Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-09-05, 13:02   #1
WMB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: KIELCE
Postów: 18
Domyślnie Światła do jazdy dziennej (DADRL Daytime Running Lights)

Witam wszystkich
Sorry za brak tematu
Poszukuję schematu wewnetrzego wł/wyłącznika świateł (tego obrotowego)
Chciałbym po jego otrzymaniu zaproponować wszystkim użytkownikom FF automatyczny układ świateł do jazdy dziennej ale bez dodatkowego rezystora (na tran. MOSFET).
01.10 już niedługo
pozdr.
WMB
WMB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-05, 17:39   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

dobry pomysł! dajcie mu, dobrze gada!
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-05, 19:03   #3
ponton
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Gdynia
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2000
GA Gdynia
Postów: 749
Domyślnie

Ja zawsze jeżdże na światłach więc dobry pomysł. Ja z elektryką to D.. .
Piszę się na pomysł.
ponton jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-05, 15:38   #4
jupik
Turysta
 
Avatar jupik
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Ś-cie
Postów: 38
Domyślnie

Hej ! Wysłałem info na priv.
Krzysztof
jupik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-05, 21:31   #5
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie Re: Światła do jazdy dziennej (DADRL Daytime Running Lights)

Cytat:
Napisał WMB
Witam wszystkich
Sorry za brak tematu
Poszukuję schematu wewnetrzego wł/wyłącznika świateł (tego obrotowego)
Chciałbym po jego otrzymaniu zaproponować wszystkim użytkownikom FF automatyczny układ świateł do jazdy dziennej ale bez dodatkowego rezystora (na tran. MOSFET).
01.10 już niedługo
pozdr.
WMB
Tak właściwie czy ta opcja powodowała iż w czasie dnia światła świecą z mniejsza mocą? Zerkając na schemat widać iż napięcie lecące do żarówek H7 jest ograniczane przez jakiś rezystor. Niestety w TIS-ie nie znalazłem parametrów tego rezystora ( musi być o niezłej mocy). Może faktycznie dobre by było cos takiego sklonować
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-05, 13:36   #6
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Dla niemiecko jezycznych jest instrukcja...
http://www.tdci-power.de/tagfahrlicht.htm
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-05, 15:34   #7
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał moon
Dla niemiecko jezycznych jest instrukcja...
http://www.tdci-power.de/tagfahrlicht.htm
niestety ten język jest mi obcy, a szkoda.........
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-05, 18:45   #8
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

w ogóle ten tdci-power fajne wskazówki tam ma...

[ Dodano: Sob 15 Paź, 2005 ]
moon, przeczytałem o tym Tagesfahrlicht i jest to zajebiście proste do zrobienia z tego opisu, ale nie wiem czy do końca dobrze skumałem działanie, a jeśli tak, to nie wiem czy chcę tak mieć w aucie.

Pozwól że napiszę co zrozumiałem z jego opisu działania:
przy włączeniu zapłonu włączają się automatycznie światła mijania, natomiast pozycyjne, tylne oraz podświetlenie tablicy pozostają wyłączone, także podświetlenie zegara i radia.
- I tu moje pierwsze wątpliwości - światła mijania włączają się zanim zapalisz silnik, tak? To chba dosyć duże obciążenie dla akumulatora i samych żarówek, nie? Druga wątpliwość - co to znaczy, że pozycyjne oraz tylne światła pozostają wyłączone? Pozycyjne to bym jeszcze przebolał, bo po cholerę komu podczas jazdy w dzień (i tak ich nie widać) natomiast tylne że się nie świecą, to duży minus. Bardzo ważne aby się świeciły. No chyba że źle rozumiem i o jakichś innych tylnich światłach tu mowa...
dalej koleś opisuje działanie tak: po włączeniu świateł pozycyjnych, wyłączają się światła mijania oraz pozycyjne, natomiast włączają się światła tylne oraz podświetlenie tablicy
- sorry, ale w tym nie widzę sensu... czy czegoś nie rozumiem?
dalej: po włączeniu świateł mijania, włączają się do tego wszystkiego co poprzednio dodatkowo właśnie światła mijania...

I teraz jako całość ja to rozumiem tak:
funkcja automatyczna działa w pozycji włącznika świateł OFF i załącza nam tylko i wyłącznie światła mijania z przodu
jeśli chcemy włączyć światła tak jak to powinno być normalnie, musimy i tak sami miąchnąć przełącznikiem w pozycję na światła mijania.

HELP! czy dobrze rozumiem? Czy tak to ma działać? Czy na tym polega funkcja Tagesfahrlicht, czyli jazdy ze światłami w dzień? Czy obowiązek jazdy ze światłami w dzień nie zakłada tego, że świecą się też tylne światła?

pozdro i będę wdzięczny za odpowiedzi... albo dyskusję

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 ]
aha, tutaj jeszcze znalazłem informacje na temat tego, że w Polsce włączenie świateł do jazdy dziennej musi powodować włączenie tylnych świateł pozycyjnych... czyli jeśli jest tak jak zrozumiałem z instrukcji niemieckiego kolegi - to w Polsce kupa z tego.
http://www.prawojazdy.com.pl/index.p...ew&id_news=231

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 ]
no, a tutaj gostek sprzedaje taki regulator za 40zł, który podobno działa jak trza i można go podłączyć do niemal każdego auta (tylko że jak znam siebie to za cholerę nie dam rady, nieważne jak proste by to było - nie znam się kompletnie na kabelkach, masach, i innych takich...)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67791641
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-05, 20:03   #9
WMB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: KIELCE
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
w ogóle ten tdci-power fajne wskazówki tam ma...

[ Dodano: Sob 15 Paź, 2005 ]
moon, przeczytałem o tym Tagesfahrlicht i jest to zajebiście proste do zrobienia z tego opisu, ale nie wiem czy do końca dobrze skumałem działanie, a jeśli tak, to nie wiem czy chcę tak mieć w aucie.

Pozwól że napiszę co zrozumiałem z jego opisu działania:
przy włączeniu zapłonu włączają się automatycznie światła mijania, natomiast pozycyjne, tylne oraz podświetlenie tablicy pozostają wyłączone, także podświetlenie zegara i radia.
- I tu moje pierwsze wątpliwości - światła mijania włączają się zanim zapalisz silnik, tak? To chba dosyć duże obciążenie dla akumulatora i samych żarówek, nie? Druga wątpliwość - co to znaczy, że pozycyjne oraz tylne światła pozostają wyłączone? Pozycyjne to bym jeszcze przebolał, bo po cholerę komu podczas jazdy w dzień (i tak ich nie widać) natomiast tylne że się nie świecą, to duży minus. Bardzo ważne aby się świeciły. No chyba że źle rozumiem i o jakichś innych tylnich światłach tu mowa...
dalej koleś opisuje działanie tak: po włączeniu świateł pozycyjnych, wyłączają się światła mijania oraz pozycyjne, natomiast włączają się światła tylne oraz podświetlenie tablicy
- sorry, ale w tym nie widzę sensu... czy czegoś nie rozumiem?
dalej: po włączeniu świateł mijania, włączają się do tego wszystkiego co poprzednio dodatkowo właśnie światła mijania...

I teraz jako całość ja to rozumiem tak:
funkcja automatyczna działa w pozycji włącznika świateł OFF i załącza nam tylko i wyłącznie światła mijania z przodu
jeśli chcemy włączyć światła tak jak to powinno być normalnie, musimy i tak sami miąchnąć przełącznikiem w pozycję na światła mijania.

HELP! czy dobrze rozumiem? Czy tak to ma działać? Czy na tym polega funkcja Tagesfahrlicht, czyli jazdy ze światłami w dzień? Czy obowiązek jazdy ze światłami w dzień nie zakłada tego, że świecą się też tylne światła?

pozdro i będę wdzięczny za odpowiedzi... albo dyskusję

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 ]
aha, tutaj jeszcze znalazłem informacje na temat tego, że w Polsce włączenie świateł do jazdy dziennej musi powodować włączenie tylnych świateł pozycyjnych... czyli jeśli jest tak jak zrozumiałem z instrukcji niemieckiego kolegi - to w Polsce kupa z tego.
http://www.prawojazdy.com.pl/index.p...ew&id_news=231

[ Dodano: Nie 16 Paź, 2005 ]
no, a tutaj gostek sprzedaje taki regulator za 40zł, który podobno działa jak trza i można go podłączyć do niemal każdego auta (tylko że jak znam siebie to za cholerę nie dam rady, nieważne jak proste by to było - nie znam się kompletnie na kabelkach, masach, i innych takich...)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67791641
Witam

TAK, tak to ma działać na zachodzie - u nas jazda ze światłami w dzień zakłada obowiązek, świecenia się też tylnych świateł.
WMB
WMB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-05, 21:00   #10
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

aha, no czyli lipa. tak jak to opisał tdci-power po mniemniecku się u nas nie da jeździć... a ten regulator z allegro? WMB, czy chcesz zrobić cos podobnego?
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-05, 22:50   #11
WMB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: KIELCE
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
aha, no czyli lipa. tak jak to opisał tdci-power po mniemniecku się u nas nie da jeździć... a ten regulator z allegro? WMB, czy chcesz zrobić cos podobnego?
Tak. mam już dośc dużo mater. ale przeszkodzły mi kłopoty rodzinne. Ponieważ nie potrafię umiścić tego na FKP gotowca podeślę za kilka dni do ADM.
WMB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-05, 22:57   #12
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

super, czekamy zatem. trudne będzie do samodzielnego zrobienia?
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-05, 01:19   #13
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

ludzie przekaznik!!!!!
koniec kwestii
jak kto nie wiem co to jest to mu przyblize:
przekaznik to takie male sprytne pudeleczko do ktorego podpina siem zasilanie, a z drugiej strony podpina siem dwa kabelki, które ma on ze soba zewrzec....
zasada jest prosta podpinamy go do stacyjki (12V) i jak przekrecimy kluczyk ów przekaznik zzerze nam odpowiednie styki we wlaczniku swiatel i nie bedzie ze trybia tylko mijania albo cos, bedzie wszystko tak jakby sie je wlaczylo recznie, mozna sobie jeszcze zakombinowac i zrobic mal "pstryk" do wyłączania ujstrojastwa na czas wiosny i/lub jak chcemy, np. pochwalic sie tylko nowym podswietleniem zegarow i nie koniecznie potrzebujemy do tego az swiatel mijania :P
łaczny koszt, moze 5zeta bedzie :P

Pzdr

[ Dodano: Sob 12 Lis, 2005 ]
mozna jeszcze do tego dodac timer, ktory opozni wlaczenie swiatel i pozwoli nam na spokojne odpalenie silnika...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-05, 09:56   #14
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no właśnie to miał zrobić WMB, chyba... czekamy cały czas...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-05, 12:38   #15
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

hmmm niewiem ja wam moge to zrobic za 5 zeta i praktycznie w 2 minuty....
tylko musze miec schematy stacyjki i tego przełącznika od swiatel... tyle....
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-05, 14:06   #16
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

otóż to. zobacz pierwszy post w tym topicu. WMB też chciał schematy...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-05, 00:37   #17
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

w sumie to jak komus moze zalega taki przelacznik na polce to moge go sobie wziasc na testy i obluczyc co i jak bez schematow.....
a dzisiaj wymyslilem ze swiatla moglyby sie wlaczac dopiero po zgasnieciu kontrolki aku. albo oleju, czyli wtedy kiedy rzeczywisice odpalimy silnik....
a wychodzi na to ze calkiem proste by to bylo do wykonania stykńąłby jeden tranzystorek NOT i przekaznik... chociaz w sumie to i on jest zbedny bo watpie zeby przez ten wlacznik obrotowy lecialo 120W na same przednie swiatla, nie mowiac juz o halogenach i przeciwmgielnych z tylu....
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-07, 14:07   #18
Jarcio
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Pomorskie
Postów: 71
Domyślnie

Podpinam się pod dyskusje i tak jak stwierdził wcześniej GRZEHOO światła dzienne włączają się po przekręceniu stacyjki. Na schemacie są wykorzystane dodatkowe styki lub jest to podwójny włącznik świateł.
Można to zrobić dodając zwykły przekaźnik ,rezystor dużej mocy a do sterowania wykorzystać złącze ze świateł pozycyjnych.Wówczas światła dzienne zapalą się z pozycyjnymi.Poszukam w sklepie odpowiedniego rezystora i zmontuje układzik na stole .Jak zadziała to wszystko opisze.Myśle ,że warto jak mamy jeżdzić z włączonymi światłami cały rok.
Jarcio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-07, 14:38   #19
NoreL
Turysta
 
Avatar NoreL
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
Postów: 87
Domyślnie

Good idea - czekam na efekta
NoreL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-07, 17:03   #20
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarcio
rezystor dużej mocy
a po co ten rezystor??
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-07, 18:36   #21
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
Cytat:
Napisał Jarcio
rezystor dużej mocy
a po co ten rezystor??
1. Żeby w ciągu dnia światła mijania nie świeciły pełną mocą. Tak jest w wersjach skandynawskich
2. Ja mam fabrycznie jakiś układ (Focus 1 / 2003), że po przekręceniu kluczyka zapalają się pozycyjne + mijania. Nie mam przekaźnika świateł dziennych który opisuje instrukcja. W chwili uruchamiania silnika światła się wyłączają aby nie było zbyt dużego obciążenia akumulatora. Irytuje mnie, że muszę jeździć na światłach i nie mogę tego wyłączyć.
pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-07, 19:01   #22
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

Dobre to, ja zrobilem sobie przypominajke akustyczna do swiateł. Na poczatku super, bo dałem drazniacy sygnał, którego dzwiek znikał po właczeniu swiateł mijania. potem,z czasem przyzwyczailem sie do niego i wyrobilem odruch wlaczania swiateł.
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-07, 19:38   #23
Jarcio
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Pomorskie
Postów: 71
Domyślnie

Po pierwsze primo - będziemy jeżdzić na światłach cały rok.
Po drugie primo.- brzęczyk jak najbardziej bo też nadal zapominam włączać .
Po trzecie primo. - oszczędzanie prądu i akuu/zwłaszcza dla tych co siem chłodzą klimą/
no i komp nie będzie podkręcał mocniej obrotów.
A dla uściślenia wolne obroty są też powiązane z temperaturą silnika
Jarcio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-07, 20:30   #24
HERBI
Sympatyk
 
Avatar HERBI
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: W-wa
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 184
Domyślnie

dołącze sie do tematu z zapytaniem.
Po co w skrzynkach bezpieczników są miejsca na przekaźnik i bezpieczniki od świateł dziennych ?
Czy Ford proponuje w ofercie jakieś dodatkowe światła dzienne ? skoro jakaś instalacja jest


moze to na jakieś inne rynki jest np. skandynawskie ale zadnego info ni ma na ten temat.
__________________
HERBI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-07, 21:50   #25
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturek
Żeby w ciągu dnia światła mijania nie świeciły pełną mocą. Tak jest w wersjach skandynawskich
rozumiem...
jednak chcecie IMO tworzyć coś na siłę, co niekoniecznie może mieć odzwierciedlenie w polskiej rzeczywistości...
IMO jak już się bawić w takie przeróbki to po 1. bedzie łatwiej bez rezystora (mniej kombinowania i martwienia się o jego temperaturę) 2. po co robić światła działające na pół gwizdka?? mój ojciec jeździ CALUSIEŃKI rok na mijania i nikt go jeszcze nie zabił...

więc jak już to IMO lepiej zrobić sobie automatyczny włącznik po zgaśnięciu kontrolki oleju/akku

Cytat:
Napisał Arturek
Ja mam fabrycznie jakiś układ (Focus 1 / 2003), że po przekręceniu kluczyka zapalają się pozycyjne + mijania. Nie mam przekaźnika świateł dziennych który opisuje instrukcja. W chwili uruchamiania silnika światła się wyłączają aby nie było zbyt dużego obciążenia akumulatora.
ciekawe to to...
Cytat:
Napisał HERBI
moze to na jakieś inne rynki jest np. skandynawskie ale zadnego info ni ma na ten temat.
właśnie zobie odpowiedziałeś, najprawdopodobniej wersja skandynawska, montowali tam też spryskiwacze świtaeł niezależnie czy były to xenony czy zwykłe światła...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-07, 21:57   #26
HERBI
Sympatyk
 
Avatar HERBI
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: W-wa
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
HERBI napisał/a:
moze to na jakieś inne rynki jest np. skandynawskie ale zadnego info ni ma na ten temat.

właśnie zobie odpowiedziałeś, najprawdopodobniej wersja skandynawska, montowali tam też spryskiwacze świtaeł niezależnie czy były to xenony czy zwykłe światła...
tak sie domyślałem ale na jakiej zasadzie to tam działa? są lampy dodatkowe czy jakoś inaczej to rozwiązane jest ?
__________________
HERBI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-07, 22:52   #27
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no właśnie - co z tymi światłami? ktoś opanował jakiś patent? dyskusja ciągnie się już rok z okładem
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-07, 11:09   #28
krzychu
Turysta
 
Avatar krzychu
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 102
Domyślnie

Tez bylbym zainteresowany efektem koncowym - najlepiej dzialajacym
krzychu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-07, 19:29   #29
marcus NT
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Nowy Targ
Postów: 8
Domyślnie

Sorki, trochę za późno podpinam się pod temat ale chciałbym tu jeszcze poruszyć temat podświetlenia wskaźników. W słoneczny dzień przy włączonych światłach to moje radyjko sony można sobie w wsadzić, nic na nim nie widać . Czy ktoś ma jakąś idee jak zrobić aby po włączeniu świateł w dzień nie ściemniało się podświetlenie (bo w nocy to powinno)
marcus NT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-10, 18:13   #30
grzesiekx
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 3
Domyślnie

Witam
Od tematu minęło już 3 lata , zatem mam nadzieję że już opanowaliście patenty na temat automatycznego włącznika świateł.
Od tygodnia jestem posiadaczem Focusa i chciałbym sobie zamontować automat do świateł. Z doświadczenia wiem że jest to super sprawa, bo poprzednio miałem mondeo MKI , sam sobie takie cos zamontowałem i o zapalaniu świateł zapomniałem, zawsze i wszędzie same mi się zapalały. Sam sobie zamontowałem ale przyznać muszę że miałem wspaniałą pomoć z forum MKP, mam nadzieję że na forum FKP tez są spacjaliści ,którzy podzielą sie wiedzą i radą.
Dodam że ostatnio żona jeździ więcej ode mnie i bardzo była przyzwyczajona do tego, że światła same się zapalały a teraz po zmianie samochodu notorycznie zapomina o światłach i dopiero jak serdeczni kierowcy długimi migaja załapuje że cos jest nie tak.

Koledzy doradźcie jaki automat zakupić i jak go podłączyć co by dobrze działał i problemów nie sprawiał.
grzesiekx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Gasnące światła podczas jazdy r2d2 Elektryka, audio i alarmy 2 05-06-09 14:36
strobo car lights - foka - ktoś to montował u siebie ? :) acmeadow Tuning mechaniczny 6 08-03-05 14:58

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u