Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-06-09, 17:15   #1
monopol2002
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wałbrzych
Postów: 6
Domyślnie Bierze olej - jaki olej?

Witam! Na wstępie sorry jeżeli kogoś ten wałkowany temat irytuję ale użyłem "szukajki" i po przejrzeniu postów mam w głowie ciemno a nie jasno... ale do rzeczy:

W listopadzie kupiłem fokę z Niemiec ( 99 rok, 1.4 Zetec-SE, 170 tkm) ponieważ nie wiadomo było jaki olej był zalany, wlałem Formula E 5w-30 (wiadomo znany i uznany), zimą brał mniej w granicach "normy" ale jak zrobiło się ciepło to sytuacja wygląda następująco:
łącznie przejechane (od wymiany) 7000 km - zużycie oleju 3,25l - niby to mieści się w górnej granicy normy czyli max 0,5l /1000km ale to mi nie odpowiada, wycieków brak, z rury nic nie dymi. Jeżdżę głównie po mieście w krótkich cyklach (ok.5 kilometrów w przedziale 2-3,5 obrotów)
W związku z tym mam pytanie: chcę przejść na inny olej raczej chyba na 10w-40 ale jaki? pozostać przy Fordzie i np. 10w40 - Formula Plus czy np. Mobil Super S 10W-40. Jak myślicie czy to pomoże? czy lać dotychczasowy olej no i jak to mówią trudno...

Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tym silnikiem ( bo na forum większość wpisów dotyczy większych benzyn lub diesli). Dziękuję za sugestie oraz pomoc , pozdrawiam.
monopol2002 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-09, 17:25   #2
ksoniek
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Postów: 461
Domyślnie

Cytat:
Jeżdżę głównie po mieście w krótkich cyklach (ok.5 kilometrów w przedziale 2-3,5 obrotów)
i się dziwisz że ci olej bierze? Należy unikać takich małych przebiegów.
a jak masz 7 tys przebiegu x 0,5 l/1000 = 3,5 litra więc raczej strasznie nie jest dużo
Cytat:
ponieważ nie wiadomo było jaki olej był zalany, wlałem Formula E 5w-30 (wiadomo znany i uznany
a nie pewniej i bezpieczniej było wymienić olej? z filtrem? może pomieszałeś dwa różne oleje i spadła ich jakość??
ksoniek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-09, 17:37   #3
monopol2002
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wałbrzych
Postów: 6
Domyślnie

1.No jak to? 0,5 litra na 1000km to raczej dużo
2.Precyzując olej wymieniłem wraz z filtrem na nowy fordowski, TAK
monopol2002 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-09, 17:41   #4
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał monopol2002
7000 km - zużycie oleju 3,25l - niby to mieści się w górnej granicy normy czyli max 0,5l /1000km ale to mi nie odpowiada,
sporo ... 0,5 l/1000 to graniczna wartość zużycia oleju , a nie norma ... chyba tak trzeba to traktować
Cytat:
Napisał monopol2002
pozostać przy Fordzie i np. 10w40 - Formula Plus czy np. Mobil Super S 10W-40. Jak myślicie czy to pomoże?
Polecam VALVOLINE MaxLive 10w40 - spełnia normy forda dla tego silnika tj. ACEA A3/B3

w poprzednim aucie (Golfie) lekko brał olej ... po zalaniu tym olejem od wymiany do wymiany nie mogłem doszukać się spadku poziomu oleju

a tak dla jasności warto by było podjechać do mechanika i sprawdzić sprężanie na sucho i z olejem ... poznasz przyczynę brania oleju ... pierścienie czy zawory, bo takie zużycie samym olejem trudno będzie wyeliminować

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 17:48 ]
Cytat:
Napisał ksoniek
Cytat:
ponieważ nie wiadomo było jaki olej był zalany, wlałem Formula E 5w-30 (wiadomo znany i uznany

a nie pewniej i bezpieczniej było wymienić olej? z filtrem? może pomieszałeś dwa różne oleje i spadła ich jakość??
monopol2002 napisał, że
Cytat:
Napisał monopol2002
(od wymiany) 7000 km - zużycie oleju 3,25l
to raczej o mieszaniu nie ma mowy
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-09, 17:50   #5
monopol2002
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wałbrzych
Postów: 6
Domyślnie

No właśnie i tu się zaczyna: czy Valvoline MaxLife Motor Oil 10W-40 (półsyntetyczny) czy też rekomendowany Valvoline DuraBlend Motor Oil FE 5W-30 (półsyntetyczny). Ten drugi spełnia normę forda ( M2C913B ) tak jak olej Forda Formula E.
monopol2002 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-09, 18:06   #6
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał monopol2002
10W-40 (półsyntetyczny) czy też rekomendowany Valvoline DuraBlend Motor Oil FE 5W-30 (półsyntetyczny)
jeśli chcesz obniżyć zużycie oleju to musisz zalać gęściejszym olejem przy tej samej temperaturze pracy silnika czyli 10W-40 nie ma tu znaczenia, że i to i to półsyntetyk bo chodzi o parametry lepkościowe zmienione poprzez dodatki uszlachetniające ściślej ... lepszy jest 5W-30 ale nie do twojego ... biorącego silnika
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-09, 23:12   #7
Piotr_T
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Limerick
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 189
Domyślnie

Cytat:
Napisał ksoniek
i się dziwisz że ci olej bierze? Należy unikać takich małych przebiegów.
Codziennie jade 2x3km do pracy (tam i z powrotem), silnik nie bierze nic oleju. To nie male przebiegi sa powodem brania.

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 23:14 ]
Cytat:
Napisał monopol2002
Witam![...]
Czesc, na poczatek zalej gestszym olejem, np. czyms o lepkosci 5W-40 (ta druga liczba jest z reguly odpowiedzialna za branie oleju).
Piotr_T jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-09, 11:35   #8
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Lej fordowski 10W40, tani a dobry. Brat miał podobny przypadek w Mondeo 1,8 2003 r., przebieg 214 000. Po zmianie na fordowski 10W40 przestał brać olej.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-09, 11:41   #9
mlun
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Otwock
Postów: 32
Domyślnie

A nie lepiej poszukać przyczyny spalania tego oleju? Na początke bym się przyjrzał uszczelniaczom zaworowym a potem ewentualnie pozostaje wymiana pierścieni .
mlun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-09, 16:56   #10
monopol2002
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wałbrzych
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlun
A nie lepiej poszukać przyczyny spalania tego oleju? Na początke bym się przyjrzał uszczelniaczom zaworowym a potem ewentualnie pozostaje wymiana pierścieni .
Oczywiście, że tak powinno się zrobić ale to na pewno sporo droższe rozwiązanie od "przejścia na właściwszy olej" do mojego auta.
BTW jaki byłby koszt całkowity (rob.+ części) wymiany jednych lub drugich elementów - oczywiście poza ASO
monopol2002 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-09, 20:11   #11
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał monopol2002
A nie lepiej poszukać przyczyny spalania tego oleju? Na początke bym się przyjrzał uszczelniaczom zaworowym a potem ewentualnie pozostaje wymiana pierścieni .


Oczywiście, że tak powinno się zrobić ale to na pewno sporo droższe rozwiązanie od "przejścia na właściwszy olej"
sprawdzenie sprężania to koszt ok 50 zeta (jak masz jakiegoś zaprzyjaźnionego mecha to może zrobi za darmo) - przy tej czynności można wykryć co jest przyczyną brania oleju najpierw na sucho trzeba sprawdzić sprężanie, a potem do każdego cylindra po kilka kropli oleju, ponowne sprawdzanie sprężania ... i wszystko będzie jasne ... jeśli po drugim sprawdzeniu sprężanie w poszczególnych cylindrach nie wzrośnie do dopuszczalnego, to puszcza najprawdopodobniej na zaworach (do wymiany uszczelniacze zaworowe i szlifowanie przylgni jednym słowem mały remont głowicy + uszczelka pod głowicę i z tym związane pierdoły ... kosztu nie znam, ale odpada wymontowanie całego silnika, bo wystarczy tylko głowicę ściągnąć) jeśli natomiast znacznie wzrośnie ciśnienie sprężania po zaaplikowaniu oleju to pompuje olej pierścieniami i to jest przyczyna (np. zapieczone pierścienie.../ pierścienie komplet na jeden tłok "GOETZE- to ok 80 zł + robota+ płyny eksploatacyjne/ uszczelki itp. - trochę kosztowna sprawa ale do zrobienia).

Jak to zrobisz będziesz wiedział co boli silnik twojej foki, a tak dalej będziesz w nieświadomości i dalej się zastanawiał co k...a mu jest ....
jeśli np. wyjdzie Ci, że ciągnie pierścieniami i sprężanie na wszystkich cylindrach jest w miarę równe tzn. nie ma zbyt wielkich różnic między nimi ... jednym słowem żłopie równo wszystkimi cylindrami to wymiana oleju na gęstszy ma jako taki sens - powinno pomóc natomiast jeśli masz znaczne różnice pomiędzy cylindrami, to nie ma co czekać, bo w dupę dostaje cały układ korbowy i do pierścieni dojdą panewki a szczerze mówiąc nie widziałem w żadnym sklepie panewek do tego silnika ... wtedy to i chyba lepiej wymienić cały silnik
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-09, 23:40   #12
alx
Turysta
 
Avatar alx
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Katowice
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2000
SG Gliwice
Postów: 33
Domyślnie

Podłacze sie do tematu,
moj aktualny stan licznika to 156 550 km

w kwietniu wymieniany byl olej + wszystkie filtry
olej stary jak i nowy to oryginalny fordowski 10W40 +

dzis okazalo sie ze na bagnecie lekko ponizej min, czyli na 2050 km (od wymiany do teraz) poszlo okolo 1l (+_ 0,75l pomiedzy mim a max)....

czy to normalne biorac pod uwage ze ten olej powinien miec mniejsze branie niz syntetyki?

druga sprawa jest taka ze spalanie mam lekko powyzej 10l/100km (miasto) ale w korkach nie stoje i zawsze wydawalo mi sie ze spalanie bedzie ponizej 10l a tu jakby rosnie..;/ klimy nie mam, wiec to raczej powodem nie jest.
__________________
Focus I 2000r , 1.6 Zetec, 100KM Manual, Kombi
alx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-09, 06:56   #13
YaNkE
Grupa Pomorska
Grupa: Pomorskie
 
Avatar YaNkE
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
GD Gdańsk
Postów: 547
Domyślnie

Mi w miescie tez pali niecale 10l/100... ale jezdze raczej dosc dynamicznie....
na obrotach 4-5tys.....
Ktos kiedys pisal ze foka pije olej jak sie nie jezdzi na wysokich obrotach...
ja narazie dolewam jakos 3 do max 4 litrow na 15tys.... (musze jeszcze dokupic litra i pewnie do wymiany mi starczy na te 4 tys)
zmienilem fordowskiego 5W30 na MaxLife 10W40.... i w sumie chyba roznic nie zauwazylem Ale pozostane dalej na maxlife.
YaNkE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-09, 09:25   #14
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał YaNkE
ja narazie dolewam jakos 3 do max 4 litrow na 15tys
to chyba najlepszy dowod na to ze pali olej jednak na wyzszych obrotach, oczywiscie pomijajac kwestie zuzycia motoru, bo ponad 5litrow miedzy przegladami to sporoooo
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-09, 09:59   #15
darom182
Turysta
 
Avatar darom182
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Oelde
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2005
Postów: 65
Domyślnie

Witam dzisiaj dokonałem wymiany oleju, autko kupiłem 3 tyg temu. nie mam pojecia jaki olej był w silniku, podjechałem do speca od oleji i powiedział mi żeby zalać 5W30 Fordowski, tak zrobiłem, czy dobrze? to się okaże,
moja foka ma 149tyś
darom182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-09, 13:07   #16
player
Turysta
 
Avatar player
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: wAw
Postów: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał alx
dzis okazalo sie ze na bagnecie lekko ponizej min, czyli na 2050 km (od wymiany do teraz) poszlo okolo 1l (+_ 0,75l pomiedzy mim a max)....

czy to normalne biorac pod uwage ze ten olej powinien miec mniejsze branie niz syntetyki?
W tych silnikach branie oleju to często norma

pozdro
__________________
liveTOride
player jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-09, 18:17   #17
alx
Turysta
 
Avatar alx
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Katowice
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2000
SG Gliwice
Postów: 33
Domyślnie

Cytat:
Napisał player
Cytat:
Napisał alx
dzis okazalo sie ze na bagnecie lekko ponizej min, czyli na 2050 km (od wymiany do teraz) poszlo okolo 1l (+_ 0,75l pomiedzy mim a max)....

czy to normalne biorac pod uwage ze ten olej powinien miec mniejsze branie niz syntetyki?
W tych silnikach branie oleju to często norma

pozdro
heh, nie wiem czy sie cieszyc czy martwic..
__________________
Focus I 2000r , 1.6 Zetec, 100KM Manual, Kombi
alx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
1.6 benzynka bierze olej delmarcoforever Silnik i skrzynia 185 30-01-17 14:34
Olej - bierze czy nie??? slawekm Silnik i skrzynia 18 18-12-07 17:43
Bierze olej pit Inne techniczne 13 27-10-07 22:34
foka 1.8 tddi 90KM kombi 2000r bierze olej Krzysiek Silnik i skrzynia 9 02-01-07 14:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u