest ten numer do Elvii, dzwonie i wyjasniam, ze jestem lekko wkuty i ze maja mi scholowac auto do serwisu na parking, bo nie bede sterczal pod domem i cala noc pilnowal
Gosc: a jest gwarancja (akurat sie skonczyla w czwartek a ze bylo pozno sie umowilem, ze za OPG zaplace w sobote z rana - prawo Murphy'ego mamy piatek wieczor ), no to mowie, ze normalnie juz nie ma, ale przeciez mam AC z Assistance :razz: , gosc ze OK a gdzie stoje zeby holownik poslali? To mowie, ze przed domem, na co on mi, ze jak nie jestem 30 km od miejsca zamieszkania, to sie moge w pocalowac a nie holownik na ich koszt dostac

No nic, tlumaczenia na nic sie nie zdaly, musialem sciagac prywatny holownik (sie musieli ludziska na ulicy radowac za firaneczek, ze foka zdechla ) i o polnocy dotarlem na parking ASO (przebojow z ochrona juz nie bede opisywal )

Siem okazalo, ze chlopcy po naprawie blacharskiej drzwi, sie za bardzo nie przylozyli do poskladania kabelkow i cos sie pozwieralo i kaseta zaczela wysylac non-stop sygnal do otwarcia drzwi

Ich szczescie, ze ladnie przeprosili, naprawili i obiecali rozwazyc zwrot kosztow holowania

Ale co o 2:00 zladowalem w domu, to moje
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-05, 15:40   #8
hayabusa
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Legionowo
Postów: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Cytat:
Napisał jamaka
NeroN, a ja mysle ze padla ciebie cewka.

ale situacia opisowa :razz:
Myslałem o tym..... ale....

Ani mnie nie denerwuj.....

Narazie tej myśli do siebie nie dopuszczam.... :P
hej, mialem to samo (zreszta z tego powodu u mnie dwa komplety przewodów....wiesz o co chodzi) swieca uszkodzila przewód a przewód cewke.....musialem wymienic wszystko........najtaniej kupisz nowa cewke na http://www.ford.sklep.pl/
__________________
pozdrawiam,

Sebastian
"hayabusa"
Wolf 2.0 zetec
hayabusa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-05, 17:49   #9
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Pocieszające.....

Ceny w sumie takie jak na allegro... Narazie świece zmienię i przewody, jak dalej będzie to samo, to cewkę.....

hayabusa, a objawiało ci sie to czymś wcześniej, bo mi w silniku już od dłuższego czasu, jakby iskra wypadała on stop w całym zakresie obrotów(ale tak co któryś raz, nie non stop), czego brakowało w kulturze pracy tego silnika,czasem nim lekko telepało, ale palił w miarę normalnie i na 4 garach.... Myślałem,że byłem przewrażliwiony poprostu.....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-05, 18:53   #10
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

NeroN, wspolczuje... przykre przezycie...
mojemu steremu tez kiedys cewka poszla we foce, ale objawialo sie to tylko tym ze mial mniej mocy, tyle ze on z tym jezdzil moze z tydzien (dom-praca i praca-dom) i wlasciwie nic oprucz muła nie bylo...
tylko ze on oddal kluczyki rano we firmie i na wieczor mial zrobione
i to nie on wyklucal sie z ASO - na szczescie :P
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-05, 19:02   #11
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

Tia ostatnio mialem to samo. Nie palił mi na jednym garnku - utrata mocy, nierówna praca silnika, a nawet wibracje całego nadwozia od silinka na postoju, no i chodził jak subaru szczególnie po przegazówce. Diagnoza - cewka. W serwisie wymienili i chodzi jak marzenie.
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-05, 21:09   #12
jamaka
Turysta
 
Avatar jamaka
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Slovakia
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 225
Domyślnie

NeroN, w niedziele do Gliwic i niebedze tak drogo Kup nowe kable i cewke i bedzie OK.
__________________
I jak wam jedzie?
jamaka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-05, 21:20   #13
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Podejrzewam,że dojazd do gliwic mnie tyle samo szrpnie kaski jak bym kupił na miejscu, więc się nie opłaca, a poza tym kabelki już prawie mam
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-05, 23:01   #14
hayabusa
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Legionowo
Postów: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Pocieszające.....

Ceny w sumie takie jak na allegro... Narazie świece zmienię i przewody, jak dalej będzie to samo, to cewkę.....

hayabusa, a objawiało ci sie to czymś wcześniej, bo mi w silniku już od dłuższego czasu, jakby iskra wypadała on stop w całym zakresie obrotów(ale tak co któryś raz, nie non stop), czego brakowało w kulturze pracy tego silnika,czasem nim lekko telepało, ale palił w miarę normalnie i na 4 garach.... Myślałem,że byłem przewrażliwiony poprostu.....
nie, u mnie to po prostu sie stalo, bez wczesniejszych objawów, swieca czarna jak smola, no o reszta tak jak u Ciebie....
__________________
pozdrawiam,

Sebastian
"hayabusa"
Wolf 2.0 zetec
hayabusa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 14:26   #15
jamaka
Turysta
 
Avatar jamaka
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Slovakia
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 225
Domyślnie

NeroN, dam czi numer na jednego w Czestochowej, ja biore duzo cesci od niego 605934944 moze ma uziwke.
__________________
I jak wam jedzie?
jamaka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 19:58   #16
Markes
Sympatyk
 
Avatar Markes
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa - Bielany
Ford Focus C-Max
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
luty
2014
WD Warszawa Bielany
Postów: 712
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Pocieszające.....
NeroN, zapytaj Oskara. On ostatnio o 3 w nocy miał podobne przygody.

Pozdro
Markes
__________________
Markes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 20:11   #17
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

No Oskarek dajesz swoją historię Juz sama 3 w nocy brzmi nieźle
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 20:28   #18
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Juz sama 3 w nocy brzmi nieźle
NOOOO!!!!! :P
ale hardkor :P (jak ktos czytal losux'a to wie o co chodzi... :P )
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 21:05   #19
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Że co czytał....??
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-05, 21:16   #20
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

LOSUX taki komix co w po necie lata...
wpisz w goglach to ci znajdzie :P
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-05, 12:55   #21
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

No i karwa przyjechały do mnie przed chwilą czesci do foki(świece i cewka) i lecę zaraz zanieść do mechanika i zobaczymy co to będzie....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Po wysprzęgleniu silnik (TDDI) chodzi jak traktor wdepczy Silnik i skrzynia 4 20-06-08 13:40
focus chodził jak traktor... lazer8 Silnik i skrzynia 6 02-07-07 22:05
A'propos traktor fazer72 Inne techniczne 3 18-11-05 16:24

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u