Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-02-16, 14:12   #1
sprocket73
Turysta
 
Avatar sprocket73
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM
2016
Postów: 152
Domyślnie 1.5 EB optymalne obroty silnika

Ostatnio przyglądałem się jak działa asystent do podpowiadania zmiany biegu i mam mieszane uczucia.
Przy spokojnej jeździe sugeruje, aby zmieniać bieg na wyższy przy ok 1700 obr/min. Wydaje mi się to jakieś takie dziwne, bo 1700 to przecież bardzo niskie obroty. Po zmianie biegu robi się mniej niż 1500, nie słychać, żeby silnik się dusił, ale czy to mają być optymalne obroty? Zawsze myślałem, że to niezdrowe dla silnika, a wg owego asystenta to obroty optymalne.
Jeszcze gorzej jest z podpowiedzią aby zmienić bieg na niższy. Pojawia się dopiero jak obroty spadają do ok. 1200... jak jest wskazówka równo na 1250 to uznaje, że obroty są prawidłowe.
Czyli wychodzi na to, że wg. Forda optymalne obroty silnika benzynowego z turbo to zakres 1250-1650. Z drugiej strony dotychczasowe doświadczenia z silnikami benzynowymi wolnossącymi innych marek wyrobiły we mnie nawyk, aby raczej nie schodzić poniżej 2000, a już na pewno nigdy poniżej 1500.
Jak to wygląda u Was?
sprocket73 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 14:24   #2
guaro
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Ford Focus IV
kombi
1.5 Ecoboost 150 KM automat
wrzesień
2018
Postów: 39
Domyślnie

Ja osobiście posiadam 1.0 125 KM i w sumie po przejechaniu 5k km stwierdzam to samo co kolega wyżej. Patrząc nawet na czasowe spalanie to w wielu przypadkach silnik ma mniejsze spalanie na niższym biegu niż na sugerowanym. Są to różnice rzędu 2-3 litrów także sporo. Osobiście auto traktuję trochę inaczej niż wolnossacego benzyniaka czy diesla, coś pomiędzy. Start na jedynce do około 2500 i dopiero zmiana, później około 2000 obrotów zmiany na wyższe biegi. Nie wiem czy już to ktoś zauważył ale zmiana sugerowana na dwójkę powoduje efekt zabki. Moim zdaniem program był testowany chyba z górki bo rzeczywiście auto wtedy się jakoś kula ale na płaskim lub pod górkę to wrzucanie drugiego biegu po sugestii komputera kończy się duszeniem silnika.
guaro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 14:58   #3
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

+1, po przejechaniu 1500 km wg. wskazań, leje na nie teraz ciepłym moczem :P, zmieniam biegi teraz tak aby po zmianie na wyższy nie schodził poniżej 2k obr/min. i dalej mam średnie spalanie na poziomie ok. 6,8l/100 km.
Ta ekojazda to wg mnie mordowanie silnika.

Też zauważyłem, że jak zmienię z 1->2 za wcześnie to niedośc, że się dławi to jeszcze muł straszny zanim wejdzie na właściwy tor.
Żona stwierdziła, że coś nie tak ze skrzynią.
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 18:29   #4
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Nie mam problem jeździć poniżej 1200 obrotów o ile nie przyspieszam. Taka jazda silnikowi nigdy nie zaszkodzi.

Głupotą jest wciskać przy 1100 obrotach pedał gazu do oporu i próbować pod górkę przyspieszać.

Jakieś tak teorie o 2tys obrotach itp można sobie wsadzić w kapelusz. Tak się jeździło Polonezem.

I jest obojętne, czy mówimy i 1.0EB, 1.5EB czy 1.6EB.
Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 18:44   #5
sprocket73
Turysta
 
Avatar sprocket73
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM
2016
Postów: 152
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
Nie mam problem jeździć poniżej 1200 obrotów o ile nie przyspieszam. Taka jazda silnikowi nigdy nie zaszkodzi.
Hmm... prawdę mówiąc pierwszy raz czytam taką opinię.

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
Jakieś tak teorie o 2tys obrotach itp można sobie wsadzić w kapelusz. Tak się jeździło Polonezem.
Wcześniej jeździłem Renault Clio 1.2 oraz Hyundaiem i30 1.6. Oba te samochody poniżej 2000 były mocno przymulone, a poniżej 1500 silnik trząsł się i dławił... po prostu zdychał.
sprocket73 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 18:57   #6
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Żaden nowoczesny silnik się poniżej 1500 obrotów nie trzęsie i nie dławi o ile nie ma pół miliona przelotu lub jest zepsuty.

Mulić wolnossący może, bo jest... mały i wolnossący.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 19:08   #7
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Tym silnikiem się nie jeździ tak jak 1,2; 1,6 i całą resztą wolnossących silników. Spalanie chwilowe jest najniższe poniżej 1500rpm, powyżej tego auto ma już spokojnie wystarczający moment, żeby się sprawnie poruszać (no chyba, że na 6 biegu). Ja przy normalnej jeździe rzadko przekraczam 2500rpm, z reguły po mieście zakres do 2000rpm jest wystarczający.
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 19:49   #8
sprocket73
Turysta
 
Avatar sprocket73
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM
2016
Postów: 152
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
Żaden nowoczesny silnik się poniżej 1500 obrotów nie trzęsie i nie dławi o ile nie ma pół miliona przelotu lub jest zepsuty.
No dobra, wszystko kwestia nazewnictwa. Powiem tak - tamte silniki sprawiały wrażenie nieszczęśliwych przy obrotach poniżej 1500 i nie była to kwestia przebiegu lub zepsucia. Obecnie w Fordzie przy 1500 silnik nie nie daje najmniejszych oznak niezadowolenia, więc widocznie są to obroty w sam raz dla niego
sprocket73 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 20:22   #9
guaro
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Ford Focus IV
kombi
1.5 Ecoboost 150 KM automat
wrzesień
2018
Postów: 39
Domyślnie

Panowie, że tak sobie pozwolę zapytać, o czym rozmawiamy? Poruszony temat to optymalne obroty silnika a nie przy jakich obrotach da się jeździć. Prawda zawsze leży gdzieś po środku. Osobiście miałem do czynienia z paroma małymi silnikami, chociażby 1,2 TSI 105 KM w Golfie VI czy 0,9 TCe 90 Km w Renault Captur i obecnie 1.0 EcoBoost 125 KM w Fordzie Focusie. Moja subiektywna ocena jest taka, że najlepiej sprawował się z tej trójki Golf ale to tylko dlatego, że posiadał cztery cylindry z kompresorem i sprężarka. Renault z 0,9 to poprostu paździerz. Ford jest gdzieś w środku. Trzy cylindry dają o sobie znać gdy auto stoi i ma włączony silnik, fizyki aż tak bardzo oszukać się nie da. Do tego przełożenia jak dla mnie są zestrojone w bardzo dziwny sposób. Uczę się ich do tej pory, bo próbuję znaleźć właśnie optymalne obroty do zmiany biegów ale wszystko zależy od warunków w jakich akurat się znajduje samochód. Właśnie przy niskich obrotach przydałby się kompresor żeby trochę wyciągnąć moment przy przyspieszaniu a tak na dwójce i niskich obrotach poniżej 1500 trzeba chwilę poczekać albo zaryzykować redukcję do jedynki co raczej zdrowe nie jest. Rozumiem, że kompresor to droga zabawka (stąd też rezygnacja VW z niego w późniejszej produkcji). Jedno jest pewne, oprogramowanie do silnika mogłoby być trochę lepiej dostosowane do warunków miejskich, bo na trasie nawet przy tej pojemności jest bardzo dobrze.
guaro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 22:27   #10
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

1.2TSI nie ma żaden kompresor, to po pierwsze. Po drugie ilość cylindrów nie ma tutaj nic do rzeczy, chodzi tylko o pojemność i moment w niskich obrotach a po trzecie - większość 1.2TSI ma na hamowni nie 105 ale koło 120 koni. Ot takie cudo.

0.9TCe to hcujowy silnik.
Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 07:49   #11
sprocket73
Turysta
 
Avatar sprocket73
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM
2016
Postów: 152
Domyślnie

OK, czyli zostało wyjaśnione, że obroty 1100 - 1500 temu silnikowi nie szkodzą.

A co w takim razie z obrotami 5000 - 6000 ? Każdorazowe wejście w ten zakres zarzyna silnik, czy też można założyć, że skoro fabryczny komputer nie odcina zapłonu to znaczy, że wszystko jest OK? Oczywiście mówimy o dotartym rozgrzanym silniku.
sprocket73 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 07:59   #12
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

Widzę, że co wątek to wspomnienia o Polonezie, drugie najpopularniejsze auto na tym forum po Focusie.....
Idę w takim razie po gumiaki i kapelusz i zabieram się na przejażdżkę powyżej 2k obr/min.
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 08:15   #13
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Ja byłem mocno zdziwiony tym, że przy tak niskich obrotach auto się tak dobrze czuje. Wskazań zmiany biegu jakoś za bardzo nie słucham bo z tego co zauważyłem pokazują dobrze tylko przy jeździe po równiutkiej drodze, a takich u nas mało. Co do utrzymywania powyżej 2 tys. obrotów to polecam się przejechać kilka kilometrów na 4 biegu z obrotami 2.200 i następnie przerzucić bieg na wyższy, może niektórym to pomoże poczuć różnicę w pracy silnika, że te niskie obroty nie są takie złe. Nie piszę tego złośliwie. Ja utrzymuje wyższe obroty tylko podczas dynamicznej jazdy i kiedy jest ślisko inaczej nie widzę sensu.
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 08:16   #14
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Moje dwa grosze:

Pytanie o jakiej optymalności mówimy ? Te wszystkie asystenty podpowiadające kiedy zmienić bieg mają służyć utrzymaniu niskiego spalnia paliwa a małe turbinki powodują że auto chętnie jedzie "z dołu" (najlepszy przykład 1.0 ecoboost) ale "góry" to tam za bardzo przynajmneij w wersji fabrycznej nie ma. Niemniej praw fizyki pan nie oszukasz. Na niskich obrotach układ korbowo tłokowy jest bardziej obciążony przy próbach przyśpieszania. Nie doprowadzi to do natychmiastowego wybuchu silnika ale żywotność tych silników jest*raczej liczona na 200tys km a nie 500 tys+. No i wizyta w ASO po gwarancji murowana - na zakup nowego auta po 3-4 latach.

Co do obrotów wyższych 5-6 K obrotów : do snucia się*po mieście zbędny zakres ale - jw - nie wybuchnie ale lepiej też niekoniecznie będzie jechało niż w zakresie 3-4K obrotów (bo tam jest najwięcej Nm). Takie konstrukcje to do autek miejskich gdzie świetnie się*to sprawdza (sam jeżdżąc fiestą*1.0 byłem zadowolony dopóki za miasto nie wyjechłem).

Ja imho wolę*auto dobrze przedmuchane bo te mulone przez emerycką*jazdę*po prostu się*psują.
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 09:44   #15
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

Do purystów
Przecież nie patrzę na blat żeby nie daj Boże zejść poniżej 2k po zmianie biegów bo mnie zlinczują albo zastrzelą, ale na pewno nie wrzucam wyższego biegu mając na obecnym 2k obr., generalnie jeżdząc spokojnie po mieście poruszam się w przedziale 2000 obr/min (+-200) do max 3k bo wyżej nie mam takiej potrzeby. A jak muszę przycisnąć to nie robię tego mając 1200 czy 1500 na na blacie, tylko redukuję aby mieć ok. 2000+ i wtedy wciskam pedał gazu.

Cytat:
Napisał KrisSz Zobacz post
Ja imho wolę*auto dobrze przedmuchane bo te mulone przez emerycką*jazdę*po prostu się*psują.
Ja też, ale Twój i mój to 2 różne światy i ja aż tak swojego nie dmucham. Jeszcze chyba 4,5k obr nie przekroczyłem bo nie miałem takiej potrzeby a 1.5 (150 KM) póki co w zakresie 2000 - 4500 obr/min spisuję się znakomicie.
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 10:20   #16
guaro
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Ford Focus IV
kombi
1.5 Ecoboost 150 KM automat
wrzesień
2018
Postów: 39
Domyślnie

Cytat:
Napisał disaster3 Zobacz post
Do purystów
Przecież nie patrzę na blat żeby nie daj Boże zejść poniżej 2k po zmianie biegów bo mnie zlinczują albo zastrzelą, ale na pewno nie wrzucam wyższego biegu mając na obecnym 2k obr., generalnie jeżdząc spokojnie po mieście poruszam się w przedziale 2000 obr/min (+-200) do max 3k bo wyżej nie mam takiej potrzeby. A jak muszę przycisnąć to nie robię tego mając 1200 czy 1500 na na blacie, tylko redukuję aby mieć ok. 2000+ i wtedy wciskam pedał gazu.



Ja też, ale Twój i mój to 2 różne światy i ja aż tak swojego nie dmucham.Jeszcze chyba 4,5k obr nie przekroczyłem bo nie miałem takiej potrzeby a 1.5 (150 KM) póki co w zakresie 2000 - 4500 obr/min spisuję się znakomicie.
Zazwyczaj w mieście podczas porannego zmasowanego ataku kierowców na główne aorty miast, nie ma czasu na patrzenie w obrotomierz. Trzeba mieć oczy dookoła głowy. Stwierdza się tu tylko, że mając wbita dwójkę w sznurku i chcąc wykonać szybki manewr zmiany pasa jest się nie mile zaskoczonym bo auto odpycha się jakby miało podczepionego tira. Doświadczeni kierowcy znają pogląd, że jedynka służy tylko do ruszania i podczas jazdy raczej się z niej nie korzysta bo nie jest zsynchronizowana. Nie chcę na tym polu się spierać. Moje obecne doświadczenie z 1.0 ecoboost jest może niewielkie ale uważam, albo może bardziej bym chciał, żeby silnik trochę zwawiej reagował kiedy tego potrzebuje. Tutaj nasuwa się pytanie z mojej strony o Overboost. Kiedy to zaskakuje, jakie warunki trzeba spełnić, żeby te dodatkowe 25Nm dało o sobie znać?
guaro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 12:08   #17
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

@KrisSz - tylko potwierdziłeś to, co już zostało napisane - jeżeli jedziemy ustaloną prędkością, nie ma problemu z jazdą na niskich obrotach, bo silnik nie jest obciążony. Jeżeli chcemy przyspieszać = redukcja.

Co do mulenia auta - jeżeli ktoś muli 24/7, tak, jeżeli ktoś jeżdzi spokojnie i od czasu do czasu przedmucha - taki samochód wytrzyma dłużej niż ten nonstop przedmuchywany.

sprocket73 - im bardziej obciążony silnik, tym szybsze zużycie części, tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Jeżeli nie rozleci się silnik, może się rozlecieć skrzynia lub inne elementy. Mój przypadek z Avensis T25 - bardzo częsta jazda wysokimi prędkościami autostradami = silnik zdrowy, ale zębatka piątego biegu do wymiany.

guaro - 1.0EB to malutki silnik, który bez tego by turbina dmuchała poprostu nie pojedzie, bo nie ma momentu. Dolicz do tego standard emisji spalin i masz reakcję na gaz jaką masz. Ford się w przypadku 1.0EB i tak bardzo postarał. Co do overboost - działa tylko przy mocniejszym naciśnieciu gazu. Kiedy i jak - zapytaj chłopaków, którzy zajmują się strojeniem tych silników, pewnie w mapach jest to zapisane.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 13:39   #18
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Te podpowiadacze to chyba wszędzie dają takie same, bo jak jechałem zeszłoroczną mazdą 3 to tak samo przy 60 km/h na piątym biegu pokazywała mi, żeby zmienić na wyższy. Podobnie absurdalnie było w dokkerze 1.6 (oba silniki bez turbiny). Gdybym miał auto z tym, to jedną z pierwszych zmian byłoby wyłączenia tego (jeśli się da), podobnie jak zrobiłem z automatycznym ogrzewaniem tylnej szyby i lusterek u siebie.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 14:53   #19
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Wszystko zależy od tego, jak jest skrzynia poskładana. Przy 60km/h możesz mieć nawet 8. bieg...
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 16:09   #20
Kerad
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
październik
2015
Postów: 61
Domyślnie

Dopiero z tego wątku się dowiedziałem, że zdarza się komputerowi podpowiadać redukcję Myślałem, że on działa tylko w jedną stronę.
Ja tak jeżdżę trochę na ucho, trochę na przyzwyczajenia i wychodzi mi, że poniżej gdzieś 1600 rpm nie schodzę... Chociaż dałoby się niżej, bo ten silniczek fajnie pracuje na niskich obrotach, ale przyzwyczajenie zwycięża
Kerad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 18:20   #21
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Redukcję podpowiada tylko kiedy się silnik dławi.

Jechałem teraz przez miasto, drugi bieg, komputer NIE podpowiada zmiany biegów do 33km/h. Obroty - 1950 przy 32km/h

Jeżeli wy nie schodzicie poniżej 2000, to dziękuję bardzo Niaaaaaaaaaaa po mieście.
Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 18:59   #22
premko
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
2015
Postów: 29
Domyślnie

Silniki 1.5 EB maja koło dwumasowe, jazda z mały prędkościami na wysokich biegał nie służy trwałości tego elementu szczególnie podczas przyśpieszania. .
premko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 19:07   #23
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

A kto Ci każe przyspieszać na wysokich biegach?
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 20:47   #24
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Ja to w swoim nawet 6-ki jeszcze nie wrzucałem .

Dla ciekawości podpowiem że po uruchomieniu trybu Eco na wyświetlaczu ubijam momentalnie wszystkie "płatki" na kwiatkach ;-D. Czyli optymalnie jak na auto miejskie przystało....
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-16, 08:44   #25
premko
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
2015
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
A kto Ci każe przyspieszać na wysokich biegach?
Nikt mi nie każe. Opisałem tylko konsekwencję pewnych działań i ich negatywnych następstw.

Ostatnio edytowane przez premko ; 24-02-16 o 09:56 Powód: błąd
premko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-16, 08:47   #26
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Karać to powinni.
Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-16, 08:48   #27
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

I nikt ci nie każe w ogóle jeździć. To jest czcza logika.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-16, 11:35   #28
guaro
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Ford Focus IV
kombi
1.5 Ecoboost 150 KM automat
wrzesień
2018
Postów: 39
Domyślnie

Szanowni państwo, po co ta wichura od razu.
Staramy się omówić temat, a że każdy robi to przez pryzmat swoich doświadczeń stąd odległe od siebie opinie.
Jeszcze parę lat temu było wiadomo, że są dwa rodzaje silników i trzeba było się dostosować albo zmienić auto. Ktoś potrafił prowadzić benzynę a ktoś inny diesla. Kwestia przyzwyczajenia. Teraz trochę to wszystko jest pomieszane. Obecnie jednym ze sposobów, oczywiście moim zdaniem, jest jazda z automatem. Komputer wszystkim steruje i z glowy. Mówię tutaj oczywiście o nowych skrzyniach. Problem w tym, że mając do wyboru automat za dodatkowe parę tysięcy częściej decydujemy się zainwestować w inne wyposażenie auta. Niestety coś za coś. Po zakupie auta i stwierdzeniu po jakimś czasie, że w sumie bajery typu czujnik deszczu, zmierzchu, podgrzewane fotele, kamera cofania itd. nie są nam niezbędne i lepiej byłoby w ich miejsce wziąć PowerShifta, są już tylko gdybaniem. Pozostał manual i ktoś kto do tej pory jeździł wolnossacym czterokólkiem ma po prostu zagadkę jak się odpychac tym cudem techniki. Bo to ani jak dieslem ani jak nie zwyczajowa benzyną. Wniosek mi się nasuwa jeden i raczej uniwersalny, elektronika elektroniką ale zachowajmy zdrowy rozsądek.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
guaro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-16, 12:01   #29
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Czujnik deszczu raczej na obroty wpływ nie ma, tym bardziej nie jest przedmiotem dyskusji, ale zgadzam się, da się bez niego żyć...
Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.6B Skaczące obroty silnika, gaśnięcie silnika Virhlay Inne techniczne 1 31-05-11 21:04
[MK1] SKAczące obroty silnika fotomotyw Silnik i skrzynia 2 26-01-10 10:44
obroty silnika sdlugi Silnik i skrzynia 18 06-07-09 21:21
obroty silnika PiteRS Silnik i skrzynia 2 15-06-09 09:37
obroty silnika grzegorz s Silnik i skrzynia 1 05-10-07 13:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u