Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-07-07, 00:41   #1
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie [FFII] Instalacja zestawu głośnomówiącego Siemens HKW-600

Kupiłem sobie takie oto cudo:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=217554243
Jednak by je podłączyć muszę podpiąć się do bezpieczników, i tu zaczynają się schody...
Po pierwsze nie wiem które bezpieczniki są od czego - potrzebuję +12V, zapłon czyli kolejne +12V ale w czasie przekręcenia kluczyka w stacyjce oraz masę. Po drugie w zestawie są takie plastiki z bezpiecznikami do łatwego podłączenia kabelków, ale te w Focusie są mniejsze... Czy ktoś posiada rozpiskę bezpieczników w skrzynce wewnętrznej? A może jest inny sposób na podłączenie takiego zestawu? Czy ktoś z Was już coś podobnego zakładał? Trochę boję się też grzebać w bezpiecznikach - czy może się coś zablokować, zrestartować, ogólnie zwalić przez wyciągnięcie któregoś z bezpieczników?
Pozostaje jeszcze kwestia pojedynczego kabelka do wyciszania radia - czy jest to jakiś standardowy sposób sterowania wyciszeniem, pasujący do różnych modeli car audio? Orientujecie się czy z tyłu radia SONY będzie opisane złącze do wpięcia tego kabelka?
Z góry DZIĘKUJĘ za pomoc!
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-07, 10:40   #2
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie Re: Instalacja zestawu głośnomówiącego Siemens HKW-600

1.
Cytat:
Napisał Kuras77
Po pierwsze nie wiem które bezpieczniki są od czego - potrzebuję +12V, zapłon czyli kolejne +12V ale w czasie przekręcenia kluczyka w stacyjce oraz masę.
A nie prościej podpiąć się szybkozłaczkami (zaciskanymi na kablu) do wiązki prądowej radia? Przecież tam masz wszystko co potrzeba:
- + na stałe
- + od stacyjki
- masa

2.
Cytat:
Napisał Kuras77
Po drugie w zestawie są takie plastiki z bezpiecznikami do łatwego podłączenia kabelków, ale te w Focusie są mniejsze...
Ja te bezpicznik wpinałem na kablu idącym do centralki zestawu. Tzn. najpierw podpiąłem dany kabel do instalacji auta i na tym (już podpietym kablu) zamontowałem bezpiecznik

3.
Cytat:
Napisał Kuras77
Pozostaje jeszcze kwestia pojedynczego kabelka do wyciszania radia - czy jest to jakiś standardowy sposób sterowania wyciszeniem, pasujący do różnych modeli car audio? Orientujecie się czy z tyłu radia SONY będzie opisane złącze do wpięcia tego kabelka?
Z góry DZIĘKUJĘ za pomoc!
Zazwyczaj kabel do MUTE jest jednym z kabli wiązki

4. Ja "walczyłem" z zestawem w Foce 1 i moja rada - lepiej zapłacić 150zł za montaż niż spalić zestaw lub coś w autku. U mnie było tak:
http://www.fordclubpolska.org/pliki/..._w_Focusie.pdf
Dzień roboty i spalona jedna centralka zestawu głosnomówiącego.

pozdrawiam
Arturek
P.S. Zgaduję, że opis bezpieczników masz w instrukcji obsługi, a instrukcja na stronie Ford Polska
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-07, 11:37   #3
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Arturek, dzięki za odpowiedź, już wcześniej wyczaiłem Twojego PDFa Sam już doszedłem że najlepiej będzie się podpiąć pod radio i tam gdzieś też umiejscowić centralkę bo i tak muszę się do niego dostać by zrobić sobię gniazdo AUX IN. Z napięciami nie powinno być problemu - mogę je odnaleźć woltomierzem, ale gorzej z odpowiednim pinem w kostce od radia do podpięcia kabelka MUTE. Czy ma ktoś może rozpiskę pinów w kostce radia SONY z Mp3?

PS.
Faktycznie w instrukcji PDF jest rozpiska bezpieczników - albo w książkowej jej nie ma albo jej nie zauważyłem...
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-07, 20:11   #4
ZENO
Turysta
 
Avatar ZENO
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Koszalin-Kołobrzeg
Postów: 254
Domyślnie

Pawełku, a nie boisz się, że grzebiąc w instalacji możesz stracić gwarancję. Ja przed montażem zestawu Nokii pytałem w ASO i takie uzyskałem potwierdzenie.
__________________
Gentelmen nie patrzy na zegarek jak kobieta powoli rozbiera się.
ZENO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-07, 21:46   #5
KP
Administrator
 
Avatar KP
 
KP
Zarejestrowany: Jun 2005
Inny
Postów: 2 753
Garaż
Domyślnie

Kuras77,

rozpiska bezpieczników jest tez na tej osłonie która osłania skrzynke
pod schowkiem
__________________
Crash with a Volvo is extremely safe, if you're sitting in a Saab!
KP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-07, 12:22   #6
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuras77
Czy ma ktoś może rozpiskę pinów w kostce radia SONY z Mp3?
A może do 6000CD z FII ma ktoś tą rozpiskę? Przeszukałem archiwum i nie znalazłem.....
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-07, 14:45   #7
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał ZENO
Pawełku, a nie boisz się, że grzebiąc w instalacji możesz stracić gwarancję. Ja przed montażem zestawu Nokii pytałem w ASO i takie uzyskałem potwierdzenie.
Jeśli tak to straciłem już gwarancję kilka razy bo już zamontowałem sobie ściemniane lusterko, czujniki cofania, gniazdko zapalniczki w bagażniku a wczoraj AUX IN... :P Pytałem się w ASO przy kupnie samochodu jak to jest z gwarancją i sprzedawca powiedział mi, że jeśli będzie jakaś awaria związana z moją przeróbką to mogą się czepiać (zrozumiałe) ale jeśli badzie mi skrzypiał fotel to nikt nie będzie mi wciskał że to przez moje "ulepszenia"

Cytat:
rozpiska bezpieczników jest tez na tej osłonie która osłania skrzynke
pod schowkiem
Wydaje mi się że u mnie nie ma ale sprawdzę jeszcze raz.
Tak naprawdę to najbardziej zależy mi na znalezieniu rozpiski pinów w radiu SONY z Mp3 bo mam problem z lokalizacją zasilania a przede wszystkim pinu odpowiadającego za MUTE. Pomoże ktoś?

Cytat:
A może do 6000CD z FII ma ktoś tą rozpiskę? Przeszukałem archiwum i nie znalazłem.....
Myślę, że układ wtyczek i pinów jest taki sam w obu radiach bo są one stosowane wymiennie. Na razie udało mi się znaleźć rozpiską ale chyba do starszego radia Forda.

http://www.focusklubpolska.com.pl/po...an%20radia.zip

Edit:
Chyba znalazłem Przeszukałem duńskie forum (na którym zresztą kiedyś się zarejestrowałem) i moim oczom ukazało się coś takiego:



A:
1 LS HR + (od 1 do 8 to oczywiście głośniki)
2 LS VR +
3 LS VL +
4 LS HL +
5 LS HR -
6 LS VR -
7 LS VL -
8 LS HL -
9 CAN H
10 CAN L
11 GND Keycode
12 Masse (masa)
13 Alarm
14 Licht
15 Batterie + (+12V)
16 Zündung + (Ignition czyli prąd po przekręceniu kluczyka w stacyjce)

B:
1 Mono +
2 Sw A+
3 AUX L+
4 AUX R+
5 Tel- Mute (najważniejsze czego szukałem - pin MUTE do podłączenia zestawu głośnowówiącego)
6 SWC
7 Mono -
8 Masse SWC
9 AUX L-
10 AUX R-
11 Rückwärtsgang (a to ciekawostka - to chyba sygnał włączonego biegu wstecznego, pewnie do czujników cofania w wyższych modelach radioodtwarzaczy)
12 AVC (GALA)

C:
1 Fernbedienung Fond L+ (pin 1,2,7,8 to chyba sterowanie pilotem)
2 Fernbedienung Fond R+
3 Mono 2+
4 Subwoofer+ (ciekawe - może spróbuję tu podłączyć jakiś subwoofer...)
5 AUX2 L (pin 5,6 i 11 - tu miałem podłączone kabelki które wykorzystałem do podłączenia AUX IN - działa super)
6 Masse
7 Fernbedienung Fond L-
8 Fernbedienung Fond R-
9 Mono 2-
10 Subwoofer-
11 AUX2 R
12 frei

Przetłumaczyłem co ważniejsze piny w opisie
Wczoraj zamontowałem sobie AUX IN do tego radia wyszukując kabelki metodą "na chybił trafił" i piny zgadzają się (pin 5,6 i 11 w kostce C) Co ciekawe miałem już kostkę C zamontowaną w radiu i wyprowadzone z niej tylko 3 kabelki, właśnie te do AUX IN (tylko ciekawe czemu AUX2 a nie AUX w kostce B ) - przeciąłem kabelek jak najwyżej mogłem i dolutowałem do niego gniazdko mini jack, które zamocowałem w miejscu włącznika ESP (obok przycisku ogrzewania przedniej szyby). Co jeszcze ciekawsze w zaślepkę włącznika ESP miałem włożoną kostkę z kabelkami, więc może wszyscy mamy ESP tylko brakuje tego włącznika...
A więc zaraz drukuję rozpiskę, lecę do auta i do roboty!
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-07, 15:56   #8
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
Mnie pomogła strona STUDIO 24 z rozpiską kostek radia:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/...le/oemford.htm

oraz

http://elektron.pol.lublin.pl/users/...kable/iso2.htm
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-07, 18:24   #9
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuras77
Co ciekawe miałem już kostkę C zamontowaną w radiu i wyprowadzone z niej tylko 3 kabelki, właśnie te do AUX IN
skoro miałeś już ją to pewnie masz też kostkę w schowku gotową do podłączenia do fabrycznego gniazda AUX IN.
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-07, 18:46   #10
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artpe
Cytat:
Napisał Kuras77
Co ciekawe miałem już kostkę C zamontowaną w radiu i wyprowadzone z niej tylko 3 kabelki, właśnie te do AUX IN
skoro miałeś już ją to pewnie masz też kostkę w schowku gotową do podłączenia do fabrycznego gniazda AUX IN.
Pewnie tak, ale nie chciałem mieć gniazda AUX IN w schowku tylko w zaślepce ESP - sama kostka też mi by się nie przydała więc zwisa sobie gdzieś w czeluściach Focusa...

[ Dodano: Pią 03 Sie, 2007 03:08 ]
Pełen sukces
Udało mi się zamontować i uruchomić zestaw głośnomówiący łącznie z wyciszaniem radia w trakcie rozmowy! Było z tym trochę zabawy ale operacja udała się za pierwszym razem
A tak to wygląda:



Wydaje mi się że to dobre miejsce na panel obsługi - blisko ręki i nie wali po oczach w nocy


Tu jest mikrofon:



A tu głośniczek. Na tym zdjęciu widać też gniazdo AUX które zrobiłem przedwczoraj



Głośniczek jest ustawiony "dog óry nogami" a jego statyw podkleiłem taśmą dwustronną i przykleiłem do górnej scianki wnęki - wszedł idealnie "na wcisk".
Co ciekawe po zdjęciu wkładki przeciwpoślizgowej we wnęce jest już zrobiona dziura, tak że nie musiałem jej robić by przeciągnąć kabelki od głośniczka
A tak wyglądają kabelki:



A - tu widać bezpieczniki od zestawu Siemensa (x3) owinięte taśmą izolacyjną
B - a tu się wpiąłem w instalację (+12, +12 po stacyjce, masa)

Centralkę umieściłem pod kierownicą ale po wewnętrznej stronie plastiku tak, że widać tylko dwie śrubki mocujące ją na jego skraju:



Żadne kable nie wystają tak więc wszystko wygląda super
Miałem małe problemy z kabelkiem MUTE ponieważ od tego pinu w kostce radia nie wychodził kabelek - nie miałem takiego pinu więc wsadziłem tam odizolowany kabelek i zadziałało
Wszystko sprawuje się super - po pierwszym sparowaniu wystarczy tylko wsiąść do auta, przekręcić kluczyk w stacyjce i po kilku sekundach na wyświetlaczu zestawu pojawia się nazwa telefonu, potem sieć i już jesteśmy w trybie głośnomówiącym
Przy okazji pociągnąłem sobie "porządny" prąd t.j "po stacyjce" do zasilania mojego wcześniejszego moda czyli lusterka ściemniającego się:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...r=asc&start=15


W planach mam jeszcze inne "elektryczne", odjechane mody ale o tym w swoim czasie...
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 10:10   #11
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuras77
A - tu widać bezpieczniki od zestawu Siemensa (x3) owinięte taśmą izolacyjną
B - a tu się wpiąłem w instalację (+12, +12 po stacyjce, masa)
super wygląda, gratulacje. Kabelki zgadzały się z opisem gniazda? 12 to masa, 16prąd po stacyjce? Też planuję w weekend podłączyć mini zestaw BT, tylko wcześniej muszę go nieco zmodyfikować,bo pierwotnie jest zasilany z gniazda zapalniczki.
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 10:20   #12
ZENO
Turysta
 
Avatar ZENO
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Koszalin-Kołobrzeg
Postów: 254
Domyślnie

Paweł super. Gratuluję. Nie mogłeś tego głośnika wywalić i wpiąć się w zamontowany głośnik w lewych drzwiach. Pzdr.
__________________
Gentelmen nie patrzy na zegarek jak kobieta powoli rozbiera się.
ZENO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 12:13   #13
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artpe
super wygląda
Dzieki

Cytat:
Napisał Artpe
Kabelki zgadzały się z opisem gniazda? 12 to masa, 16prąd po stacyjce?
Opis gniazda zgadzał się z rzeczywistością.

Cytat:
Napisał ZENO
Paweł super. Gratuluję. Nie mogłeś tego głośnika wywalić i wpiąć się w zamontowany głośnik w lewych drzwiach. Pzdr.
Dzięki Myślałem o wpięciu się w ten głośnik ale narazie zrobiłem tak - może przy następnym grzebaniu w tamtych okolicach spróbuje się pod niego podpiąć.
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-07, 18:55   #14
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuras77
by zrobić sobię gniazdo AUX IN. Z napięciami nie powinno być problemu - mogę je odnaleźć woltomierzem, ale gorzej z odpowiednim pinem w kostce od radia do podpięcia kabelka MUTE. Czy ma ktoś może rozpiskę pinów w kostce radia SONY z Mp3?
przeciez radia Sony maja juz wyprowadzony AUX IN ?

pozdrowienia

ford_driver
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-07, 01:12   #15
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
przeciez radia Sony maja juz wyprowadzony AUX IN ?
Te montowane w fabryce tak, ale te zakładane już w salonie nie...
Zresztą i tak to miejsce na AUX mi bardziej odpowiada
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-07, 22:39   #16
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuras77

Cytat:
Napisał ZENO
Paweł super. Gratuluję. Nie mogłeś tego głośnika wywalić i wpiąć się w zamontowany głośnik w lewych drzwiach. Pzdr.
Dzięki Myślałem o wpięciu się w ten głośnik ale na razie zrobiłem tak - może przy następnym grzebaniu w tamtych okolicach spróbuje się pod niego podpiąć.
jeżeli w instrukcji nie jest napisane,że zestaw będzie współpracował z głosnikami fabrycznymi to odradzam CI taką operację. Po problemach z mini-zestawem BT kupiłem "pełny" zestaw Motoroli HF-850, początkowo podpiąłem go pod głośnik w przednich drzwiach ale zaczęły dziać się z nim dziwne rzeczy, rozłączał na chwilę radio podczas nawiązywania połączenia, nie wyłączał sie bezpośrednio po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, nie mówiąc już nic o zniekształceniu głosu z głośnika podczas włączonego radia. Po podłączeniu standardowego głośnika wszystko działa super ( znalazłem dobre miejsce na jego montaż pod schowkiem w samym rogu przy drzwiach - zasłania idealnie miejsce gdzie ford poskąpił kawałek wykładziny
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-08, 18:32   #17
adi1222
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Gdynia
Postów: 204
Domyślnie

Kuras77, napisz jaki masz telefonik bo ciekawi mnie czy z moim SE k800 by pobiegł ten zestawik???
Aha i jak jest montowany panel z wyświetlaczem (śruby czy taśma dwstr?)

Pozdro
adi1222 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-08, 00:38   #18
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi1222
Kuras77, napisz jaki masz telefonik bo ciekawi mnie czy z moim SE k800 by pobiegł ten zestawik???
Aha i jak jest montowany panel z wyświetlaczem (śruby czy taśma dwstr?)

Pozdro
Wcześniej miałem palmofon HTC Wizard a teraz mam Nokię N82 - z obiema maszynami zestawik pracuje bardzo dobrze więc na 100% z Twoim telefonem też będzie
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-08, 06:45   #19
adi1222
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Gdynia
Postów: 204
Domyślnie

Kuras77, THX
adi1222 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-08, 16:55   #20
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi1222
Kuras77, napisz jaki masz telefonik bo ciekawi mnie czy z moim SE k800 by pobiegł ten zestawik???
Aha i jak jest montowany panel z wyświetlaczem (śruby czy taśma dwstr?)

Pozdro
Co do montarzu tego panelu to ja przytwierdziłem go wkrętami do plastiku - jeśli będę go musiał zdjąć to przykleje tam jakaś naklejkę by nie było widać dziur...
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Radio 6000CD i problem z funkcją zest. głośnomówiąceg Maciekd Elektryka, audio i alarmy 3 28-07-09 19:02
[FFII] Montaż zestawu Bluetooth Nokia CK-15W Lewusek_PL Elektryka, audio i alarmy 1 18-07-08 08:47
Instalacja Car Audio FFII 3miasto MatD123 Elektryka, audio i alarmy 8 26-02-08 11:14
[FFII] Siemens czy Delphi? g.pajak Silnik i skrzynia 7 29-11-07 18:06
[FFI] Montaż zestawu głośnomówiącego Arturek Elektryka, audio i alarmy 6 07-10-06 20:06

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u