Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-04-11, 21:45   #1
Ziółek
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 7
Exclamation Nietypowy dźwięk z przedniego zawieszenia

Witam, mam pewien problem. Przy najeżdżaniu na próg zwalniający (garb) z przedniego zawieszenia wydobywa się dziwny dźwięk, takie jakby "pisknięcie, szczeknięcie". Sprężyny były wymieniane przez poprzedniego właściciela.

Miał ktoś taki problem? z góry dziękuje za odpowiedzi.
Ziółek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-11, 23:48   #2
Gonzolos
Sympatyk
Grupa: WLKP
 
Avatar Gonzolos
 
Kamil
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Opole / Poznań
Inny
HB 5D
2010
OP Opole
Postów: 897
Garaż
Domyślnie

Jak dla mnie stabilizatory do wymiany. Miałem dźwięk zgrzytania starego mebla, a po wymianie cisza
__________________
Gonzolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-11, 00:17   #3
solaris
Banned
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Inny
kombi
1.4 Duratec 80KM manual
grudzień
2014
ZPY powiat pyrzycki (Pyrzyce)
Postów: 176
Domyślnie

mam podobny problem, ale obiawia się dopiero pod czas skręcania. takie skrzypienie nito szafy. Podobno mam uszkodzone mieszki chroniące końcówki drązków reakcyjnych. Możliwe że to tak skrzypi?
solaris jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-11, 11:42   #4
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał solaris Zobacz post
....Podobno mam uszkodzone mieszki chroniące końcówki drązków reakcyjnych. Możliwe że to tak skrzypi?
O jakich drążkach reakcyjnych piszesz ?
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-11, 13:49   #5
janosik12
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Krosno
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
listopad
2015
RK Krosno
Postów: 74
Domyślnie

Mam podobny problem podczas kręcenia kierownica na postoju a głównie jak słońce nagrzeje fokę to skrzypi jak stare drewniane schody. Myślałem że to łącznik stabilizatora bo zaraz po kupieniu auta teraz tak piszczało i wymieniłem oba, tylko że jak próbowałem rozbujać auto na boki to cisza a poprzednio było już słychać. Czy może to być dźwięk wydawany przez nowe opony czy coś w układzie kierowniczym??
janosik12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-11, 16:40   #6
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Piszczenie-Jeden objaw wiele mozliwosci...
zaczynajac od gumek na stabilizatorach... poprzez amortyzatory i lozyskowanie az do sworzni i tulejek whacza wlacznie z drazkami kierowniczymi.

Niema jednego rozwiazania na wasze problemy...kazde piszczenie nalezy sprawdzac indywidualnie a tutaj forum malo pomorze jesli sie samemu nie bedzie szukac co w trawie piszczy.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-11, 17:32   #7
solaris
Banned
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Inny
kombi
1.4 Duratec 80KM manual
grudzień
2014
ZPY powiat pyrzycki (Pyrzyce)
Postów: 176
Domyślnie

Cytat:
Napisał korek007 Zobacz post
O jakich drążkach reakcyjnych piszesz ?
stabilizator w języku potocznym
solaris jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-11, 08:52   #8
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał solaris Zobacz post
stabilizator w języku potocznym
Jeżeli drążek reakcyjny to stabilizator, to wobec czego co to są "mieszki chroniące końcówki drązków reakcyjnych" czyli stabilizatorów?
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-11, 09:35   #9
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Jesli dobrze pamietam to drążek reakcyjny jak i stabilizator są dwoma poprawnymi nazwami używanymi w technice.
solaris pisze o drazkach stabilizatora inaczej końcówka drążka reakcyjnego... popie... ale obydwa poprawnie

I oczywiscie to moze skrzypiec.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-11, 21:53   #10
Qlas
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Qlas
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Warszawa Gocław
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 62
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
Jesli dobrze pamietam to drążek reakcyjny jak i stabilizator są dwoma poprawnymi nazwami używanymi w technice.
solaris pisze o drazkach stabilizatora inaczej końcówka drążka reakcyjnego... popie... ale obydwa poprawnie
Nie pamiętasz dobrze.
Stabilizator a drążek reakcyjny to zwykle dwa różne elementy zawieszenia.

Drążki reakcyjne przenoszą siły wzdłużne. Ich zadaniem jest trzymanie kół na miejscu podczas hamowania jak i przyspieszania.

Stabilizator przenosi siły pionowe. Podczas pokonywania zakrętów, kiedy jedno koło jest wciskane do góry, poprzez stabilizator wciskane jest również koło po przeciwnej stronie auta zmniejszając kąt przechyłu poprzecznego.
Często stabilizator pełni rolę drążka reakcyjnego.

Tutaj jest rysunek, na którym widać te elementy zawieszenia jako oddzielne. KLIK >>
Qlas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-11, 11:33   #11
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Tak zgadza sie..pamiec mnie zawodzi

w takim razie w foce niema z przodu zadnego drazka reakcyjnego..a z tylu...hmmm... chyba tez niema

czyli teraz zastanawiam sie ford sierra mial stabilizator ktory pelnil funkcje drazka reakcyjnego w przednim zawieszeniu i tak samo bylo np. w bmw E34 (5xx)
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-11, 20:24   #12
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Czyli z przodu nie ma drążków reakcyjnych, więc tym bardziej nie ma mieszków chroniących końcówki drązków reakcyjnych.
A tak na marginesie, namierzyłem że w niektórych sklepach moto używane jest określenie "drążek reakcyjny" w odniesieniu do wahaczy tylnych poprzecznych dolnych prostych, chociaż nie wiem, na ile jest to poprawne.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-11, 22:10   #13
solaris
Banned
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Inny
kombi
1.4 Duratec 80KM manual
grudzień
2014
ZPY powiat pyrzycki (Pyrzyce)
Postów: 176
Domyślnie

Poliglota się k......... znalazł, mieszki chroniące końcówki łączników stabilizatora Pasi? Nie rozmawiamy tutaj o poprawnej polszczyźnie, ale o problemach motoryzacyjnych które staramy się wspólnie rozwiązać. Więc jeśli nie masz nic do dodania w temacie to proszę nie zawieraj głosu. Lekcji języka polskiego jak i technicznego udzielać nie musisz.
solaris jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-11, 06:58   #14
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał solaris Zobacz post
Poliglota się k......... znalazł, mieszki chroniące końcówki łączników stabilizatora Pasi? Nie rozmawiamy tutaj o poprawnej polszczyźnie, ale o problemach motoryzacyjnych które staramy się wspólnie rozwiązać. Więc jeśli nie masz nic do dodania w temacie to proszę nie zawieraj głosu. Lekcji języka polskiego jak i technicznego udzielać nie musisz.
Daj sobie siana albo weź coś na uspokojenie. Nikomu lekcji języka polskiego ani technicznego nie udzielam.
Osłony przegubów łączników nazwałeś tak, że za jasną cholerę nie wiedziałem, o co chodzi.

Przeguby te (zużyte, uszkodzone) mogą być faktycznie źródłem różnych dźwięków typu stukanie/pukanie czy skrzypienie (napisałbym tak od razu, wiedząc że o to pytasz).
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez korek007 ; 30-04-11 o 07:26 Powód: Uzupełnienie
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-11, 18:46   #15
solaris
Banned
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Inny
kombi
1.4 Duratec 80KM manual
grudzień
2014
ZPY powiat pyrzycki (Pyrzyce)
Postów: 176
Domyślnie

Cytat:
Napisał korek007 Zobacz post
Daj sobie siana albo weź coś na uspokojenie. Nikomu lekcji języka polskiego ani technicznego nie udzielam.
Osłony przegubów łączników nazwałeś tak, że za jasną cholerę nie wiedziałem, o co chodzi.

Przeguby te (zużyte, uszkodzone) mogą być faktycznie źródłem różnych dźwięków typu stukanie/pukanie czy skrzypienie (napisałbym tak od razu, wiedząc że o to pytasz).
Pozdrawiam.
konkretnie to nazywa się "Drążek skrętny" ASO Scnia Multi
solaris jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-11, 12:42   #16
Kondzio83
Turysta
 
Albert
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Okolice Sandomierza
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
1999
TSA powiat sandomierski (Sandomierz)
Postów: 89
Domyślnie

Jeśli piszczy podczas skręcania albo brania zakrętów to łączniki stabilizatorów, nie oznacza to wymiany wystarczy czasem cienką igłą i strzykawką wstrzyknąć olej do główek łącznika to przestanie. Miałem to w fokusie i tak zrobiłem(oryg. siedzą).
Kondzio83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-11, 17:14   #17
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondzio83 Zobacz post
Jeśli piszczy podczas skręcania albo brania zakrętów to łączniki stabilizatorów, nie oznacza to wymiany wystarczy czasem cienką igłą i strzykawką wstrzyknąć olej do główek łącznika to przestanie. Miałem to w fokusie i tak zrobiłem(oryg. siedzą).
Lepszy jest jednak smar..albo chociarz smar z olejem >> pod warunkiem ze sie nie tłuką
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-11, 08:52   #18
janosik12
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Krosno
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 105KM manual
listopad
2015
RK Krosno
Postów: 74
Domyślnie

Byłem wczoraj na badaniach technicznych i zlokalizowali mi skąd takie skrzypienie dochodzi. Okazało się że te dziwne dźwięki pochodzą od przekładni kierowniczej(przekładnia nie cieknie i nie ma luzów). Najprawdopodobniej musiało się dostać tam trochę jakiegoś syfu. Pytanie czy jak ściągnę osłony gumowe które są po obu końcach i dam tam smaru to będzie dobrze, i czy tak można zrobić???
janosik12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Burczenie przedniego zawieszenia. Ranid Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 07-10-10 22:39
[MK2] Dziwne odgłosy z przedniego zawieszenia Tata Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 14-12-09 22:19
[FFI] Trzeszczenie przedniego zawieszenia Orion_pl Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 08-12-08 22:13
Skrzywiona belka przedniego zawieszenia koperson Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 28-05-07 15:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u