Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-03-05, 03:15   #1
Frantic
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 2
Domyślnie Osłona pod silnik - dlaczego jej nie ma w Focusach I ???

Witam. Kupilem niedawno nowego Focusa I. Po otwarciu maski zauwazylem ze nie ma oslony pod silnikiem.Na jakims forum przeczytalem ze ktos uszkodzil silnik najezdzajac Focusem na zamarznieta kupke sniegu. Zamowilem wiec w/w oslone u dealera. Po sprowadzeniu okazalo sie ze oslona nie pasuje do modelu (1.6 benz.)- jest za krotka!. W specyfikacji Forda jest napisane ze oslona moze byc uzywana rowniez w wersji 1.6 benzyna (oslona przestala byc seryjnie montowana od liftingu w 2001r. - jedynie jeszcze diesle maja ja montowana seryjnie). DZIWNE.....chyba ze mozna sobie ta oslone darowac (chodzi o oslone z tworzywa - bo aluminiowa kosztuje ok. 3 tys. - co jest przegieciem...czekam na opinie.
Frantic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 08:59   #2
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Tez pol roku temu kupilem foczke i sadze ze oslona powinna byc.Czy snieg czy jakis nierowny najazd czy tez moze wypadzik z rodzina do lasu na grzyby lekka niuerownosc i nie majac oslony mozna uszkodzi sobie niezle foczusie.
Widocznie po face-lifting'u stwierdzili ze samochod jest tak wysoki ze zadna przeszkoda pod podwoziem nie ejst dla niego obca
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 10:04   #3
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

Najpierw montowali, potem były promocje na FF i koszty cięli.... nie ma reguły, ponieważ zdarzały się w tym samym roku partie Focusów z osłoną i bez niej (tyczy to i benzyniaków i diesli) .... Jakby co - zawsze możesz sobie dokupić taką osłonę na Allegro (zdaje się, że po ok. 150PLN)
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 10:40   #4
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Z tego co widze w Microcacie to powinien byc numer czesci 1130635
Jest on z oznaczeniem +J co podejrzewam ze oznacza tylko dla jakiegos kraju (nie moge znalezc wiecej informacji).

Do diesli oslony sa inne (przynajmniej maja inne oznaczenie).
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 11:15   #5
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

jak pojade na przeglad to zapytam z ciekawosci o te oslony.co tak w rzeczywistosci wplynelo na to ze nie montowali w wszystkich foczkach oslon.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 11:21   #6
Picia78
Klepacz
 
Avatar Picia78
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dąbrowa Tarnowska
Inny
HB 5D
2.5 DuratecRS 305KM manual
październik
2008
KTA powiat tarnowski (Tarnów)
Postów: 2 598
Domyślnie Re: Osłona pod silnik - dlaczego jej nie ma w Focusach I ???

Cytat:
Napisał Frantic
Witam. Kupilem niedawno nowego Focusa I. Po otwarciu maski zauwazylem ze nie ma oslony pod silnikiem.Na jakims forum przeczytalem ze ktos uszkodzil silnik najezdzajac Focusem na zamarznieta kupke sniegu. Zamowilem wiec w/w oslone u dealera. Po sprowadzeniu okazalo sie ze oslona nie pasuje do modelu (1.6 benz.)- jest za krotka!. W specyfikacji Forda jest napisane ze oslona moze byc uzywana rowniez w wersji 1.6 benzyna (oslona przestala byc seryjnie montowana od liftingu w 2001r. - jedynie jeszcze diesle maja ja montowana seryjnie). DZIWNE.....chyba ze mozna sobie ta oslone darowac (chodzi o oslone z tworzywa - bo aluminiowa kosztuje ok. 3 tys. - co jest przegieciem...czekam na opinie.
Witam to byla moja foka w ted zerwalem pasek klinowy ale z oslona jest tak jak zalozysz to w lecie moze sie grzac ta mi powiedzieli w Aso więc nie wiem co jest prawdą na Allegro fak 150zl kosztuje
__________________

Picia78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 11:26   #7
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał driver
jak pojade na przeglad to zapytam z ciekawosci o te oslony.co tak w rzeczywistosci wplynelo na to ze nie montowali w wszystkich foczkach oslon.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$

AFAIK oslona kosztuje w ASO ponad tysia.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 11:48   #8
piomic
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Łódź
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał moon
Z tego co widze w Microcacie to powinien byc numer czesci 1130635
Jest on z oznaczeniem +J co podejrzewam ze oznacza tylko dla jakiegos kraju (nie moge znalezc wiecej informacji).

Do diesli oslony sa inne (przynajmniej maja inne oznaczenie).

A czy mogę mieć tego MICROCAT'a? Chętnie poczytam, z czego też skłasa się mój FF
Dziękuję z góry,
__________________
the only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing
piomic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 13:24   #9
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie Re: Osłona pod silnik - dlaczego jej nie ma w Focusach I ???

Cytat:
Napisał Picia78
ale z oslona jest tak jak zalozysz to w lecie moze sie grzac ta mi powiedzieli w Aso
To głupoty gadali. Nic się nie grzeje a silnik jest osłonięty przed całym syfem lecącym spod kół. Jak powszechnie wiadomo chłodzenie silnika w focusie odbywa sie za pomocą cieczy, która to z kolei jest schładzana w chłodnicy. Osłona pod silnikiem nie ma nic do rzeczy, a nawet może poprawiać przepływ powietrza przez chłodnicę bo wylot powietrza z komory jest w jej dolnej tylnej części. Innymi słowy przepływ powietrza jest lepiej ukierunkowany. Wlot przez atrapy na chłodnicę, wylot tyłem.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 14:12   #10
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie Re: Osłona pod silnik - dlaczego jej nie ma w Focusach I ???

Cytat:
Napisał Frantic
Witam. Kupilem niedawno nowego Focusa I. Po otwarciu maski zauwazylem ze nie ma oslony pod silnikiem.Na jakims forum przeczytalem ze ktos uszkodzil silnik najezdzajac Focusem na zamarznieta kupke sniegu. Zamowilem wiec w/w oslone u dealera. Po sprowadzeniu okazalo sie ze oslona nie pasuje do modelu (1.6 benz.)- jest za krotka!. W specyfikacji Forda jest napisane ze oslona moze byc uzywana rowniez w wersji 1.6 benzyna (oslona przestala byc seryjnie montowana od liftingu w 2001r. - jedynie jeszcze diesle maja ja montowana seryjnie). DZIWNE.....chyba ze mozna sobie ta oslone darowac (chodzi o oslone z tworzywa - bo aluminiowa kosztuje ok. 3 tys. - co jest przegieciem...czekam na opinie.
Co do oslony to w focusach nie bylo jej standardowo; tylko jedynie w dieslach; tak samo jak z wytlumieniem maski!!
Ja mam wersje przygotowana na niemcy 1,8i z 99r; i tez nie bylo takowej oslony, ani wytlumienia silnika. I nie tylko po liftingu tylko przed tak samo bylo oszczednosc!! ford wogole nie montowal seryjnie oslon, jedynie tylko w dieslach!!!- Tak jak z oswietleniem schowka, po liftingu juz jest przed nie !! Wg mnie to chora oszczednosc Forda, bo silnik caly usfiony po zimie ; na poczatku chcialem nawet z allegro dokupic, ale :
1) rzekomo nie sa one idealne tzn nie zawsze pasuja
2) gorzej ze spuszczaniem oleju, trzeba by bylo jakas klapke dorobic, zeby nie trzeba bylo zawsze sciagac calej oslony zeby olej spuscic( wystarczalo by w niej wyciac kawalek)
3) wiec jak pomyslalem ze mam dac 150zeta za cos co nie pasuje a co jakis czas mam jeszcze calosc sciagac wiec sobie podarowalem!!
49 na poczatku chcalem obie rzeczy w fordzie kupic ( wytlumienie + oslona), ale ceny maja z kosmosu wiec odpuscilem sobie calkowicie
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 14:23   #11
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie Re: Osłona pod silnik - dlaczego jej nie ma w Focusach I ???

Cytat:
Napisał ptak01
Ja mam wersje przygotowana na niemcy 1,8i z 99r; i tez nie bylo takowej oslony, ani wytlumienia silnika.
Zaskocze Cie ale u mnie wytlumienie silnika bylo seryjnie, oslony niestety nie...
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 15:17   #12
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie Re: Osłona pod silnik - dlaczego jej nie ma w Focusach I ???

Cytat:
Napisał ptak01
Co do oslony to w focusach nie bylo jej standardowo; tylko jedynie w dieslach;
też nie zawsze.... widziałem "seryjnego" CX'a z osłoną i X100 bez...
chodziło o koszty - w 2002 roku Ford obniżł (znacznie, wg. Forda nawet o 9 400 pln) ceny Focusów, potem z okazji stulecia firmy obniżkę kontynuował - X100 (dodawali wtedy w standardzie automatyczną klimę) - więc na czymś musieli oszczędzić.... pod nóż poszły osłony, "pełne" wiązki przewodów elektrycznych, lampki "do skarpetak" i wiele innych dupereli....
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 15:22   #13
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie Re: Osłona pod silnik - dlaczego jej nie ma w Focusach I ???

Cytat:
Napisał moon
Cytat:
Napisał ptak01
Ja mam wersje przygotowana na niemcy 1,8i z 99r; i tez nie bylo takowej oslony, ani wytlumienia silnika.
Zaskocze Cie ale u mnie wytlumienie silnika bylo seryjnie, oslony niestety nie...
Dokladnie : 1,6 99r - Ambiente czyli golas a wytłumienie maski posiadam
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 19:35   #14
Tommi
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: NO 733**
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
Postów: 21
Domyślnie

nie wiem po co zakladac te niby oslony z plastiku ktore w aso kosztuja chyba 900 zl a na allegro 150, one nie daja kompletnie nic . Ja we czwartek zalozylem oslone ze stopu alu ale dorobilem tez mocowanie z przodu przed chlodnica przykrecone do podluznicy. Jesli mocujecie te plastiki do chlodnic to odrazu liczcie sie z tym ze przy jakims uderzeniu poleci wam mocowanie chlodnicy/wentylatorow. ASO opowiada historie ze silnik moze sie grzac , tylko do czego? Moge zrobic fotki jak ktos zainteresowany. Dalem za wszystko z robocizna/ mocowaniem 700 zl.
Tommi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-05, 12:01   #15
Frantic
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 2
Domyślnie

Frantic, @ndy,

No tak - tylko ze ja juz nawet zamowilem ta oslone przez ASO - i NIE PASUJE !!!! boje sie kupic na Allegro taka "pasujaca" oslone...
Frantic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-05, 12:14   #16
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

ASO nie wie co ma zamówić ?! No commanets....
Z tego wniosek, że masz pecha.....
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
czy mozna wymienic silnik 1.8tddi z 99r na silnik z 2002 megadeth Silnik i skrzynia 3 26-02-09 15:58
zmiana oleju silnik 1.4 - dlaczego ten filter jest inny? Paweł F Silnik i skrzynia 3 22-07-08 20:32
audio w focusach a sprawa polska danzig74 Elektryka, audio i alarmy 1 04-06-05 11:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u