Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-07-10, 20:18   #1
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie Brak paliwa za filtrem, paliwo na bloku

Witam, mam o to taki problem kilka dni temu wymieniałem filtry (olej też podczas wymiany filtra paliwa nie chcial pompowac benzyny mimo ze filterek był oczywiście zalany benzynką, mechanik "odpowietrzał" układ kręcać coś przy wtryskach no i po dłuższej chwili samochodzik zapalił no i tak kilka dni przejeżdziłem aż do dnia dzisiejszego, odpaliłem samochód pochodził z minutkę i STOP, po sprawdzeniu rurki która wychodzi z filtra i idzie do pompy zobaczyłem że nie ma w niej paliwa, rurka pompująca paliwo do filtra jest pełna, no i co mnie najbardziej dziwi to na bloku silnika jest paliwo jak by skąś wyciekało.... czy ktoś ma jakiś pomysł co się mogło posypać? z góry dzięki za pomoc
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-10, 07:18   #2
Wolly1987
Turysta
 
Avatar Wolly1987
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
OK powiat kędziersko-kozielski (Kędzierzyn-Koźle)
Postów: 116
Domyślnie

Jeśli paliwko wchodzi do filtra i zniego nie wychodzi to najzwyczajniej mógł się zapchać. A blok może się ufajdał przy odpowietrzaniu. Ale zeby odpowietrzać na wtryskach?
Wolly1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-10, 08:35   #3
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

Blok się ufajdolił ale był wyczyszczony
Koledzy, czyżby nikt nie miał pomysłu co może się dziać, dzisiaj samochód trafił do warsztatu... po kilku godzinach dowiedziałem się że zostaje na noc bo aku padło.. .. pewnie od kręcenia...

Ostatnio edytowane przez lucas.p ; 26-07-10 o 19:18
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-10, 10:04   #4
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

Chyba w związku z wakacjami prawie nikt nie przegląda forum Koledzy mam nadal problem z odpaleniem samochodu, po podłączeniu do komputera pokazały się dwa błędy jeden od immobilizera a drugi że brak ciśnienia na listwie (czyli chyba coś z pompą) czy padła pompa czy imo ?

Pompa raczej jest ok, nie dochodzi w ogóle napięcie na pompę... Próbowałem odpalić z dwóch kluczyków, Jakies pomysły?

Ostatnio edytowane przez lucas.p ; 27-07-10 o 18:39
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-10, 17:20   #5
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

Może to Ci pomoże :

http://focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40299
__________________
KombiFokaPałer
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-10, 17:28   #6
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucas.p Zobacz post
Witam, mam o to taki problem kilka dni temu wymieniałem filtry (olej też podczas wymiany filtra paliwa nie chcial pompowac benzyny mimo ze filterek był oczywiście zalany benzynką, mechanik "odpowietrzał" układ kręcać coś przy wtryskach no i po dłuższej chwili samochodzik zapalił no i tak kilka dni przejeżdziłem aż do dnia dzisiejszego, odpaliłem samochód pochodził z minutkę i STOP, po sprawdzeniu rurki która wychodzi z filtra i idzie do pompy zobaczyłem że nie ma w niej paliwa, rurka pompująca paliwo do filtra jest pełna, no i co mnie najbardziej dziwi to na bloku silnika jest paliwo jak by skąś wyciekało.... czy ktoś ma jakiś pomysł co się mogło posypać? z góry dzięki za pomoc
co ty w końcu masz benznę czy diesla bo nie bardzo kumam
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-10, 01:28   #7
ciabah
Turysta
 
Avatar ciabah
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: olsztyn
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2004
Postów: 73
Garaż
Domyślnie

Nie mialem takiego przypadku ale jak mi zgasl gdy wracalem z roboty wyszlo ze to zawor EGR , nie chcial odpalac ;/ i paliwo jakos sie cofalo podobno z tego co mi mechanik mowil
ciabah jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 22:30   #8
lucas.p
Turysta
 
Avatar lucas.p
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
NO Olsztyn
Postów: 78
Domyślnie

Już samochodzik śmiga, ogólnie dzwoniłem do 2 sklepów z częściami do Forda i dodatkowo do ASO Forda dowiedziec się czy oby na pewno mój dieselek ma pompe przy baku, w każdym z miejsc mówili że ma i podawali mi nawet cene o ile pamiętam w ASO 499zł Próbowałem sam odszukac tej pompy, nie chciałem wykręcac całego baku więc podniosłem tylnią kanapę no i dostrzegłem małą "dziurkę" i sprawdziłem czy chociaż dochodzi do tego elementu co widziałem w ciemnościach napięcie, no i kicha brak napięcia, więc myślę walnięta pompa albo jakieś zwarcie, przekażnik itp. w warsztacie powiedzieli że to pewnie elektronika i niestety oni się tym nie zajmują, więc umówiłem się na wizytę w serwisie Forda (tydzień czekania) między czasie oczywiście starałem się rozgryśc problem, ale już miałem dosyc i pomyslalem ze jak pompa nie pompuje do narazie odpuszcze.... dzien wizyty w ASO godz. 9:30 przychodzi Pan z komputerkiem podłączył się posmyrał coś palcem po laptopie no i poszedł wraca za 5min grzebie coś przy silniku i krzyczy żebym zakręcił pierwsza próba kicha druga udana.... godz. 9:45 samochód elegancko pali, zapowietrzony układ paliwowy, zaciągnął paliwo jakąś pompeczką i naprawione, pytanie do Pana z ASO czy Focusy w Dieslu mają pompe przy baku, odpowiedż.: NIE!!! cena:199zł podłączenie kompa plus 50zł za kod do radia Strasznie byłem wściekły ale to już sam na siebie Sorki za wywód
lucas.p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u