Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-11-05, 13:22   #31
Michał
Turysta
 
Avatar Michał
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Lublin/Fajsławice
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1999
LKS powiat krasnostawski (Krasnystaw)
Postów: 550
Domyślnie

Ok. Ok. Już parzę melisę na uspokojenie.
Michał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-05, 13:28   #32
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

a ja spadówa do roboty. Heya panowie!
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-05, 01:00   #33
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Kurde, troche mam stresa - jade dzisiaj juz wlasciwie, obejrzec te autka - bo stoi 5 takich samych foczek, z roznymi przebiegami i silnikami 1.6 i 1.8. Zobaczymy, co to z tego dobrego bedzie - oczywiscie nie omieszkam sie podzielic wrazeniami
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-05, 14:35   #34
danzig74
Turysta
 
Avatar danzig74
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Danzig
Postów: 63
Domyślnie

only 1.8
__________________
na pochybel komunie
danzig74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-05, 16:05   #35
sibi
Sympatyk
 
Avatar sibi
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Wawa-Wołomin
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2002
WJ Warszawa Targówek
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

mam 1,6 - i to po wawie wystarcza a i w trasie się nie wstydze.
ostatnio objechałem 2 razy 1,8 TDCi ALE JAK zapioł 3 to mi pomachał
szukam diselka bo sporo kilometrów śmigam ALE 1,6 NIE ŻAŁUJE

pomyślnego wyboru
__________________
Naucz się modzie pisać!!!
Podpis zmieniony przed moderatora: "szmata szmatą pozostanie i tyle"
Nr 44 Members Club SS


sibi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-05, 21:05   #36
Paweł F
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Międzychód
Postów: 93
Domyślnie

jesli zależy ci na osiagach to na pewno 2.0 a jesli na ekonomice to 1,6, nie wiem jak u was w GB jest z dieslami i ich opłacalnością. Odpuść sobie temat 1,4 da sie tym jeździć ale tylko da się, takie toczydełko. Co do wyboru ma nadwozia: najbardziej uniwerslane to 5 drzwiowe, najładniejsze 3 drzwiowe, najpraktyczniejsze dla rodziny to kombi a sedan- bagaznik duży, jednak trudny do wykorzystania a widoczność do tyłu do kitu. Ta wersja w Polsce nie była niezbyt popularna, zdziwiłem sie jednak ostatnio w Grecji jeździło ich od groma.
tak więc ja polecam Focusa 1, 6 -5D najlepiej w kolorze srebrnym wiem że nie jest to orginalne. :razz: :razz:
Paweł F jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-05, 21:09   #37
mucha
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: x
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
LB Biała Podlaska
Postów: 622
Domyślnie

ja mam dieselka 1,6 c-max i jest ok ale troszke wiecej mocy czasami by się przydało nieukrywam
__________________
mucha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-05, 22:12   #38
miq
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 24
Domyślnie

Wedlug mnie najbardziej rozsadnym wyborem jest 1.8. Diesel chyba sie nie oplaca bo w GB to paliwo jest drozsze od benzyny wiec pewnie by na to samo wyszlo... Poza tym w sumie kwestia ekonomii w GB nie ma az takiego znaczenia bo tam pracujac w byle w knajpie za godzine pracy stac cie na spokojnie ponad 5 litrow paliwa wiec chyba nie ma znaczenia czy bedzie ci palic w miescie powiedzmy 8 (slabsza wersja silinka) czy 10 (mocniejsza wersja) litrow paliwa. Kurde czemu w Polsce paliwo nie jest takie tanie;/
__________________
pozdr!
miq
miq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 14:03   #39
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał miq
Wedlug mnie najbardziej rozsadnym wyborem jest 1.8. Diesel chyba sie nie oplaca bo w GB to paliwo jest drozsze od benzyny wiec pewnie by na to samo wyszlo... Poza tym w sumie kwestia ekonomii w GB nie ma az takiego znaczenia bo tam pracujac w byle w knajpie za godzine pracy stac cie na spokojnie ponad 5 litrow paliwa wiec chyba nie ma znaczenia czy bedzie ci palic w miescie powiedzmy 8 (slabsza wersja silinka) czy 10 (mocniejsza wersja) litrow paliwa. Kurde czemu w Polsce paliwo nie jest takie tanie;/
jezdze moim dieslem w UK od miesiaca. Auto spala mi srednio ok 6.5L/100km.
Tankowalem wczoraj na tesco po 95.9p za 1L. Benzyna byla po 93.9/L
Koszt 100km moim to 6,23F a biorac spalanie benzyny 1.6 w tych samych warunkach - ok 8.5L/100km daje Ci 7.98F co daje roznice 1.75F/100km


Ps. Paliwo w Polsce jest tansze niz w UK...tylko my po prostu za malo zarabiamy!!!
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 14:55   #40
miq
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał tecman
Cytat:
Napisał miq
Wedlug mnie najbardziej rozsadnym wyborem jest 1.8. Diesel chyba sie nie oplaca bo w GB to paliwo jest drozsze od benzyny wiec pewnie by na to samo wyszlo... Poza tym w sumie kwestia ekonomii w GB nie ma az takiego znaczenia bo tam pracujac w byle w knajpie za godzine pracy stac cie na spokojnie ponad 5 litrow paliwa wiec chyba nie ma znaczenia czy bedzie ci palic w miescie powiedzmy 8 (slabsza wersja silinka) czy 10 (mocniejsza wersja) litrow paliwa. Kurde czemu w Polsce paliwo nie jest takie tanie;/
jezdze moim dieslem w UK od miesiaca. Auto spala mi srednio ok 6.5L/100km.
Tankowalem wczoraj na tesco po 95.9p za 1L. Benzyna byla po 93.9/L
Koszt 100km moim to 6,23F a biorac spalanie benzyny 1.6 w tych samych warunkach - ok 8.5L/100km daje Ci 7.98F co daje roznice 1.75F/100km


Ps. Paliwo w Polsce jest tansze niz w UK...tylko my po prostu za malo zarabiamy!!!
No ok, roznica 1,75 funta ale przy tamtejszych zarobkach to 1,75 funta nie jest majatkiem chociaz oczywiscie jezeli komus bardzo zalezy na kosztach to i 1,75 bedzie mialo znaczenie. Prawda jest taka ze dla tych 1,75 funta byc moze nie warto rezygnowac z beznyniaka ktory pewnie jesli idzie o wersje 1.8 bedzie dynamiczniejszy niz diesel.

Beznyna przeliczajac na zlote jest drozsza ale w praktyce jest tansza tzn tam pracujac w knajpie przez godzine zarobilem na tyle zeby kupic sobie 6 litrow paliwa - w polsce za ta sama praca dostalbym pewnie z 5 zl wiec moglbym sobie kupic tylko troszke ponad litr

Podsumowujac gdybym kupowal auto w Polsce to pewnie radzil bym diesla ale w UK juz bym zastanawial sie nad beznyna ze wzgledu na dynamiczniejszy silnik i fakt ze tylko benzyniaki mialy w wyposazeniu skore...
W UK razm ialme przyje,mnosc przejechac sie focusem 1.8 benzyna ghia, teraz sam w Polsce mam 1.8 TDDi i jednak przyjemniej jezdzi sie benzynka Ale i tak kocham swoja foczke...
__________________
pozdr!
miq
miq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 15:03   #41
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Wczoraj podjalem decyzje i popelnilem to:





Dlaczego nie diesel? Bo jak wczesniej wspomnialem, a koledzy pozniej rowniez nadmieniali, ropa jest drozsza o okolo 2-3 na litrze. Do tego dochodzi cena diesla, wieksza o 12%, i moja ciezka noga - wiedzac, ze mam oszczedny silnik gniotlbym pedal gazu, a tak bede sie oszczedzal - i na to samo wyjdzie . Inna sprawa jest, ze tutejsze foki w TDCi potwornie kopca, a mnie to strasznie wkurza, stad pomimo tego, ze sobie obiecalem, ze nastepne auto bedzie z silnikiem diesla, zrezygnowalem z tego.

Co do 1.6 kontra 1.8 - masz kase, wez 1.8. Nie masz, a zastanawiasz sie czy dolozyc - nie dokladaj. Ja osobiscie sie skusilem na mocniejszy silniczek, ale tylko dlatego, ze 1.6 juz nie bylo , a 1.8 mialo identyczna cene. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce i jak sie bedzie autko sprawowoalo. Poki co jest przygotowywane dla klienta, tzn. czyszczone, sprawdzane technicznie, uzupelniane ma plyny, itp. Za tydzien, w sobote, odbior - niestety w tygodniu nie mam czasu, zeby odebrac

W autku niestety nie ma podgrzewanej przedniej szyby (z jednej strony minus, z drugiej plus, bo szyby czesto pekaja, wiec nizszy koszt wymiany), elektrycznych lusterek (sterowanie elektryczne to bajer, ale podgrzewanie przydatne), automatycznej klimy, skory, komputra. Poza tym ma wszystko, co chcialem, i jedyna rzecz mnie zlamala - opony P6000 205R16/50 - cena sztuki w Polsce 650pln - jak przyjdzie kiedys zmienic, to sie zaplacze normalnie ...

Takze witam jeszcze raz, tym razem juz jako pelnoprawny uzytkownik FF I 1.8Edge. Pozdro

P.S. Panowie/Panie, na jaki kolor pomalowac zaciski/tarcze - bo teraz sa rude - auto ma kolor jasno-zielony/czasem widoczny jako jasno-niebieski
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 15:39   #42
mucha
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: x
Ford Focus I
HB 3D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
LB Biała Podlaska
Postów: 622
Domyślnie

Gratuluje wyboru :razz:
P.S.
Ładny kolorek
__________________
mucha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 16:18   #43
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 17:06   #44
Paweł F
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Międzychód
Postów: 93
Domyślnie

Gratulacje
Paweł F jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 17:13   #45
miq
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukaszeczek

P.S. Panowie/Panie, na jaki kolor pomalowac zaciski/tarcze - bo teraz sa rude - auto ma kolor jasno-zielony/czasem widoczny jako jasno-niebieski
Gratulacje!

Swoja droga to myslalem ze to auto jest srebrne Albo mam cos nie tak z oczami albo moj LCD ma slabe odwzorowanie kolorow
__________________
pozdr!
miq
miq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 17:25   #46
sibi
Sympatyk
 
Avatar sibi
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Wawa-Wołomin
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2002
WJ Warszawa Targówek
Postów: 582
Garaż
Domyślnie

fajne gratuluje
__________________
Naucz się modzie pisać!!!
Podpis zmieniony przed moderatora: "szmata szmatą pozostanie i tyle"
Nr 44 Members Club SS


sibi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 18:09   #47
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał miq
Swoja droga to myslalem ze to auto jest srebrne Albo mam cos nie tak z oczami albo moj LCD ma slabe odwzorowanie kolorow
Taaa, ja myslalem, ze jest jasnoniebieskie - kolor jest srebrny w zasadzie z domieszka zieleni - taki ultra jasno zielony - stojac pod chumrka wyglada jak niebieski

Ale, ale, co z kolorem zicisków?
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 18:36   #48
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukaszeczek
Wczoraj podjalem decyzje i popelnilem to:

Obrazek

Obrazek

Dlaczego nie diesel? Bo jak wczesniej wspomnialem, a koledzy pozniej rowniez nadmieniali, ropa jest drozsza o okolo 2-3 na litrze. Do tego dochodzi cena diesla, wieksza o 12%, i moja ciezka noga - wiedzac, ze mam oszczedny silnik gniotlbym pedal gazu, a tak bede sie oszczedzal - i na to samo wyjdzie . Inna sprawa jest, ze tutejsze foki w TDCi potwornie kopca, a mnie to strasznie wkurza, stad pomimo tego, ze sobie obiecalem, ze nastepne auto bedzie z silnikiem diesla, zrezygnowalem z tego.

Co do 1.6 kontra 1.8 - masz kase, wez 1.8. Nie masz, a zastanawiasz sie czy dolozyc - nie dokladaj. Ja osobiscie sie skusilem na mocniejszy silniczek, ale tylko dlatego, ze 1.6 juz nie bylo , a 1.8 mialo identyczna cene. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce i jak sie bedzie autko sprawowoalo. Poki co jest przygotowywane dla klienta, tzn. czyszczone, sprawdzane technicznie, uzupelniane ma plyny, itp. Za tydzien, w sobote, odbior - niestety w tygodniu nie mam czasu, zeby odebrac

W autku niestety nie ma podgrzewanej przedniej szyby (z jednej strony minus, z drugiej plus, bo szyby czesto pekaja, wiec nizszy koszt wymiany), elektrycznych lusterek (sterowanie elektryczne to bajer, ale podgrzewanie przydatne), automatycznej klimy, skory, komputra. Poza tym ma wszystko, co chcialem, i jedyna rzecz mnie zlamala - opony P6000 205R16/50 - cena sztuki w Polsce 650pln - jak przyjdzie kiedys zmienic, to sie zaplacze normalnie ...

Takze witam jeszcze raz, tym razem juz jako pelnoprawny uzytkownik FF I 1.8Edge. Pozdro

P.S. Panowie/Panie, na jaki kolor pomalowac zaciski/tarcze - bo teraz sa rude - auto ma kolor jasno-zielony/czasem widoczny jako jasno-niebieski
Kurcze...nie ma szyby podgrzewanej, elektrycznych lusterek (przydatne przy cofaniu wzdluz kraweznika), komputera....kupiles golasa...to co ma takiego co chciales miec? 4 kola, silnik i bagaznik?:P

Jak dla mnie napaliles sie i kupiles to co sie nawinelo. W kazdym badz razie powodzenia w uzytkowaniu Foki
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 18:58   #49
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał tecman
Jak dla mnie napaliles sie i kupiles to co sie nawinelo. W kazdym badz razie powodzenia w uzytkowaniu Foki
Primo, dzieki za zyczenia - secundo - elektryczne lusterka juz cwiczylem, i nie stwierdzilem, ze sa musem. Podgrzewana szyba - wygodna rzecz - jednak koszt tutaj wymiany 400 funtow mnie przerazil.
Co auto ma? Pisalem wczesniej - wszystko, oprocz tego co wymienilem. Z drugiej strony, cena za to auto jest dosc dobra - 1.8, alusy+205R16/50, sportowa zawiecha, klima, przednie halogeny, sportowe siedzenia, ABS+EBD, cztery poduchy, z bajerow - spojlerek, radio 6000, skorzana kiera - jesli o mnie chodzi to stosunek wyposazenia do ceny idealny - ale nie kazdy musi sie zgodzic. pozdro
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 19:39   #50
Michał
Turysta
 
Avatar Michał
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Lublin/Fajsławice
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1999
LKS powiat krasnostawski (Krasnystaw)
Postów: 550
Domyślnie

GRATulacje
Michał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 21:57   #51
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Nic tylko gratulować wyboru foczki i "niech kółeczka się kręcą"
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 22:19   #52
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukaszeczek
Cytat:
Napisał tecman
Jak dla mnie napaliles sie i kupiles to co sie nawinelo. W kazdym badz razie powodzenia w uzytkowaniu Foki
Primo, dzieki za zyczenia - secundo - elektryczne lusterka juz cwiczylem, i nie stwierdzilem, ze sa musem. Podgrzewana szyba - wygodna rzecz - jednak koszt tutaj wymiany 400 funtow mnie przerazil.
Co auto ma? Pisalem wczesniej - wszystko, oprocz tego co wymienilem. Z drugiej strony, cena za to auto jest dosc dobra - 1.8, alusy+205R16/50, sportowa zawiecha, klima, przednie halogeny, sportowe siedzenia, ABS+EBD, cztery poduchy, z bajerow - spojlerek, radio 6000, skorzana kiera - jesli o mnie chodzi to stosunek wyposazenia do ceny idealny - ale nie kazdy musi sie zgodzic. pozdro
Poniewaz wersja nadwozia 3drzwiowa - to i fotele sa inne niz w 5d (lepsze trzymanie boczne) no i pewnie masz odpowiednik naszej wersji trend - czyli usztywniona zawiecha i kiera skorzana.
Czy twoje liczniki maja kolor szary a wskazowki czerwony? Jesli takie - to znaczy ze masz 3drzwiowego trenda.
Jesli chodzi o szybe ogrzewana...to nie musisz wrzucac oryginala tylko np zamiennik pilkingtona. W PL koszt oryginalu to ok 2kpln...koszt zamiennika to cos 800pln z montazem w Jaan. Tak wiec akurat szyba bym sie nie przejmowal. Mialem juz 2 Foki i w kazdej mialem podgrzewana przednia szybe - patent chwale i bedzie mi ciezko z niego kiedys zrezygnowac, bo inne marki to nie za czesto tego uzywaja a szkoda....
Drapanie w zimie szyby od jakiegos czasu jest mi obce
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 22:47   #53
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał tecman
Poniewaz wersja nadwozia 3drzwiowa - to i fotele sa inne niz w 5d (lepsze trzymanie boczne) no i pewnie masz odpowiednik naszej wersji trend - czyli usztywniona zawiecha i kiera skorzana. Czy twoje liczniki maja kolor szary a wskazowki czerwony? Jesli takie - to znaczy ze masz 3drzwiowego trenda.
Hmmm, moze to i odpowiednik polskiego trenda... fakt, zegary szare, wskazwoki czerwone - specyfikacja forda GB tutaj - wersja Edge.

Cytat:
Napisał tecman
Jesli chodzi o szybe ogrzewana...to nie musisz wrzucac oryginala tylko np zamiennik pilkingtona. W PL koszt oryginalu to ok 2kpln...koszt zamiennika to cos 800pln z montazem w Jaan. Tak wiec akurat szyba bym sie nie przejmowal. Mialem juz 2 Foki i w kazdej mialem podgrzewana przednia szybe - patent chwale i bedzie mi ciezko z niego kiedys zrezygnowac, bo inne marki to nie za czesto tego uzywaja a szkoda.... Drapanie w zimie szyby od jakiegos czasu jest mi obce
Niby tak, ale ja nie jestem w PL, a w GB - niestety ceny nieASO czesto sa rownie tragiczne, jak ASO... Tak czy inaczej - zgadzam, sie, ze patent podgrzewanej szyby jest wysoce przydatny, jednak jest male "ale" - szyby skrobe 3-4 razy w roku - wiec stwierdzilem, ze az tak czesto nie bede korzystal i sobie odpuscilem :P.
Gdzie tak w ogole mozna trafic specyfikacje polskiego Trenda?
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-05, 23:02   #54
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Bardzo ładne autko Dobrze wybrałeś z tym 1.8. Wiadomo, że im więcej, tym lepiej Jeździłem kiedyś takim na dniach otwartych foki mk I. Szkoda, że od tamtego czasu musiało minąć aż siedem lat, zanim stałem się właścicielem foki (tyle, że mk II). Pozdrawiam!
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-05, 16:15   #55
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

No, jutro wielka chwila - odbiór autka . Siem doczekać nie mogę, nooo ....
W między czasie zrobiłem małą symulację kosztów auta - porównałem z 1.8TDCi, które stoi na placu (auta funkiel nówki mają po 8-10mil na licznikach) - różnica 1506 funtów. Ponieważ każde autko pali troszkę inaczej, to za bazę przyjąłem to, co podaje producent - do obliczeń wziąłem spalanie trybu mieszanego i miejskiego. Okazało się, że w przypadku spalania mieszanego (a takie będzie raczej) diesel spłacałby się troszkę dłużej niż 3 lata. W przypadku spalania miejskiego około 2 lat i 10 miesięcy. W swoich oblicznieniach nie uwzględniłem kosztów przeglądów, wymiany filtrów i innych dupereli - tylko koszt paliwa. Ponieważ auto przewidziane jest na 2, maksymalnie 3 lata dla mnie, a potem na rok, dwa lata przejmie je żona, po prostu widzę, że się nie opłaca. Także zgodnie z powiedzeniem "nie wszystko złoto co się świeci" zostaję zdecydowanie przy benzynie :P - i tym samym przy jedynie słusznej pojemności 1,8 litra pozdrawiam
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-05, 16:38   #56
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

No to gratuluje. Widze ze autko ma pirelli p6000-też mam taki tylko rozmiar mniejszy.Sa wredne szczególnie na mokrym. Drogie to fakt. Jak będziesz zmieniał to weż nokiana "Z" sportowe dobre opony i tansze w twoim rozmiarze ze 200zl. Szerokiej drogi
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-05, 16:56   #57
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemekdeja
No to gratuluje. Widze ze autko ma pirelli p6000-też mam taki tylko rozmiar mniejszy.Sa wredne szczególnie na mokrym. Drogie to fakt. Jak będziesz zmieniał to weż nokiana "Z" sportowe dobre opony i tansze w twoim rozmiarze ze 200zl. Szerokiej drogi
Hmmmm, zmartwiłeś mnie, bo w Anglii jak to w Anglii - czasem lubi padać... nawet częściej niż czasem... Powiedz mi, na czym ich śliskość polega? Chodzi mi o to, że łatwo wpadają w poślizg przy hamowaniu czy podatne na aquaplaning. A swoją drogą, to zauważyłem, że w GB jezdnie mają dużo większą chropowatość od podobnych w PL, czy nawet D - najpierw robią elegancki asfalcik, a za jakiś czas, sypią go specjalnymi kamyczkami, dość dużymi, które ładnie integrują się z asfaltem, i powodują dużo lepszą przyczepność - niestety idzie za tym i hałas przenikający do wnętrza, ale coś za coś, więc może te Pirellki dadzą radę
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-05, 17:24   #58
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

P6000 Super trzymanie na suchym na zakrętach

Koniec plusów.

Minusy jakie zauważyłem jak je miałem:
-Odpowadzanie wody(aquaplaning)-takie sobie, obleci
-hamowanie na mokrym.... porażka
-ruszanie na mokrym..... porażka....
-hałas.... moje zimówki były cichsze(Dunlop SP Winter Sport)
-hamowanie na suchym... D-124 chyba były lepsze
-ruszanie na suchym..... to samo co wyżej

Oczywiście mówię tu o granicy przyczepnośći podczas hamowania i ostrego ruszania w porwnaniu do innych opon.
Jedyną zaletą, że na długo wystarczają(twarda guma).
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-05, 02:25   #59
denom
Turysta
 
Avatar denom
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Łódź
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
P6000 Super trzymanie na suchym na zakrętach

Koniec plusów.

Minusy jakie zauważyłem jak je miałem:
-Odpowadzanie wody(aquaplaning)-takie sobie, obleci
-hamowanie na mokrym.... porażka
-ruszanie na mokrym..... porażka....
-hałas.... moje zimówki były cichsze(Dunlop SP Winter Sport)
-hamowanie na suchym... D-124 chyba były lepsze
-ruszanie na suchym..... to samo co wyżej

Oczywiście mówię tu o granicy przyczepnośći podczas hamowania i ostrego ruszania w porwnaniu do innych opon.
Jedyną zaletą, że na długo wystarczają(twarda guma).
To mogę powiedzieć, że mam szczęscie bo dzisiaj pozbyłem się w dość spektakularny sposób jednej z moich p6000, a mianowicie opona explodowała po najechaniu na jakiś złom który leżał na krętej wiejskiej drodze

efektem czego w oponie jest dziura średnicy piłki do ping-ponga a alufela kwalifikuje sie na prostowanie. I tym szczęśliwym trafem zostane właścicielem dwóch nowych opon, bo p6000 dokupować nie mam zamiaru
__________________

1.6 Zetec - Panther Black
denom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Z serii do czego to służy:) Lukas_power Inne techniczne 1 19-06-08 20:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u