Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-05-08, 23:51   #1
focus20l
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Kraków
Postów: 3
Domyślnie [FF1] Zetec 2.0 i dymienie przy rozruchu

Witam,

Jestem na kupnie FF1 z 2 litrowym silnikiem benzynowym ZETEC. Mam na oku już konkretny egzemplarz, jednak niepokoi mnie nieco pewna sprawa i mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiać te wątpliwości.

Mianowicie zaraz po uruchomieniu zimnego silnika i dodaniu lekko gazu, potrafi on zadymić kolorem jasno niebieskim.

Sprzedawca twierdzi, że to normalna sprawa, jednak w dzisiejszych czasach trudno uwierzyć sprzedającemu na słowo, i aby nie wpakować się na przysłowiową minę, chciałem Was spytać czy to jest zwyczajne zachowanie tego silnika, czy raczej jest to oznaka jego zużycia?

Jak to wygląda w Waszych samochodach?

Pozdrawiam,
focus20l
focus20l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 00:13   #2
zielip
Turysta
 
Avatar zielip
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Brańsk
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BBI powiat bielski (Bielsk Podlaski)
Postów: 136
Garaż
Domyślnie

Sam mam TDDi , ale jesli to benzyna 2.0 bo tak to rozumiem to skoro kopci na niebiesko to juz swoje przejechał ... Mianowicie bieze olej.
__________________
" ... Strzez Mnie Boże Przed Diabłami w Mundurach o Niebieskim Kolorze ... "
zielip jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 00:30   #3
focus20l
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Kraków
Postów: 3
Domyślnie

Właśnie obawiam się zużycia. Teoretycznie ma 99tyś...ale jak faktycznie wygląda przebieg...who know.

Co do kopcenia, to nie kopci cały czas, a tylko jak silnik postoi np. przez noc czy dwie, odpaleniu i dodaniu gazu na zimnym. W zasadzie tylko tylko na początku raz zadymi (jak dodamy gazu na zimnym). Wygląda to tak jakby, przez noc dostała do cylindrów odrobina oleju.

Byłbym wdzięczny gdyby posiadacz takiej benzynki napisał jak to wygląda u niego, bo może te silniki tak mają.
focus20l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 00:50   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

2.0 nie kopci przy odpaleniu standardowo... ale ze jest taki objaw nie musi wcale oznaczac zuzycia silnika (chociaz moze), ale np. nieodpowiedni lub zuzyty olej w silniku...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 06:20   #5
artur76
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar artur76
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Rembertów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
lipiec
2002
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 442
Garaż
Domyślnie

Przyczyna dymienia opisanego przez focus20l, mogą być zużyte uszczelniacze zaworowe. Z opisu wynika ze nie ma tragedii, ale głowice trza bedzie zdjąć i wymienić 16 sztuk.
Jesli zadymi podczas przyspieszania przy ostrym dodaniu gazu znaczy że pierścienie.
artur76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 20:33   #6
focus20l
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Kraków
Postów: 3
Domyślnie

Dziękuję Wam za informacje.

Orientujecie się czy uszczelniacze w tym silniku da się wymienić bez zdejmowania głowicy?
Jaki jest przeciętny koszt takiej operacji?

Chociaż w takim wypadku prawdopodobnie odpuszczę sobie ten samochód, a szkoda, bo niezwykle trudno jest znaleźć dobrą i nie bitą sztukę.

A właśnie, może jeszcze zapytam bardziej obeznanych kolegów, czy pomiar ciśnienia sprężania i szczelności cylindrów może wykluczyć/potwierdzić podejrzenia co do zużytych uszczelniaczy zaworów lub pierścieni tłoków?

Byłbym wdzięczy jakby znalazła się jakaś dobra dusza, która napisałaby na co zwrócić uwagę przy ocenie stany silnika.

PS. A może ktoś z Was zna i poleci sprawdzonego mechanika z Krakowa, który mógłby podjechać ze mną i ocenić stan samochodu przed zakupem (oczywiście za odpowiednią gratyfikacją).
focus20l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-08, 21:38   #7
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

jezeli poza tym dymieniem egzemplarz jest "dobry i niebity" to ja bym raczej bral - nawet jezeli za jakis czas bedziesz zmuszony do naprawy, to nie beda to powalajace na kolana koszta - a poza tym foka 2.0 bedzie ci sluzyla dluuugo...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-08, 00:18   #8
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał focus20l
Co do kopcenia, to nie kopci cały czas, a tylko jak silnik postoi np. przez noc czy dwie, odpaleniu i dodaniu gazu na zimnym. W zasadzie tylko tylko na początku raz zadymi (jak dodamy gazu na zimnym). Wygląda to tak jakby, przez noc dostała do cylindrów odrobina oleju.
IMO to będą właśnie uszczelniacze...
po pierścieniach idzie olej na wolnych obrotach i przy PAŁOWANIU...
Cytat:
Napisał focus20l
Orientujecie się czy uszczelniacze w tym silniku da się wymienić bez zdejmowania głowicy?
no way niestety...
trzeba przecież wyjąć zawory, a potem je włożyć, ale świadkiem takowej wymiany nie byłem ,więc mogę bredzić...
Cytat:
Napisał focus20l
A właśnie, może jeszcze zapytam bardziej obeznanych kolegów, czy pomiar ciśnienia sprężania i szczelności cylindrów może wykluczyć/potwierdzić podejrzenia co do zużytych uszczelniaczy zaworów lub pierścieni tłoków?
tak, jak kompresja będzie OK to znaczy, że pierścienie tłokowe są w porządku
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-08, 12:05   #9
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
Cytat:
Napisał focus20l
Co do kopcenia, to nie kopci cały czas, a tylko jak silnik postoi np. przez noc czy dwie, odpaleniu i dodaniu gazu na zimnym. W zasadzie tylko tylko na początku raz zadymi (jak dodamy gazu na zimnym). Wygląda to tak jakby, przez noc dostała do cylindrów odrobina oleju.
IMO to będą właśnie uszczelniacze...
po pierścieniach idzie olej na wolnych obrotach i przy PAŁOWANIU...
Cytat:
Napisał focus20l
Orientujecie się czy uszczelniacze w tym silniku da się wymienić bez zdejmowania głowicy?
no way niestety...
trzeba przecież wyjąć zawory, a potem je włożyć, ale świadkiem takowej wymiany nie byłem ,więc mogę bredzić...
Cytat:
Napisał focus20l
A właśnie, może jeszcze zapytam bardziej obeznanych kolegów, czy pomiar ciśnienia sprężania i szczelności cylindrów może wykluczyć/potwierdzić podejrzenia co do zużytych uszczelniaczy zaworów lub pierścieni tłoków?
tak, jak kompresja będzie OK to znaczy, że pierścienie tłokowe są w porządku
Polecam jednak sprawdzanie szczelnosci, jak silnik bierze olej to ten olej go uszczelnia i kompresja moze wyjsc ok. Przy badaniu szczelnosci powietrze wydmucha olej i wyjdzie faktyczne zuzysie silnika
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wskaźniki przy rozruchu tomasz_zi Inne techniczne 31 27-10-10 15:59
Dymek przy rozruchu JanuszK Silnik i skrzynia 4 05-07-09 20:16
Problemy przy rozruchu bastek Silnik i skrzynia 2 12-11-08 15:23
Skok obrotow przy rozruchu... Piotr_T Silnik i skrzynia 7 11-09-08 21:55

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u