Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-03-07, 09:23   #1
tomtel
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Wrocław
Postów: 24
Domyślnie KODOWANIE KLUCZA IMMOBILAIZER

CZY KTOŚ MOŻE Z WAS WIE JAK ZAKODOWAC DODATKOWY KLUCZYK DO FOCUSA I 2002ROK?

PROCEDURA PODANA W INSTRUKCJI NIE DZIAŁA. MAM 2 KLUCZYKI KTÓRE ZOSTAŁY DOSTARCZONE Z AUTEM A POTZEBUJE ZAKODOWAC 3 NOWY.

BĘDĘ WDZIECZNY ZA KAŻDĄ POMOC, BO W SERWISIE KASUJA ZA TO 200ZŁ

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 20:11 ]
nikt mi nic nie podpowie

zostaje serwis
__________________
Focusa 1.8 TDCi 100KM 2002 115tys.km
standard: klima, szyby elekt. przód;
dołożyłem: komp.pokł., regulacje czasu pracy wycieraczki, ciemne lampy przód (wersja ST) tył lexuslook, lampka podsufitowa do czyt.map i to jeszcze nie wszystko
tomtel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-07, 12:07   #2
ustinow
Turysta
 
Avatar ustinow
 
Piotr
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Republic of Ireland
Ford Focus I FL
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
Postów: 12
Domyślnie

Kluczyk który chcesz zaprogramowac musi miec niebieska wkladke na koncu (nie moze byc z czerwona )

Ja u siebie dalem rade

Postaram ci sie wyslac moj sposob w przeciagu kilku dni

Pozdrawiam
__________________
ustinow
ustinow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-07, 13:22   #3
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Do kodowania dodatkowych kluczyków potrzebny jest kluczyk "matka"...nie wiem jak jest w fokach...w escorcie był to kluczyk czerwony przy pomocy którego można było kodować kluczyki do jazdy w kolorze czarnym...

[ Dodano: Pią 30 Mar, 2007 13:31 ]
Cytat:
Napisał ustinow
Kluczyk który chcesz zaprogramowac musi miec niebieska wkladke na koncu (nie moze byc z czerwona )

Ja u siebie dalem rade

Postaram ci sie wyslac moj sposob w przeciagu kilku dni

Pozdrawiam
pewnie ta czerwona wkładka świadczy o tym ze to klucz "matka"
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-07, 14:14   #4
ustinow
Turysta
 
Avatar ustinow
 
Piotr
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Republic of Ireland
Ford Focus I FL
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
Postów: 12
Domyślnie

W/g mnie ten czerwony kluczyk da sie zaprogramowac tylko za pomocą komputera (to jest tylko moje prywatne zdanie )
__________________
ustinow
ustinow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-07, 19:43   #5
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał ustinow
W/g mnie ten czerwony kluczyk da sie zaprogramowac tylko za pomocą komputera (to jest tylko moje prywatne zdanie )
tego nie wiem; mnie uczyli, że czerwony kluczyk sam w sobie jest urządzeniem kodującym i każde przekręcenie go w stacyjce powoduje zmianę kodu imobilaisera...niestety ze swoją foką dostałem tylko jeden kluczyk i nie mogę tego sprawdzić...pzdr
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-07, 20:01   #6
ustinow
Turysta
 
Avatar ustinow
 
Piotr
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Republic of Ireland
Ford Focus I FL
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
Postów: 12
Domyślnie

podam Ci sposób którym zaprogramowałem swój kluczyk
Potrzebujesz do tego dwa klucze zaprogramowane i trzeci (z niebieska wkładką) który chcesz zaprogramować

włóż 1 klucz do stacyjki i przekręć go do pozycji II odczekaj 1-dną sekundę i wyjmij kluczyk

w odstępie czasu nie dłuższym niż 5 sek włóż 2 kluczyk do stacyjki i przekręć go do pozycji II odczekaj 1-dną sekundę i wyjmij kluczyk

następnie w czasie nie dłuższym niż 10 sek włóż do stacyjki kluczyk który chcesz zaprogramować i przekręć go do pozycji II i pozostaw na 4 sek

wyłącz zapłon nie wyjmując kluczyka i po około 5 sek sprobuj zapalić silnik

Jeżeli nie uda sie za pierwszym razem nie poddawaj sie włącz zapłon odczekaj 20 sek i wyjmij kluczyk
powtórz jeszcze raz całą procedurę

Pozdrawiam

Mam nadzieje ze uda ci sie zaprogramować kluczyk

Czekam na odpowiedz
__________________
ustinow
ustinow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-07, 20:04   #7
tomtel
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Wrocław
Postów: 24
Domyślnie Stało się!

Po rozeznaniu sprawy okazało się że w nowszych Focusach programowanie można wykona tylko w serwise

Wiec jak porządny klient umówiłem się w cześniej w ASO cena za usługę miała nie przekroczyc 220zł

Przyjechałem na wyznaczony termin zostawiłem auto i czekałem.
Po 2,5 godzinie zadzwoniono że kluczyka nie udało się zaprogramowac bo dostarczyłem nie takiego pilota. Pomyślałem, trudno odbiorę auto i udam się do sklepu w drugim ASO w którym mi go sprzedano i wymienie na właściwy.

Jednak nie!!! bo podczas kodowania diagnosta zablokował sterownik i nie można go uruchomic! Co debile!!! Zaproponowali mi wymianę połowy układów i cena w sumie 680zł!!!

Po godzinnej rozmowie z "doradcą technicznym" cena dziwnie spadła na 450zł (pilot właściwy + ustalone 220zł). Po 3 godzinach odebrałem auto.

Pilota tamtego oczywiscie mi przyjeli i oddali kase, wiec w sumie zapłaciłem 220zł

Wniosek z tego taki, żeby omijac ASO!!!!
Czemu w pierwszej wersji chcieli wiecej o 200zł, bo koniecznie chcieli mi wymienic srowiec i go dorobic (dopasowac) - tylko po co??? W końcu już sami nie potrafili tego wyjaśnic.
Wszystkie piloty maja takie same mocowania surowca róznica tylko polega czy klucz jest płaski czy okrągły.

To krótkie streszczenie mojego 8godz. horroru w ASO
__________________
Focusa 1.8 TDCi 100KM 2002 115tys.km
standard: klima, szyby elekt. przód;
dołożyłem: komp.pokł., regulacje czasu pracy wycieraczki, ciemne lampy przód (wersja ST) tył lexuslook, lampka podsufitowa do czyt.map i to jeszcze nie wszystko
tomtel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-07, 20:18   #8
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie Re: Stało się!

Cytat:
Napisał tomtel
Po rozeznaniu sprawy okazało się że w nowszych Focusach programowanie można wykona tylko w serwise

Wiec jak porządny klient umówiłem się w cześniej w ASO cena za usługę miała nie przekroczyc 220zł

Przyjechałem na wyznaczony termin zostawiłem auto i czekałem.
Po 2,5 godzinie zadzwoniono że kluczyka nie udało się zaprogramowac bo dostarczyłem nie takiego pilota. Pomyślałem, trudno odbiorę auto i udam się do sklepu w drugim ASO w którym mi go sprzedano i wymienie na właściwy.

Jednak nie!!! bo podczas kodowania diagnosta zablokował sterownik i nie można go uruchomic! Co debile!!! Zaproponowali mi wymianę połowy układów i cena w sumie 680zł!!!

Po godzinnej rozmowie z "doradcą technicznym" cena dziwnie spadła na 450zł (pilot właściwy + ustalone 220zł). Po 3 godzinach odebrałem auto.

Pilota tamtego oczywiscie mi przyjeli i oddali kase, wiec w sumie zapłaciłem 220zł

Wniosek z tego taki, żeby omijac ASO!!!!
Czemu w pierwszej wersji chcieli wiecej o 200zł, bo koniecznie chcieli mi wymienic srowiec i go dorobic (dopasowac) - tylko po co??? W końcu już sami nie potrafili tego wyjaśnic.
Wszystkie piloty maja takie same mocowania surowca róznica tylko polega czy klucz jest płaski czy okrągły.

To krótkie streszczenie mojego 8godz. horroru w ASO
no i wsio jasne
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Kodowanie pilota do centralnego zamka oraz kodowanie immo rubi Elektryka, audio i alarmy 21 13-06-16 22:55
[FFII] Zapasowy klucz do Focusa II, immobilizer, kodowanie. grjakub Inne techniczne 7 09-02-12 21:54
Kodowanie pilota do centralnego zamka oraz kodowanie immo rubi Inne techniczne 0 29-07-09 17:27
brak klucza do śrub zabezpieczających - co zrobic? cezy5 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 24-07-08 14:13
Kodowanie wtryskiwaczy Jackiller Silnik i skrzynia 8 21-02-08 16:26

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u