Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-12-10, 22:59   #31
Jerry
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Jerry
 
Jeremiasz
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2013
WA Warszawa Białołęka
Postów: 556
Garaż
Domyślnie

ja kiedyś kupiłem jedną letnią oponę( jakiś baran podłożył mi gwóźdź pod koło na osiedlu) i okazało się, że opona ma już 3 lata, a teoretycznie powinno wymieniać się opony co 4 lata od daty produkcji. Kupiłem chyba na oponeo.pl
__________________
NASZ OFICJALNY FAN PAGE !
https://www.facebook.com/pages/LedMo...728667?fref=ts
Jerry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-10, 19:40   #32
marcini
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Poznań
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2007
Postów: 59
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jerry Zobacz post
okazało się, że opona ma już 3 lata, a teoretycznie powinno wymieniać się opony co 4 lata od daty produkcji
To bzdura jakas... Po 4 latach, ale UZYTKOWANIA a nie lezenia w magazynie to byc moze trzeba sie przyjrzec dokladnie oponie, ale i taki wiek nie dyskwalifikuje jej na starcie tylko z powodu samego wieku. A proces samoistnego starzenia sie opony w czasie przechowywania ma sie nijak do zuzycia w warunkach eksploatacyjnych. Poszukaj sobie w sieci, istnieje w Polsce norma ktora dopuszcza przechowywanie nowych opon do 36 miesiecy od daty produkcji, wiec twoja sie jeszcze jakos na ta norme zalapala...
Chociaz oczywiscie rozumiem, ze kupic opone wyprodukowana 3 lata wczesniej i to bez jakiegos upustu z tego tytulu nie jest milo
marcini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-11, 17:06   #33
WF0WXX
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 7
Domyślnie

Panowie,
ja osobiście nie polecam Oponeo, ponieważ firma ta stała się molochem, gdzie każdy klient jest kolejnym numerem w statystyce. Oponeo ma ok. 65-70% udziału w e-handlu oponami w Polsce.
Jednak aktualicaja cen w sezoinie zimowym 2010/2011 to nie była prosta sprawa. Z tej prostej przyczyny, że dostawcy (hurtownie) zmieniały ceny na pojedyncze produkty co kilka dni, a czasem cześciej. Nawet Oponeo nie posiada systemu magazynowo-sprzedażowego zintegrowanego ze wszystkimi dostawcami. Na rynku występowały braki i stąd bardzo częste zmiany cen i nieaktualne oferta.
Co innego ceny z własnego stanu magazynowego, jednak w tym sezonie nie był on obfity.
Sprzedaję opony w internecie od ponad 7 lat, a sporą część tego czasu spędziłem w firmie, któej dotyczy ten post

pzdr
WF0WXX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 23:19   #34
bladerr
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar bladerr
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Kraków/Wadowice
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
KWA powiat wadowicki (Wadowice)
Postów: 849
Garaż
Domyślnie

Ten rok jest bardzo ciekawy i wyjątkowy jeśli chodzi o opony zimowe w Naszym kraju. Generalnie sytuacja wygląda tak, że po prostu na rynku brakuje zimówek i hurtownie świrują z cenami a tym samym serwisy internetowe też. Ceny zmieniają się czasami z godziny na godzinę, o dniach nie wspominając.
Przypuszczam, że serwisy internetowe nie mogą pokazać, że nie mają towaru (no bo jakby to wyglądało?) i kombinują jak mogą przeciągając terminy realizacji...
Rok 2010 miał być w naszym kraju słaby pod kątem sprzedaży samochodów, a okazał się lepszy niż 2009 (w Polsce) w Europie, w której szalał kryzys też mocno obawiano się, że sprzedaż nowch aut spadnie.... i spadła, ale nie tak bardzo jak się spodziewano (na największym Europejskim rynku - Niemcy- o ok 20%), na innych nieco mniej, ok 10% spadku w porównaniu z 2009r.) Producenci więc obwiając się systuacji z porzedniego roku, kiedy zostali z dużą ilością towaru i oddawali w zasadzie opony za darmo, zmniejszyli moce produkcyjne w fabrykach.
Dodatkowo na to wszystko nałożył się atak zimy w tych częściach Europy, gdzie zazwyczaj nie ma za wiele śniegu i ludzie szturmowali sklepy chcąc kupić opony zimowe.
Wszystkie w/w czynniki i jeszczie kilka drobniejszych nałożylo się na siebie i spowodowało ogromne zamieszanie na Polskim rynku opon zimowych!

Ok, ale walnąłem poemat...... ide bo jutro trzeba iśc do pracy
bladerr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-11, 09:19   #35
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Kupowałem na oponeo 3-krotnie w ciągu ostatnich 2 lat, wszystko było ok.

Może dobrze trafiłem

Kupowałem 4 letnie i razem 6 zimówek (1 w tym roku rozciąłem z boku i dokupiłem 2)
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-11, 11:34   #36
abercrombie1974
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ja zakupiłem u nich 4 letnie Brigestone ER300 i dwie niestety są z bulwami z boku i złozyłem reklamację.
opony jeszcze nie założone na felgi.
do tego kazda opona posiada inny Dot.
naciagają klientów jak tylko mogą.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u