Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-11-08, 17:28   #1
martino_p
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Sosnowiec
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 31
Domyślnie tryb serwisowy

Witam!

Focus mam niecałe 2 tygodnie i już mam problemy( Podczas przyśpieszania czasem "braknie" prądu (tak mi się wydaje) na ułamek sekundy, szaprnie silnikiem, oświetlenie wewnętrzne łącznie z radiem wyłącza się, zapal się kontrolka check engine, od ręcznego i ABS - co to może być?
(po ułamku sekundy wszystko wraca do normy, kontrolki gasną, radio gra, tylko ABS chwilke się uruchamia - kilka sekund)
świece nowe, kable też... problem ten zauważyłem tylko na pierwszym biegu - wystąpił dopier (albo aż) 3 razy i nie wiem czy to tylko przypadek że na jedynce czy to taka usterka.

Chciałem sprawdzić błędy w trybie serwisowym ale nie potrafie go włączyć - szukałem w archiwum, ale sobie nie radze wciskam przycisk od resetowania km, przekręcam kluczyk w pozycji II i nic... pozatym, że resetują sie km - coś źle robie? mam jeszcze odpalić auto na wciśniętym przycisku? jak długo ma być wciśnięty?

Z góry dziękuje za pomoc..
Pozdrawiam
Marcin

PS.
Focus 1.6 16v zetec-se 2002r.
(zagazowana, ale problem jest na benzynie i na gazie)
martino_p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-08, 18:48   #2
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

martino_p przycisk resetu trzymasz aż nie zobaczysz pierwszego testu , przytrzymaj reset przekręć kluczyk do II lub po prostu odpal silnik i cały czas trzymaj , nie wiem jak długo nigdy nie liczyłem czasu ale 5-10 sek .
A co do objawów u Ciebie to sprawdził bym po pierwsze , zamocowanie klem na aku
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-08, 19:05   #3
martino_p
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Sosnowiec
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pabloos
martino_p przycisk resetu trzymasz aż nie zobaczysz pierwszego testu , przytrzymaj reset przekręć kluczyk do II lub po prostu odpal silnik i cały czas trzymaj , nie wiem jak długo nigdy nie liczyłem czasu ale 5-10 sek .
A co do objawów u Ciebie to sprawdził bym po pierwsze , zamocowanie klem na aku
sprawdziłem świece, kable (psikałem wodą - nic nie świecą, auto na mokrych kablach chodzi równo), klemy miałem lekko zasiarczone - wyczyściłem, przesmarowane smarem miedzianym, mierzyłem napięcie podczas pracy silnika - w przedziale 14-14.7V (w zależności od obciążenia), czyściłem przepustnice, filtr powietrza nowy...
czy takie "figle" może robić cewka? - jeśli tak to wyjdzie to na komputerze? w trybie serwisowym?

a przełączenie do kolejnego komunikatu też naciskając przycisk resetowania? już normalnie, szybkie naciśnięcie czy też dłużej trzeba przytrzymać?
martino_p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-08, 19:25   #4
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

Cytat:
Napisał martino_p
a przełączenie do kolejnego komunikatu też naciskając przycisk resetowania? już normalnie, szybkie naciśnięcie czy też dłużej trzeba przytrzymać?
po prostu naciskasz
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 13:58   #5
martino_p
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Sosnowiec
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 31
Domyślnie

dzisiaj stało mi się to na wyższym bięgu... więc odpada reguła co do pierwszego biegu.
w końcu udało mi się wejść do trybu serwisowego!!
ale nie mogłem nic sprawdzić, bo nie miałem ze sobą ściągi i nie wiedziałem gdzie są błędy. Jak bede wychodził z pracy to sobie to sprawdze...

a gdzie mogę znaleść liste błędów DTC? - jak już będe miał kody, to chciałbym się dowiedzieć co one zonaczają

czy te błędy, które są w trybie serwisowym są te same które można odczytać u diagnostyka po podpięciu kompa do auta? czy są może jakieś różnice?
martino_p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 14:35   #6
pingwin1234
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Tryb serwisowy pokazuje tylko część błędów. Tzn że jeżeli tryb serwisowy nie wykryje błędów wcale nie jest powiedziane że jest OK.

Po podpięciu kompa możliwe że wykaże coś więcej. Ogólnie komputer jest w stanie zdiagnozować dużo więcej i bardziej precyzyjnie.
pingwin1234 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 17:23   #7
martino_p
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Sosnowiec
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał pingwin1234
Tryb serwisowy pokazuje tylko część błędów. Tzn że jeżeli tryb serwisowy nie wykryje błędów wcale nie jest powiedziane że jest OK.

Po podpięciu kompa możliwe że wykaże coś więcej. Ogólnie komputer jest w stanie zdiagnozować dużo więcej i bardziej precyzyjnie.
Ani tryb serwisowy, ani podpięcie kompa nic nie wykazało... ((
jestem w ciemnej d... (

co radzicie???

W serwisie, w którym byłem ("Uniserwis", sosnowiec, ul. lenartowicza) nie wykryli jakichkolwiek błędów w modułach. Twierdzą, że to może być jakiś problem z instalacją, typu przerwany, ugnity kabel, złącze... zaproponowali mi zostawienie auta na 1 dzień.

Co o tym wszystkim myślicie?? Nikt nie miał takie problemu jak ja?
lepiej auto zostawiż auto w takim serwisie czy może lepiej jechać do ASO? naprawde nie wiem, co mogę więcej zrobić

[ Dodano: Pią 07 Lis, 2008 20:29 ]
a może polecicie jakiegoś specjaliste od fordów (focusów) czy dobrego sprawdzonego mechanika z okolic Sosnowca czy Katowic?
martino_p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 23:55   #8
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

Cytat:
Napisał martino_p
Twierdzą, że to może być jakiś problem z instalacją, typu przerwany, ugnity kabel, złącze...
I jest to możliwe , te zachowanie kontrolek które opisujesz występuje w przypadku jeśli np. są nie dokręcone klemy na aku lub są pośniedziałe . Więc jeśli nie ma błędów na WDSie i masz oczyszczone styki klema - aku , to faktycznie pozostaje taka możliwość .
Ale przeprowadź jeszcze ostatnia próbę , kup sobie taki sprey do czyszczenia i konserwacji styków elektrycznych , zdejmij klemy z aku , przeczyść dobrze jakąś szczota drucianą , popryskaj specyfiiem , i dokręć solidnie klemy . Jak nie pomoże to nic innego nie pozostaje tylko pojechać do elektryko-speca i przebadać instalacje
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-08, 11:41   #9
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Popieram. U mnie wskaźniki lubiły czasami na moment wariować i za chwilę wszystko wracało do normy, podejrzewałem czujnik prędkości, ale okazało się, że klema nie była dokładnie dokręcona. Po dokładnym zamocowaniu wszystko znikło jak ręką odjął.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-08, 14:42   #10
martino_p
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Sosnowiec
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 31
Domyślnie

jutro będe chciał co nieco posprawdzać, ale klemy na aku to chyba są ok, były zasiarczone i je czyściłem, w taki sposób jak opisaliście - dokręcone są mocno (próbowałem reką obrócić i ani drgną), więc to chyba nie to.. ale jeszcze sprawdze.
Sprawdze też podpięcie zegarów, kable WN na cewce... i co jeszcze mogę sprawdzić?

i jeszcze jedno pytanko, co to jest za czunik w silniku pomiędzy 2 a 3 świecą - wychodzą mi z niego 2 kabelki i widać, zę są izolowane przez kogos (nie jest to oryginalna izolacja) i tak się zastanawiam czy tego przypadkiem nie ruszyć?

gdzie w fokach najczęściej instalacja lubi płatać figle?

PS.
1) a jakie są objawy uszkodzonej cewki? czy jeśli jest uszkodzona cewka są jakieś błędy dtc? (nie wiem, czemu ale cewka nie daje mi spokoju)
2) podświetlenie zegarów - nie mam podświetlenia akrenu z liczbą kilometrów - jakaś żarówka to podświetla, czy do wymiany jest cały wyświetlacz?
martino_p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-08, 21:19   #11
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Cytat:
Napisał martino_p
i jeszcze jedno pytanko, co to jest za czunik w silniku pomiędzy 2 a 3 świecą - wychodzą mi z niego 2 kabelki i widać, zę są izolowane przez kogos (nie jest to oryginalna izolacja) i tak się zastanawiam czy tego przypadkiem nie ruszyć?
To jest czujnik CHT czyli temperatury głowicy. Odpowiada m.in. za odczyt temp. w trybie serwisowym i za załączanie się wiatraków.
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 15:20   #12
martino_p
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Sosnowiec
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 31
Domyślnie

trochę odgrzeje swojego posta, bo problem znowu się powtórzył...

do dzisiaj (od ostatniego posta) miałem spokój - jakby samo sie naprawiło (tzn. byłem u gazwonika na sprawdzenie instalacji - wymienił czujnik od ciśnienia w reduktorze, bo nie działał).

a tu dzisiaj... jade i przypomniało mi się, że nie załączyłem świateł - przekręciłem pokrętłem i w tym samym momencie zapaliły się kontrolki na zegarach od ABS, silnika, ! , wyłączyło się radio na ułamek sekundy - spadek napięcia? gdzie szukać?
ale nic... jade dalej, wszystko ok - podjechałem w jedno miejsce (z postojem i wyłączeniem silnika), w durgie miejsce i znowu inne cuda zaczęły się dziać: przy ostrym przyśpieszaniu włączyły się przednie wycieraczki - tak jakbym przełączył je w tryb pracy przerywanej. Wycieraczki pracowały do momentu aż przesunałem dźwignię w inną pozycje i wróciłem do pozycji wyjściowej - tzn wyłączonej. Po kolejnym uruchomieniu silnika takich anomalii już nie miałem...

co to dzieje się z tym moim autem???

gdzie szukać? przekaźniki? regulator napięcia? miał ktoś takie przypadki?


Podaje rozwiązanie bo być może komuś się jeszcze przyda

alternator - dawał za duże napięcie (a mierzyłem kilka razy miernikiem i nie udało mi się tego uchwycić).
Szukając rozwiązania mojego problemu na forum natknąłem się na 2 posty idealnie pasujące do mojego problemu:
- przy napięciu powyżej 16v odcinane jest zasilanie do urządzeń
- przy niepoprawnie działającym alternatorze autko "dziwnie" jeździło na gazie - delikatna czkawka (gazownicy nie mogli znaleść przyczyny - co "lepsi" radzili wymienić całą instalację))
Po wymianie alternatora wszystko wróciło do normy
martino_p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-08, 12:34   #13
mlodyg23
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 14
Domyślnie

Hej

Ja zauważyłem ze 3 razy podobną sytuację. Tzn u mnie najczęściej przy wyższych obrotach, bądź podczas gwałtownego przyspieszania (u mnie zachowuje się to jak gwałtowne odcięcie paliwa, tudzież wyłączenia silnika , tudzież kontrolki.) Silnik ułamek sekundy niepracuje i za chwilunke się znowu załącza.
W warsztacie powiedziano mi że mam problem z pompą paliwa, że prawdopodobnie zapowietrza układ czy co tam. W każdym razie do wymiany wkrótce. Pompa paliwa podobno wyglądała nieciekawie, a o wspomnianych wyżej objawach niewspomniałem im. takwięc wydedukowalem że może to byc jakoś połączone?

..no ale wycieraczki? tego u mnie nie ma.

U siebie zauważyłem "wspomaganie manewrowania" jak działaja mi przednie wycieraczki dłuższy czas i manewruję np na parkingu, to raz na jakiś czas automatycznie załącza mi się tylna wycieraczka!!!
ale jaja
mlodyg23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-08, 14:03   #14
polaris
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Poznań
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlodyg23
Hej
U siebie zauważyłem "wspomaganie manewrowania" jak działaja mi przednie wycieraczki dłuższy czas i manewruję np na parkingu, to raz na jakiś czas automatycznie załącza mi się tylna wycieraczka!!!
ale jaja
To normalne.
Przy włączonych przednich wycieraczkach, wkleszczenie wstecznego skutkuje załączeniem się wycieraczki tylnej.

Taki myk
__________________
polaris jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-08, 16:57   #15
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

chyba tylko w FF1 po lifcie
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Tryb serwisowy licznika, by marekj lesio69 Inne 43 15-03-12 17:36
tryb serwisowy mariuszmar Elektryka, audio i alarmy 3 14-09-08 08:56
[FFII] Jak wejść w tryb serwisowy KOMPA baxxterhp Elektryka, audio i alarmy 2 11-02-08 15:29
tryb serwisowy benzyniak oznaczenia Kongo Silnik i skrzynia 6 21-03-06 13:05
Tryb serwisowy luanda Elektryka, audio i alarmy 2 27-02-06 16:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u