Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-05-09, 10:32   #1
krecik
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Ciechanów
Postów: 5
Domyślnie drgania przy obrotach ok 3tys. ok prędkości 120km

witam

jak już wspomniałem w tytule mam bardzo uprzykrzający mi problem a odnoście :

w swoim Fordzie Focusie 1.8 TDDI z 99r.

samochód dostaje strasznych drgań całego przodu (wrażenie mam jakby było to prawe koło) , także drgania odczuwalne są na kierownicy, także przy większej prędkości na zakręcie kiedy te koło jest obciążone także drgania są odczuwalne,

dzieje się tak przy obrotach od ok 3 tysięcy (na praktycznie każdym biegu) a na biegu nr. 5 wtedy prędkość mam ok 120 km i dzieje się tak do 140 km potem drgania ulegają, zarazem jeśli przy przyśpieszaniu odpuszczam troszkę pedał gazu drgania stają się mniejsze

proszę użytkowników o pomoc co to może być
krecik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 10:45   #2
ppgor
Turysta
 
Avatar ppgor
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Gorlice i Beskid Niski
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2010
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 934
Garaż
Domyślnie

może to łożysko podpory półosi, albo
zobacz tu:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...light=wibracje
http://forum.focusklubpolska.pl/view...light=wibracje
http://forum.focusklubpolska.pl/view...cje+kierownica
__________________
POLSKA

ppgor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 11:34   #3
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Sprawdż dokładnie wahacze przednie a szczególnie tą tylną tulejkę,silnik diesla jest cięższy a wahacze są te same co w benzynie i często wysiadają.Właśnie podczas takiej jazdy wilbracji dostaje cały Mc Pershon.
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 14:05   #4
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie Re: drgania przy obrotach ok 3tys. ok prędkości 120km

Cytat:
Napisał krecik
witam

jak już wspomniałem w tytule mam bardzo uprzykrzający mi problem a odnoście :

w swoim Fordzie Focusie 1.8 TDDI z 99r.

samochód dostaje strasznych drgań całego przodu (wrażenie mam jakby było to prawe
koło) , także drgania odczuwalne są na kierownicy, także przy większej prędkości na zakręcie kiedy te koło jest obciążone także drgania są odczuwalne,

dzieje się tak przy obrotach od ok 3 tysięcy (na praktycznie każdym biegu) a na biegu nr. 5 wtedy prędkość mam ok 120 km i dzieje się tak do 140 km potem drgania ulegają, zarazem jeśli przy przyśpieszaniu odpuszczam troszkę pedał gazu drgania stają się mniejsze

proszę użytkowników o pomoc co to może być
Właśnie przerabiam ten temat objawy mam dokładnie takie same, wymieniłem już wszystko w zawieszeniu przednim oprócz wewnętrznego prawego przegubu połosi napędowej. Mechanik z forda po usłyszeniu objawów powiedział że (prawa półoś) ale półos się nie psuje psują sie przeguby a konkretniej przegób wewnętrzny do wymiany.

Tak więc jedź odrazu na sprawdzenie luzów na przegubie, może jeszcze być łozysko podpory półosi. W serwisie Forda wymieniaja całą półoś z przegubami łożyskiem podpory, ale oryginał kosztuje około 1000zł. Niektórzy mechanicy proponują regenerację starych części za około 350 - 500 zł, moim zdaniem się nie opłaca bo nowy zamiennik Czeski kosztuje 350 zł a Japoński 450zł. W zamienniku w komplecie dostajesz przegub wewnętrzny i zewnętrzny łozysko i nową połoś.
Te zamieniki sprzedaje firma z Łodzi, oni są też na allegro, nie pamiętam nazwy ale jak będzie potrzeba to poszukam.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 15:56   #5
figofan
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

miałem podobna przygode, Zbychu wymienil łozysko podpory półosi i przeszło, sprawdz jeszcze opony, moze oprostu opony aut?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 16:09   #6
krecik
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Ciechanów
Postów: 5
Domyślnie

na pewno nie opony bo mam są w bardzo dobrym stanie, i na pewno nie felgi bo są nowe raptem 600-700 km zrobiłem na nich
krecik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 18:20   #7
ppgor
Turysta
 
Avatar ppgor
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Gorlice i Beskid Niski
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2010
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 934
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał krecik
nie felgi bo są nowe raptem 600-700 km zrobiłem na nich
a moze wjechałeś w zgrabną dziurę
zaczął bym jednak od sprawdzenia opon i felg
__________________
POLSKA

ppgor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 19:06   #8
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Ja zajął bym się elementami przeniesienia napędu skoro masz to w jakimś zakresie obrotów.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 19:27   #9
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Najgorsze jest to że ktoś pisze najpierw nie sprawdzając podstawowych przyczyn które mogą powodować usterkę,jeżeli się nie wie o co chodzi to lepiej jechać do mechanika,Forum jest od nietypowych,trudnych do zdiagnozowania usterek nawet przez serwis.Nie dawno był przykład o bujaniu nadwozia,na końcu autor napisał że miał 1atm. ciżśnienie w kole.
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 20:04   #10
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Kolego zacznij od sprawdzenia łożyska półosi i przegóbów wewnętrznych najpierw od prawego.
Jak dodajesz gazu to trzęsie a jak puszczasz gaz to przestaje i dzieje się to od 80-140Km/h zależnie od obciążenia czym ciężej tym wcześniej zaczyna bić to na pewno przeniesienie napędu.
Aby sprawdzić łożysko musisz zajżeć pod auto, zdjąć pokrywę silnika i na podniesionym aucie niech ktoś kręci kołem, jeśli łożysko półosi szumi to do wymiany.
Ze sprawdzeniem przegubu jest troszke trudniej bo jeśli ma luzy to powinno być słychać charakterystyczne stuknięcie np. jak puszczasz sprzęgło i dodajesz gazu to słychac stuk, jeśli jest wytarty kielich lub łożyska wewnątsz są zjechane to tylko demontaż pozwoli to ustalić.

Silne drgania przy 120Km/h są bardzo częstą przpadłością fokusa, jest to spowodowane wycieraniem się kielichów przegubu lub łożysk wewnątrz przegubu.
Nie pchaj się niepotrzebnie w dodatkowe koszty wymieniając elementy zawieszenia, no chyba że już klekocze i trzeba.
Ja kombinowałem z wyważaniem kół, zamianami felg tył przód, powymieniałem wszystkie metalowogumowe elementy zawieszenia przedniego, łaczniki, sforzeń, łożyska w kołach. Nic to nie dało winny jest przegub wewnętrzny, straciłem tylko czas i pieniżdze.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 20:13   #11
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

A ja właśnie wymieniłem wahacz i drgania przestały,półosie ma jeszcze orginał [240tyś] i nie wydaje mi się żeby miały luzy.
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 21:30   #12
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ranid
A ja właśnie wymieniłem wahacz i drgania przestały,półosie ma jeszcze orginał [240tyś] i nie wydaje mi się żeby miały luzy.
Pisałem koledze aby zaczął od sparawdzenia tych elementów.
Ja jeździłem po mechanikach i każdy miał inną wizję przyczyny drgań, bo żaden z nich nie wymienał nigdy półosi więc wymyślali rózne powody łatwiejsze do wymiany a ja wymieniałem.
Dopiero przy okazji rozmowy ( prywatnej ) z mechanikiem pracujacym w ASO forda dowiedziałem się że oni wymieniają najpierw prawą lub lewą połoś z przdgubami i łożyskiem i to jest na 98 % przyczyną tych drgań. Częściej siadają prawe.
W ASO wymieniaja odrazu cała połoś z przegubami i nie bawią sie w drobiazgi, regeneracje itp. Więc przyczyną może być przegub lub łożysko.
Z mojego doświadczenia już wiem że to nie wachacz, ani nie wyważone koła... a szkoda.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Delikatne drgania samochodu między 90-120km/h Vadero Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 30 30-12-13 12:36
Drżenie z przodu przy dodawaniu gazu (100-120km/h) Kamil4862 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 03-08-09 07:20
przy 120km/h jakby bije lewe koł - to nie koło, więc co ?? tomitomi Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 14 01-11-08 18:52
[FFI] Brak mocy przy obrotach do 2000 artche Silnik i skrzynia 0 27-08-08 16:30
[FFI] drgania maski przy prędkości 110-130 bullhorn Inne techniczne 9 18-06-07 22:08

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u