Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-10-07, 01:40   #1
Nico
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
DL Legnica
Postów: 134
Domyślnie Kombi 1.8 czy 2.0 w benzynie?

Witam!
Jestem przed zakupem Foczki w kombi rocznik 1998-2001. Zastanawiałem się nad silnikiem i padło na 1.8. Ale jutro (a właściwie to już dzisiaj) jadę oglądać czarną Foczkę z silnikiem 2.0 i nie wiem czy brać ją gdyby było OK. Spalanie na pewno większe, ale nie wiem jak z awaryjnością silników 2.0. W ogóle bardzo mało takich aut jest w sprzedaży, nie wiem czym to spowodowane, może mniejszą ich ilością na rynku? Podobno najlepiej znoszą gaz. Ewentualnie jakie jest spalania tych aut? W ogole pchać się w taki duży silnik czy zostać przy 1.8? Większość jazdy pewnie będzie po mieście.
Nico jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-07, 09:08   #2
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Brać 2.0

Awaryjności brak, przy normalnej eksploatacji nie do zajechania. 1.8 i 2.0 to są bliźniacze konstrukcje silniki są wręcz nie do odróźnienia. Spalanie uzależnione jest od tego jak ciężką będziesz miał nogę. Fun z jazdy oczywiście większy w przypadku 2.0.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-07, 11:33   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

roznicy w spalaniu miedzy 1.8 a 2.0 praktycznie nie ma...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-07, 16:57   #4
Nico
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
DL Legnica
Postów: 134
Domyślnie

Niestety ta dwulitrówka nie ma podgrzewanej szyby przedniej więc mi nie pasi. Bardzo zróżnicowane są Foczki pod względem wyposażenia. Np. ta dwulitrówka ma kontrolę trakcji ale już tylko 2 poduszki, a np. z silnikiem 1.6 częściej można spotkać z 4 poduchami, mają nawet kontrolę trakcji i bardzo często podgrzewaną szybę. Bardzo mała jest podaż aut z silnikami 1.8 i 2.0 ktore spełniałyby moje wymagania. Więc może zostanie mi 1.6...
Nico jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-07, 18:48   #5
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Nico, nie rozumiem cie zupelnie... albo szukasz samochodu z wiekszym silnikiem niz kosiarka albo szukasz auta z podgrzewana szyba...
jak szukasz 2.0 to zupelnie nie lapie po co w ogole patrzysz na 1.6?!
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-07, 19:09   #6
Maksikaz_v2
Turysta
 
Avatar Maksikaz_v2
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Warszawa/Kraków
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2010
Postów: 18
Domyślnie

Potwierdzam - 1,8 nie do zajechania, silnik ZETEC a nie jakieś aluminium )) Ja tylko leję paliwo, olej wymieniam, koła pompuje i NIE MA NIC DO ROBOTY (może to przez niemiecką montownię :P )
__________________
Była Foka I FL jest i II FL ... A Mondeo IV na spotkania
Maksikaz_v2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-07, 21:27   #7
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nico
Bardzo mała jest podaż aut z silnikami 1.8 i 2.0
jak szukasz wypasionego auta z dużym silnikiem to jedź za ODrę i sprowadź sobie fajną fokę...

druga sprawa, nawet podgrzewaną szybę łatwiej jest dorzucić do auta z fajnym silnikiem, jednak fajnego silnika nie włożysz tak łatwo i tanio do auta z podgrzewaną szybą
jeśli 2.0 nie zostawia za sobą 4 śladów zamiast dwóch to bierz i nie marudź
bo KAŻDE wyposażenie da się dorzucić
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-07, 21:32   #8
spidigonzales
Turysta
 
Avatar spidigonzales
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Kwidzyn
Postów: 18
Domyślnie

Witam Panowie.
Właśnie kupiłem kombi 1,8 ZETEC benzynę i trochę pocieszyliście mnie tymi opiniami o modelu. Bo moje pierwsze wrażenia nie są za dobre.
Ale to pewno niedbalstwo poprzedniego właściciela. Mam pytanie czy to normalne że przy zmianie biegu np. z 3 na 4 silnik w trakcie zmiany podbija mi prędkość obrotową. Jak robie to spokojnie tzn. odpuszczam gaz, wciskam sprzęgło, załączam bieg i dodaje gazu to jest OK. Jak robię to szybko tak jak przy manewrze wymijania prędkość obrotowa podbija mi do góry.
A druga prośba czy mógłby możecie zrobić zdjęcie obudowy termostatu miejsce w którym łączy sie z głowica silnika.
Nie wiem czy oryginalnie powinno być tak jak jest u mnie tzn bez żadnego czujnika w obudowie czy poprzedni rzeźnik namieszał po swojemu. mam tam mały wyciek i muszę kopić albo całą obudowę termostatu albo jakiś jej element.
spidigonzales jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-07, 08:52   #9
djdomin
Turysta
 
Avatar djdomin
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 15
Domyślnie

mam 2.0 kombi od pol roku i narazie jest spokoj. Tylko zmiana opon i olej !!

Miasto ok. 10litrow (zawsze 2+1 osoby).
Srednia dlugich tras 8-8,5 (autostrada, gory)
djdomin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-07, 09:31   #10
kmxx
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: lodz
Postów: 21
Domyślnie 1.8

Ja kupiłem 1.8. Bardzo zadbany z Niemiec. Nigdzie nie ma nawet śladu rdzy. 1.8 przyjemnie się jeździ (115 KM). Podobno ten silnik do kombi był specjalnie opracowany bo 1.6 był za słaby.
Wersja kombi Ambietne niemiecka: ABS, ASR, klimatyzacja, 4 poduszki, radio sterowane przy kierownicy.
Skok obrotów przy wciskaniu sprzęgła to uszkodzony taki czujnik- potencjometr- pisałem o tym na forum. Sam go wymieniłem i teraz jest dobrze.
Nie mając pewności jaki jest olej w silniku wymieniłem na Valvoline 5w30.
Podsumowując- jeśli kombi to silnik minimum 1.8.
kmxx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-07, 09:44   #11
marcin78
Turysta
 
Avatar marcin78
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Warszawa
Inny
Postów: 19
Domyślnie

Witam

Noszac sie z zamiarem kupna foki zaczalem sie rozgladac za zetecami 1.8 a najlepiej 2.0 (odrazu do gazu). I jest problem, chcialbym kupic z rocznika mniej wiecej 2002-2003 (napewno po lifcie 2001-) i sie okazuje ze nie ma takich samochodow. Szukam tylko i wylacznie 5 drzwi Hatchback.
Czy po 2001 roku juz nie bylo dostepnych wiekszych benzyn niz 1.6 ? Wycofali ze sprzedazy 1.8 i 2.0 ? Przegladajac ogloszenia jednak dochodze do stwierdzenia ze bede musial wziac diesla bo one byly robione do konca 2004 i jest ich bardzo duzo.
Chyba tego diesla mozna porownywac jazda do 1.8 zeteca ? Do benzyny 2.0 aby go porownac bedzie musial dostac zastrzyk Chipa .... i bedzie mial okolo 126 KM i mysle zejazda bedzie podobna do 2.0 zeteca ? Mam racje ?
__________________
Civic D14 i V40 T4
www.spritmonitor.de/en/detail/291300.html
marcin78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-07, 11:26   #12
Nico
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
DL Legnica
Postów: 134
Domyślnie

Ok, ok, chłopaki, przekonaliście mnie Będę szukać min. 1.8. W sumie to nie mam noża na gardle więc spokojnie będę szukać. Tylko wkurza mnie, że tak mało jest w sprzedaży aut z silnikami 1.8 i 2.0. Najwięcej jest diesli, a 2.0 jeśli są to w większości w automacie. A jaki jest koszt dołożenia podgrzewanej szyby? Czy są wyprowadzone wszystkie kable i to tylko koszt dołożenia i podłączenia szyby?
Nico jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-07, 11:33   #13
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Cytat:
Napisał kmxx
Ja kupiłem 1.8. Bardzo zadbany z Niemiec. Nigdzie nie ma nawet śladu rdzy. 1.8 przyjemnie się jeździ (115 KM). Podobno ten silnik do kombi był specjalnie opracowany bo 1.6 był za słaby.
Bez przesady chłopaku, bajki opowiadasz, ten silnik to stara konstrukcja, z czasów mocno odleglych - poczatek lat 90 jak nie wcześniej. Został żywbem przeniesiony z Mondeo.

Po 2001 (lifting Foki) silnik 1.8/2.0 w europie zostały (chyba) wycofane z oferty.

Cytat:
Napisał kmxx
Podsumowując - jeśli kombi to silnik minimum 1.8.
Ja bym to inaczej jeśli Focus to 2.0.

I jeszcze jedno, jak już brać to 2.0 dużo lepsze odiągi a spalanie to samo tak jak napisał MiesiekT. W dodtaku 2.0 ma mocniejszą skrzynię MTX75.

[ Dodano: Nie 28 Paź, 2007 11:35 ]
Nico, te 2.0 w automacie to Focusy sprawdzane z USA. Bo w stanach byla w oferci tylko Foca z silnikiem 2.0, aż do 2004 roku. Uważaj na amerykańce bo często trafiają do Polski bo niezłym dzwonie.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-07, 08:20   #14
M.A.G.
Turysta
 
Avatar M.A.G.
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Lubin
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2003
DLU powiat lubiński (Lubin)
Postów: 620
Domyślnie

Nico, Kupuj minimum 1.8 (zalecam 2.0 )

Ja mam Foczkę 1.6 i byłem baaaardzo uradowany - ale po kilku miesiącach użytkowania już mi brakowało mocy pod pedałem

1.6 jest super do ekonomicznej i oszczędnej jazdy, ale na trasie to nie ma za bardzo jak depnąć, a różnica między 1.8 - 2.0 praktycznie niewidoczna jak to już napisali koledzy (w spalaniu) a pod nogą będziesz miał ładne stado kucyków
__________________
M.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-07, 09:10   #15
mkmal
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 52
Domyślnie

Jak dla mnie różnica w spalaniu pomiędzy 1.8 i 2.0 jest zauważalna. U mnie wyszło jakieś 1.2l/100km mniej w 1.8 niż w 2.0. Ale różnica w mocy wyraźnie zauważalna, niestety... W każdym razie 1.8 jest wystarczające do bezproblemowego jeżdżenia czy to w mieście czy w trasie. A to, że to stara konstrukcja to akurat według mnie duży plus. Przynajmniej sprawdzona i dopracowana. To jak różnica pomiędzy silnikami TDCI i TDDI...
__________________
Ford Focus 1.8 GHIA kombi 1999
mkmal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-07, 10:19   #16
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

mkmal, to że stara konstrukcja wymieniłem jako zaleta - nie była robiona w czasach gdzie o wszystkim decydowali księgowi. Ta jednostka ma też ogrmomny potęcjał jeśli chodzi o modyfikacje mechaniczne! ps. Patrz mój podpis
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-07, 13:39   #17
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nico
Ok, ok, chłopaki, przekonaliście mnie Będę szukać min. 1.8...
...a ja bym to ujął tak: ,,Będę szukać min. 1.8, a najlepiej 2.0"

Uwierz mi, że po takim wyborze nie będziesz żałował
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-07, 18:52   #18
marcin78
Turysta
 
Avatar marcin78
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Warszawa
Inny
Postów: 19
Domyślnie

to jak w koncu, jesli ktos chce kupic foke z np. 2002 roku i miec powiedzmy troche szybsza niz te z motorem 1.6 to zostaje praktycznie tylko klekot ?

I jak jest z ta jazda porownujac zetec 1.8 (ew.2.0) z klekotem tdci ?

Wolalbym beznynke do gazu, jednak biorac pod uwage ze malo ich smiga a z nowszych rocznikow wogole musze sie zastanowic na tdci (tego na pęczki jest)....
__________________
Civic D14 i V40 T4
www.spritmonitor.de/en/detail/291300.html
marcin78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-07, 22:42   #19
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rasta
2.0 wciaga gnojówkę jak chce
nono... wciagac wciaga ale jakim kosztem

ogolnie to nie nalezy porownywac diesele i benzyny pod katem parametrow... tymi autami sie zupelnie inaczej jezdzi i po prostu oba musisz stestowac... mi sie na co dzien wygodnie jezdzi zawirusowanym dieselkiem tddi, ale przyjemnosc/fun z jazdy 2.0 jest nieporownywalna...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-07, 01:39   #20
marcin78
Turysta
 
Avatar marcin78
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Warszawa
Inny
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rasta
marcin78, 2.0 wciaga gnojówkę jak chce
Ale twoje 2.0 czy kazde ? Twoje widzialem ze sie niezle odpycha....

tdci ma w katalogu jakies 10 s do 100, a 2.0 zetec 9.3 ... roznica nie za olbrzymia

mysle ze zawirusowany tdci (na te ok 130 PS) powinien byc taki sam albo lepszy niz 2.0 zetec.... moze sie myle.

Ale jak z tymi focusami 2.0 po lifcie ? Naprawde w PL nie byly juz sprzedawane ?

Cytat:
Napisał MisiekT
nono... wciagac wciaga ale jakim kosztem
no koszt napewno wiekszy, ale mysle ze gaz troche wyrowna szanse a klopotow mniej napewno...

Niewiem juz sam czego szukac, zonka mnie juz meczy aby cos kupic i nie moge sie zdecydowac z jakim motorem, ba nawet nie jestem pewien jak marka

Juz nie ciagne watku bo nie chce wywolac wojny ON czy PB

Tylko chcialem sie dowiedziec poprostu czy taki zetec 1.8 smiga tak samo dobrze jak tdci nie biarac pod uwage kosztow (tak jak wspomnialem jesli bedzie benzin to bedzie odrazu gazownia)
__________________
Civic D14 i V40 T4
www.spritmonitor.de/en/detail/291300.html
marcin78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-07, 01:54   #21
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

diesele smigaja po prostu inaczej... jezeli lubisz nizsze obroty i mocny moment, to fajny jest dieselek... jak lubisz wyzsze obroty i nie chcesz co chwila biegu zmieniac, to ciekawsza jest mocna benzyna... zalezy tez ile km rocznie robisz...

z doswiadczenia (w podpisie widac czym smigam na co dzien) powiem tak:
2.0 do zabawy i dla przyjemnosci
dieselek do taniego bujania sie

IMO najwiekszy minus diesela - brak rezerwy mocy (tzn. jak np. wyprzedzasz to nie masz juz opcji redukcji i dodatkowego kopa, czyli de facto zawsze wyprzedzasz maxem mozliwosci furki)
IMO najwiekszy minus benzyny - koszt paliwa (na gazie sporo sie oszczedza, ale jest z nim jednak troche zabawy i trzeba niezle przebiegi robic zeby sie oplacalo)

Cytat:
Napisał marcin78
tak jak wspomnialem jesli bedzie benzin to bedzie odrazu gazownia)
nie kombinuj - najpierw posmigaj z 10-15 tysiecy coby motorek sprawdzic... nie wklada sie gazu do nieznanego auta...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-07, 02:00   #22
marcin78
Turysta
 
Avatar marcin78
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Warszawa
Inny
Postów: 19
Domyślnie

hehe dzieki za szybka odpowiedz...

Narazie to bedzie wogole problem znalesc benzin 2.0 w 5 door, a jeszcze wiekszy problem znalesc mlodszy niz ten 1999 rok

Nic narazie przemysle jeszcze czy nie wziac klekota i tyle.

Ja nie kupuje go aby sie scigac, do tego mam juz samochod, ale chcialbym jak bede potrzebowal (czytaj "chcial" ) przycisnac to zeby miec taka mozliwosc.

Ogolnie wydaje mi sie ze biorac pod uwage ze bede go gazowal bardziej sie oplaca wziac wieksza pojemnosc bo mniej odczuje bol tego nieszczesnego gazu

A co powiecie o tym ?
http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3591262
marcin78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-07, 02:01   #23
Yaroo$
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2002
KR Kraków
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nico
Niestety ta dwulitrówka nie ma podgrzewanej szyby przedniej więc mi nie pasi.
Bez obrazy, ale czyś Ty chłopie oszalał, uzależniać kupno auta od obecności podgrzewanej szyby?!
Ja mam ten wynalazek u siebie i jak na początku się cieszyłem że jest, tak teraz jest mi zupełnie obojętny, użyłem go może pare razy i na pewno nie kierowałbym się jego obecnością przy zakupie foki. Bierz taką która będzie najbardziej zadbana z możliwie jak najmocniejszym silnikiem, reszta to tylko dodatki..


Cytat:
Napisał djdomin
mam 2.0 kombi [...]
Miasto ok. 10litrow (zawsze 2+1 osoby).
Po Krakowie takie spalanie?! To zasadniczo tyle samo co 1.8, a może nawet troche mniej


Cytat:
Napisał Rasta
Po 2001 (lifting Foki) silnik 1.8/2.0 w europie zostały (chyba) wycofane z oferty.
Coś chyba nie bardzo, ja mam 1.8 poliftingowy z 2002r. od szwajcarów, a na niemieckich mobile.de i autoscout.de pełno jest fok 1.8 i 2.0 z młodszych roczników...
__________________
Yaroo$ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-07, 08:24   #24
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Ale krajowej ne kupisz ....

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 08:25 ]
A u nas ciężko dostać bo handlarze ściagaja tylko diesle i 1.6
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-07, 10:30   #25
marcin78
Turysta
 
Avatar marcin78
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Warszawa
Inny
Postów: 19
Domyślnie

no rzeczywiscie za granica jest troche tych 1.8 i 2.0, jednak wiadomo 3/4 klientow woli wziac mniejsza pojemnosc, zawsze mniejsze oplaty itp.

Wiec moze bedzie trzeba sie wybrac po ta foke za granice .

Jeszcze jedno, a co myslicie o sedanach ? ogolnie z wygladu mi nie przeszkadza, nawet mi sie podobaja... ale chyba nie ma za duzo ich tez u nas ?
__________________
Civic D14 i V40 T4
www.spritmonitor.de/en/detail/291300.html
marcin78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-07, 12:20   #26
mkmal
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 52
Domyślnie

Ale pytanie o sedana dotyczy wyglądu czy użyteczności? Bo w sumie wygląd jest sprawą dosyć indywidualną (jedni uwielbiają inni nienawidzą) a co do użyteczności - nigdy nie kupiłbym sedana... Bagażnik niby ogromny ale ciężko cokolwiek do niego zapakować. Do Tico wrzucisz lodówkę do bagaznika a do Mondeo sedana już z wózkiem dla dziecka trzeba się gimnastykować. Takie moje zdanie. Tylko kombi lub hatch/lift back
__________________
Ford Focus 1.8 GHIA kombi 1999
mkmal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-07, 13:01   #27
Nico
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
DL Legnica
Postów: 134
Domyślnie

Ano oszalałem na punkcie podgrzewanej szyby Ale tak na poważnie to kolega powiedział mi, że to niezły bajer, a będę trzymać autko na dworze, więc w zimie z rana byłaby przydatna. Co o tym myślicie? A w ogóle to co jest większym bajerem: przednia podgrzewana czy TCS? Ciężko trafić na autko, które miałoby wszystko. Mam na oku 2.0 l ale nie ma podgrzewanej szyby, ma za to TCS, ale tylko 2 poduchy. Jak mam wywalić kasę to wolę poszukać i może uda się trafić tą właściwą.
Nico jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-07, 13:09   #28
pawel_pz
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: inąd
Postów: 51
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcin78
no rzeczywiscie za granica jest troche tych 1.8 i 2.0, jednak wiadomo 3/4 klientow woli wziac mniejsza pojemnosc, zawsze mniejsze oplaty itp.

Wiec moze bedzie trzeba sie wybrac po ta foke za granice .

Jeszcze jedno, a co myslicie o sedanach ? ogolnie z wygladu mi nie przeszkadza, nawet mi sie podobaja... ale chyba nie ma za duzo ich tez u nas ?
Argument z opłatami i mniejszą pojemnością jest średni. Sam także szukałem 1,6, ale po przejechaniu się kilkoma egzemplarzami stwierdziłem, że to zbyt słaby motor. OC jest takie samo jak przy mniejszym silniku, bo teraz firmy ubezpieczeniowe odchodzą od takich podziałów. Spalanie...hmmm... - ten litr na 100 km to nie jest dużo i zazwyczaj sprowadza się do kosztów w granicach 50 złotych/m-c. Jeżdzę 115 konnym i nigdy bym go nie zamienił na słabszy
pawel_pz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-07, 14:37   #29
Paweł
Dukacz
 
Avatar Paweł
 
Witold
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Lublin
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
LU Lublin
Postów: 1 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał pawel_pz
Jeżdzę 115 konnym i nigdy bym go nie zamienił na słabszy
ja również
__________________
FF 1.8 sedan Ghia
Paweł jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-07, 15:25   #30
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nico
Ano oszalałem na punkcie podgrzewanej szyby .... Mam na oku 2.0 l ale nie ma podgrzewanej szyby, ma za to TCS, ale tylko 2 poduchy. Jak mam wywalić kasę to wolę poszukać i może uda się trafić tą właściwą.
Silniki 2.0 były (i są niestety ) mniej popularne w Polsce niż silniki np. 1.6 ze względu na obawy naszych współobywateli o większe spalanie spalanie

Niemniej jeżeli chcesz kupić wypasioną fokę z silnikiem 2.0 proponuję przejrzeć portale niemieckie np. www.mobile.de i sprawdzić w jakiej specyfikacji i w jakiej cenie taką fokę można wciągnąć

Uwierz mi, że warto, ja nie żałuję nie mówię tutaj o wyposażeniu foki ponad standard to też , ale przede wszystkim myślę o stanie samochodu i kulturze serwisowania aut przez Niemców
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Pracuje jednocześnie na lpg i benzynie Marcinek22 Gaz i zagazowane Foczki 3 26-03-09 08:09
[FFI] Skok obrotów w benzynie 1,8 Maksikaz Silnik i skrzynia 5 16-03-06 14:40
Podniesienie mocy w benzynie 1.6 rakers Tuning mechaniczny 7 25-01-06 00:36
na benzynie lipa pit Gaz i zagazowane Foczki 5 04-04-05 20:07

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u