Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-07-11, 18:02   #1
Fenomeno
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.8 TDCI klima i VSS

Jesli zly dzial to prosze o przeniesienie.

Witam wszystkich forumowiczow.Zbliza mi sie wyjazd , wiec pojechalem sobie nabic dzisiaj klime."Fachowiec" dobil czynnika i sprawdzil szczelnosc.Po wszystkich czynnosciach klima nie chodzi..Mechanik wskazal na sprezarke i kazal udac sie do elektryka.Majster zgarnal 200 zl i zamiast przyjemnego powiewu zimna dostalem cieplo jak zawsze z moich wentylatorow,Zanim dojdziemy do elektryka to chcialem sie dowiedziec u ów tego fachowcy o innym problemie.Od pewnego czasu siedza mi kompletnie zegary.Raz chodza , raz nie..Slyszalem,ze to czujnik VSS.Teraz wrocimy do elektryka do,ktorego udalem sie od razu z "serwisu klimy".Elektryk powiedzial,ze te zegary to moga byc jakies wiazki kabli byc ponaruszane lub zawilgocone i dlatego zegary nie chodza.W dodatku dodal,ze to ma jakis wplyw na to,ze klima nie chodzi (co mnie rozbawilo...co ma klima do zegarów...).Zostawilem auto i ma popatrzec te wiazki oraz jakas kostke na alternatorze,ktory byl wymieniany jakies 10 miesiecy temu bo nie bylo ladowania.Skomplikowane sie to robi coraz bardziej.Jutro mam wyjazd , a klima jak nie chodzila tak nie chodzia.Nerwy mi odchodza jak pomysle o tym samochodzie..Jak wsiadziesz i wszystko chodzi,mozesz poczuc dynamike bo autko naprawde fajnie sie zbiera to wszystko jest super,ale zastanawiam sie pewnego dnia czy wsiade i go odpale i pojade lub w trasie mi nie padnie..Brak mi slow juz po prostu.Prosze o jakas pomoc,moze ktos z was mial taka przypadlosc..
 
stare 13-07-11, 18:24   #2
kempus
Turysta
 
Avatar kempus
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 945
Domyślnie

Po prostu masz kiepskich mechaników, którzy znają się na Fordach jak świnie na gwiazdach. To nie wina samochodu, że jest serwisowany przez takich ludzi.
kempus jest nieaktywny  
stare 13-07-11, 18:25   #3
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

co do klimy to bardzo prawdopodobne, że masz do wyjęcia podkładkę dystansową ze sprzęgła klimy - tania i banalna robota

A co do całego Twojego wywodu - kupiłeś Focusa TDCi i chcesz mieć święty spokój ???? Ja od dnia zakupu swojego dzień w dzień schodząc do niego zadaję sobie pytanie czym dziś mnie zaskoczy a zaskakuje bez końca....niestety negatywnie
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny  
stare 13-07-11, 18:41   #4
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Klima jak klima w każdym aucie sie psuje co do zegarów, jeśli nie dzialaja to albo zegary albo vss do wymiany. Jesli koles gada bzdury o powiazaniu klimy i zegarow to po co zostawiasz u niego auto? Padly ci dwie rzeczy z czego jedna zdarza sie w kazdym aucie, a druga nie jest kosztowna i dajesz jeszcze do mechanikow z dupy wiec tak wlasciwie to o co chodzi?
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny  
stare 13-07-11, 18:55   #5
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

jagus9 pierwsze co zrób to zmień kowala !
 
stare 13-07-11, 19:26   #6
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A po drugie to takich rzeczy nie robi się przed jutrzejszym wyjazdem, tylko trzeba było zadbać o to trochę wcześniej niż jeden dzień przed wyjazdem.
No i od razu Ciebie zasmucę że na 100% odbierzesz jutro auta takie same jak dziś wstawiłeś do mechanika. Trzeba było najpierw uderzyć na forum, choćby w tym temacie uzyskałeś już pewnie 100% odpowiedzi na przypadłości Twojego auta.

Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny  
stare 13-07-11, 19:58   #7
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Tak to już jest . . . jak nie masz o czymś pojęcia to jesteś dojną krową dla fachowców.

Mi dziś kolo od klimy zaproponował pełną diagnozę i rozmontowywanie połowy układu, a jak mu powiedziałem że wszystko sprawdziłem , i chodzi mi jedynie o spuszczenie czynnika i wymianę dyszy , to się wkurzył ... ale i tak zaczął gadać bzdury o tym , że musi mnie skasować za podpięcie maszyny 150 zł a za wymianę dyszy 50 i za dyszę 40 ...

teraz :

- układ pełny więc podpięcie maszyny kosztuje go 0 zł
- dławik ( dysza ) kosztuje ok. 12 zł
- wymiana dławika to rozkręcenie śrubunka łatwo dostępnego w miarę i skręcenie z powrotem

masz do wymiany pewnie VSS i do wyjęcia podkładkę ze sprzęgła ... a skasują cię jak za zboże ... TRZEBA BYĆ TROSZKĘ ZARADNYM - TO NIE WINA FOKI
Radek89 jest nieaktywny  
stare 13-07-11, 20:38   #8
Fenomeno
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Te zegary to mnie do rozpaczy doprowadzaja Oby to bylo VSS.Co do jutrzejszego wyjazdu to wiecie jak to jest..Aaaa klima bedzie dzialac tylko nabic ;].Jeszcze zapytam o pare rzeczy.Ile koszutje wymiana tej podkladki ze sprzegla , oraz gdzie lepiej wymienic VSS ? ASO czy Pan Zdzich.Patrzac na moich Zdzichów w okolicy to wybiore czesci i robocizne w ASO.


XymoX gdyby nie te zegary jezdzilbym prawie rok bezproblemowo.Raz chodza raz nie.Zobaczymy,jak przyjade pewnie udam sie wymienic VSS.

moons to,ze odbiore jutro auto takie jak bylo to wiem ciekawe jestem ile krzyknie tylko o ile cos zrobi , bo jedynie co moze zrobic to cos spieprzyc dodatkowo , tak sadze ;].

Ostatnio edytowane przez Fenomeno ; 13-07-11 o 20:44
 
stare 13-07-11, 21:00   #9
Amazon
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Amazon
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Radomsko
Inny
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
październik
2003
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 333
Garaż
Domyślnie

jagus Ty mi powiedz do kogo jeździsz
Amazon jest nieaktywny  
stare 13-07-11, 21:03   #10
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Do rzeźnika przekwalifikowanego z szewca , który obecnie dorabia jako mechanik do renty stolarza
Radek89 jest nieaktywny  
stare 13-07-11, 21:15   #11
Fenomeno
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Widze,ze swojak sie znalazl Jesli ogarniasz okolice to w Gorzkowicach nabijalem klime.Teraz samochod stoi u elektryka na Malutkich.Kojarzysz miejscowosci?
 
stare 13-07-11, 21:26   #12
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

O klimie jest temat. O VSS i zegarach też. Zamykam i zapraszam do lektury forum w odpowiednich tematach!!!
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
co za klima uciek76 Inne techniczne 1 25-06-09 22:28
Klima pit111 Inne techniczne 13 29-05-07 16:09
Klima jarema Inne techniczne 20 25-04-07 21:16
[FFI] Klima się nie włącza :( adamtka Inne techniczne 11 02-05-06 17:46

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u