Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-03-09, 00:06   #1
Lamie bo musze
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Głogów
Postów: 6
Domyślnie Pomoc przy ocenie FFI

Witam jako, że przymierzam się powoli do zakupu Focusa prosiłbym bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc przy ocenie kilku ogłoszeń:

http://allegro.pl/show_item.php?item=580804942

http://otomoto.pl/ford-focus-lifting...-C8138599.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=588789559
Lamie bo musze jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 11:42   #2
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Ja pojechalbym na Twoim miejscu obejrzec przede wszystkim nr 3. W przebieg jestem w stanie uwierzyc, tylko sprawdz porzadnie dokumenty (szczegolnie ksiazke serwisowa - jesli jest - po katem malutkiego napisu "Printed in China" gdzies na okladce ). Poza tym ze zdjec trudno cokolwiek powiedziec. Ja zainwestowalbym przed kupnem w miernik lakieru (tak zrobilem przed kupnem swojego - lepiej wydac pare stowek wiecej i miec wieksza pewnosc ze auto nie bylo bite i malowane, a potem mozna wypozyczac kumplom ). Poza tym to co zawsze, czyli dokladne, porzadne sprawdzenie samochodu na wybranej przez siebie stacji diagnostycznej, porzadna jazda probna (min. 40 - 50km), i PRZEDE WSZYSTKIM zabranie ze soba zaufanego mechanika lub kumatego kumpla, ktory rzuci chlodnym i fachowym okiem na autko.

Nr 2 moze miec krecony licznik, a nr 1 u mnie odpada w ogole - TDCi z niepewnego zrodla jak sie rozkraczy to pojdziesz z torbami. Ale ja nie lubie turboklekotow, wiec nie jestem obiektywny. :P

Postaraj sie moze znalesc tez jakies oferty aut kupionych w Polsce jako nowe, sprzedawane przez wlascicieli prywatnie - nie wierz w super okazje z zagranicy, handlarz musi na nich zarobic i malo ktory podchodzi do tematu uczciwie.

A myslales moze nad benzyna? Ile bedziesz robic km rocznie?

Pozdr!
__________________
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 13:04   #3
Piotr_78
Turysta
 
Avatar Piotr_78
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Poznań/Podolany
Postów: 375
Domyślnie

Po pierwsze to zapraszam się przywitać.
Nr 3 ma masakrycznie wyświeconą kierownicę co oznacza przebieg znacznie pow. 200 tys.
Ja mam dokładnie taki model i 200 tys przebiegu a kierownica i gałka zmiany biegów zachowała fakturę skóry.

Nr 1 ma światła od ST i gdzie on wsadził te 8 głośników

Nr 2 przebieg do kręcony na 100%

Tak mi troszkę kolejność zwariowała .
__________________
Piotr_78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 13:42   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr_78
r 3 ma masakrycznie wyświeconą kierownicę co oznacza przebieg znacznie pow. 200 tys.
wymyslasz... ja przy 150tys mialem w duzo gorszym stanie - wystarczylo nie zauwazyc w pore ze zona sobie rece smaruje kremem przed wyjsciem do auta w zime :P wystarczylo doslownie kilkaset km na wytarcie skory

PS. ale nie mowie absolutnie ze przebieg oryginalny, tyle tylko ze po kierownicy auta nie ma co odrzucac
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 13:44   #5
Piotr_78
Turysta
 
Avatar Piotr_78
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Poznań/Podolany
Postów: 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
PS. ale nie mowie absolutnie ze przebieg oryginalny, tyle tylko ze po kierownicy auta nie ma co odrzucac
wiadomo,że nie ale ostrożnym trzeba być. Musi się wszystko zgadzać, stan plastików, gum i skóry musi być podobny inaczej jest podejrzane. Im więcej przypadku tym bardziej trzeba uciekać.
__________________
Piotr_78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 13:47   #6
Lamie bo musze
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Głogów
Postów: 6
Domyślnie

Dziękuję za wszelkie uwagi każda może się przydać jako ze daleko nie mam to podjadę zobaczyć ten 3, jako ze mi się nie spieszy wiec podejdę z rezerwa zresztą wole motocykle wiec samochód to raczej konieczność na zimę

wybaczcie, że tak prosto z mostu bez przywitania po prostu nie jestem nauczony do zaśmiecania w jakikolwiek sposób forum

co do pytania kolegi Jacek145_JJ to coś około 20 tys rocznie i to będzie maksimum, skłaniam się jednak ku ropniakowi
Lamie bo musze jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 14:05   #7
logan
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar logan
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Warszawa Ząbki
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2009
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 462
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr_78
Nr 1 ma światła od ST i gdzie on wsadził te 8 głośników
po jednym w kratkach nawiewów, po jednym na każde drzwi i już masz 8 - proste jak drut
__________________

logan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 14:49   #8
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr_78
Nr 3 ma masakrycznie wyświeconą kierownicę co oznacza przebieg znacznie pow. 200 tys.
Byc moze ten egzemlarz rzeczywiscie ma mocno podkrecony licznik - zwroccie uwage na wzorek na siedziskach obydwu foteli, mniej wiecej tam gdzie powinny sie znajdowac uda kierowcy i pasazera, ta niebieska kosteczka (romby?) jest mocno wytarta. No ale ktore auto od handlarza nie jest krecone...?

Cytat:
Napisał Lamie bo musze
co do pytania kolegi Jacek145_JJ to coś około 20 tys rocznie i to będzie maksimum, skłaniam się jednak ku ropniakowi
Spoko, jesli masz go zamiar uzywac na dluzszych trasach to ok, ale na codzienne dojazdy do pracy tak jak np. ja - po 5km w jedna strone po miescie - to turbodiesel niespecjalnie sie nadaje.

Cytat:
Napisał Lamie bo musze
wole motocykle wiec samochód to raczej konieczność na zimę
Zna sie to uczucie, u mnie na wiosne rusza projekt "Odrestaurowanie WSK175 rocznik 1979". Stoi taka u tesciow w szopie i sie karwa marnuje, nie moge juz na to normalnie patrzec. Tylko jak zonie wytlumaczyc, ze na jakis czas musi sama zajac sie domem??? :P
__________________
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 16:00   #9
Lamie bo musze
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Głogów
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jacek145_JJ
Byc moze ten egzemlarz rzeczywiscie ma mocno podkrecony licznik - zwroccie uwage na wzorek na siedziskach obydwu foteli, mniej wiecej tam gdzie powinny sie znajdowac uda kierowcy i pasazera, ta niebieska kosteczka (romby?) jest mocno wytarta. No ale ktore auto od handlarza nie jest krecone...?
dzwoniłem i szczerze zaufania nie mam ale podskoczę bo daleko nie mam, zapytany o książkę serwisowa odpowiedział ze nie ma chociaż niby serwisowany w ASO , na temat reszty ciężko wybadać wiadomo udziela się jak najmniej informacji

Cytat:
Napisał Jacek145_JJ
Spoko, jesli masz go zamiar uzywac na dluzszych trasach to ok, ale na codzienne dojazdy do pracy tak jak np. ja - po 5km w jedna strone po miescie - to turbodiesel niespecjalnie sie nadaje.
raczej dojazd na uczelnie do pracy zazwyczaj pocinam na piechtę nie będę jechał 1 kilometra samochodem

Cytat:
Napisał Jacek145_JJ
Zna sie to uczucie, u mnie na wiosne rusza projekt "Odrestaurowanie WSK175 rocznik 1979". Stoi taka u tesciow w szopie i sie karwa marnuje, nie moge juz na to normalnie patrzec. Tylko jak zonie wytlumaczyc, ze na jakis czas musi sama zajac sie domem??? :P
oj ciężko żeby zona zrozumiała to jakbyś jej powiedział "do garów kobieto" :P hmm może cos w stylu ze chciałbyś ożywić młodzieńcze lata lub coś to wtedy zrozumie
Lamie bo musze jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 16:02   #10
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lamie bo musze
hmm może cos w stylu ze chciałbyś ożywić młodzieńcze lata lub coś to wtedy zrozumie
Tia, raczej sie przerazi ze w tak mlodym wieku zawital juz kryzys wieku sredniego...
__________________
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-09, 17:17   #11
Lamie bo musze
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Głogów
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jacek145_JJ
Tia, raczej sie przerazi ze w tak mlodym wieku zawital juz kryzys wieku sredniego...
wiesz każdy ma wzloty i upadki wiec zgonisz na zimę i że musisz odreagować

a wracając do tematu jako ze na weekend będę w okolicy Legnicy to luknijcie na te dwie foczki

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8136524

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8082797

oraz jeszcze ten

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8090230

tu właściciel poinformował mnie, że brak książki serwisowej natomiast posiada faktury na wykonane serwisy

wymieniono drzwi zdaje się, że od strony kierowcy ponieważ jak mnie poinformował to ktoś mu wgniótł a nie chciał szpachlować, wymieniona też była maska samochodu oraz zderzak przez poprzedniego właściciela ( czemu ? brak danych)
Lamie bo musze jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-09, 08:50   #12
Jacek145_JJ
Turysta
 
Avatar Jacek145_JJ
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2007
SI Siemianowice Śląskie
Postów: 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lamie bo musze
na weekend będę w okolicy Legnicy to luknijcie na te dwie foczki
Tego ostatniego to sobie odpuść, ma kratkę więc jest lub było ciężarowe, i ten przebieg... 101200km? Nie ma bata, kręcony na 100%. I ogólnie nie robi na mnie dobrego wrażenia.

Drugie ogłoszenie się już nie otwiera.

Chyba ten pierwszy najładniejszy, jak nie ma na nim rdzy to się lepiej dobrze przypatrz gdzie był malowany - bo Foczka bez rdzy od nowości to jak dziewczyna bez piegów czyli niebo bez gwiazd. :P Przebieg w miarę (ale tylko w miarę ) do zaakceptowania. Poza tym oglądać, oglądać i jeszcze raz oglądać. Jak Cię nic nie goni, to nie kupuj auta po obejrzeniu 4-5 samochodów.
__________________
Jacek145_JJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 01:24   #13
Lamie bo musze
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Głogów
Postów: 6
Domyślnie

no wiec panie i panowie

jutro jadę odebrać samochód, jak już odbiorę to zdradzę co gdzie i za ile :]

ale żeby uprościć niektórym w poszukiwaniu dobrej foczki postanowiłem się podzielić spostrzeżeniami na temat samochodów które wiedziałem

wiec tak:

http://allegro.pl/show_item.php?item=588789559

ogólnie średnio silnik myty i wygląda jakby olej chlapał tu i ówdzie może się czepiam ale coś jest nie tak i klekocze na wolnych obrotach
blacha: wewnętrzna strona drzwi na rantach objechana srebrzanką ogólnie samochód wygląda jakby był z gór niemieckich gdzie sypia solą, ponieważ wewnętrzna strona zamków ( nie wiem czy dobrze pisze ) jest pordzewiała również, ogólnie nie warto chyba ze ktoś chce się bawić w inwestycje, dodam ze zawieszenie jest ok, jedna rzecz samochód na pewno stał jakiś dłuższy czas ponieważ rdza zaszły tarcze hamulcowe

ogólnie uważam ze nie warto i jest podejrzany jak dla mnie z tym silnikiem


następny:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=c8018215

stan ogólny całkiem przyzwoity , książka serwisowa jest ale prowadzona do 121 tys km , samochód przetarty na pewno z prawej strony i malowany, ogólnie można się czepiać chociaż jeśli ktoś szuka niedrogiego focusa z 02 to czemu nie ale niech ma świadomość ze powinien oddać go do poprawek lakierniczych na przedzie są dwa małe odpryski oraz z boku lekka blacharka do poprawy oraz inne pierdoły, co na plus niska cena, zarejestrowany oraz świadomość już, ze coś było robione i być może przez to się ktoś pozbywa zawieszenie ok silnik tez ok zakurzony nie myty , lekko podchodzi rdza w kole zapasowym, więcej nie sprawdzałem bo to zostawiłem w razie W przy ewentualnym zakupie

hmm wybaczcie może jakieś nieskładne zdanie ale już zmęczenie się udziela oraz piwo, w końcu weekend

był jeszcze jeden w Chojnowie zdaje się ale już ogłoszenie wygasło i znikło, niby przejechane miał 95 tys ale to tylko niby bo widać było, ze ma dużo ponad 200tys
ogólnie sprzedający tez zaufania nie budził

w sumie trafiłem za 4 autem i oby było dobrze porobię zdjęcia to wstawię i ocenicie sami,

tym czasem pozdrawiam innych użytkowników foczki i życzę miłego weekendu
Lamie bo musze jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
pomoc przy zakupie ff1 dominfizol Szkody, Naprawy, Porównania 4 28-03-09 09:41
[FFI] pomoc przy zakupie kamcio_20 Szkody, Naprawy, Porównania 2 24-03-09 20:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u