Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-12-09, 12:54   #1
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie Najnowszy focus - lampy brudne od środka

Chciałem szanownych forumowiczów zapytać, czy ktoś spotkał się w modelu poliftingowym FFII ('07 w górę) z zabrudzeniami lamp przednich od wewnątrz? Na forum Mondeo (mk IV) cała masa ludu skarży się na powyższe i wymienia lampy na gwarancji. Czy w przypadku poliftowego FFII jestem pierwszym przypadkiem, który będzie to reklamować?

Ostatnio edytowane przez mark_TDDI ; 26-12-09 o 12:55 Powód: uściślenie - przód
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-09, 21:42   #2
darekG
Turysta
 
Avatar darekG
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Podlaskie
Postów: 34
Domyślnie O jakim zabrudzeniu piszesz?

Ja mam przy żarówce od pozycyjnych taki cień, na kloszu. Podobnie miałem w fieście i wymieniłem na gwarancji.
__________________
pozdrowienia
darekG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-09, 12:54   #3
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 888
Question

Jak myłem auto to się przyglądałem reflektorom.
jak się patrzy na taką niby spoinę na plastiku reflektora to w części końcowej (zachodzącej na bok auta) wygląda jak ... pęknięcie
Może to nie tylko wrażenie ?
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-09, 18:13   #4
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Talking

Zatem jak narazie niewiele przypadków. Ja mam zabrudzenia w obydwu reflektorach. Wygląda to tak, jakby od wewnątrz skraplała się woda i po jej odparowaniu pozostały brudne zacieki. Co dziwne - nie zauważyłem skraplania się wody i parowania, jednak coś takiego musi zachodzić, skoro ślady pozostały. Zauważyłem to podczas czyszczenia reflektorów; początkowo myślałem, że to zabrudzenia z zewnątrz, jednak to coś jest w środku.
Cóż...do reklamacji na kokpit (w miejscu zaślepki poduszki pasażera bąbel 10x10 mm), "ruchome" siedzisko fotela kierowcy, skrzypiący pedał gazu, dojdą 2 reflektory....ale kupa...
Dobrze, że wykupiłem FP na 4 lata/80 kkm, bo chyba się zaczyna
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-10, 23:53   #5
zwy
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2007
Postów: 27
Domyślnie

Ja mam samochód od miesiąca i od razu zastanowiło mnie czemu te światła takie brudne w środku. Żona ma focusa z 2006 i w środku czysto.
zwy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-10, 00:09   #6
jaras1103
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: DDZ
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2009
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Cóż...do reklamacji na kokpit (w miejscu zaślepki poduszki pasażera bąbel 10x10 mm), "ruchome" siedzisko fotela kierowcy, skrzypiący pedał gazu, dojdą 2 reflektory....ale kupa...
Dobrze, że wykupiłem FP na 4 lata/80 kkm, bo chyba się zaczyna
Reklamowales juz ten bąbel w miejscu zaślepki poduszki pasażera ? Jeśli tak, jak wygląda naprawa. U mnie też coś podobnego wyskoczylo. Tak samo pedal gazu skrzypi.

Jak narazie nie zauważylem by reflektory byly brudne od srodka...

pozdrawiam
jk
jaras1103 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-10, 08:50   #7
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Jak narazie tylko zapytałem w ASO, czy coś takiego (bąbel) jest normalne w rocznym samochodzie - popatrzyli i potwierdzili, że można reklamować, ale zostawiam to na wiosnę, bo teraz brak czasu (nowa praca) i chęci (taki zimowy standby). Naprawa polega na wymianie całego kokpitu... A że do zareklamowania jest jeszcze kilka innych rzeczy, więc zapewne naprawa nie będzie "od ręki"... - ale wolę tak - dać im check-listę, i później rozliczyć z jej realizacji (taki dziwny nawyk z pracy)...
Nawiasem mówiąc - trochę jestem rozczarowany tym samochodem, a że jak napisałem mam dodatkowo Protecta na +2 lata, to tym bardziej nie zamierzam odpuszczać na gwarancji podstawowej - ZAPŁACIŁEM ZA TO I NALEŻY MI SIĘ TO JAK CHŁOPU ZIEMIA!
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-10, 20:04   #8
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie nowość

I po wizycie w ASO. Kokpit do wymiany (bąbel), reflektory - jeszcze nie wiadomo (mają procedurę czyszczenia z centrali, a jak sie powtórzy, to wymiana, ale może być od razu decyzja o wymianie - z tym jest różnie - pomoc otrzymam tak czy inaczej). Dodatkowo - dzisiaj rano zdechły sensory od czujnika cofania (po demontażu okazało się, że były nieszczelne). Jeżdżę z 4-ema gustownymi otworami w zderzaku a'la RS, bo nie mieli sensorów na wymianę od ręki...Obsługa - wzorowa (ASO Tarnów)!
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-10, 21:02   #9
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
[...]Obsługa - wzorowa (ASO Tarnów)!
Kiedyś byłem w ASO Forda - Tarnów chyba Zgłobice.
facet totalnie nie miał pojecia o samochodzie i jak go "zabiłem smiechem" to zaczął myśleć.
Kiepsko wyposażony sklep / magazyn - to co w Krakowie od ręki to oni każą czekać 14 dni.

Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-10, 11:35   #10
eksar
Turysta
 
Avatar eksar
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Dolny Śląsk
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2013
Postów: 26
Domyślnie

Reklamacja w ASO Forda Wrocław Germaz - zabrudzenia od wewnętrznej strony reflektorów
Decyzja - odmowa wymiany reflektorów w ramach gwarancji.
Uzasadnienie - ślady te od środka reflektorów są ewidentnymi śladami powstałymi w wyniku osadzenia się brudu zawartego w parze wodnej w powietrzu. Reflektor nie jest idealnie szczelny, więc dostaję się do niego para wodna, która skrapla się na szybce.

Dodatkowo zostałem poinstruowany, że te zabrudzenia mogę sobie sam wyczyścić. Jeszcze tego nie zrobiłem, ale jestem ciekaw czy rzeczywiście bez problemu to zejdzie.
eksar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-10, 10:28   #11
Pastoo
Turysta
 
Mateusz
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Gliwice
Inny
HB 5D
grudzień
2016
SG Gliwice
Postów: 395
Domyślnie

Co prawda minęła kupa czasu od rozpoczęcia tematu, ale coś dodam.

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Wygląda to tak, jakby od wewnątrz skraplała się woda i po jej odparowaniu pozostały brudne zacieki
No więc identycznie się osadza w Mondeo mkIV

Ford się popisał jak nic, poza tym typowo leci w kulki. Niektórym potrafi wymienić za pierwszym podejściem, potem po ponownym zabrudzeniu odmawia, żeby ostatecznie po kilku miesiącach znowu się zgodzić. Ja po odmowie jednego serwisu spróbowałbym gdzie indziej.

A metodę na czyszczenie już gdzieś czytałem (chyba na FCP), ale nie ręczę za nią, choć okazała się skuteczna Nie wiadomo jedynie, jak lampa zachowa się na dłuższą metę po takich "myciach".
W reflektorze Mondeo mkIV za zabrudzenia odpowiada taki mały otwór na dole lampy, przez który dostaje się cały syf. Strzelam, że w Foce II FL jest tak samo - tutaj prośba do posiadaczy o potwierdzenie. Nie wiem, czy ktokolwiek próbował zaślepić ten otwór.
Metoda mycia dość oczywista: usunąć wszystkie żarówki, wyjąć lampę, zalać wodą z małą ilością płynu do naczyń, powstrząsać chwilę, wylać, wypłukać czystą wodą i wysuszyć.
__________________
O3 RS 2.0TSI - biały kurak

Ostatnio edytowane przez Pastoo ; 04-05-10 o 10:30
Pastoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-10, 11:14   #12
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 888
Question

IMO najpierw należałoby się dowiedzieć czy opinia ASO jest opinią FORD Polska.
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-10, 11:18   #13
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Widze że to powszechne dość.
Ja gadałem w ASO, powiedzieli że mogą je wymienić nawet pod koniec gwarancji, teraz nic a nic mi to nie przeszkadza. Wole z użyć stare lampy i po 2 latach mieć już nowe, może uda mi się ich namówić na zaślepienie owego otworu ...
__________________


Ostatnio edytowane przez Komor ; 04-05-10 o 11:21
Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-10, 16:32   #14
eksar
Turysta
 
Avatar eksar
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Dolny Śląsk
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2013
Postów: 26
Domyślnie

Ustnie poinformowano mnie, że to Ford Polska odmawia wymiany. Jednak w pisemnej decyzji odmownej od dealera nie mam wzmianki, że jest to decyzja Ford Polska. Dodatkowo poradzono mi, że jeśli się nie zgadzam mogę się skontaktować z Ford Polska poprzez formularz na stronie głównej.
Dam znać jak coś będę więcej wiedział.
eksar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-10, 09:32   #15
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Dopisuję ciąg dalszy: procedura mycia reflektorów (zalecana przez FP) spowodowała jeszcze większe zacieki wewnątrz i zaparowanie nie ustępuje. Za tydzień zamontują nowe reflektory (uzyskałem to bez jakiegokolwiek szarpania się, jednak kolejność zaleceń od FP musi zostać zachowana, czyli najpierw mycie, a później wymiana). Co do czujników parkowania - zainstalowali cały nowy system od centralki poprzez wiązki aż po czujniki w zderzaku. Wymiana kokpitu w czerwcu (ponoć w moim ASO to pierwszy taki przypadek - wymieniali deski z powodu strzału poduszki, ale nigdy z powodu bąbli i rozwarstwień na desce). W każdym razie wszystko do przodu i jestem zadowolony, bo poprostu korzystam z gwarancji, za którą zapłaciłem. Zgłosiłem jeszcze ruchomość siedzisk foteli - też będą z tym walczyć, a jak niczego nie znajdą, to fotele do wymiany. Dla tych co mają podobne problemy - spróbujcie w innych ASO i nie powołujcie się na informacje z forum, bo z góry zostaniecie potraktowani jak seryjni "trudni klienci, naciągacze i intruzi". Lepiej powiedzieć: "zauważyłem wadę i mnie to zaniepokoiło", niż "przeczytałem na forum i szukałem aż u siebie też znalazłem".

Powodzenia!
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-10, 19:45   #16
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Heheh, dzisiaj nadworny mechanik stwierdził że one mogą parować i brudzić reflektor bo po prostu mogą, ale nie popatrzył mózg jeden że jedna lampa jest upaćkana już nalotem który zapewne z czasem zacznie się jeszcze bardziej syfić co doprowadzi do zmniejszenia przepuszczalności światła.
Chyba zrobię to inną metodą, na znajomość
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 18:59   #17
Sosna_Robert
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 37
Garaż
Domyślnie

Witam. Ja kupiłem focus z 2008 roku. Zareklamowałem tylnie światła, ponieważ czasami sa zaparowane. Za 1 razem powiedzieli że wyczyszcza i dobrze skręcą (Ford Bielany Wawa) a następnym razem wymienią. Następnym razem gdy to zgłosiłem (Ford Popularna 70 Warszawa) powiedzieli że tak może być. Wkur... mnie. Teraz znow to widzę i jadę to wymieić. Tym razem jak trafie na tego gością to przysięgam że go rozniose. Poza tym zamierzam reklamować przednią prawą lampe bo poprostu widze tam pajęczynę w środku, do tego dojdze niedomalowanie na tylniej klapie i coś dziwnego na znaczku Forda jakby odprysk, ale to nie odprysk.
Sosna_Robert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-06-10, 09:59   #18
Sosna_Robert
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 37
Garaż
Domyślnie

Witam. Byłem na przedglądzie i odrazu złożyłem parę uwag. Byłem w Fordzie Plaza Bielany Warszawy. Strasznie mila obsługa Poza przeglądem po 40 tys km zgłosiłem znów te tylnie lampy (umyli, wytarli, nasmarowali i tyle, także pewnie ich jeszcze odwiedze, tylko teraz mam zrobić fotki), Przednią lampę mi wyczyścili, ale te takie niby skraplanie nadal jest i powiedzieli żebym napisał do FP bo serwisy tego nie chcą uznawać. Co do niedomalowania to kazali jechać tam gdzie mają blacharnie i teraz pytanie, jechać znów na popularna :/ czy może jechać na Białołękę? Co doradzicie?
Sosna_Robert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-14, 17:33   #19
czarny_kot
Turysta
Grupa: Podlasie
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2009
Postów: 112
Domyślnie

Mam identyczny problem brudnych lamp od środka w focusie 2009. Niestety już po gwarancji, więc nawet nie mogę tego zgłosić, a szkoda. Wygląda to okropnie, ford się nie popisał.
czarny_kot jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-14, 13:57   #20
dudijack
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Jacek
Zarejestrowany: Feb 2014
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
wrzesień
2008
NBR powiat braniewski (Braniewo)
Postów: 22
Domyślnie

Witam . Nie chce powielać rozwiazania usuniecia "brudnych" reflektorów z innego forum, aczkolwiek moge chyba podać link do tematu w którym jest na to rozwiazanie. http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200736
dudijack jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u