Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-05-11, 22:46   #31
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Uuu..kolego drake, ja to mam w domu. To nie jakieś ustrojstwo co na alledrogo. Jak mnie jutro złapie wolny czas to zrobię fotę tego.
maciobyk jest nieaktywny  
stare 18-05-11, 22:49   #32
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Dobra po krótce bo spać mi się chce :

Oczywiście stechiometria w benzynie jest nei do przekroczenia , i oczywiście pracujemy ciągle w jej ścisłej okolicy. Jednak na spalanie ma wpływ również sprawność.

Jeśli mamy stary , brudny filtr powietrza sprawność naszego silnika spada ... zastępując go nowym czystym a do tego sportowym możemy liczyć na powrót do nominalnej sprawności. Jeśli auto przez zapchane filtry straci na przebiegu krzywej momentu , to za każdym razem mówiąc schematycznie musimy bardziej piłować auto i dłużej pozostawać w strefie wyższych obrotów ... To przekłada się bezpośrednio na spalanie ... - TYLE


Poczytaj sobie o układach dolotowych ... i zastanów sę dlaczego ich pojemność jest taka ważna ... Przyznaj się do błędu , bo pisząc , że dolot powinine być jak najkrótszy na prawe bardzo mijasz sięz prawdą mówiąc delikatnie ... Pomyśl , dlaczego producenci aut projektując doloty tak nie robią ...

Zadaj sobie trochę trudu i poszukaj materiałów w sieci na ten temat ... sam nie dawno trafiłem na test 3 dolotów ( b. krótki , krótki i długi ) potwierdzonych wynikami na hamowni ... dolot środkowy był zbliżony pojemnością do seryjnego i dał niezauważalne przyrosty. Na długim dolocie była zdecydowane poprawa w praktycznie całym zakresie obrotów ( kilka dobrych NM ponad całą krzywą seryjną ). a na bardzo krótkim dolocie wykres wyglądał tragicznie


MACIOBYK

Mam cichą nadzieje , że to podpucha z tą Twoją dmuchawką , ale jeśli nie to nie montuj tego czasem

Ostatnio edytowane przez Radek89 ; 18-05-11 o 22:52
Radek89 jest nieaktywny  
stare 18-05-11, 23:12   #33
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Pozwolisz że przytoczę link z innego forum który mi podałeś na PW:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/sho...B6ci-dolot%F3w

oraz dodam jeszcze mój cytat z wcześniejszej strony:

Cytat:
za slowem skróceniem dolotu nie stoi wsadzenie rurki o długości kilku centymetrów, tylko jak najkrótsza możliwa droga pomiędzy zimnym powietrzem z dołu, a kolektorem dolotowym
Przykłady które ten gość podał czyli zasysanie ciepłego powietrza spod maski o najmniejszej gęstości OCZYWIŚCIE że poskutkuje gorszymi osiągami, dlaczego pisałem o tym żeby ZAMIAST tej wkładki pobawić się w cold air intake? Bo to da najlepsze rezulataty tak jak u gościa (czyli CAI - wykres fioletowy czwarty). Proponuję jeszcze raz przeczytać mój cytat: nie mówię tutaj o tym żeby dolot skrócić i pozostawić stożek blisko bloku silnika... Ale myślałem, że to dla Ciebie oczywiste. Napisałem to w pierwszym poście i gdybyś pomyślał, jak można zrealizować Cold Air Intake czyli CAI (4 wykres) nie byłoby kłótni, ale zacząłeś mnie jechać nie czytając mojego posta. I długość dolotu nie ma z tym nic wspólnego, dlaczego Chargery V8 mają dolot krótki na kilka centymetrów i wywalona dziurę w masce? Przecież ma krótki dolot to powinien mieć gorsze osiągi, nie? NIE. Zasysają zimne powietrze, a nie skotłowane pod maską mające 60c.

http://i.b5z.net/i/u/509876/i/air_in...o_firebird.jpg

Długi? NIE
Zimny? TAK, i TYLKO o to w tym chodzi.


Mam nadzieję że powyższa wypowiedź da Ci już pełny obraz, że długość dolotu nie ma znaczenia, ale to skąd zasysa powietrze (temperatura, a przy tym gęstość) (dlatego już w pierwszym poście napisałem o cold air intake - wystarczyło to poprawnie zinterpretować). Gdyby była fizyczna możliwość pociągnięcia zasysanego powietrza jak najbliżej kolektora dolotowego, z pewnością tak by się robiło, ale najkrótszą drogą jest maska samochodu, a nikt nie chce po 1. oszpecać samochodu, a po 2. żeby lało się na filtr i srały na niego ptaki.


Cytat:
Przyznaj się do błędu , bo pisząc , że dolot powinine być jak najkrótszy na prawe bardzo mijasz sięz prawdą mówiąc delikatnie
Teraz wypadałoby to odwołać, a jeśli dalej nie widzisz wpływu samej temperatury, a nie długości, spójrz:

1) na to i zadaj sobie pytanie dlaczego szanowane firmy udostępniają te osłony w swoich kitach http://www.enginebasics.com/Engine%2...%20intake2.jpg
2) zagłębnij się w temat turbosprężarek, gdzie temperatura zasysanego powietrza poprzez nagrzanie intercoolera powoduje znaczny spadek mocy.

Jeśli dalej nie widzisz w tym wszystkim mojej racji, jedynie przyszło mi do głowy ukierunkowanie przepływu powietrza w długim dolocie poprzez utworzenie ciągu w postaci spirali dzięki któremu powietrze ma mniejszy opór -> musiałbyś ukierunkować przepływ w dolocie za pomocą jakichś listwek czy przy pomocy ***j wie czego. JEDYNIE coś tak ekstremalnego i głupiego przyszło mi do głowy z aerodynamiki, aż głupio mi o tym pisać (egzotyka) ale nie ma innego argumentu za długością i zamknijmy ten temat.


Co do Twojego zdania:

Cytat:
Jeśli mamy stary , brudny filtr powietrza sprawność naszego silnika spada ... zastępując go nowym czystym a do tego sportowym możemy liczyć na powrót do nominalnej sprawności. Jeśli auto przez zapchane filtry straci na przebiegu krzywej momentu , to za każdym razem mówiąc schematycznie musimy bardziej piłować auto i dłużej pozostawać w strefie wyższych obrotów ... To przekłada się bezpośrednio na spalanie ... - TYLE
Zgadzam się w 100%




Przepraszam moderacje, ale musiałem sprostować, to mój ostatni post w tym temacie o sprawach ściśle nie związanych z samą wkładką.

Ostatnio edytowane przez drake ; 18-05-11 o 23:36
drake jest nieaktywny  
stare 18-05-11, 23:14   #34
Pramus
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar Pramus
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2008
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
maj
2012
EBR powiat brzeziński (Brzeziny)
Postów: 828
Garaż
Domyślnie

drake 3:0 Radek89
EDIT: Rowniez juz nie zasmiecam
Pramus jest nieaktywny  
stare 19-05-11, 07:59   #35
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Mam nadzieję że powyższa wypowiedź da Ci już pełny obraz, że długość dolotu nie ma znaczenia, ale to skąd zasysa powietrze
Nie masz racji Nie chodzi ściśle o długość a bardziej o pojemność układu. Tak czy siak długoś jest z tym ściśle powiązana. Mówimy tutaj o rzędowych 4-kach na wtrysku , nie wyskakuj z muscle carami bo to inna bajka A pojemność jest mega ważna ... mam nadzieje , że wpadnie ktoś obcykany do wątku i też Ci to powie. Rózna pojemność dolotu sprawdza się nawet w różnym zakresie obrotów. Dlatego są silniki w których pojemność dolotu jest zmienna. Sam miałem pod lupą takie jedno pewne stare 2.6 ...

Bierzesz pod uwagę tylko opór zasysania i temp. a są jeszcze inne czynniki. Biorąc pod uwagę gęstość powietrza i zawartość tlenu na prawdę nie jest tak istotne czy zasysane powietrze ma o 5 stopni więcej lub mniej ....

A w tej Hondzie z linku to że w długim dolocie stożek jest niby w zimnym miejscu moim zdaniem tak czy siak jest niwelowane przez tą rurę ... ide o zakład że tak sie nagrzewa , że w rezultacie wszystkie 3 doloty dają powietrze do kolektora o tej samej lub bardzo zbliżonej temp. ...


PRAMUS
A czy Ty przynajmniej wiesz o czym mowa ? Jeśli nie to sie nie wypowiadaj ... Nie wnosisz absaolutnie nic do tematów związanych z mechaniką , nie potrafisz nikomu pomóc , a z Twoich wypowiedzi nie wynika żadna wiedza ... po prostu zaśmiecasz BA forum RA nie ....


WRACAJĄC DO TEMATU : Jeśli ktoś ma okazje założyć fajną wkładkę , to polecam. Może nic to wyraźnie nie da , ale mamy filtr dobrej jakości , który jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy np. włożyć większą przepustnicę i odchudzić wydech. Cudów nie ma i nie będzie , ale zawsze miło coś podłubać ...

Ostatnio edytowane przez Radek89 ; 19-05-11 o 08:13
Radek89 jest nieaktywny  
stare 19-05-11, 08:19   #36
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Strzelcie se magnetyzery lepiej, dają tyle samo co te wasze stożki i filtry. Zamykam temat bo dyskusja "z dupy"
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny  
stare 22-05-11, 01:04   #37
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

przepraszam, że piszę w zamkniętym temacie, ale mam moda więc mogę

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Jeśli dalej nie widzisz w tym wszystkim mojej racji, jedynie przyszło mi do głowy ukierunkowanie przepływu powietrza w długim dolocie poprzez utworzenie ciągu w postaci spirali dzięki któremu powietrze ma mniejszy opór -> musiałbyś ukierunkować przepływ w dolocie za pomocą jakichś listwek czy przy pomocy ***j wie czego. JEDYNIE coś tak ekstremalnego i głupiego przyszło mi do głowy z aerodynamiki, aż głupio mi o tym pisać (egzotyka) ale nie ma innego argumentu za długością i zamknijmy ten temat.
Kolego drake poczytaj sobie o (wyjmij karteczkę, ołóweczek i notuj):
- zjawiskach falowych zachodzących w dolocie oraz wydechu
- sprawności napełniania cylindra zależnie od prędkości obrotowej
- czasach współotwarcia zaworów i ich wpływu na przepłukiwanie cylindra
- mechanice gazów, laminarnym przepływie, oraz przeanalizuj rozkład prędkości tego typu cieczy w prostym dolocie
- następnie przejrzyj dowolną książkę dot. konstrukcji układów dolotowych

na koniec wysnuj wnioski i sam nam powiedz jak bardzo pie***olisz 3 po 3

Radek widać, że trochę poczytał na temat, a nie tylko oglądał F&F

PS. polecam silniki dwu-suwowe, albowiem w ich przypadku zjawiska te są najbardziej interesujące
PS2. jako ciekawostkę dodam, iż wydechy i doloty sportowe do motocyki MZ projektował Pan pracujący wcześniej nad komorami spalania rakiet V2 i bynajmniej nie wychodziły mu jak najkrótsze rurki, żeby zasysane powietrze było zimne

dobrej nocy
__________________


gRuHa jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Gaz do ST170 shady151 Gaz i zagazowane Foczki 198 02-06-10 22:27
225/45/17 do ST170 prezes_wojtek Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 05-06-09 13:04
ST170 martinezz Silnik i skrzynia 10 27-08-08 15:39
Halogeny od st170 Qba st Elektryka, audio i alarmy 9 14-04-07 18:16

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u