Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-06-06, 16:38   #1
StaN
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie tanie car audio

Siema, jako ze jestem tu nowy, witam wszystkich

Mam taka sprawe: Do foczki hb chcialem zamontowac jakas fajna muzyke, jednak ze wzgledu na to, ze auto dziele z rodzicami, ktorzy sa do tego niechetnie nastawieni i nie mam do wydania kilku tysiecy a jakies 1800zl, wiec chce wsadzic jakis fajny odtwarzacz z mp3 i jakies basy, e.w. jesli mi starczy pieniedzy to moze wymienic glosniczki przednie jesli bedzie taka potrzeba.

Jesli na radio wydam kase to zostanie mi okolo 1000 zl na reszte, wiec mysle ze jakas skrzynie za 400zl, do tego tani wzmacniacz za 300 no i za reszte 2 glosniczki na przod.
Tylko pytanie - jakie? nie znam sie raczej na car audio, wogole dopiero zaczynam sie interesowac motoryzacja. Jesli ktos ma cos do polecenia wlasnie z tego zakresu to prosze o jakies podpowiedzi i ceny. Kupowal bede tu: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2&kid=2
albo w... media markcie :P :P :P

Nie zalezy mi na jakims megaglosnym basie czy cos w tym stylu, po prostu chce jakis zestaw, do ladnego brzmienia, bo slucham muzyki z roznych gatunkow.

Moze jest jakas mozliwosc podlaczenia suba odrazu do radia?? czy trzeba wszystko przez wzmacniacz puscic?

No i oczywiscie nie musze kupowac od razu wszystkiego, tzn moge z czegos zrezygnowac, uzbierac potem kase i kupic cos lepszego, np jakbym mial na oku jakies fajne radio lepsze to moze byc narazie samo radio, ale mysle ze za te 18 baniek juz daloby sie cos wiecej zainstalowac...

z gory thx za odpowiedzi
pozdrawiam
StaN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-06, 17:19   #2
Gherkin
Turysta
 
Avatar Gherkin
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
CRY powiat rypiński (Rypin)
Postów: 255
Domyślnie

Hej, nie jestem expertem w temacie - ale chetnie podziele sie z Toba moimi doswiadczeniami z caraudio.
Od ponad roku jestem posiadaczem radyjka Pioneera, nie zdradze modelu - powiem tylko ze odtwarza MP3, ma full panel i zielone podswietlenie. I tu moja rada: Jest to najlepsze radio jakie do tej pory mialem (wczesniej 2xSony i Philips). Bardzo polecam te marke. Looknalem na oferte sklepu ktory podales i dzis z czystym sumieniem wybralbym Pioneer DEH-2820MP. Zalety - 2x50 Mosfet (dzwiga mocne glosniki), MP3 w tej chwili obowiazkowe i ostatnie zielone podswietlenie, ktore pieknie pasuje do podwietlenia w aucie, naprawde. Jesli chodzi o full panel, to nie jest to rzecz niezbedna.
Cena jest bardzo atrakcyjna - 549. W tym przypadku zostaje Ci 1250 zl, a to nie malo i mozna poszalec.
Zaczalbym od dobrych, firmowych glosnikow (moze jakis zestaw odseparowany) - 16,5 + tweetery i zwrotnice. Moze tez byc wymiar standardowy 5x7. Wzmacniacz i basik zostawilbym na koniec, moze okazac sie wogole zbedny.

Potraktoj moj post jako podpowiedz, decyzje podejmij sam.
Poczekaj na opinie expertow, bo tu ich nie brakuje.

Pozdrawiam i milej zabawy!
Gherkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-06, 09:59   #3
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Proponuję poszukać postów bo dużo było na ten temat.Jeśli chcesz możemy poklikać na gg albo przez priv i coś zaradzić.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-06, 17:52   #4
Gherkin
Turysta
 
Avatar Gherkin
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
CRY powiat rypiński (Rypin)
Postów: 255
Domyślnie

To jeszcze raz ja - looknalem w necie za tym radyjkiem co pisalem wyzej - znalazlem stonke, na ktorej jest o 100 taniej (akurat nie ma z zielonym podswietleniem, ale to pewnie kwestia dogadania). Czytalem opinie o tym sklepie, wszystko jest ok.

http://www.fotorimex.pl/

Pozdrawiam! Napisz jakie masz pomysly.
Gherkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-06, 21:05   #5
StaN
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

nom, wlasnie wiem w tym sklepie sa takie ceny o 100 zl drozsze, ale moze montaz jest w cenie. Wlasciwie to myslalem o tym Pioneerze DEH-30MP


a oprocz tego spodobalo mi sie cos takiego:
http://www.essa.com.pl/oferta/index....id=72&pid=1090

zastanawialem sie troche i stwierdzilem ze narazie moglbym kupic jakies fajne radyjko do 1200zl i do tego jakies wypasione 2 glosniki na przod.
StaN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-06, 21:44   #6
Gherkin
Turysta
 
Avatar Gherkin
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
CRY powiat rypiński (Rypin)
Postów: 255
Domyślnie

Hej, o montazu w jakim serwisie to zapomnij - wywalenie pieniedzy w bloto! Przy odrobinie checi zrobisz wszystko sam! No chyba ze marzysz o profesjonalnej zabudowie z ciagnieciem kabli... To radio ktore wybrales jest super, mam cos podobnego tylko starszy model... no i szczerze Ci powiem, ze nie wykorzystuje polowy jego funkcji. Przemysl to jeszcze, bo z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie warto...
Gherkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-06, 23:02   #7
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Zamiasta Pioneera wziałbym w tym momencie Alpine - w okolicach 800 zeta mozna na Allegro wyhaczyć super sprzęt tej marki.

Mialem SONY, Pioneera, Clariona, teraz mam Alpine i z ręką na sercu dwie ostatnie marki mogę polecić w ciemno. Clarion ostatnio ześwirował z wyglądem i ergonomią dlatego obecnie mam Alpine, który pod tym zwględem bije na łeb wszystko. Pioneera mam w służbowym obecnie i "łomatkoscórkom" - czasem daje sobie spokój z przełączniem stacji żeby się nie rozwalić Mistrzostwo świata w miniaturyzacji przycisków to domena Pioneera.
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-06, 23:42   #8
StaN
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

chyba ze jeszcze bardziej zaszaleje i kupie jakies z dvd, bo 4,7 gb empeczy na pokladzie to nie byle co

wie ktos moze cos n.t. tej integracji z iPodem? bo tak pisza to przy coniektorym radiu, mam ipoda ale mi sie cos nie chce wierzyc ze go podlacze i juz wszystko cacy
StaN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-06, 12:23   #9
Gherkin
Turysta
 
Avatar Gherkin
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
CRY powiat rypiński (Rypin)
Postów: 255
Domyślnie

Dokladnie tak jak pisza, podlaczasz i gra. Chyba potrzeba tylko wyprowadzic gdzies kabelek - np do schowka. Albo w focusie jest takie fajne miejsce pod kierownica (poleczka). DVD brzmi super, ale ja w najdluzszej trasie nie przesluchalem 2 CD MP3...
Gherkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-06, 12:31   #10
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Zabierasz sie troche nie teges do tego...
Chcesz zostawic seryjne glosniki i zapiac do nich radio za 1200 pln?
To lepiej kup zestaw odseparowany na przod za 400zl POWERBASS a radio za 800. Zagra to niebo lepiej niz radio za 1200 na seryjnych glosnikach..
Jezeli nie planujesz pedzenia glosnikow wzmakiem to odpusc alpinke a szukaj raczej jvc lub pionka.
Za 800zl kupisz juz Pionka P6800MP.. Ktory w zupelnosci Ci wystarczy..
Chcesz basu..? Bez wzmaka sie nie obejdzie.. Chyba ze kupisz jakiegos suba aktywnego..
Jak cos to sluze rada..
Pozdro..
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-06, 12:52   #11
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

I to jest dobra rada. Radio maks do 800, moze być P.6800 do tego ten zestaw PB i za reszte wzmacniacz (mozesz poszukać na All. jakiegoś signata to będzie tanio i dobrze) z okablowaniem.
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-06, 22:31   #12
Gherkin
Turysta
 
Avatar Gherkin
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
CRY powiat rypiński (Rypin)
Postów: 255
Domyślnie

No i jak tam? Wymysliles juz cos?
Gherkin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-06, 22:51   #13
adamusmax
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wafka
Postów: 8
Domyślnie

bawilem sie swojego czasu wlasnie w sprzet w aucie (teraz dalem sobie spokoj i slucham boksera ) i na pewno firmy takie jak sony, panasonic, jvc bym odposcil. na prawde dobre koncowki mocy i procesory dzwieku roba clarion, alpine i kenwood i w tych modelach bym szukal. co do gosnikow to bym poszukal w starych dobrych Heartz'ach bo graja duzo lepiej niz wiekszosc wybajerowanych i rozreklamowanych firm. I tutaj zamontowal bym systemy (niskotnowy + wysokotonowy ze zwrotnica)
jezeli planujesz wyciagnac na prawde dobry bas to tylko subwoofer takie cos osiagnie i wtedy nie trzeba juz tylnych glosnikow montowac (bo i tak ich nie bedziesz slyszal )
i po pierwsze, zeby calosc dobrze grala to niestety trzeba to podpiac pod wzmacniacz(e) bo koncowka mocy w radiu i tak glosnikow nie napedzi tak jak powinny byc napedzone (za cienkie przewody sa przy koncowce i przy duzej mocy puszczonej przez nia niestety znieksztalca i sa duze ubytki - glosnik zaczyna harczec - nie jest to spowodowane za duza moca puszczona w glosnik tylko za mala - glosnik latwiej uszkodzic zbyt slaba moca. gdy do glosnika doprowadzisz za duza moc to na pewno nie bedzie harczl tylko po prostu sie spali i zamilknie - gdy doprowadzona jest zbyt mala moc to wtedy bedzie harczal i "popiardywal")

to tyle jak na moj pierwszy dluzszy wywod
__________________
Subidubi
adamusmax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 00:42   #14
heru
Turysta
 
Avatar heru
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Białystok
Postów: 326
Domyślnie

StaN , ja Ci dam troszke inna rade. kup radyjko uzywane, ale wyzszy model.Ewentualnie nowe ale nizszy model (to nie znaczy ze zly). Na allegro np za 800zł kupisz naprawde fajna (prawie nowa lub nowa) alpinke. co do glosnikow na przod to ja bym sie nie przyczepial. Np alpine na funkcje wylaczenia basow z glosnikow przod i tyl, w tym momencie bass dziala tylko ze skrzynki badz tubki (zalerzy co sobie wybierzesz). w tym momencie glosniczki seryjne nie harcza, lecz ladnie cykaja
radyjko proponuje takie:
KLIK
lub takie:
KLIK
natomiast co do skrzynki. To moge ci polecic cos nieduzego i ladnie grajacego. mialem taki subwoofer i z czystym sumieniem moge Ci go polecic
KLIK
Pozostaje nam wzmacniacz. ztego co znalazlem na allegro co polecilbym ci boschmana, np takiego: KLIK. Mozesz tez poszukac troszke slabszy wzmacniacz, nie bedziesz palil glosniczka. Wzmacniacz ktory ci polecilem jest troszke na wyrost. jesli bedziesz chcial rozbudowac car audio bo bedziesz mial taka mozliwosc. Wzmacniacz jest 4 kanalowy z mozliwoscia mostka, zreszta sam doczytasz

to wszystkich Panow ktorzy polecaja Pioneera. Niestety z tej marki zrobila sie masowka i nie gra to to tak jak np 5 czy 10 lat temu. kiedys tez uwazalem pioneera za 7 cud swiata, ale kiedy sprobowalem clariona,denona (ktory nie wystepuje w polsce) a pozniej alpiny to zmienilem zdanie. Jest to bardzo dobry sprzet ktory sie nie spuse w odroznieniu od pewnej japonskiej marki pt pioneer. pioneerow mialem z 10 z czego 5 padlo (niby bzdet ale np padlo sterowanie od "czinczy", czy spalil sie wyswietlacz panela). Teraz uzywam 3 alpinki i jak narazie to zadna sie nie zepsula (obym nie zapeszyl)
Reasumujac, podalem Cilinki do sprzetow ktore uwazam godnymi polecenia. Sam zdecyduj czego chcesz , jak ma to grac i wygladac.
Jesli chcesz cos co miga skacze na wyswietlaczy radia to wybierz zabawke typu pioneer, sony, jvc czy kenood. Natomiast jesli chcesz radio ktore potrafi wiele i "wydaje z siebie" naprawde ladne brzmienie wybierz to co ja polecam
decyzje pozostawiam Tobie bo to w koncy twoja kasa i Twoj gust
pozdr

P>S. zamiast isc spac to ja pisze wypracowanie dla Ciebie
__________________


FX Silver 115KM + AUDIO: ALPINE CDA 9851R+ Lanzar VIBE 421+ Lanzar HBP-212+ KICKS Speakers
heru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 10:28   #15
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Heru niestety ale musze Cie wyprowadzic z bledu...
Polecasz Alpinke do grania na seryjnych glosnikach..??
Skoro tak przerobiles pionki,alpiny i rozne inne radia to powienines wiedziec ze alpina gra mdle i bez polotu gdy nie ma wzmaka...
Gra czysto bo gra..ale nie tak jak powinna.
Natomiast wlasnie pioniek charakteryzuje sie tym ze ma dosc dobrze ulozony bas grajac bez wzmaka..
Jak widzisz StaN ma na to wszystko 1800pln, wiec o jakies radiu alpine + wzmak + glosniki + sub moze byc ciezko, bo do tego trzeba jeszcze kable. A StaN oczekuje basu od grania a na seryjnych glosnikach tego nie bedzie za wiele.
Proponujesz obciecie na glosnikach niskich tonow...? Ale basu w samochodzie nie daje TYLKO skrzynka... Kick basy daja glosniki a bez kick basu muzyka jest beznadziejna...

A tak na marginesie to polecasz 2 modele alpiny ktore sa stanowczo przereklamowane i nie warte swoich pieniedzy..
Jezeli mam wybierac alpine to wole kupic uzywke w tej cenie niz nowa ale gorsza...
ALPINE 9812RB
Ta Alpinka juz jest legenda i rozklada na lopatki obecne modele poza HI ENDowymi..

Pozdro..

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 10:31 ]
adamusmax - dlaczego porownujesz jvc razem z sony- czyli do odpuszczenia sobie?
Wlasnie jvc bardzo fajnie graja i jest to swoisty kompromis pomiedzy wygladem a graniem..
Miales jakies wysze modele jvc? BAwiles sie nimi dluzej..?
Jak nie to prosze Cie nie pisz tak bo obrazasz dosc dobre radia stawiajac je na rowno z sony i panasonic..
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 10:58   #16
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Cytat:
Napisał open
Heru niestety ale musze Cie wyprowadzic z bledu...
Polecasz Alpinke do grania na seryjnych glosnikach..??
Skoro tak przerobiles pionki,alpiny i rozne inne radia to powienines wiedziec ze alpina gra mdle i bez polotu gdy nie ma wzmaka...
Gra czysto bo gra..ale nie tak jak powinna.
Mam Alpinkę z fabrycznymi... i gra ladnie.
Paradoksalnie właśnie Alpinka ma możliwość ustawienia tak charakterystyki dzwięku
że można wydoić z fabrycznych piszczałek całkiem spokojny dźwięk na początek.
A pionkowego "equalizera" można sobie o kant -y rozbić...
Ja jestem zadowolony.
Jak znajdę kasę (znaczy się chyba nieprędko ) to wymienię głośniki na coś konkretniejszego...
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 12:05   #17
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

ja nie mowie o ostawianiu pionkowego eq.. mowie o suchym graniu...
Ustaw na default alpinke i pionka.. ktory gra bardizej basowo?
Paolos - kup wzmak to zobaczysz jak gra naprawde alpinka...
Albo najlepiej odrazu z glosnikami to oszalesze z wrazenia, ja tak mialem.. Rogal na twarzy od ucha do ucha...
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 12:11   #18
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Cytat:
Napisał open
Ustaw na default alpinke i pionka.. ktory gra bardizej basowo?
Alpina jest sprzętem z wyższej półki (rozwojowym można rzec) - więc "standardowy" dźwięk ma płaski (suchy jak zauważyłeś) - ale można z nim zrobić cuda przy odrobinie chęci...

Cytat:
Napisał open
Paolos - kup wzmak to zobaczysz jak gra naprawde alpinka...
Albo najlepiej odrazu z glosnikami to oszalesze z wrazenia, ja tak mialem.. Rogal na twarzy od ucha do ucha...
To akurat wiem, w Polo miałem Clariona i McAudio - niejeden zazdrościł dźwięku...
Teraz rozumisz troszki inne mam priorytety, bardziej przedszkolne
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 13:29   #19
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Oczywiscie ze mozna zrobic cuda.. Ale jak chcemy porownywac rozne marki radia to musimy porownywac ich suchy dzwiek..
OT: Na zawodach grasz wlasnie na plasko, nie na zadnych eqalizerach..
Dlaczego nie przeniosles sprzetu z polo do foki?
Bylo by juz jakies bazowe granie ktore mozna potem rozpycic na jakis profi..
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 13:37   #20
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Cytat:
Dlaczego nie przeniosles sprzetu z polo do foki?
Sprzedawałem samochód znajomym, więc nie wypadało mi go wybebeszać
Radyjko było już starawe (6 lat miał claronik choć CD i buczał że aż miło)...
A w foce se z czasem coś dorobie - i tak teraz nie ma czasu ani piniendzy
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 17:00   #21
heru
Turysta
 
Avatar heru
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Białystok
Postów: 326
Domyślnie

OPEN ja zaczynalem od alpinki bez wzmacniacza i gralo to jak dla mnie bardzo ladnie, bass uderzal TYLKO ze skrzynki. Polecilem wzmacniacz 4 kanalowy pod ktory mozna podpiac 4 glosniki i na mostku skrzynke. Nie pisz glupot (bez obrazy) ze pioneer ladnie gra, tzn inaczej. Gra ladnie dla laickiego ucha. Skor uwazasz ze alpina jest gorsza od pioneera to po 1
--dlaczego najwyzszy model pioneera kosztuje ok 2500, a alpinkie 17000zł ?? ! :>(mowie o radiach cd/mp3 a nie np o navi czy dvd)
a po 2
--dlaczego ludzie ktorzy montuja sprzet audiofilski nie bawia sie w masowke tylko montuja sprzety wlasnie typu ALPINE, CLARION czy Nakamichi ??
Cos za cos albo bajery typu delfinki, albo wyglad taki sobie a jakosc dziwku FANTASTYCZNA jak nie lepsza

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 17:06 ]
paolos, co do plaskiego dzwieku
przy odrobinie chceci, w miare dobrym sluch mozna naprawde zrobic cuda, trzeba tylko chciec. Jesli sie nie myle firma pioneer wymyslila MOSFETY i delfinki. Niestety na tym sie zakonczyly ich innowacje.

open pioneer moze i fajnie gra, ale nie masz tam wielu funkcji ktore podnosza jakosc dzieku. Jesto to przyslowiewy golas. Moze kiedys bedziesz miec okazje posluchania muzy w mojej foczce. Jest to efekt paru lat pracy/zabawy w domowego audiofila. W zeszlym roku moja furka zajela 2 miejsc podczas "festynu" na ktorym byla konkurencja jakosc/glosnosc car audio. Jestem z tego naprawde dumnu bo uczylem sie sam i zaczynalem od najprostrzego pioneeraka, a obecnie bazje na sprzecie wpisanym w moj opis
pozdr.
P.S. ja ze swojego sprzetu car audio jestem bardzo zadowolony i uwazam ze to jest najwazniejsze
__________________


FX Silver 115KM + AUDIO: ALPINE CDA 9851R+ Lanzar VIBE 421+ Lanzar HBP-212+ KICKS Speakers
heru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 22:30   #22
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Cytat:
Napisał heru
paolos, co do plaskiego dzwieku
przy odrobinie chceci, w miare dobrym sluch mozna naprawde zrobic cuda, trzeba tylko chciec. Jesli sie nie myle firma pioneer wymyslila MOSFETY i delfinki. Niestety na tym sie zakonczyly ich innowacje.
toż właśnie to pisałem
I pod tym względem zaonwestowałęm w Alpinkę i spełniła na 150% moje oczekiwania

A jeśli chodzi o Pioneera, to uważam, że to radio dla ludu, a te lepsiejsze modele tak naprawdę do pięt nie urastają audiofilskim markom.
Taki już jestem
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 22:36   #23
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Heru jak nie wiesz jakie mam granie w samochodzie to prosze Cie nie zapraszaj mnie na odsluch do Ciebie do samochodu... Bo pojawia mi sie lekki usmiech na twarzy...
Jak kopniesz z suba tak ze rozmyjesz mi obraz to z mila checia.. A jak zaczniesz mi mowic ze masz na jakosc to sory ale bez sporego zapasu mocy nie jaraja mnie sprzety..
Bo jakosci to ja mam teraz mnostwo ale jak kopne subem to mi sie gubi obraz w oczach...
Ja nie uwazam pionka za ostatni cud swiata bo sam mam alpinke 9812rb ktora jak wiesz jest modelem jednym z najlepszych.. Dlatego produkowana jest od 3 lat...
Polecam pionka,jvc jak ma grac bez wzmakow i jak na poczatek zabawy z audio... Bo to sa dobre radia za ta cene. Po cholere komus radio ktore bedzie mialo funkcje nie wykorzystywane przez wlasciciela..?
To wlasnie niech gonia delfinki czy tam palmy czy chuj wi co jeszcze, niech ma wlasnie prosty eq a nie bass focusy, time corection i ciecia poszczegolnych czestotliwosci, bo z zlych rekach to tym mozna zeszmacic muzyke.
Ja na alpinie bez wzmaka mialem niedosyt.. Dlatego teraz jak widzisz moj opis mam 2 radiatory...
Tez nie bawie sie w audio nie od 1/2roku tylko juz od ladnych paru lat, podobnie zaczynalem na domowym audio.. Ale domowe audio jest "zdeczka" inne bo samochod nie jest tak akustyczny w sordku jak pokoj bo to metalowa pucha.. A foka to nie jest moj pierwszy naglosniony samochod.. W nastepnym sezonie jeszcze powinien wyjechac escort mk4 do db dragu. Bedzie budowany przeze mnie i kolege przez cala zime. (beda relacje na roznych forach)
Jak juz poruszyles temat "festynow" to moja foka w tym roku zajela 1sze miejsce w najglosniejszym graniu na Tuning Show w Krakowie i chyba 4rte za jakosc (choc mialem nie poustawiane audio)..
Nie obraz sie ale prosze Cie nie pisz tak jakbys zjadl caly rozum i Twoja foka byla mistrzem Polski w car audio bo mnie smieszysz..

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 22:40 ]
Heru a tak na marginesie to pionek zupelnie inaczej gra niz alpina i nic clarek i niz jvc.. A to dlatego ze kaze z tych radi gra na swoj sposob. ZADNE z nich nie gra tak samo..
Laickie ucho..?? Heheheh... Dobre, ale sorki uzyte do niewlasciwej osoby..

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 22:47 ]
Kurcze nie moge przestac sie smiac z tego ze proponujesz mi odsluch w swojej foce...
Apropo grania w foce to zapraszam do zapoznana sie z moim tematem o moim bagazniku..
ZAPRASZAM DO LEKTURY
A puzniej mozesz mi napisac ze mam lamerskie ucho i ze gowno wiem o audio..

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 22:51 ]
A tak w temacie to kolega chcial granie za 1800zl a my mu tu robimy OT o audiofilskich sprzetach..
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 23:13   #24
heru
Turysta
 
Avatar heru
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Białystok
Postów: 326
Domyślnie

wiesz co open??
jak chcesz to wsadz se do samochodu cala estrade, jak dla mnei to wisi
jak chcesz to polecaj chlopakowi co chcesz, nawet radio za 35 zł z Auchana, mam to w dupie. To ze u ciebie kopie basem to nie wszystko. Ja lubie jakosc dzwieku a nie napierdalanie ze az plomby z zebow wypadaja. Chcesz byc glucha jak slup, prosze bardzo wolna droga. Napisalem ze polecilbym taki a nie inny sprzet. StaN napisal ze ma do zainwestowanie 1800, wiec sklecilem w/g mnie dobrze grajacy sprzet

a tak na marginesie to NIE POWIEDZIALEM ZEMASZ LAICIE UCHO TYLKO ZE PIONEER TO RADIO DLA LAIKOW. Naucz sie czytac czyjes posty, a nie przywalasz sie i krytykujesz wypowiedzi innych. Powiem ci tylko tyle, nie dorosles do sluchania muzyki w jakiejs jakosci tylko do jak to sam nazywasz "rozmywania sie wzroku", albo jakos tak

a tak to to jest moj sprzet. 2 wzmacniacz jest schodany pod fotelem kierowcy a pod fotelem pasazera 2 kondensatory. Nie ...edit by blue... wiec jakbys mial sprzet tzw audiofilski. I twoj i moj sprzet jest guwno wart przy naprawde profesionalnych instalacjach car audio!!

to tyle
__________________


FX Silver 115KM + AUDIO: ALPINE CDA 9851R+ Lanzar VIBE 421+ Lanzar HBP-212+ KICKS Speakers
heru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-06-06, 23:41   #25
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Napisze ostatnia wypowiedz poza tematem.
Heru - nie potrzebnie pienisz jak pies ze wscieklizna.
Bo to Ty pierwszy napisales do mnie tak jakbys byl guru w audio i ze jak cos to mozesz mi pokazac jak gra Twoja foka. Ze to wogole efekt prac domowego audiofila.. Ze zajales 2 miejsce i wogole.
A jak polecam komus pionka 6800 to wogole musze sie ...edit by blue... znac na audio a co gorsza jak napisalem ze pionek bez wzmaka gra bardziej basowo (o co notabene koledze StaN-owi chodzilo) to znaczy ze jestem lamusem i pisze ot tak..
Nie polecam StaNowi szajsu typu medion sredion i jakies tam badziewia tylko radio na dobry poczatek.
Zle doczytales mojego posta odnosnie jakosci grania.. Uwierz mi lubie posluchac muzyki powaznej, czasami rocka i wtedy skrecam suba na radyjku i mam nadal ta sama jakosc co jak go rozkrece i zagram lupanke przy ktorej rozmywa mi sie obraz. Wiec nie ...edit by blue... mi o tym ze nie doroslem do sluchania muzyki w jakosci bo jak narazie to Ty sie zachowujesz jakbys zjadl caly rozum i krytykujesz mnie ironicznie.
Nie mowie nigdzie ze mam sprzet audiofilski bo zamiast 7tys musialbym wladowac 70tys na granie do samochodu zebym mogl tak powiedziec.
A co do radii to dla mnie zawsze liczy sie tylko Alpina.. Ale bardzo nieliczne modele.

EOT
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-06, 14:58   #26
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

NO pieknie sie czyta
heru - napisałeś że nie lubisz rąbanki a poleciłeś sprzęt do robienia huku, na booschamnie można na dbdrag startować ale jakość dźwieku jest bardziej na II miejscu.

Napisz proszę jaki masz wzmacniacz i jakiej pojemności masz te 2 kondzie ??

A te zawody na festynie to nie jest argument. Pojedź na zawody które odbywają sie wg regulaminu pasca.

Co do sprzętu:
bierz od ESSY zestaw u-dimension 4-300 + PB S 6-C = 1050,00

radio jak nowe to kenio, dokładnie ten model
jak moze być z II ręki to np. clarion dxz728 model, tylko najlepiej znaleźć od takiej osoby, żeby podjechać i sprawdźić czy dobrze czyta CD

kable oszczędnościowo DIETZ warto zmienić RCA na lepsze np. Dietz naschville. = ok. 150,00

do wygłuszenia 1 rolk taśmy dekarskiej Tytan 30cm / 10m ( market budowlani np. Obi) i kawałek MDF 10mm - ok. 110,00
Same te głośniki prawidłowo zamontowane będa ładnie grać i przez pewien czas będziesz uśmiechnięty. wydasz na ten zestaw ok. 1800
Jak to wsystko poskładać można znaleźc na forum. Jak się zdecydujesz i będziesz miał problem to pisz tu albo na priv.
Za jakis czas dokupisz sobie suba (o ile uznasz że jest taka potrzeba. PB w dobrze wygłuszonych drzwiach naprawde dają sporo basu)
Moja propozycja Z Allegro JL10W0 = 550,00 (znam ten warsztat CA, więc polecam) ewentualnie coś taniszego sie znajdzie, ale nie mniej jak 400-450 trzeba wydać.
Jak zamontujesz prawidłowo sprzęt to masz szanse zająć I miejsce na festynie
PS
Nie bijcie juz piany nt wyższości pionak nad alpina i jvc na kenwoodem. Wszystko zależy jakie modele sie porównuje. EOT
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-06, 15:24   #27
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Panowie, rady dobre ale nie przeklinajcie
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-06, 15:41   #28
open
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Krakow
Postów: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylweek
Napisz proszę jaki masz wzmacniacz i jakiej pojemności masz te 2 kondzie ??
No i moze w jakiej odleglosci sa od wzmakow...
Ale zaraz bedzie ze sie czepiam.. :P


A w temacie to wydaje mi sie ze Sylwek dal najbardzie trafny zestaw.
Tylko ja jakos osobiscie nie przepadam za keniem.. Ale w tym przedziale cenowym to raczej kieruj sie wygladem radia bo wszystkie beda oferowaly zblizona jakosc..
Juniorek jest po dobrej cenie w zetawie z glosniczkami, a jest to dobry sprzet..
Zrobisz panel mdf na osadzenie glosnika,wygluszysz drzwi, pociagniesz kabelki i ohohooo.. GRanie jak trza..
Jak nie masz zdolnosci manualnych albo jak CI sie nie chce bawic w wyrzynania mdf-u to mozna kupic na allegro juz gotowe tylko to zabierze z 40zl z Twojego budzetu..
Dozbierasz i kupisz suba i git.
A JL'ek da Ci dawke odpowiedniego basu nie za duzo nie za malo..
Choc ja bym go jednak wolal a BR, no ale to nie ja bede tego sluchal..

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 15:44 ]
Cytat:
Napisał Blue
Panowie, rady dobre ale nie przeklinajcie
OKI. Sorki, postarm sie hamowac.
__________________
EX Focus Kombi - projekt car audio,lans, bans, nisko i szeroko...
open jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-06, 15:59   #29
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Kenio w tym przedziale ładnie brzmi, ale w kwocie do 500 to bym wybrał tamtego clarion daje spore możliwości jest o niebo lepszy od kenia. Jedyna wada to nie jest nowy.

Co do kupowania subów to polecam zrobić podtsawową instalkę CA i dopiero potem pojechać do warsztatu car audio i przesłuchać kilka skrzynek.
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-06, 20:21   #30
Martinez
Turysta
 
Avatar Martinez
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Gdańsk
Postów: 42
Domyślnie

przygladam sie dyskusji i musze powiedziec, ze calkiem ciekawa....i wspanialy dialog robiacy cudowna reklame maniakom car audio pomiedzy dwoma protagonistami tego watku
@StaN - sylweek opisal Ci ladny zestawik, jesli jestes nastawiony na nowe radyjko to kenwood (sam mialem kenwooda 3031) bedzie super, przy u-dimension bedzie gleboki i szybki bas, najwyzsze czestotliwosci troszke za ostre, a srednica wyrazna - jak na te pieniazki to brac
jesli szukasz uzywki to warty uwagi jest jvc z serii kd-sh (teraz go mam), swietna gora i srednica, dosyc klarowna scena, troche mniej basu w porownaniu do kenwooda, ale ciagle sympatycznie
dalej nie radze bo to temat rzeka, poczytaj (o ile chcesz oczywiscie) www.forum.tuning.pl czesc car-audio, tam pisza prawdziwi fachowcy, ludzie zdobywajacy mistrzostwa polski i europy wg pasca, a nie wedlug festyn Ochotniczej Strazy Pozarnej (sorki za sarkazm - no offence to anybody guys) - tam najlepiej uzywac funkcji "szukaj" - tony wiedzy
i moze sie wtedy dowiesz czemu sub JL-a w bassreflexie to.......
peace brothers and sisters
__________________
FFII sedan - bordowy pocisk :P .....

...bo bordowe grają lepiej

i pozdrówki oczy-wiście
Martinez jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Do znawców audio || Moje audio - juz planuje zmiany czocher84 Elektryka, audio i alarmy 24 23-04-07 10:01
Tanie lampy Vonter Tuning mechaniczny 1 17-05-05 19:04

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u