Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-10-09, 10:41   #1
murlander
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Gdańsk / Nidzica
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
GD Gdańsk
Postów: 19
Garaż
Domyślnie Zdalne sterowanie centralnym zamkiem.

Witam.
Mój problem polega na tym że pilot od centralnego nie zawsze zamyka zamek (ostatnio coraz rzadziej). Otwiera zawsze ale przy zamykaniu potrafi tylko mignąć kierunkami a zamka nie zamknie (przekaźnik słychać). Konstrukcja tego też jest jakaś dziwna. Mam kluczyk bez pilota ( taki duży z żaróweczką ) i pilot do cobry . Samego alarmu nie ma zamontowanego ( brak syreny, możliwość odpalenia po zamknięciu z pilota ). Może ktoś miał podobną sytuacje z centralnym bo mnie zaczyna to poważnie irytować, nie po to mam tego (brzydkiego) pilota żeby i tak zamykać kluczykiem. Drugie pytanie czy taka "konfiguracja" pozwala dorobić oryginalny kluczyk z pilotem i wypasem jakim jest otwieranie bagażnika z niego ?
murlander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-09, 23:25   #2
murlander
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Gdańsk / Nidzica
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
GD Gdańsk
Postów: 19
Garaż
Domyślnie

Ktoś ma jakiś pomysł może ?
murlander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-09, 08:38   #3
Tom@sz
Turysta
 
Avatar Tom@sz
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Balin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2001
KCH powiat chrzanowski (Chrzanów)
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Nie wiem co Ci poradzić na działanie Twojego pilota, ale wiem jak możesz się go pozbyć, skoro Ci się nie podoba, mieć kluczyk w pilocie i "wypas" o jakim wspomniałeś. Jak rozumiem centralny z kluczyka chodzi dobrze ?
Rozumiem, że kluczyk masz mniej więcej taki jak ten: http://allegro.pl/item759010593_ford..._pod_immo.html. By mieć centralny odpalany z pilota musisz mieć taki kluczyk: http://allegro.pl/item759016667_nowy...t_immo_4c.html możesz też szukać używek byle sprawnych.

Teraz po kolei. 1 Sprawdź sobie jaki masz moduł komfortu. Wyjmij schowek pasażera (najłatwiej to zrobić wykręcając trzy wkręty, na których jest on osadzony, znajdują się pod schowkiem, tam gdzie jest jego nazwijmy to "zawias", po odkręceniu schowek jest Twój. We wnęce po prawej stronie będzie na plastikowej obejmie moduł komfortu, takie plastikowe pudełeczko z wpiętymi wtyczkami. Sprawdź jaką ma naklejkę na sobie, jeśli tylko nie ma na niej różowego koloru, to jest ok 2. Rozejrzyj się, czy nie masz jakichś znajomych, którzy nie mają podobnego kluczyka z pilotem, jak ten który zaproponowałem, bo trzeba sprawdzić, czy wina nie leży po stronie modułu. Jeśli nie masz takich znajomych, to albo coś wykombinuj, albo zaryzykuj i kup najtańszego pilota na allegro (najlepiej od razu z surowym grotem i zwróć uwagę, czy sprzedawca pisze, że jest sprawny). Gdy już z jakiegoś źródła bedziesz go miał to swój kluczyk który obecnie masz przekręć w stacyjce w pozycję II, a więc na zapłon 4 razy w ciągu 6 sekund, usłyszysz sygnał dźwiękowy po czym w ciągu 10 sekund musisz nacisnąć dowolny przycisk na pilocie. Masz go zakodowanego i sprawdzasz czy działa otwieranie drzwi, bagażnika itp. Jeśli wszystko działa to moduł jest ok, jeśli nie, to trzeba by się zaopatrzyć w sprawny moduł (koszt około 100 PLN na allegro), w razie czego pomogę z wyborem i z jego zainstalowaniem.
Jeżeli moduł jest ok, tzn nie jest różowy i obsługuje pilota, to pozostaje Ci jeszcze zrobienie samego kluczyka. Po pierwsze surowy grot na pilocie musisz dociąć by był identyczny z Twoim, koszt do 50 złotych. Później musisz jeszcze zakodować sam kluczyk z immobiliserem. Jeżeli masz dwa kluczyki, na codzień i zapasowy (co ważne oba muszą uruchamiać silnik, bo zdarza się, że są dwa, ale jeden z nich nie jest dobrze zakodowany i silnika nie uruchamia, wtedy się nie uda) to po docięciu grotu zrobisz to sam. Najpierw wkładasz jeden kluczyk przekręcasz go w pozycję II, wyłączasz zapłon i wyjmujesz, po czym wkładasz zapasowy znowu włączasz i wyłączasz zapłon i wyjmujesz, po czym wkładasz kluczyk niezakodowany (ten z pilotem), zostanie on zakodowany automatycznie po przekręceniu go w pozycję II (zresztą dokładniejszy opis jest na forum, poszukaj, poczytaj). Jeśli masz tylko jeden kluczyk to albo znajdziesz dobrego magika, który się tym zajmie (często widzi się u ślusarzy kopiowanie immo, tylko nie wiem, czy później to zadziała), albo udajesz się do ASO, gdzie odpowiednio wycenią tę usługę, ale na pewno będzie działało.

Wiem, ze opis jest trochę skomplikowany, no ale tak to wygląda. Może się okazać, że jeśli masz dobry moduł i dwa kluczyki, to Twoje koszty ograniczą się tylko do kupna kluczyka i docięcia go, a może być tak, że bedziesz musiał kupić jeszcze moduł nowy i zapłacić za kopiowanie immo, jeśli masz tylko 1 kluczyk.
__________________

Ostatnio edytowane przez Tom@sz ; 08-10-09 o 08:52
Tom@sz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-09, 17:04   #4
murlander
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Gdańsk / Nidzica
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
GD Gdańsk
Postów: 19
Garaż
Domyślnie

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź . To chyba będzie najlepsze wyjście, jak tylko będę miał jakąś wolną gotówkę to zastosuję Twoją poradę.
murlander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-09, 20:45   #5
greg_mg
Turysta
 
Avatar greg_mg
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Wrzosowiska
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2004
WW..S Warszawa Włochy
Postów: 7
Domyślnie Witam

Mam tylko jeden kluczyk, raczej tani nie będzie 400-500 pln

pozdrawiam
__________________
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon !!!
greg_mg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-09, 20:52   #6
pawel_k
Turysta
 
Avatar pawel_k
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Katowice
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2000
SK Katowice
Postów: 59
Domyślnie

Chyba nie aż tyle, TU bardziej opisałem proces "tuningu" mojego kluczyka.
__________________
pawel_k jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u