Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-07-05, 08:53   #1
be_rcik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Polska
Postów: 9
Domyślnie W jakich wersjach autiomatyczna klima i komputer pokładowy

Przymierzam się do zakupu Foki i mam dwa pytanka odnośnie wyposażenia Focusów z rocznika 2001-2002 w nowszej budzie.
1. Czy wiecie w jakich wersjach była montowana automatyczna klimatyzacja? Wiem że standardem jest manual (szczególnie na zachodzie), a czy montowano są w ogóle automaty? Jak poznać że jest to klimatyzacja automatryczne (wiem jak wygląda przyciska do klimy manualnej)?
2. Jak to jest z komputerem pokładowym. Czy wystepuje we wszystkich wersjach FFI? Czy komputer pokładowy pokazuje chwilowe spalanie? Jeśli nie ma w samochodzie radia, to tznaczy żę komputera też nie ma. Jeśli nie ma kompa to czy go można dodatkowo zamontować? Czy może być taka konfiguracja: wyświetlacz do kompa i zamontowane radio nie Fordowskie?

Dzięki za wyrozumiałość.

Robert
be_rcik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-05, 09:35   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Cytat:
Napisał be_rcik
1. Czy wiecie w jakich wersjach była montowana automatyczna klimatyzacja?
temat już był w innym poście http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?p=34581#34581

patrz tam, może ktoś odpowie. używaj funkcji szukaj najpierw

Cytat:
Napisał be_rcik
Jak poznać że jest to klimatyzacja automatryczne (wiem jak wygląda przyciska do klimy manualnej)?
Ja mam wersję X100 z 2003, więc taka cię nie interesyje, ale ma automatyczną klimę...
Jest duży okrągły wyświetlacz z temperaturą i przyciski rozłożone są inaczej.
zobacz na tej fotce:


poza tym z lewej strony na dole - zamiast przycisków jest czujnik temperatury wewnętrznej.

Cytat:
Napisał be_rcik
2. Jak to jest z komputerem pokładowym. Czy wystepuje we wszystkich wersjach FFI? Czy komputer pokładowy pokazuje chwilowe spalanie? Jeśli nie ma w samochodzie radia, to tznaczy żę komputera też nie ma. Jeśli nie ma kompa to czy go można dodatkowo zamontować? Czy może być taka konfiguracja: wyświetlacz do kompa i zamontowane radio nie Fordowskie?
komputer nie występuje we wszystkich wersjach. Proponuję zajrzeć na www.ford.pl i pogrzebać po wersjach i cennikach. Jeśli jest komputer, to pokazuje chwilowe spalanie. Z tym radiem, to chyba nieprawda. Instalacja pod radio w samochodzie jest, nie musisz brać radia fordowskiego. Radio i komputer chyba sie nie wykluczają. Ja mam komputer i radio niefordowskie i wszystko gra pięknie.
Patrz na tę fotkę:



W sprawie zamontowania kompa dodatkowo, nie fabrycznie, to taki post już był, na który ludzie odpowiadali.
Znowu - funkcja szukaj najpierw, potem pytanie!

pozdro
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-05, 02:46   #3
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

a seba mowil ze jak sie nie wezmie radia (FF II) to nawet anteny nie ma!!!!
aha ja polecam manualna klime, bo moim zdaniem automat jest glupi!!!!!!!! bo jak on chce schlodzic powietrze w nagrzanym samochodzie to daje full nawiew zamiast obnizyc temp dmuchanego powietrza, czego efektem jest tylko wielki halas i przelaczenie klimy w tryb manualny.........
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-05, 09:05   #4
gwoj
Turysta
 
Avatar gwoj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
aha ja polecam manualna klime, bo moim zdaniem automat jest glupi!!!!!!!! bo jak on chce schlodzic powietrze w nagrzanym samochodzie to daje full nawiew zamiast obnizyc temp dmuchanego powietrza, czego efektem jest tylko wielki halas i przelaczenie klimy w tryb manualny.........
A ja wolę automatyczną. Fakt, że przy nagrzanym samochodzie na początku strasznie hałasuje nawiew ale ustawiam wyższą temperaturę (nawet 27 stopni) i stopniowo ją obniżam. No i oczywiście ustawiam obieg zamknięty.
__________________
====
gwoj FF1,6 FXgold 5 dr
gwoj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-05, 09:39   #5
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

automatyczna klima podobno jak robi tornado, to sama ustawia się w obieg zamknięty. sposób ustawienia wyższej temp i stopniowego schodzenia jest bardzo dobry. też tak robię. Bardzo pomaga też otwarcie obu okien i przejechanie się tak na początku - gorące powietrze ma gdzie uciec.
Temat już był tak w ogóle na forum.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-05, 09:54   #6
robinson
Turysta
 
Avatar robinson
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Postów: 79
Domyślnie

U mnie automat sie sprawdza bardzo dobrze, mam ustawione praktycznie na stale 22 stopnie, a poczatkowa wichure zalatwiam otwarciem okien i przewietrzeniem rozgrzanego wnetrza.

Pozdrowki
Paweł
__________________
Mateuszek juz jest z nami .
Kombifoka MkI 1.6 FxGold. Zreszta zobaczcie sami: Kombifoczka by Robinson
robinson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Komputer pokładowy M.A.G. Elektryka, audio i alarmy 11 21-07-10 23:28
komputer pokładowy poarnia Szkody, Naprawy, Porównania 1 22-03-09 14:07
Komputer pokładowy p_stanek Elektryka, audio i alarmy 1 20-05-08 22:36
[FFII] [FF2] Komputer pokładowy w 2 wersjach BULAGI Inne techniczne 2 18-05-06 23:12

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u