Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-02-11, 13:56   #1
Arturek90
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 237
Domyślnie TDDi : bardzo brzydka praca na zimnym

Witam, nagrałem dziś 4 filmiki, żeby wrzucić na forum i zapytać czy u was też jest tak, ale jakość dzwięku nędzna (słychać tylko trzaski od ruszania aparatem). Postaram sie opisać.

Wiem,że każdy silnik jest inny , ale w poprzednim dieslu (VW Vento 1.9TD) kultura pracy silnika na zimnym była zdecydowanie lepsza.

Gdy odpalam silnik rano (albo jak postoi z 5godzin) to jego praca strasznie głośna, wszystko rezonansuje. Na pedał gazu słabo reaguje to normalne na zimnym, ale żeby przy dochodzeniu do 2tys. obrotów trzeba było podnosić głos żeby móc rozmawiać? Nawet gdy silnik już osiągnie niby te 90'C to jego praca wiele się nie zmienia(chyba ze przejadę z 10km na 90'C ) . Jednak gdy postoi chwile i odpalę to zmienia się jego praca nie do poznania- na lepsze. Przykładowo: Jadę do dziewczyny, droga ok. 7km . Silnik łapie temp. 90'C po ok. 5km. Zerowa przyjemność z jazdy, włączam głośno muzykę, żeby chociaż troche stłumić ten traktor. Gasze silnik, idę po Nią, wypije herbatkę i gdzieś jedziemy. Generalnie wracamy do auta po 30-60minutach. Auto odpala i pracuje cichutko i równiutko. Przyśpiesza równo, chętnie sie zbiera, cicho pracuje.

Dodam, że auto nierówno schodzi z obrotów na zimnym. Wrzuce go na 2,2-2,4tys. obrotów i jak puszcze gaz to auto tak falowo schodzi (wrrrrrrrr wrrrrrrr wrrrrrr wrrrrr......) . Na ciepłym już jest to niesłyszalne.

Filtr paliwa był wymieniany, bo się zapchał. Po wymianie różnica była znikoma albo żadna.

Czy u was też tak paskudnie chodzą TDDi-ki na zimnym? Czy to może da się coś z tym zrobić. Myślałem że może któraś poduszka, ale chyba na ciepłym też by wszystko się telepało.
Arturek90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 22:07   #2
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

niestety ale kolego...moge tylko jedno powiedziec i przykro mi to mowic..cos ty se za samochod kupil...

teraz moze tak troche na wyrost napisze ale z twojego opisu wynika:
uszkodzony uklad wydechowy
uszkodzone poduszki pod silnikiem
nieszczelny uklad zasilania paliwem...chyba sie zapowietrza skoro tak obroty faluja..albo pompa cos nietak lub jest zuzyta.
pasowalo by bledy sprawdzic..tani ELM 1.3a wystarczy moze od tego zacznij.

Ja mam aktualnie 212km a druga taka sama foka w domu ma tez cos ponad 200kkm i to sa naprawde bardzo dobre samochody jesli chodzi o bezawaryjnosc...i przy tych przebiegach niebylo zadnych mechanicznych problemow poza elektronika pompy i pedalem gazu. To byly 2 rzeczy ktore sie wymienialo od nowosci w tym samochodzie jesli samochod byl bezkolizyjny. A mam jeden taki z salonu i nikt poza mna tam nic nierobil wiec wiem na 100%

Ale poniewaz forum jest aby pomagac to zacznijmy od podstawowego pytania-czy samochod dobrze odpala? czy swiece wszystkie sa sprawne? czy zapala bez wciskania gazu?czy jak odpali to pracuje rowno choc przez chwilke na wolnych obrotach czy odrazu fakuje? po odpaleniu na mrozie powinien utrzymywac obroty okolo 900-1000obr/min mozesz sprawdzic za pomoca trybu serwisowego bo zegar moze przeklamywac.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-11, 00:10   #3
Arturek90
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 237
Domyślnie

K@$#%a z tym YouTubem.. Wpisuje mu dobre dane i nie przyjmuje. Chcialem wrzucić filmik jak odpala, w każdym razie bez większego problemu. Aha, problem zaczyna się bardzo zauwazalnie przy temp. ponizej 5-10'C . Przy mrozach 15'C to jest najgorzej.. Falowania nie widać na obrotomierzu, tylko słychać.Świece wszystkei wymienione(wszystkie były przepalone), odpala bez wciskania gazu. Po odpaleniu ok, przy niskich obrotach nie czuje si tego, ale zakres 1500-2400 (w takich operuje na zimnym) to tragedia.. Patrzyłem błedy w trybie serwisowym to tylko poziom paliwa (cos nie tak bo ciagle pokazuje zero i pali się rezerwa). Ma to jakiś wpływ?
Arturek90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-11, 00:45   #4
nostress
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar nostress
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2003
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 124
Garaż
Domyślnie

jakie paliwo lejesz do baku? na sprawdzonych stacjach czy jakieś "no-name"?
Zalej do pełna na markowej stacji i daj mu "doktorka" żeby przeczyścił układ paliwa.
nostress jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-11, 09:24   #5
Arturek90
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 237
Domyślnie

Paliwo "no-name". Zdarzyło mi się dwa razy zamarznięcie paliwa. Obecnie paliwo z Bliskiej, ale przy najbliższym tankowaniu zaleje z Shell'a i chyba będe musiał zrobić jak tak mówisz- troche go przegonić.
Arturek90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-11, 21:36   #6
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Kurde drugi raz czytam i dopiero zauwazylem o czym piszesz chyba miales cos innego na mysli niz ja myslalem. Czy mowiac ze silnik glosno pracuje masz na mysli to ze drzy czy to ze bardzo klekocze? to jest bardzo wazne!!!
Jesli klekocze zbyt glosno to niedobrze dla silnika bo go niszczy przedwczesne spalanie stukowe.

Teraz sie kapnolem ze ty miales na mysli cos innego. Kolego zapraszam do tematu pompa wtryskowa i bledy P0167
rzuc jeszcze okiem na taki watek
TDDI zanik mocy i klekotanie P0167 P1564 Tloczek pompy

jesli zauwazysz cechy wspolne co do "klekotania" to rozumiem ze twoje buczenie to glosna praca silnika i klekotanie

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 27-02-11 o 21:40
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 00:10   #7
Arturek90
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 237
Domyślnie

Klekotanie nie, za to buczenie napewno. Chodzi mi właśnie że wszystko drży i jest głośny. Dzieki, sprawdze te tematy i napisze czy któryś pasuje do moich problemów.

---------- Post dodany 28-02-11 o 00:10 ---------- Poprzedni post był z 27-02-11 23:24 ----------

YouTube - IMG 0891 to jest film przedstawiający moje odpalanie przy -7'C, na niedoladowanym i ogolnie slabym akumulatorze
Arturek90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 08:07   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

dupne paliwo, rezerwa (niech bedzie ze awaria wskazowki), stary aku, pewnie niesprawne swiece - czego sie spodziewasz? ze taki zajazd bedzie palil grzecznie na dotyk?!

PS. ja w tym roku z przymusu zmienilem aku + regeneracja rozrusznika, swiece sa z zeszlego roku i pali na dotyk, cichutko, lepiej niz stojaca obok benzyna... zadbaj o auto i bedzie dobrze - no chyba ze juz kompresja lezy
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 11:42   #9
Arturek90
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 237
Domyślnie

Pisałem, że świece wszystkie wymienione na nowe NGK w listopadzie. Akumulator na filmiku był niedoładowany bo był odpalony wieczorem na chwile i nie podładował się nic. Normalnie odpala zupelnie inaczej. Jedyne co mnie tknęło ,że u mnie podobnie jak w temacie "pompa wtryskowa i bledy P0167" , w filmiku z ostatniego posta, auto prawie łapie ,ale nie załapuje. U mnie na zimnym jest podobnie tylko że max 2-3 razy na zimnym. Czy u was łapie odrazu na zimnym? Może faktycznie to już niedomagająca pompa.. Tylko ciężko mi to przyjać, skoro auto na ciepłym silniku pali na dotyk i chodzi świetnie.

---------- Post dodany o 11:41 ---------- Poprzedni post był z 09:46 ----------



Mój silnik odpala na codzień tak jak ten,tylko że jego załapał za drugim razem(-12'C), a mój załapuje 3 a nawet 4 razy przy takiej temperaturze. Czy to jest ok?

---------- Post dodany o 11:42 ---------- Poprzedni post był z 11:41 ----------

Nie wiem czy wyświetla, YouTube - Cold start Ford Focus TDDI
Arturek90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-06-12, 10:25   #10
PSIQS
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 2
Domyślnie

Witam, szkoda, że temat się urwał - mam podobny problem w swoim TDDi z 99r. Dodam, że pompę mam wyremontowaną, świece nowe... Obstawiam, że to któraś z poduszek silnika (poduche skrzyni też wymieniałem).

Artur, jaki był finał u ciebie?
PSIQS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Głośna praca silnika 1.8 tddi pepciu1986 Silnik i skrzynia 11 27-01-12 07:45
[MK1] Nie równa praca silnika 1.8 TDDI uwertura Silnik i skrzynia 15 08-10-09 13:53
Praca silnika bardzo odczuwalna i glosna w srodku auta! :( flesiek Silnik i skrzynia 8 28-02-09 00:33
1.8 TDDI biały dym, szarpanie na zimnym silniku??? POMOCY Mateusz_24 Silnik i skrzynia 12 21-09-08 10:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u