Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-11-15, 10:35   #1
MarekJakubiszyn
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Ford Focus II
HB 3D
1.4 Duratec 80KM manual
2004
Postów: 4
Domyślnie Regulacja luzów zaworowych poprzez szklanki w silnikach 1.4 i 1.6

Drodzy koledzy,

Przeszukałem już wszystkie możliwe posty i pisze się tylko ogólnie o regulowaniu luzów zaworów poprzez wymianę szklanek w silnikach benzynowych.

Ponieważ na dwóch zaworach wydechowych mam za małe luzy postanowiłem wymienić bądź zamienić odpowiednio szklanki regulując tym samym luzy. Wszędzie używa się pobieżnie stwierdzenia, że najpierw należy rozpiąć rozrząd, a później zdjąć wałki rozrządu. Czy moglibyście podać opis kolejno wykonywanych czynności bądź linka do takiego opisu?

Dodam, że mój Focus to pierwsze modele MK II, rocznik 2004 – pasek klinowy elastyczny bez napinacza, bezpośredni napęd zaworów – szklanki, dwa górne wałki rozrządu bez zmiennych faz rozrządu napędzane paskiem zębatym.
MarekJakubiszyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-15, 07:55   #2
rusałka38
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekJakubiszyn Zobacz post
Drodzy koledzy,

Przeszukałem już wszystkie możliwe posty i pisze się tylko ogólnie o regulowaniu luzów zaworów poprzez wymianę szklanek w silnikach benzynowych.

Ponieważ na dwóch zaworach wydechowych mam za małe luzy postanowiłem wymienić bądź zamienić odpowiednio szklanki regulując tym samym luzy. Wszędzie używa się pobieżnie stwierdzenia, że najpierw należy rozpiąć rozrząd, a później zdjąć wałki rozrządu. Czy moglibyście podać opis kolejno wykonywanych czynności bądź linka do takiego opisu?

Dodam, że mój Focus to pierwsze modele MK II, rocznik 2004 – pasek klinowy elastyczny bez napinacza, bezpośredni napęd zaworów – szklanki, dwa górne wałki rozrządu bez zmiennych faz rozrządu napędzane paskiem zębatym.
Na FAQ pod hasłem "wymiana pierścieni tłokowych" opisałem pierwszą część demontażu "góry" silnika w zeteku 1.6B myślę, że jak nic lepszego nie znajdziesz to ten opis może być w miarę pomocny.
rusałka38 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-15, 10:17   #3
MarekJakubiszyn
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Ford Focus II
HB 3D
1.4 Duratec 80KM manual
2004
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał rusałka38 Zobacz post
Na FAQ pod hasłem "wymiana pierścieni tłokowych" opisałem pierwszą część demontażu "góry" silnika w zeteku 1.6B myślę, że jak nic lepszego nie znajdziesz to ten opis może być w miarę pomocny.
Dziękuję ci bardzo rusałka38. Z pewnością skorzystam z twojej porady podczas demontażu wałków rozrządu.

To była pierwsza sprawa, jest jeszcze druga: przeszukałem już chyba cały internet, podzwoniłem do wielu wyszukanych firm i nie mogę znaleźć popychaczy zaworów (szklanek) do mojego Focusa, pięć z nich mam do kupienia, reszta jest już dopasowana po zamianach ich miejsc. Jedyne miejsce gdzie mogę je dostać to salon Forda - tam wiadomo ceny są oryginalne i kosmiczne. Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić tanie szklanki zaworów?
MarekJakubiszyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-15, 13:51   #4
baki
Klepacz
Grupa: Warszawa
 
Avatar baki
 
Piotr
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łomianki Dolne
Inny
HB 5D
2009
WZ powiat warszawski zachodni (Warszawa)
Postów: 2 444
Domyślnie

Zapytaj tutaj: http://abscar.pl/

Kiedyś oferowali mi regulację luzu w MK1 1.6 więc muszą skądś brać te szklanki, może też sprzedają.
baki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-15, 22:54   #5
rusałka38
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekJakubiszyn Zobacz post
Dziękuję ci bardzo rusałka38. Z pewnością skorzystam z twojej porady podczas demontażu wałków rozrządu.

To była pierwsza sprawa, jest jeszcze druga: przeszukałem już chyba cały internet, podzwoniłem do wielu wyszukanych firm i nie mogę znaleźć popychaczy zaworów (szklanek) do mojego Focusa, pięć z nich mam do kupienia, reszta jest już dopasowana po zamianach ich miejsc. Jedyne miejsce gdzie mogę je dostać to salon Forda - tam wiadomo ceny są oryginalne i kosmiczne. Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić tanie szklanki zaworów?
Jeśli masz w okolicy sieciowy sklep InterCars to kukaj do nich. U mnie tj. w Białymstoku często mają rzeczy nie do zdobycia gdzie indziej. Nieraz trochę drogo, ale i tak o wiele taniej niż w tzw. serwisie!.
rusałka38 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-15, 20:04   #6
Focusiak331
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM automat
2005
Postów: 12
Domyślnie

Witam podepnę się pod temat, jak sprawdzić czy luzy są odpowiednie i jaka powinna byc optymalna szczelina? Mój focus to mk2 1.6 benzyna 100km 2005r .
Focusiak331 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-15, 23:17   #7
rusałka38
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał Focusiak331 Zobacz post
Witam podepnę się pod temat, jak sprawdzić czy luzy są odpowiednie i jaka powinna byc optymalna szczelina? Mój focus to mk2 1.6 benzyna 100km 2005r .
Luz zaworowy:
Silniki 1,6 S i SE
dolot 0,17-0,23
wylot 0,31-0,37- to znalazłem na forum; podobno pochodzi z jakiejś mądrej książki, ja natomiast u siebie ustawiałem odpowiednio 0,2 zawór ssący i 0,35 zawór wydechowy. Nic na półsyntetyku nie klekocze. Przebieg ok. 215tyś, luz ustawiałem przy 200tyś.
rusałka38 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-15, 12:20   #8
Focusiak331
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM automat
2005
Postów: 12
Domyślnie

Ja mam przebieg 140tys i zalany pełen syntetyk,silnik oleju nie bierze, ale wydaje mi się ze pracuje za głośno dziś nagram film i wrzucę tutaj, nie mam jak porównać z innym samochodem i takim silnikiem.
Focusiak331 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-16, 20:37   #9
motopawel
Turysta
 
Avatar motopawel
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Iława
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
1999
NIL powiat iławski (Iława)
Postów: 176
Garaż
Domyślnie

Witam a czy mógłby ktoś podać luz zaworowy dla ZETECA - S 1,4 z 99 r ? Pozdrawiam
motopawel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-16, 22:15   #10
adasok
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2010
Postów: 17
Domyślnie

według książki "sam naprawiam" silnik 1.4 z oznaczeniem FXJA dolot 0.17-0,23 wylot 0,27-0,33
adasok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-16, 21:41   #11
motopawel
Turysta
 
Avatar motopawel
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Iława
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
1999
NIL powiat iławski (Iława)
Postów: 176
Garaż
Domyślnie

Dzięki. Na dniach zabieram się za to postaram się zrobić fotorelację.
motopawel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Regulacja luzów zaworowych 1.6 Zetec SE bilu Silnik i skrzynia 4 12-08-13 10:28
[MK1] WIELKOPOLSKA regulacja luzów zaworowych ?? sebanek Gaz i zagazowane Foczki 0 20-11-10 11:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u