Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-06-09, 13:29   #1
sardos
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Białogard
Postów: 8
Domyślnie Stukanie i nierówna praca

Witam wszystkich serdecznie - ostatnio od jakiś 3 miesięcy walczę z moja foka - o tuż foka mi drga i trzęsie się na luzie oraz coś mi stuka - jednak nie mogę tego stukani zlokalizować, jedyny objaw jest taki że czasami po wciśnięciu sprzęgła stukani delikatnie cichnie.
Po odpaleniu foku w tyrymie diagnostyki przyglądałem się obrotom na luzie i bez włączonej klimy obroty lataj mi miedzy 685-720 obr/min a z klima 790-810 obr/min - przy czym po włączeniu klimy drganie wyraźnie się zmniejsza - jednak nie znika.
Mam dwa pytania - czy to są za niskie obroty jak na bieg jałowy i co ot za stukanie.

Dodam tylko ze stukani jest DUŻO głośniejsze na zimnym silnik, ale po rozgrzaniu wyrażnie sie zmniejszaj do prawie nie słyszalnych. Po zatym silnik pracuje normalnie - normalne spalanie.
Do tej pory na podstawie forum wymienialne krokoweic, świece, kable, cewkę. Czasami ludzie piszą o poduszce pod silnikiem ale nie doczytałem sie nigdzie o którą chodzi (czy to jest tak przy skrzyni) - dodam ze jak powiedziałem mój mechanik poduszki wygladaja na oki

Wiedz pawanie proszę o poradę bo już mi sił i pomysłów brakuje

ps - komp nie wyrzuca żadnych błędów
sardos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-09, 09:56   #2
baculka
Turysta
 
Avatar baculka
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 76
Domyślnie

Witam,

Kolego wiesz już może co było powodem tego stukania? Podziel sie diagnozą.
Jaki masz silnik w twojej Foce?
baculka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-10, 20:32   #3
slawekz1
Turysta
 
Avatar slawekz1
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: mazowieckie
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2008
WPY powiat przysuski (Przysucha)
Postów: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał sardos Zobacz post
Witam wszystkich serdecznie - ostatnio od jakiś 3 miesięcy walczę z moja foka - o tuż foka mi drga i trzęsie się na luzie oraz coś mi stuka - jednak nie mogę tego stukani zlokalizować, jedyny objaw jest taki że czasami po wciśnięciu sprzęgła stukani delikatnie cichnie.
Po odpaleniu foku w tyrymie diagnostyki przyglądałem się obrotom na luzie i bez włączonej klimy obroty lataj mi miedzy 685-720 obr/min a z klima 790-810 obr/min - przy czym po włączeniu klimy drganie wyraźnie się zmniejsza - jednak nie znika.
Mam dwa pytania - czy to są za niskie obroty jak na bieg jałowy i co ot za stukanie.

Dodam tylko ze stukani jest DUŻO głośniejsze na zimnym silnik, ale po rozgrzaniu wyrażnie sie zmniejszaj do prawie nie słyszalnych. Po zatym silnik pracuje normalnie - normalne spalanie.
Do tej pory na podstawie forum wymienialne krokoweic, świece, kable, cewkę. Czasami ludzie piszą o poduszce pod silnikiem ale nie doczytałem sie nigdzie o którą chodzi (czy to jest tak przy skrzyni) - dodam ze jak powiedziałem mój mechanik poduszki wygladaja na oki

Wiedz pawanie proszę o poradę bo już mi sił i pomysłów brakuje

ps - komp nie wyrzuca żadnych błędów
Mam taki sam problem z wolnymi obrotami i stukaniem. Czy udało się komuś rozwiązać problem wolnych obrotów (za niskie) Co do stukania to najprawdopodobniej stuka tarcza sprzęgłowa a dokładniej sprężynki na tarczy
slawekz1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-10, 19:29   #4
TERBUH_B
Turysta
 
Avatar TERBUH_B
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Warszawka
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1999
Postów: 40
Domyślnie stuki

Hey mam podobnie
Na wolnych stuka jak dodam gazu cichnie byłem u mechanika i stwierdzili łożyska w skrzyni robota nie opłacalna.
Ale jeżeli autko pracuje równo to nic nie słychać Zmuszony byłem ustawić zawory i po robocie o dziwo nic nie słychać silniczek pracuje super równo i nic nie drga nie piszczy czy stuka.
Aby sztucznie podbić obroty przy przepustnicy jest śrubka zaklejona klejem wystarczy troszkę ją wkręcić lub na wystający gwint nakręcić nakrętkę m4lub m5 przepustnica będzie troszkę uchylona i automatycznie podbije obroty
__________________
PZDR HUBERT
TERBUH_B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Siwy dym, nierówna praca acz Silnik i skrzynia 18 07-02-07 21:31
NIerówna praca silnika zmax Silnik i skrzynia 14 11-06-05 23:47
Nierowna praca silnika boonbell Silnik i skrzynia 4 16-05-05 16:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u