Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-07-07, 20:40   #1
rafailo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 44
Domyślnie Przeciek wody od strony pasażera

Witam.
jak w temacie zauważyłem niewielkie ilosci wody na gumowej wycieraczce od strony kierowcy (dopiero 2 lub 3 raz).
Szyba była wymieniana w Jaanie , filtr pp tez w ASO , napewno wiele razy, ale.....
Niech nikt sobie nie myśli uzylem opcji "szukaj" i się juz trochę naczytałem ale....
Podczas ulewnych deszczy (których nie brakuje ostatnio) , nic nie leciało.
Dziś zauwazyłem to kiedy było 24st.C i bez deszczu jakies 10 minut po tym jak ruszyłem autem; dodam ,że klima włączyła sie po ruszeniu (to automat wiec chodzi w zasadzie cały czas). Z raz lub 2 uzyłem spryskiwacza przed zaobserwowaniem wody na wycieraczce.
I tu moje pytanie czy mozliwe jest ,że to gdzies woda sie skrapla od klimy? Bo w okolicach nóg pasażera chyba jest zlokalizowany osuszacz powietrza, prawda?
czy jednak to na 99,9% przeciek przy uszczelce filtra pp. Bo dziwne mi się wydaje , że nie ma wody kiedy leje deszcz?(chyba ,że przeoczyłem ).
Mam FF1 z 2004 wiec podszybie nowej generacji i didam ,że jak widzialem tą wode te 2 razy to byla tylko mała struzka na szerokość kropli id lewego rogu gumowego dywanika.
Prosze o podpowiedź.
rafailo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-07, 20:52   #2
ZENO
Turysta
 
Avatar ZENO
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Koszalin-Kołobrzeg
Postów: 254
Domyślnie

http://forum.fordclubpolska.org/view...3bf44e08c2c86d
__________________
Gentelmen nie patrzy na zegarek jak kobieta powoli rozbiera się.
ZENO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-07, 22:00   #3
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Temat znany w ASO Forda i ostatno niestety przeze mnie przerabiany - z tego co piszesz, niestety czekają Cię wydatki (no chyba że zaakceptujesz gnicie dywaników). Przy zwiększonej temperaturze i wilgotności powietrza, wykrapla się znaczna ilość wody, która jest nawiewana przez różnego rodzaju zakamarki obudowy nagrzewnicy na zewnątrz - na i pod dywanik - jak sądzę, masz również mokre maty wygłuszające pod dywanikami; tu opisałem o co biega: http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=20170
Dziwi mnie tylko, że mało kto z forum się do tego przyznaje, skoro ASO twierdzi że to kolejna wada "genetyczna" jedynki i od zeszłego upalnego lata dużo ludzi z tym przyjeżdża... - po korozji zgrzewów oczywiście, to kolejny dowód na to, że Ford dał dupy...znowu...
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-09, 20:06   #4
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafailo
jak w temacie zauważyłem niewielkie ilosci wody na gumowej wycieraczce od strony kierowcy (dopiero 2 lub 3 raz).
uporałeś się z tematem ? Opisz w kilku słowach .............
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-09, 08:52   #5
rafailo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 44
Domyślnie

Witam.
Nic nie robilem , nie zauwazylem wiecej takich pryeciakw.
Poydr.
rafailo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-09, 09:17   #6
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafailo
Nic nie robilem
a patrzyłeś czy nie masz mokro pomiędzy wykładziną a blachą podłogi ? Można wygodnie sprawdzić wsadzając głęboko rękę w wycięcie na numer VIN
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-11, 19:11   #7
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafailo Zobacz post
Witam.
Nic nie robilem , nie zauwazylem wiecej takich pryeciakw.
Poydr.
hejka

i jak temat przecieków - pojawiły się od tamtej pory ?
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-11, 22:55   #8
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

hym zdradze wam sekret który sam zlokalizowałem... ale jesli wam powierm to nei zarobie zlotówek przez to :P
mianowicie te przecieki wody podczas właczenia klimy na dywanik na 99% to są 2 problemy

1) oczywiście przwód gumowy odprowadzający skraplaną wodę- odlaczy przedmuchac w obie strony luz

2) od focusa II jak macie monowany filtr kabonowy zwany przeciwpyłkowym po stronie kierowcy .. na tej samej wysokości po stronie pasazera macie tez osłone montowaną tak samo... tylko zeby se d niej dostac trzeba zdemonowac ten boczek w desce rozrzielczej...
kolejno odkręcic dolną śrubkę (torx) zlokalizowac czy nie z tamtąd jest przeciek wody... lekko odchyli nalozyc na brzegi środek uszczelniający zwany inaczej sylikonem zakrecic odczekac 30 min do wystygniecia sylikonu i odpalic klime jesli dokładnei nałozyliscie silikon woda nei przedostanie sie poprzez tą plastikowoą zaslepke tylk obedzie splywała z wymiennika ciepła do przewodu odprowadzającego skraplaną wode...
napiszcze czy w waszym przypadku pomoglo..
jesli nie wiecie lub nie rozumiecie co napisałem napiszcie to postaram ie zrobi ftki i opisac kródką instrukcję... pozdrawiam

---------- Post dodany o 22:55 ---------- Poprzedni post był z 22:52 ----------

w focus I wyglada podobnie temat tylko pyłka jest w podszybiu i trzeba zlokalizowac i uszcelnic pod chwokiem temat przepocenia wody
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-11, 14:42   #9
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał ffelmer Zobacz post
oczywiście przwód gumowy odprowadzający skraplaną wodę- odlaczy przedmuchac w obie strony luz
spotkałeś się z przypadkiem, że jakimś cudem się zapchał ? Tylko pytam czy spotkałeś się z takim przypadkiem a nie, że słyszałeś od kogoś kto słyszał też od stryjecznego brata .....


Cytat:
Napisał ffelmer Zobacz post
w focus I wyglada podobnie temat tylko pyłka jest w podszybiu i trzeba zlokalizowac i uszcelnic pod chwokiem temat przepocenia wody
a cóż to ma wspólnego z uszczelnieniem wadliwie skonstruowanej obudowy mieszalnika ? Co ma wspólnego z powyższym tematem umiejscowienie filtra PP w MkI ? Koledzy w tym wątku, ja także zainteresowani jesteśmy patentem na uszczelnienie wycieku skroplin z klimatyzacji.

Tak dla pozostałych borykających się z tym wręcz koszmarnym problemem - byłem u Lipskiego (ASO w Wawce) i temat znają bardzo dobrze. Odstawiasz samochód na dwa dni i w tym czasie oni cytuję: demontują deskę, wymontowują cały mieszalnik, czyszczą go, składają na masę uszczelniającą, suszą wnętrze, składają do kupy, nabijają ponownie klimę i napełniają układ chłodzący - koniec cytatu. Dają dożywotnią gwarancję na brak wycieków z klimatyzacji i kasują na dzień dzisiejszy 1300 brutto

Pytałem też w dwóch prywatnych warsztatach specjalizujących się w Fordach to owszem znają problem ale nie podejmują sie takiej demolki i rozwiązania problemu. Co ciekawe zagadnąłem ze Zychem, ale On twierdzi, że nigdy nawet nie słyszał o takim kłopocie z MKI. O nieszczelnym podszybiu tak, ale o wyciekach z klimy nigdy .....
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM

Ostatnio edytowane przez XymoX ; 11-06-11 o 14:49
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-11, 16:00   #10
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Nie spotkałem się z tym żeby się zapchał.... nie ma mozliwości... chyba ze wyjmiesz filtr p.pyłkowy i cały syf poleci w tamta stronę i zawali całą nagrzewnice

w sumie co do 1300 zł za demolkę to powiem Ci ze to w miarę bo naprawde przy w/z deski rozdzielczej i nagrzewnicy to jest troszke zabawy (wiem bo u siebie to robiłem) a że dają gwarancje... lipa bo jeśli filterek znów sie zapcha lub rozszelni to i tak poleci coś w tamtą stronę i sam nie wiem czy będzie ok czy nie z wentylacją.
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-12, 18:30   #11
samfisher74
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar samfisher74
 
Tomek
Zarejestrowany: May 2012
Skąd: Szczecin
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
ZS Szczecin
Postów: 251
Domyślnie

witam , i ja dołoże pięć groszy , po sotatniej myjni zauważyłem strumyk ( mały) wody na dywaniuku pasażera rozkręciłem podszybie wymieniłem tą czarna mase uszczelniającą przykreciłem podszybie na wkręty , kolejna burza idę od foki i znowu mały strum yk kapie z pod deski na dywanik . Wymiękłem i zacząłem drążyć z kąd to możę lecieć ... nic nie znalazłem . Jako że wczesniej jeżdziłem Meganką i miałem taki sam problem z woda zastosowałem sposób z meganki , nie wiem jak w waszych fokach ale w mojej były szczeliny na łączeniu szyby przedniej z listwami dachowymi na samych rogach szyby u góry szczeliny miały około 1-2 mm szerokości i 1-2 cm długości nie mam pojęcia czy tami szczelinami mlała sie woda , ale po zaklejeniu ich zwykłym , bezbarwnym silikonem w aucie jest sucho . Silikonu nie widac praca zajęła mi 2 minuty koszt 0 zł ( miałem jakis stary silikon a poszło go ... mikroskopijna ilość ) 2 dni opadów i w samochodzie jest sucho.
samfisher74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-12, 21:21   #12
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał ffelmer Zobacz post
w sumie co do 1300 zł za demolkę to powiem Ci ze to w miarę bo naprawde przy w/z deski rozdzielczej i nagrzewnicy to jest troszke zabawy (wiem bo u siebie to robiłem)
dla nas laików może tak, ale jak gadałem z tym gostkiem z ASO, który uszczelniał mi to badziewie i desek w MKI "wyrwał naście" to stwierdził, że samo wywleczenie deski zgodnie ze sztuką to dla niego góra godzinka, półtorej

---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post był z 21:17 ----------

Cytat:
Napisał samfisher74 Zobacz post
w mojej były szczeliny na łączeniu szyby przedniej z listwami dachowymi na samych rogach szyby
powiem Ci, że nie wiem co ma to wspólnego z przeciekiem bo szyba jest klejona a ta gumowa niby uszczelka o której piszesz jest tylko dla ozdoby a te "dziury" na górnych rogach szyby są normalne i nie powinno tam nic podciekać. Jeśli zatkanie ich spowodowało ustanie przecieku to znaczy, że masz odklejoną gdzieś szybę
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM

Ostatnio edytowane przez XymoX ; 21-06-12 o 07:37
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-12, 21:48   #13
samfisher74
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar samfisher74
 
Tomek
Zarejestrowany: May 2012
Skąd: Szczecin
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
ZS Szczecin
Postów: 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał XymoX Zobacz post
dla nas laików może tak, ale jak gadałem z tym gostkiem z ASO, który uszczelniał mi to badziewie i desek w MKI "wyrwał nacie" to stwierdził, że samo wywleczenie deski zgodnie ze sztuką to dla niego góra godzinka, półtorej

---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post był z 21:17 ----------



powiem Ci, że nie wiem co ma to wspólnego z przeciekiem bo szyba jest klejona a ta gumowa niby uszczelka o której piszesz jest tylko dla ozdoby a te "dziury" na górnych rogach szyby są normalne i nie powinno tam nic podciekać. Jeśli zatkanie ich spowodowało ustanie przecieku to znaczy, że masz odklejoną gdzieś szybę
no właśnie " nie powinno tam nic przeciekać" a jednak w megance przeciekało , po zasilikonowaniu tych szczelinek przestało . Jak napisałem wcześniej focus juz 2 dni stoi na deszczu i w środku jest sucho . Napisałem tego posta żeby ewentualnie komus pomóc zaoszczędzic pieniądze , jak pojechałem z meganka do mechanika to chciał mi pół samochodu zdemontować , rozebrac klime, wymienic nagrzewnice koszt byłby na pewno spory , a ja zainwestowałem około 2 godzin pracy i tubke silikonu za 5 zł . Nie jestem pewien na 100% że silikon pomógł ale na razie działa
samfisher74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-12, 18:33   #14
kuman_
Turysta
 
Avatar kuman_
 
Radek
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Świnoujście
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 63
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafailo Zobacz post
Witam.
jak w temacie zauważyłem niewielkie ilosci wody na gumowej wycieraczce od strony kierowcy (dopiero 2 lub 3 raz).
Szyba była wymieniana w Jaanie , filtr pp tez w ASO , napewno wiele razy, ale.....
Niech nikt sobie nie myśli uzylem opcji "szukaj" i się juz trochę naczytałem ale....
Podczas ulewnych deszczy (których nie brakuje ostatnio) , nic nie leciało.
Dziś zauwazyłem to kiedy było 24st.C i bez deszczu jakies 10 minut po tym jak ruszyłem autem; dodam ,że klima włączyła sie po ruszeniu (to automat wiec chodzi w zasadzie cały czas). Z raz lub 2 uzyłem spryskiwacza przed zaobserwowaniem wody na wycieraczce.
I tu moje pytanie czy mozliwe jest ,że to gdzies woda sie skrapla od klimy? Bo w okolicach nóg pasażera chyba jest zlokalizowany osuszacz powietrza, prawda?
czy jednak to na 99,9% przeciek przy uszczelce filtra pp. Bo dziwne mi się wydaje , że nie ma wody kiedy leje deszcz?(chyba ,że przeoczyłem ).
Mam FF1 z 2004 wiec podszybie nowej generacji i didam ,że jak widzialem tą wode te 2 razy to byla tylko mała struzka na szerokość kropli id lewego rogu gumowego dywanika.
Prosze o podpowiedź.
Dobra już wiem all woda wlatuje przez filtr powietrza a mianowicie na podszybiu jest mala rynienka ( jak zdejmiesz podszybie obróć do gory nogami i zobaczysz i teraz bląd forda jest taki że gdy auto zaparkowane jest pod kątem czyli strona pasażera jest wyżej niż kierowcy woda zbiera sie w rynience bo odprowadzenie ma tylko z prawej strony pod wplywem deszczu zbierająca sie woda przelewa sie przez rynienkę prosto do filtra kabinowego ktory odziwo nie ma daszka. druga sprawa uszczelka pod koszem filtra ja dzis rozebralem i to co zostało z niej szmata zebralem a ze nie mialem nowej to pomiary zrobilem i juz kupie ja jutro jak sie da bo na necie nie znalazlem. kolejna sprawa przy wymianie filtra od razu mozecie kupic uszczelkę do podszybia zaklada sie ja od spodu jest rowek od strony silnika. jesli chodzi o podszybie to jakies kleiszcze trzeba zastosowac. choc ja jestem slabo do tego przekonany bo sam mam resztki jeszcze na podszybiu i nic nie daja. po prostu podszybie przerobic na wkrety i tyle nic nie uszczelniac to i tak nic nie da jak auto postawisz pod katem i tak woda dojdzie bo ford po prostu zawalil sprawe z tym odplywem na podszybiu.

pytanie mam jedno wiem ze kiedys mozna bylo kupic sama uszczelke pod kosz filtra a teraz tylko kosz razem z uszczelka. moze ktos wie z jakiego materialu byl trn oring?
drugie pytanie czy moge zastosować jakiś daszek nad filtrem kabinowym bo aktualnie nie ma i nigdy nie bylo w foce to by rozwiazalo problem?
kuman_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-12, 07:33   #15
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

gdzieś widziałem jak ktoś zamontował metalowy daszek nad filtr więc raczej można jak się chce.Co do tego że ford skopał sprawę to nie wiem bo nie rozbierałem ale jeszcze nigdy się nie zdarzyło aby mi coś przeciekło.Gdzieś na forum ktoś pokazywał jak wymienił filtr bez zdejmowania podszybia
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-12, 08:07   #16
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał MATRIX60MW Zobacz post
...Gdzieś na forum ktoś pokazywał jak wymienił filtr bez zdejmowania podszybia
Witam.
Ja miałem niedawno wymianiany filtr bez zdejmowania podszybia, nie pierwszy z resztą raz. Facet po prostu odchyla przednią część podszybia do góry i wymienia filtr. Trwa to moment.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-12, 08:15   #17
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

rzeczywiście to nie uszkadza podszybia?kiedyś było wspomniane że te zatrzaski czy jak to się zwie od strony komory silnika lubią się ułamać.Ile w tym prawdy?
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-12, 18:51   #18
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Te dwie spinki od strony szyby nie połamały się. Natomiast te zatrzaski w przedniej części podszybia - jeden jest cały, a pozostałe połamały się, ale nie w związku z wymianą filtra, lecz tak sobie, od starości.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-12, 19:16   #19
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

dzisiaj wymieniałem filtr i nie ułamał się żaden zaczep.Jedynie jeden zaczął pękać,co zauważyłem i nie pozwoliłem mu się złamać. Swoją drogą jak ktoś wymienia filtr bez zdejmowania podszybia to jest kozak,ja z rączkami jak u modelki nie dałem rady,Filtr da się włożyć ale listki filtra nie da się włożyć pomiędzy dwa plastiki aby dolegał i nie było szpary,bez zdejmowania podszybia

Ostatnio edytowane przez MATRIX60MW ; 16-07-12 o 19:22
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-12, 18:10   #20
kuman_
Turysta
 
Avatar kuman_
 
Radek
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Świnoujście
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 63
Domyślnie

Cytat:
Napisał MATRIX60MW Zobacz post
dzisiaj wymieniałem filtr i nie ułamał się żaden zaczep.Jedynie jeden zaczął pękać,co zauważyłem i nie pozwoliłem mu się złamać. Swoją drogą jak ktoś wymienia filtr bez zdejmowania podszybia to jest kozak,ja z rączkami jak u modelki nie dałem rady,Filtr da się włożyć ale listki filtra nie da się włożyć pomiędzy dwa plastiki aby dolegał i nie było szpary,bez zdejmowania podszybia
nie wiem jak u was ale ja polowe podszybia zdejmuje srodkowy zatrzask na łączeniu odkręcam i wychodzi ale trza uważać. nie wiem czy wszedzie jest na kolek te łączenie ale u mnie jest normalnie kolek do regipsów i wkręt i teraz to samo zrobie jak będę uszczelniał porobie foty i zrobie z tego poradnik bo nie trzeba kupować uszczelek fordowskich ja kupiłem te do okien piankowe 2,50 za metr i tym uszczelnie podszybie od strony silnika bo tam prawidłowo powinna być uszczelka i tą samą uszczelnie kosz + masa na bazie gumy do +130stopni + kolki na podszybie i jak dobrze wyjdzie to ta uszczelke dam też od strony szyby jak nie bedzie odstawać no i + daszek nad filtr z nierdzewki ewentualnie aluminium. Porobie foty to wam all opisze ale to dopiero za tydzień w niedziele sie zabieram za wszystko. czeka mnie jeszcze suszenie wykładziny bo smierdzi w aucie kiszoną kapustą ;/ po tym ostatnim zalaniu. Zakupy wyszly mi 50 zł kolki uszczelki masa zaślepki a sama uszczelka forda 49 na necie więc jak wypali to dam znac ;p

Ostatnio edytowane przez kuman_ ; 17-07-12 o 18:13
kuman_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] świst powietrza od strony pasażera pablo80 Inne techniczne 1 04-10-10 21:35
[C-MAX] Przeciek na obudowie skrzyni??? harnas81 Silnik i skrzynia 4 06-07-10 09:39
Montaż przełącznika szyb od strony pasażera Hekler Elektryka, audio i alarmy 5 18-03-10 23:39
przeciek wody rabbit1981 Inne techniczne 1 27-02-09 19:01
Klima, woda od strony pasa..... amoeba Silnik i skrzynia 28 05-09-08 11:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u