Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-03-10, 17:20   #1
krzysieksp
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Oświęcim
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Garaż
Domyślnie gdzie jest czujnik załączający wentylator na chłodnicy

Chciałem się dowiedzieć gdzie jest umiejscowiony czujnik, który załącza wentylator na chłodnicy.
Przy załączonej kilmie wentylator się kręci. Chodzi o mój silnik.

Ale mam obawy w sytuacji jaka miała dziś miejsce, a mianowice na zewnątrz było +3stonie C (klima jest wówczas zablokowana) i podejrzewam że nie załącza mi sie wentylator. Wówczas zamochód przerywa przy mocniejszej jeździe.

Przy załączonej klimie nic mi nie przerwało dziś po południu na odcinku ok 50 km ostrej jazdy

Dzieki
krzysieksp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-10, 06:05   #2
xDonx
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
luty
1999
RZ Rzeszów
Postów: 122
Domyślnie

W FFI o ile pamiętam nie ma już tego czujnika, wentylatory są dwa a ich włączaniem steruje komputer na podstawie sygnału z czujnika temperatury głowicy. Możesz sprawdzić to na postoju. Teraz jest cieplej, po jeździe jak się zatrzymasz na rozgrzanym silniku i postoisz odpowiednio długo to temperatura powinna podskoczyć i wentylator ma się włączyć. Pomaga włączenie odbiorników energii, zawsze to troczę obciąża silnik i szybciej się nagrzewa.
Zapomniałem o najprostszym rozwiązaniu - wentylatory mają swoje bezpieczniki, można też sprawdzić sam wentylator podając na niego napięcie.

Ostatnio edytowane przez xDonx ; 25-03-10 o 06:22
xDonx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-10, 10:10   #3
damiaszek
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2005
Postów: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzysieksp Zobacz post
Chciałem się dowiedzieć gdzie jest umiejscowiony czujnik, który załącza wentylator na chłodnicy.
Przy załączonej kilmie wentylator się kręci. Chodzi o mój silnik.

Ale mam obawy w sytuacji jaka miała dziś miejsce, a mianowice na zewnątrz było +3stonie C (klima jest wówczas zablokowana) i podejrzewam że nie załącza mi sie wentylator. Wówczas zamochód przerywa przy mocniejszej jeździe.

Przy załączonej klimie nic mi nie przerwało dziś po południu na odcinku ok 50 km ostrej jazdy

Dzieki
To dziwne, u mnie uszkodzony jest wentylator (lub moduł przy nim) nie mogę załaczyć klimy (chyba że zewrę przekaźnik K100 wtedy klima chodzi i chłodzi). Natomiast nawet ostra jazda w lecie nie powodowała przegrzania się silnika - nigdy nie przekroczył 90 C.

Pozdrawiam
Damian
damiaszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-10, 16:06   #4
krzysieksp
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Oświęcim
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Garaż
Domyślnie

witam,dzis sprawdzilem, wszystko mam oki z chlodzeniem silnika, o jeden problem mniej, musze tylko dowiedziec sie co powoduje czasami odcinanie mocy.
krzysieksp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-10, 19:01   #5
xqs
Turysta
 
Avatar xqs
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 10
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał damiaszek Zobacz post
To dziwne, u mnie uszkodzony jest wentylator (lub moduł przy nim) nie mogę załaczyć klimy (chyba że zewrę przekaźnik K100 wtedy klima chodzi i chłodzi). Natomiast nawet ostra jazda w lecie nie powodowała przegrzania się silnika - nigdy nie przekroczył 90 C.

Pozdrawiam
Damian
sprawdź sobie vin w etis ford,, moze należy ci si eakcja serwisowa, mi tak wymienili zagratis wentylator w sprowadzonym aucie
xqs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-10, 10:08   #6
damiaszek
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2005
Postów: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał xqs Zobacz post
sprawdź sobie vin w etis ford,, moze należy ci si eakcja serwisowa, mi tak wymienili zagratis wentylator w sprowadzonym aucie
Sprawdzane, niestety nie mam zaległych akcji serwisowych
Pozdrawiam
Damian
damiaszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-10, 18:46   #7
azt006
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: pomorskie
Ford Focus C-Max
2.0 DuraTorq 136KM manual
listopad
2004
Postów: 6
Domyślnie

....no właśnie u mnie z kolei jest tylko jeden wentylator, pewnego razu stałem w korku, na zewnątrz +36 stopni i nagle widze jak rośnie wskaźnik temp.silnika i zapalają sie lampki ostrzegawcze itd. przed tym wszystkim klima przestała działać. itd i okazało się, że nie działa wentylator chłodnicy. Elektryk sprawdził i niestety zalecił jego wymianę.Zakupiony na szrocie ale sprawny podłączył do wtyczki i ..nic. Potem stwierdził,że sterowanie wentylatorem nie jest przez przekaźnik tylko jakimiś impulsami, przeciął niebieski chyba zerowy przewód i kabelkiem podłączył (-) akumulatora natomiast drugim końcem tego kabelka muskał, symulując impulsy, końcówkę przeciętego kabelka od wtyczki akumulatora i o dziwo wentylator "ożył". Taka sytuacja spowodował, że elektryk nie mógł mi już w tym temacie pomóc. Dlatego może koledzy mieli podobną sytuację i podpowiedzą jak rozwiązać ten problem. Z góry dziękuję za pomoc. Może gdzieś jest ten ukryty czujnik czy jak?
__________________
pozdrawiam
KK
azt006 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-10, 19:40   #8
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

DAMIASZEK miałem tak samo masz cały czas 90 i wentylator się nie załącza bo diesla żeby ugotować to trzeba umieć ciężko jest przegrzać diesla czujnik jest przy chłodnicy od góry ja miałem zapieczony (spalony) i się ani 1 ani 2 wentylator nie załączał wyciąłem to złączkę i dałem nowa teraz i wentylator po chwili sie włącza no i klima mrozi jak cholera na postoju a co do tego ze w niskiej tem klima sie nie włącza ja w zimie nawet na klimie jeżdżę i wszystko sie włacza i działa
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-10, 16:06   #9
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Question

Cytat:
Napisał xDonx Zobacz post
W FFI o ile pamiętam nie ma już tego czujnika, wentylatory są dwa a ich włączaniem steruje komputer na podstawie sygnału z czujnika temperatury głowicy. Możesz sprawdzić to na postoju. Teraz jest cieplej, po jeździe jak się zatrzymasz na rozgrzanym silniku i postoisz odpowiednio długo to temperatura powinna podskoczyć i wentylator ma się włączyć. Pomaga włączenie odbiorników energii, zawsze to troczę obciąża silnik i szybciej się nagrzewa.
Zapomniałem o najprostszym rozwiązaniu - wentylatory mają swoje bezpieczniki, można też sprawdzić sam wentylator podając na niego napięcie.
Umiesz może opisać położenie tego czujnika ?
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u