Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-03-05, 10:11   #1
Martinez69
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 136
Domyślnie Szarpie pomiędzy 4 tys. a 5 tys. - sekwencja

Witam, może wiecie co może być przyczyną, szarpie mi silnik pomiędzy 4 tys. a 5 tys. obr. ale tylko na gazie (sekwencja), na benzynce jest OK, przewody i świece są nowe
__________________
Martinez69
Focus TDCI 115 KM GHIA 5D
Martinez69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-05, 11:00   #2
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Sam zakładałeś instalecje, czy kupiłeś z instalką ??
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-05, 11:02   #3
Martinez69
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 136
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylweek
Sam zakładałeś instalecje, czy kupiłeś z instalką ??
sam to nie umiem , najpierw kupiłem samochód, a potem dopiero "założyłem gaz" jakis miesiąc temu i z tego co wiem to chyba szarpie od początku założenia, tylko wtedy jeździłem spokojnie, tylko nie wiem co mogli spartoczyć
__________________
Martinez69
Focus TDCI 115 KM GHIA 5D
Martinez69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-05, 11:24   #4
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Najlepiej jedź do tej firmy i reklamuj, przyczyn może być sporo. Jak napiszesz mi jaką dokładnie masz instalacje to zapytam się kolegi, zakłada instalacje gazowe i jest naprawdę łebski.
Pamiętam jak kiedyś szwagro mnie namówił na gaz ( w Siedlcach ). Umówiony byłem na 8 rano a wyjechałem o 22.00. Jak sie spytałem czy taki model czy brakuje doświadczenia. Odpowiedź była jasna "taki model" Zakładali zwykła instalacje z elektroniką do H Preludki 2,3 DOHC trwało to 14 godzin. Wyjechałem i samochód mi gasł, sama regulacja trwała ze 3 godziny.
Zwalali wine na sondę, wiec wymieniłem i pojechałem jeszcze raz.
Smutne, ale nadal gasł, molestowali filtr powietrza i nic.
Olałem ich i wtedy poznałem tego kolesia, co ma warsztat. Usunął usterkę w 5 minut
Odkręcił śrubeczkę w parowniku od wolnych obrotów i było git.
PS
Już nie inwestuje w gaz, które w brew pozorom się nie kalkuluje jeżdżąc ok. 20-25k km rocznie.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-05, 09:18   #5
Martinez69
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 136
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylweek
Najlepiej jedź do tej firmy i reklamuj, przyczyn może być sporo. Jak napiszesz mi jaką dokładnie masz instalacje to zapytam się kolegi, zakłada instalacje gazowe i jest naprawdę łebski.
Pamiętam jak kiedyś szwagro mnie namówił na gaz ( w Siedlcach ). Umówiony byłem na 8 rano a wyjechałem o 22.00. Jak sie spytałem czy taki model czy brakuje doświadczenia. Odpowiedź była jasna "taki model" Zakładali zwykła instalacje z elektroniką do H Preludki 2,3 DOHC trwało to 14 godzin. Wyjechałem i samochód mi gasł, sama regulacja trwała ze 3 godziny.
Zwalali wine na sondę, wiec wymieniłem i pojechałem jeszcze raz.
Smutne, ale nadal gasł, molestowali filtr powietrza i nic.
Olałem ich i wtedy poznałem tego kolesia, co ma warsztat. Usunął usterkę w 5 minut
Odkręcił śrubeczkę w parowniku od wolnych obrotów i było git.
PS
Już nie inwestuje w gaz, które w brew pozorom się nie kalkuluje jeżdżąc ok. 20-25k km rocznie.
instalacja to OMVL dream XXi N na wtryskach FAST

moim zdaniem jak jeździsz 25k km rocznie to się opłaca .. no ale nie każdy lubi LPB
__________________
Martinez69
Focus TDCI 115 KM GHIA 5D
Martinez69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-05, 17:53   #6
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Mozesz miec za mala ilosc wtryskiwanego gazu . Ja tak mialem w poprzednim aucie .
Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-05, 22:17   #7
Martinez69
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 136
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
Mozesz miec za mala ilosc wtryskiwanego gazu . Ja tak mialem w poprzednim aucie .
Pzdr.
to czemu powyżej 5tys.idzie jak burza??(chociaż czasami go zmuli), zresztą jak mała mieszanka to chyba by równo pracował abył po prostu mułowaty, a tak po prostu szarpie
__________________
Martinez69
Focus TDCI 115 KM GHIA 5D
Martinez69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-05, 22:48   #8
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

moga byc uszkodzone wtryskiwacze, ale stawialbym na sonde lambda/przeplywomierz. Mysle ze zalewa Ci silnik gazem, przy tych obrotach masz za malo powietrza w mieszance. Powyzej jakiegos pulapu jest juz wystarczajaco duzo powietrza i zaczyna sie spalac gaz. Na benzynie bedzie w miare ok bo latwiej sie spala.
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 14:22   #9
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

najlepiej to jedz do gaziarza i niech sprawdzi mapy wtrysku. Byc moze wystarczy tylko porzadna regulacje. Albo sprawdz sklad spalin na benzynie, jak bedzie za bogata mieszanka to wtedy cos nie tak z osprzetem. Umow sie wtedy z drugim focusem i przepnij przeplywomierz(ale to niekoniecznie musi byc on). Jak na benzynie bedzie wszystko ok to reklamacja do gazownika. Niech reguluje do skutku.
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 14:55   #10
Martinez69
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 136
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dimmu
najlepiej to jedz do gaziarza i niech sprawdzi mapy wtrysku. Byc moze wystarczy tylko porzadna regulacje. Albo sprawdz sklad spalin na benzynie, jak bedzie za bogata mieszanka to wtedy cos nie tak z osprzetem. Umow sie wtedy z drugim focusem i przepnij przeplywomierz(ale to niekoniecznie musi byc on). Jak na benzynie bedzie wszystko ok to reklamacja do gazownika. Niech reguluje do skutku.
właśnie wracam od gazownika, regulował i regulował i nic nie zrobił, zwalił na filtr powietrza, (przy okazji zamówiłem sportową wkładkę bawełnianą K&N) jak juz wsadze nowy filtr to pojade tam i nie wyjade dopóki nie zrobi zobaczymy w środe, czwartek
__________________
Martinez69
Focus TDCI 115 KM GHIA 5D
Martinez69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 15:09   #11
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

to nie bedzie raczej wklad. Jezeli po 5 tys dostaje kopa to filtr jest ok. Tak by nie ciagnal do samego konca. Sprawdz sklad spalin na benzynie i na gazie tez mozesz. Bedziesz wiedzial wtedy czy to wina gazu czy osprzetu. Ja bym od tego zaczal, ale Twoja wola. Zycze powodzenia.
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-05, 08:15   #12
Martinez69
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 136
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dimmu
to nie bedzie raczej wklad. Jezeli po 5 tys dostaje kopa to filtr jest ok. Tak by nie ciagnal do samego konca. Sprawdz sklad spalin na benzynie i na gazie tez mozesz. Bedziesz wiedzial wtedy czy to wina gazu czy osprzetu. Ja bym od tego zaczal, ale Twoja wola. Zycze powodzenia.
masz racje, ale przy okazji wymienie filtr bo i tak miałem, a dla gazowników skończą się argumenty ... skład spalin sprawdzić u gazownika na analizatorze?? ...podpowiem im to, dzieki
__________________
Martinez69
Focus TDCI 115 KM GHIA 5D
Martinez69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] LPG - Sekwencja w FFI 2.0 (130KM) - test MisiekT Gaz i zagazowane Foczki 84 21-08-10 14:25
[FFI] Jaka sekwencja 2.0 16V '99 bartek1351 Gaz i zagazowane Foczki 23 28-10-08 23:30

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u