Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-08-06, 00:30   #1
Gherkin
Turysta
 
Avatar Gherkin
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
CRY powiat rypiński (Rypin)
Postów: 255
Domyślnie Opony z supermarketu...

Co o tym myslicie? :P
Gherkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 09:29   #2
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Nie masz na czym oszczędzać...?
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 11:36   #3
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

... to wogle taniej jest ??
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 15:05   #4
chemik
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Wrocław
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Opony z supermarketu...
Jak lubisz przeplacac...
__________________
Dziś jest pierwszy dzień reszty twego życia...
chemik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 15:35   #5
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
1. Co rozumiesz przez opony z supermarketu:
- moga być opony znanych firm jak Dębica - nie ma problemu
- czy egzotycznych o których nikt nie słyszał nawet w tym supermarkecie - takich bym nie brał
2. Jak szukasz tanich opon to polecam sklepy internetowe z nowymi oponami (sam tak kupowałem). Taniej niż w hurtowniach, przesyłka na ich koszt, duży asortyment i szybka dostawa. Takie jest moje zdanie i doswiadczenie.
pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 19:44   #6
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

No dobrze teraz ja zadam pytanie.
A co sądzicie na temat opon bieżnikowanych
np www.markgum.com.pl
Bo siem zastanawiam czy w przyszłym roku do alusów takich nie kupić
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 20:02   #7
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piccolo_Jr
A co sądzicie na temat opon bieżnikowanych
jeśli ci życie miłe zapomnij, że o to spytałeś
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 21:52   #8
Costello
Turysta
 
Avatar Costello
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Holandia
Postów: 108
Domyślnie

Na pewnych rzeczach nie mozna oszczedzac. Mozna sobie wlewac wode zamiast plynu do spryskiwacza, mozna kupowac zamienniki oryginalnych czesci, ale nigdy nie oszczedzaj na oponach. Nawet zwykly, tani model, ale zawsze nowki.
__________________
FF1 2003 x100 Magnum Grey
Costello jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 22:32   #9
Gherkin
Turysta
 
Avatar Gherkin
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
CRY powiat rypiński (Rypin)
Postów: 255
Domyślnie

Heh, moje pytanie zrodzilo sie w bardzo prosty sposob. Zbliza sie sezon zimowy, warto pomyslec o nowym ogumieniu - zaproponowalem ojcu zakup nowych, markowych i do tego niedrogich opon zimowych (w skrocie). W odpowiedzi uslyszalem, ze moze by tak kupic w supermarkecie, bo sa i pewnie tansze... Ja oczywiscie mam takie samo zdanie na ten temat jak Wy! Ale musialem Go jakos skutecznie przekonac. Dziex Wszystkim za opinie!
Gherkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-08-06, 23:42   #10
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

Cytat:
Napisał cisza
jeśli ci życie miłe zapomnij, że o to spytałeś
A może jakieś konkrety?
Tak z własnego doświadczenia mówisz czy to tylko przeświadczenie biorące się z obiegowej opinii?
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-06, 09:21   #11
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

popatrz na drodze ile gum leży z bieżnikowanych opon

[ Dodano: Pią 11 Sie, 2006 09:23 ]
i myśle że nowe opony są już tak tanie że bezsensu jest kombinować
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-06, 14:35   #12
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie

mialem oponowy dylemat na poczatku letniego sezonu

zdecydowalem sie na klebery dynaxary hp2 zaplacilem po jakies 160 zeta od sztuki z montazem i jestem naprawde zadowolony, opony super trzymaja zarowno na suchym jak i mokrym, jak jest goraca i w miare normalnie

zreszta jest kilka serwisow z oponami www.opony.pl, www.opony.com, www.opony.net i kilka innych na ktoryms z nich jest calkiem niezly dodatek w postaci opini uzytkownikow, latwo sie zorientowac jak wiele nawet znanych opon jest do bani
pozorna oszczednosc 30 czy 40 zlotych na oponie moze sie przykro skonczyc
__________________



SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-06, 15:35   #13
chemik
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Wrocław
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gherkin
oczywiscie mam takie samo zdanie na ten temat jak Wy! Ale musialem Go jakos skutecznie przekonac.
Tak jak napisal Arturek - sklepy internetowe sa najtansze... A przekonac tate bardzo latwo - jedzcie do hipermarketu, spiszcie na kartce ceny opon wraz z modelami, a pozniej poszukajcie takich samych w sklepach internetowych...
__________________
Dziś jest pierwszy dzień reszty twego życia...
chemik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-06, 18:11   #14
piotr
Turysta
 
Avatar piotr
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Radom
Postów: 281
Domyślnie

Trzeba tylko pamiętać, że w sklepach internetowych mamy minimalną szansę dostać opony wyprodukowane w bieżącym roku. Najczęściej będą to gumy z ubiegłego roku lub nawet sprzed dwóch lat. Jeżeli były prawidłowo magazynowane to na pewno ten czas nie stanowi problemu. Jeżeli...
piotr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-06, 19:35   #15
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr
Trzeba tylko pamiętać, że w sklepach internetowych mamy minimalną szansę dostać opony wyprodukowane w bieżącym roku. Najczęściej będą to gumy z ubiegłego roku lub nawet sprzed dwóch lat
Masz racje, ale tylko w styczniu
Przez ostatnie 3 lata kupiłem 4 komplety opon, żadna nie miała więcej niż 7 miesięcy, więc albo miałeś pecha, albo zły sklep wybrałeś.
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-06, 21:26   #16
4tun
Turysta
 
Avatar 4tun
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka Górna
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr
Trzeba tylko pamiętać, że w sklepach internetowych mamy minimalną szansę dostać opony wyprodukowane w bieżącym roku. Najczęściej będą to gumy z ubiegłego roku lub nawet sprzed dwóch lat. Jeżeli były prawidłowo magazynowane to na pewno ten czas nie stanowi problemu. Jeżeli...
na opony.com.pl - sprzedajądają max. 18 m-cy od daty produkcji ( tak się chwalą przynajmniej)- dziś przyszły do kolegi barumy i data 1206 - czyli nówki.
__________________
Nr czi Members Club SS


„Nigdy nie wstąpię do klubu, który chciałby mnie na członka" Gaucho Marx
4tun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-06, 10:07   #17
jacor
Turysta
 
Avatar jacor
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Polska
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
listopad
2010
Postów: 241
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr
Trzeba tylko pamiętać, że w sklepach internetowych mamy minimalną szansę dostać opony wyprodukowane w bieżącym roku. Najczęściej będą to gumy z ubiegłego roku lub nawet sprzed dwóch lat. Jeżeli były prawidłowo magazynowane to na pewno ten czas nie stanowi problemu. Jeżeli...
To chyba nie kupowałeś tam opon. Ja kupowałem 2 razy na www.opony.com i dostałem nowiutkie kilkutygodniowe opony. Sam byłem w szoku. Wydaje mi się, że nigdzie nie kupiłbym nowszych ponieważ te z interentu są bez pośredników, którzy podnoszą cenę i magazynują miesiącami w sklepach.
__________________
jacor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-06, 10:31   #18
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

a już myślałem, że to mi się udało trafić na świeżutkie oponki
piotrze, albo uwiódł cię swoją gadką marketingowiec z salonu opon, albo miałeś pecha, albo wogóle nie kupowałeś opon w sklepie internetowym i twoje opinie są zasłyszane (pewnie kolega miał kiedyś problem ).

wracając do tematu opon z supermarketu, jeśli są znanych firm, świeże i cena jest przystępna to czemu nie?
przed kupnem opon analizuje opinie uzytkownikow i powiem szczerze, że jeszcze się nie zawiodłem. Ogromnym plusem sklepów internetowych w porównaniu do supermarketów jest ilość modeli dostępnych od ręki w danym rozmiarze. Szukam najlepszego stosunku jakości do ceny i biorę, taka moja filozofia na kupno opon.
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-06, 14:31   #19
Paweł F
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Międzychód
Postów: 93
Domyślnie

ja równiez dostałem świeżutkie z baloon.pl a jeszce przepraszali że musiałem czekać bo nie mieli na składzie.
Paweł F jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-06, 21:33   #20
emes
Turysta
 
Avatar emes
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Pruszków
Postów: 51
Domyślnie

Ja również zamawiane opony w sklepie internetowym dostałem dwumiesięczne..
..i to 4 sztuki letnich.
nie bójcie się kupować w necie. Duuużo taniej, dostawa do domu, miła obsługa przez maile jak i telefon, byłem zaskoczony.
pzdr
emes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-06, 10:11   #21
Silver Machine
Turysta
 
Avatar Silver Machine
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Rybnik
Postów: 80
Domyślnie

Ja już kilka razy kupiłem opony w necie (www.opony.com.pl) i nie narzekam , oponki zawsze byłe nówki (tj. z danego roku).
Jednakże z zakupem w necie, supermarketach i warsztach oponiarskich jest jeden problem: zależy jakie opony się kupuje tzn. w jakiej cenie.
Chodzi o to czy różnica ceny w necie i markecie zrównoważy koszt wymiany opon (najlepiej jak przewyższy ) w warsztacie, a z tym różnie bywa.
Przykład: kupujesz opony w markecie za np. 150zł/szt i płacisz 50-100zł za wymianę (kpl), a warsztat kasuje np. 160zł za oponę z reguły z wymianą, więc suma sumarum przepłacasz, choć pozornie oszczędzasz na oponach.
Wszystko zależy więc od różnicy ceny. .

Przy okazji mam takie oto pytanko: znów muszę wymienić opny i zastanawiam się nad Sava Perfecta cena całkiem całkiem, a i opinie zbiera b.dobre.
Co o tym sądzicie ?
Silver Machine jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-06, 21:47   #22
piotr
Turysta
 
Avatar piotr
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Radom
Postów: 281
Domyślnie

Panowie spokojnie. Jeżeli kupujecie najtańsze i najbardzie popularne rozmiary to nie ma problemu. Zejście jest na tyle duże, że wszystko idzie na bieżąco Zamówcie coś z Yokohamy albo Toyo, lub nietypowy wymiar to się przekonacie.
piotr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-06, 22:01   #23
jacor
Turysta
 
Avatar jacor
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Polska
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
listopad
2010
Postów: 241
Domyślnie

Ja kupowałem nietypowy rozmiar Uniroyali i 2 razy dostałem świeżutkie.
__________________
jacor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-06, 01:15   #24
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

ostatnio jestem po zakupie oponek letnich w 17" i polecam szukanie tylko w Internecie lub ewentualnie w jakims znajomym sklepie z gumami...
szansa na nowe opony w markecie, dobrze przechowywane i z normalnej produkcji, a nie jakiejs walnietej serii jest raczej mala - chyba ze to powiedzmy... a szansa na dobre opony w mniej popularnym rozmiarze w ogole zerowa...

z drugiej strony, jak chcesz kupic 14" lub 15" to pewnie nie bedzie problemu - ale wtedy polecalbym ci juz raczej Norauto lub inny sklep motoryzacyjny, gdzie od razu ci zaloza i dostaniesz gratis ubezpieczenie...

moge ci jeszcze polecic www.felgi-opony.com - ostatnio bralem tam fele i dla FKP bedzie znizka minimum 3,5% na opony (od zupelnie niezlych cen)...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-06, 15:06   #25
Silver Machine
Turysta
 
Avatar Silver Machine
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Rybnik
Postów: 80
Domyślnie

Cytat:
Napisał mtoczynski
moge ci jeszcze polecic www.felgi-opony.com - ostatnio bralem tam fele i dla FKP bedzie znizka minimum 3,5% na opony (od zupelnie niezlych cen)...
porównałem ceny interesującej mnie opony (Sava Perfecta 185/68R14) i coż się okazuje ?
w podanym przez Ciebie sklepiku opona jest droższa o prawie 10zł (od www.opony.com), co na 4szt daje mi wymianę lub 10
Silver Machine jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-06, 15:28   #26
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

nie powiedzialem, ze jest najtaniej, tylko ze sa niezle ceny i mamy znizke dodatkowa...
poza znizka jeszcze i tak mozna negocjowac - te 3,5% to jest bez zadnej negocjacji od wszystkich cen na stronce, wiec sadze ze mozna wiecej na niektorych oponkach

a ceny sprawdzalem raczej na bardziej "firmowych" oponach i w 2 przypadkach: do mojej foczki w 17" i do Yarisa w 13" - moze stad roznica...

a tak serio, to jestes pewien zakupu tych opon? one nadaja sie do seicento, clio czy yarisa I - do Focusa jak dla mnie juz sa slaba klasa... ja wlalbym dorzucic te 100zl do kompletu i miec pewnosc ze jak w trasie spadnie deszcz, to nie bede musial szukac parkingu...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-06, 15:48   #27
Silver Machine
Turysta
 
Avatar Silver Machine
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Rybnik
Postów: 80
Domyślnie

Cytat:
Napisał mtoczynski
a tak serio, to jestes pewien zakupu tych opon? one nadaja sie do seicento, clio czy yarisa I - do Focusa jak dla mnie juz sa slaba klasa... ja wlalbym dorzucic te 100zl do kompletu i miec pewnosc ze jak w trasie spadnie deszcz, to nie bede musial szukac parkingu...
poczytaj opinie o tej oponie opinie zresztą mam zimówki Sava Eskimo i jak dla mnie super, a firma Sava to słoweński oddział grupy Goodyear.
Do tej pory jeździłem na Kleberach i przy wymianie opon co rok postanowiłem sprawdzić Savy (zwłaszcza przy tej cenie).
Silver Machine jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-06, 15:59   #28
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

wlasnie czytalem opinie i widze ze wiekszosc jest z aut typu clio czy yaris, gdzie naprawde nie trzeba swietnej opony... poza tym jak ktos mi wrzuca ocene 4/6 przy jezdzie na sniegu dla letniej opony, to dzieki za taka opinie...

jezeli chodzi o cene, to zgadzam sie w 100% - dlatego mowilem o 100zl wiecej... ale jezeli zmieniasz co rok, to twoja decyzja - ja bym wolal lepsze oponki na powiedzmy 3 lata...

Sava niestety jest porownywalna z oponami Dayton, a o tych mam jak najgorsza opinie na przykladzie auta mojego brata - tez chcial oszczedzic a teraz za kazdym razem jak spadnie deszcz jezdzi jak niedzielny kierowca...

ja tam jestem zdania, ze na oponach sie nie oszczedza i ze wole miec droge hamowania krotsza o kilka 2-3m
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-06, 16:15   #29
Silver Machine
Turysta
 
Avatar Silver Machine
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Rybnik
Postów: 80
Domyślnie

No tak, tyle że z moimi przebiegami i stylem jazdy raczej żadne opony nie wytrzymają 3 lat, więc po co kupować opony za 350zł/szt
Druga sprawa jak przekonać się inaczej (niż przez kupno ) o wartości tej opony - zresztą przed zakupem zimówek tej firmy też byłem sceptyczny.
Po trzecie mało kto zna firmę Sava i sądzę, że ze względu na jej "egzotyczność" nie docenia.
I wreszcie po czwarte: pytałem o opinie dot. tej opony i jakoś nikt z kolegów nie wyraził swojej, a przez to nie chciał mi .
Silver Machine jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-06, 16:40   #30
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

nie wiem co do przebiegow, ale styl jazdy to akurat mozna wybierac... ja tez jezdze sporo (lekko ponad 30tys rocznie), ale zwykle nie pale gumy spod swiatel i jakos nie widzialem powaznego zuzycia na poprzednich oponkach (Michelin), czyli ze pewnie z 70-80tys by spokojnie zrobily (czyli jakies 3-4 sezony) i jeszcze do sprzedazy...

w oponach trzeba wiedziec jedno: jakosc i technologia produkcji ma bezposrednie przelozenie na jej przydatnosc, czyli bezpieczenstwo... opony slabsze zwykle dosc szybko parcieja, pekaja biezniki w rowkach i juz masz loterie...

nie mowie o 350zl/szt bo to akurat przegiecie w normalnej 14", ale np BFGoodrich Profiler2 mozna juz za 200 kilka zl dostac... a jezeli chodzi o stosunek ceny do doceniania, to bylbym ostrozny - zwykle to raczej producenci opon pchaja sie na nasz rynek a nie na odwrot - a jezeli byliby doceniani gdzie indziej to nie dawaliby tak niskich cen u nas...
fakt jest taki ze jest to najtanszy segment opon i takie tez musza byc jej parametry - dlatego zastanawia mnie, dlaczego chcesz takie opony, skoro piszesz ze duzo jezdzisz - moj znajomy na Podlasiu sprzedaze takie ludziom, ktorzy rocznie moze z 10tys km po okolicy robia i maja auta na tyle rozwalone, ze i tak hamulce lepszych opon by nie wykorzystaly...

a jezeli chodzi o opinie - moze po prostu nikt z Forum nie mial z nimi do czynienia
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Na giełde po opony ... darus161 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 11 23-09-08 00:27
OPONY ogór-1 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 31-05-06 15:54
Opony 185/65/14 vs. 185/60/14 teperek Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 24-03-05 23:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u