Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-04-05, 18:17   #1
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie Tuleje wachacza

Czy ktos sie orientuje jakie są wymiary(głównie chodzi mi o średnicę zew.), tulei do tylnego wachacza(obydwóch najlepiej).
Bo mam małego patenta na to, tak żeby nie kupowac oryginałów, tylko nie chcę rozbierać zawiechy, bo afto mi potrzebne.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-05, 22:20   #2
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Wymiarów niestety też nie znam ale tuleje to mały problem.
Da się je kupic w cenach od 35 do 40 zeta produkcji jakiejś tam. Są tez na rynku zamienniki wahaczy (dolne krótkie poprzeczne) w cenie ok 125-145 zeta.
IMHO lepiej kupić te zamienniki. Są to TE SAME wahacze co oryginały, z tymi samymi tulejami tylko bez znaczka "Ford".

Wykręcenie wahaczy bywa kłopotliwe ze wzgledu na zapieczone w tulejach śruby. Obecnie sprzedawane sruby mają trochę inny kształt i powinno być lepiej, ale te stare to
W moim przypadku jedna śruba była tak zapieczona że pomogło dopiero silne grzanie palnikiem po uprzednim przecieciu wahacza.

No i najważniejsze. Wahacze mozna dokręcać dopiero gdy auto stoi na kołach.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-05, 23:04   #3
-=Seba=-
Klubowicz
 
Avatar -=Seba=-
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Postów: 545
Domyślnie

U mnie to było tak. Pojechałem do Forda a oni no ładny przebieg to wymieniamy wahacze - 3000zl. YYYYYYyyyyy. Wyszedłem. Pojechałem do Otowcka gdzie znajomy robił autko. Posprawdzali, pogrzebali i rezultat - tuleja szt. 1. Kupiłem na allegro. Była identyko jak stara. Wymiana niecałe 2h ale złapały się za to 4 osoby w warsztacie. Z jednej strony bo było już późno i chciali szybciej. Z drugiej idelnie im się współpracowało. Koszt robocizny chyba około 100 z fakturą. czyli 80 netto mnie to wyniosło. W ŻYCIU NIE ZŁAPAŁBYM SIĘ ZA TO SAM. Nawet jakby więcej krzykneli to zapłaciłbym i wyszeł.
__________________

-=Seba=- pozdrawia
-=Seba=- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-05, 23:17   #4
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

A mnie chodzi o to ,żeby mnie kupować oryginałów, tylko inne.
Kumpel rozwalił wachacz w focusie i dosztukował jeną tuleje z fiesty(była troszkę za długa, to ją obciął)-szt 10 zeta, druga tuleja prawdopodeobnie od golfa(18 zeta za sztukę) i ją ztoczył o milimetr, ale właśnie nie wiem jaka jest średnica tej drugiej, a nie mam czasu żeby mieć rozebrane zawieszenie i być bez auta.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-05, 08:46   #5
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

-=Seba=-, ile juz przejedziłeś na tej wymienonej tulei ? Ja mam własnie wymienione obydwa krótkie wahacze - wyszło mnie to 281 zeta (zamienniki+śruby+wysyłka) i 80 zeta wymiana. Ale słyszałem głosy że one szybko polecą bo są bardziej obciążone ze względu na zużyte tuleje w pozostałych wahaczach. Oskarowi tak się własnie stało

NeroN, Nie wiem czy ma sens bawić się w dorabianie tulei skoro zamienniki dedykowane do focusa kupisz za 30 parę złotych. Chyba że masz do tego narzędzia albo ktoś ci to za piwo zrobi. Co do rozmiaru to tuleje z wahaczy krótkich (górnego i dolnego) są dość dobrze dostępne po zdjęciu koła. Można by chyba wsadzić tam suwmiarkę i średnicę zmierzyć.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-05, 10:09   #6
-=Seba=-
Klubowicz
 
Avatar -=Seba=-
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Postów: 545
Domyślnie

Tam jest kilka tulei. U mnie robiony był prawy tył. Wahacz wzdłużny, tuleja przednia. Przejechałem 10 tyś od wymiany. Nic się nie dzieje.( te mniejsze tuleje kosztują znacznie mniej. Ja wymieniałem dużą)
__________________

-=Seba=- pozdrawia
-=Seba=- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-05, 11:06   #7
Mateo
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 27
Domyślnie

jak ja wymieniałem oba poprzeczne wahacze z tyłu x 2 to jeszcze jie były dostępne same tulej i musiałem wydac prawie 2 tysie , głównie na części. inna sprawa, ze śruby tez musiałem dokupić, liczyli sobie za nie jak za zboże. 2 tygodnie później pojawiły sie na rynku same tuleje do wahaczy od foki. Ford juz się wystarczajaco nachapał i pozwolił producento tuleji sprzedawac je jako oddzielne częsci. Pamiętam, zę jak wtedy szukałem tuleji, bo z wahaczy te fordowskie wycisnęły sie bez problemu, to nie mogłem nic pasującego dobrac, a nie chciałem rzeźbić. Teraz już takiego problemu nie ma i można same tuleje dostać. Mnie właśnie czeka wymiana tulei w wahaczu podłużnym z tyłu.
__________________
Mój Ford jest gówno wart,
ale i tak lepszy niż Fiat.
Ford Focus Kombi 1.6.16v '99 100 KM 199KKM
Mateo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-05, 12:07   #8
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

By7łem dzisiaj u znajomego mechanikera.... i ...
Te stuki to nie łączniki stabilizatora(a mam już kupione dwa,więc musze je oddać,chyba że by ktoś chciał z was).

Z przodu muszę zmienić to(tylny seger-czy tak jakoś) i przedni seger wachacza przedniego.
Praz tuleje tylnego wachacza, tej części co widać z tyłu auta. Ide zaraz to pomierzyć i do sklepu po ceny się podowiadywać
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-05, 13:00   #9
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Ten co go z tyłu widać to poprzeczny-długi-dolny. Najwiekszy wahacz taki szerokaśny w którym jest gniazdo sprężyny i amorek sie przykręca.
Umów sie tak żebys mógł w razie czego oddać te tuleje jak by się nie dało wahacza wymontować.
No i po ruszeniu tego wahacza geometrię trza ustawić.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-05, 21:09   #10
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

marekj Gdzie są takie za 30 zeta?? Ja chcę ja chce!! A tak poważnie, to potrzebuję do tyłu te większe(2 szt.) śr. 36mm i do przodu te silent bloki przedni i tylny na dwie strony(razem 4 szt.) Jak byś się tak mógł zorientować, gdzie takie i czy te napewno te, to krzycz.

W sklepie okazało się, że trza kupić przednie wachacze całe i tylnie
Narazie dosztukowałem na tył jedną tuleję...

A wogóle te stuki pochodziły też z tego, że mi sie amorki z kielichów odkręciły , teraz mniej stuka, tylko te tuleje tzreba zmienić...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-05, 10:15   #11
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Byc może z tym 30 to przesadziłem ale widziałem tuleje w kilku miejscach:
http://www.tedgum.pl (tutaj rzekomo po 21 były ale ja mam od nich cenę 35)
http://www.automotosklep.com.pl
http://www.test.auto.pl/onas.htm

Na allegro sprzedaje je -paradoks
http://www.allegro.pl/show_user.php?search=-paradoks
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-05, 12:03   #12
wahu
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Poznań
Postów: 10
Domyślnie

nie chce spamowac na forum, ale mogo pomoc
jezeli codzi o zawieszenie do focusa
zainteresowanym podaje kontakt gg1437442

pozdrawiam
__________________
wahu

- Microcat Master -
wahu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-05, 12:31   #13
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

A witam kolegę

Wahaczyki dobrze się spisują
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-05, 14:03   #14
wahu
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Poznań
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekj
A witam kolegę

Wahaczyki dobrze się spisują
witam

i oby tak dalej ...
__________________
wahu

- Microcat Master -
wahu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-05, 20:31   #15
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

No i wróciłem dzisiaj z zakupów.
Tuleje do przedniego wchacza, na prawa i lewą stroną zakupiłem i tuleje na prawą i lewą stronę do tylnego wachacza poprzecznego dolnego(razem 8 sztuk).
Zanabyłem to wszystkow Ted-gumie w Rudzie Śląskiej(przy okazji pozdrawiam i PRZEPRASZAM panią której cofajac przestawiłem reklamę punktu Xero obok Ted-Gumu , oraz sprzedawcę na stacji Orlenu, który mi wytłumaczył jak dojechać do tego sklepu bezproblemowo ) Za całośc zapłaciłem 244 zeta(myślałem, że więcej będzie), polecam, tuleje wyglądają na porządne, wrażenia opowiem po zamontowaniu.
Po za tym byłem jeszcze dzisiaj w Zabrzu w tym Ford coś tam, coś tam na Żelaznej(pzdro dla taksówkarza spod dworca i ludzi w korku na 3-maja chyba). Zanabyłem tę maśe pod ten plastik na podszybie (13 zeta za metr) i olej silnikowy Fordowski 5W-30 za 94 zeta za 5 litrów- jak myślicie, dobry będzie ?? Musi być dobry, bo już kupiłem
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-05, 09:36   #16
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Olej dobry będzie - co ma byc zły? , tez muszę do nich podjechać po literek na dolewki.

Daj info jak się z tymi tulejkami uporasz, ja miałem kupic w tym tedgumie ale ktos mi napisał że kupował do innych aut i były niedokładnie w sensie wymiarów zrobione.
Fakt że jest to chyba jedyne źródło wszystkich tulejek do zawiechy.
Śruby kupiłes do wahaczy? - bo je tez trzeba wymienić, zresztą te nowe mają troche inny kształt, trochę wcześniej się zwężają i jest szansa że nie będą sie tak zapiekać jak te co kiedys montowali.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-05, 10:15   #17
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

To dobrze, ze olejek dobry, bo mi sie cena podoba
W sumie, to nie kupiłem tych śrubexów.... kurde nie wiedziałem. Mechaniker nic nie mówił, chyba że ma na składzie jakieś. Nie wiem jak wymiarowo, ale są bardzo dokładnie wykonane i porządnie. Pewnie w przyszłym tyg na wymianę podjadę, to napiszę.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Tuleje wahacza przedniego moons Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 19 28-06-14 19:13
[FFI] Tuleje wachacza tylnego poprzecznego (ten od sprężyn) Rasta Serwis i gwarancja 6 01-04-08 18:34
tuleje , ale jakie? Nasa Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 07-03-08 21:35
swiorzen od wachacza (było czesc) dr_cybergoose Inne techniczne 5 03-03-05 22:27

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u