Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-04-10, 00:01   #1
elo2
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 4
Domyślnie Opinia zakład w Kielcach

Witam serdecznie, mam zamiar zagazować mojego Focusa 1,6 z 2004r poczytałem tu i tam i wybrałem instalację brc sequent 24, chciałbym zainstalwać ją w Kielcach ponieważ aktualnie tutaj moeszkam. Czy moze ktoś polecić sprawdzony warsztat zakładający instalację BRC w Kielcach i mający doświadczenie w gazowaniu Fordów... podobno doświadczenie ma duże znaczenie. Na googlach znalazłem firmę LPG SYSTEM, na ul. Warszawskiej
http://www.lpgsystemsc.pl/ ale nie znalazłem zadnej opini koledzy prośba o porade.
Pozdrawiam
Elo2
elo2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 09:27   #2
mariuszCK86
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 17
Domyślnie

Ja gaz do swojego poprzedniego autka (fiat bravo) montowałem w zavoli na kruszelnickiego 150. Byłem zadowolony z usługi i instalacji. Tylko przy zaworku do wlewu gazu założyli mi śrubkę która zardzewiała i robiła się smuga na zderzaku niesyty nie zdążyłem jechać z tym na reklamacje...
mariuszCK86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 20:09   #3
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariuszCK86 Zobacz post
Ja gaz do swojego poprzedniego autka (fiat bravo) montowałem w zavoli na kruszelnickiego 150. Byłem zadowolony z usługi i instalacji. Tylko przy zaworku do wlewu gazu założyli mi śrubkę która zardzewiała i robiła się smuga na zderzaku niesyty nie zdążyłem jechać z tym na reklamacje...
witam

Ja swojego czasu również montowałem instalację na Kruszelnickiego do opla vectry i byłem zadowolony autem jeździłem 4 lata i było ok.

pozdrawiam
__________________
Tomasz S
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 11:07   #4
Petru23
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1998
Postów: 41
Domyślnie

ale to nie ma być fiat ani opel. Tylko Focus.
Podbijam, przyłączam się do pytania bo sam chcę zagazować Focusa. Wiecie jaki... silnik Zetec-s 1,6l 98r. Możecie polecić dobrego gazownika od focusów. Czy na Pakoszu (tam niedaleko stadionu) to dobry ten gazownik?
Dajcie jakiś pewny namiar

Edit:
właśnie dzwoniłem z polecenia kolego do kolesia co ma zakłądzik w Górnie. Podobno bardzo dobry Gazownik od Fok. Powiedzial mi że montują do Foczek tylko 3 instalacje. Jakaś za 2200 (nie pamiętam) oraz
Stag 4 za 2300zł
Stag 300+ za 2500zł

Czyli co, warto? Ceny i sprzęt ok?

edit:
i jak z tą lubryfikacją? bo w końcu nie wiem mimo szperania po forum. Kolo od gazu mówił że do mojego nie jest potrzeba...

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 13-05-10 o 15:27
Petru23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 17:49   #5
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petru23 Zobacz post
ale to nie ma być fiat ani opel. Tylko Focus.
Podbijam, przyłączam się do pytania bo sam chcę zagazować Focusa. Wiecie jaki... silnik Zetec-s 1,6l 98r. Możecie polecić dobrego gazownika od focusów. Czy na Pakoszu (tam niedaleko stadionu) to dobry ten gazownik?
Dajcie jakiś pewny namiar

Witam a co to za różnica jeśli chodzi o LPG czy to Ford , Opel, Fiat czy BMW ?

Cytat:
Napisał Petru23 Zobacz post
Edit:
właśnie dzwoniłem z polecenia kolego do kolesia co ma zakłądzik w Górnie. Podobno bardzo dobry Gazownik od Fok. Powiedzial mi że montują do Foczek tylko 3 instalacje. Jakaś za 2200 (nie pamiętam) oraz
Stag 4 za 2300zł
Stag 300+ za 2500zł

Czyli co, warto? Ceny i sprzęt ok?

edit:
i jak z tą lubryfikacją? bo w końcu nie wiem mimo szperania po forum. Kolo od gazu mówił że do mojego nie jest potrzeba...
Sprzęt według mnie to drugorzędna rzecz ważniejsze jest doświadczenie i fachowość montażysty

Ja nie mam lubryfikacji i auto normalnie jeździ.

Pozdrawiam
__________________
Tomasz S
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 15:02   #6
Grzybek_CK
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kielce
Postów: 4
Domyślnie

Cześć Kolego.

Ja dokładnie rok temu zakładałem LPG w zakładzie na Kruszelnickiego (SAM-GAZ, na samym końcu po lewej stronie) i jestem jak najbardziej zadowolony.
Instalacja którą mi polecono to OMVL KING, Listwa wtryskowa również King, butla w koło. Cena to 2600zł. Monterzy są kompetentni, znają się na rzeczy. Aha, i specjalizują się w instalacjach włoskich. Polskie (np, STAG`i) instalują również, ale na życzenie klienta. (nie że są gorsze, poprostu taką mają politykę).

Od momentu założenia przejechałem jakieś 20tys km i nie miałem najmniejszego problemu z moim LPGiem. Ogólnie mimo wątpliwości (bo Zetec`i nie lubią się z gazem - wg różnych opinii) zaryzykowałem, i nie żałuję.
Jeżeli chodzi o spalanie to w trasie wychodzi 9-10litrów. Na mieście 11-12.
Aha moja Foka to 1999r 1.8 16V Kombi,

Decyzję końcową musisz podjąc sam.

ps, jak już założysz gaziwo to trzeba pamiętać że focusy nie mają automatycznie regulowanych luzów zaworowych. Trzeba tego bardziej pilnować i robić częstszą regulację (nie pamiętam co ile - trzeba by poszukać na forum).

Teraz doczytałem o lubryfikacji. Ja nie mam, gość stwierdził że jak chce wydać więcej kasy to może mi założyć, ale nic to nie daje.
Grzybek_CK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-10, 21:47   #7
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

Jest jeszcze zakład Auto Gaz Serwis na magazynowej 3
zakładają głównie landi renzo(2600zł) do foczek ewentualnie stag 3000 z wtryskami magicjet(2250zł)
Słyszałem bardzo dobre opinie od kilku ludzi co mają instalacje nawet 4 lata i zero problemów.
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-10, 21:33   #8
elo2
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 4
Domyślnie

Koledzy to może ja się wypowiem ostatecznie zdecydowałem się na brc sequent 24 z racji braku polecanego warsztatu w Kielcach wybrałem się na instalację do Krakowa do BKZ już mam za sobą 4 tyś km i jak narazie działa idealnie, a cena to 2800zł z lubrykacją.

Pozdrawiam
Elo2
elo2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u