Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-09-13, 18:55   #61
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Jest to bardzo możliwe. W moim samochodzie padł wtrysk siemensa po 63 tyś. km!!! Naprawiłem samochód i poprostu go sprzedałem. Trzeba powiedzieć to jasno i wyraźnie: 1.8 tdci w wersji z wtryskami piezoelektrycznymi jest przekombinowany. Fora "puchną" od wpisów o problemach, także w mondeo i s-max'ach.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-13, 19:48   #62
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Jest to bardzo możliwe. W moim samochodzie padł wtrysk siemensa po 63 tyś. km!!! Naprawiłem samochód i poprostu go sprzedałem. Trzeba powiedzieć to jasno i wyraźnie: 1.8 tdci w wersji z wtryskami piezoelektrycznymi jest przekombinowany. Fora "puchną" od wpisów o problemach, także w mondeo i s-max'ach.
...naprawił bym i ja gdybym znalazł przyczynę usterki i pewnie zrobił bym Tak ja Ty. Z diesla raczej się wyleczyłem i raczej następne auto będzie w benzynie.
Obdzwoniłem kilku fachowców i sprzedawców mających styczność z tymi wtryskami i z tym systemem, usłyszałem, że ciężko określić czy rzeczywiście jest to problem z drugim wtryskiem, ale jest duże prawdopodobieństwo, że tak. Podobno nawet w czasie testów na maszynie może wyjść, że wtrysk Siemensa jest ok, a na aucie kuleje i raczej nie warto testować ich na maszynie. Najlepiej wypada sposób z podmianą elementów(wtryskiwaczy)
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-13, 20:47   #63
Mk1Pat
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Mk1Pat
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 20
Domyślnie

ja mam tez problem ze swoim focusem mk1 1,4 który na rozgrzanym silniku wariuje z obrotami a gdy skręcę kierownicą tym bardziej , obroty jakby były za niskie oraz nasilają sie drgania calego silnika ...
Mk1Pat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-13, 16:47   #64
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Jest to bardzo możliwe. W moim samochodzie padł wtrysk siemensa po 63 tyś. km!!! Naprawiłem samochód i poprostu go sprzedałem. Trzeba powiedzieć to jasno i wyraźnie: 1.8 tdci w wersji z wtryskami piezoelektrycznymi jest przekombinowany. Fora "puchną" od wpisów o problemach, także w mondeo i s-max'ach.
Jakie objawy miałeś przy padniętym Siemensie? Zastanawiam się, czy sprawdzenie na przelewach tych wtryskiwaczy daje odpowiedz, czy któryś kuleje?
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-13, 18:11   #65
ralf78
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 27
Domyślnie

Witam, kolego JohnLenin, czy problem nierównych obrotów rozwiązałeś? Jeśli tak, to jak? U mnie dalej drga, a test wtrysków (przelewy) wg mechanika nie pokazuje błędów..
ralf78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-13, 20:03   #66
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał ralf78 Zobacz post
Witam, kolego JohnLenin, czy problem nierównych obrotów rozwiązałeś? Jeśli tak, to jak? U mnie dalej drga, a test wtrysków (przelewy) wg mechanika nie pokazuje błędów..
Prawdopodobnie, masz inny problem, niż u mnie... Spróbuj zrobić aktualizację oprogramowania sterownika w aso. Nie gwarantuje, że pomoże, ale spróbować zawsze możesz.
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-13, 10:59   #67
ralf78
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 27
Domyślnie

Tyle, że nie wiem, w jakich warunkach mechanik testował te wtryski. Nie mialem możliwości kontroli wtrysków w czasie, gdy były nierówne obroty. Przypuszczam, ze sprawdzali, gdy silnik juz sie wychlodził. Pytałem mechanika, ale twierdzi, że wyniki będą te same niezależnie od temperatury silnika...
ralf78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-13, 19:17   #68
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Obiektywny i miarodajny test wtrysków - tylko na odpowiednim stanowisku.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-13, 20:10   #69
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Obiektywny i miarodajny test wtrysków - tylko na odpowiednim stanowisku.
Mark, osłuchałem się opinii różnych fachowców, i z tego co się dowiedziałem mogę napisać, że z siemensami, to troszkę czarna magia, cyt. mogą na przelewach, pokazywać, że są ok, a w rzeczywistości będą walnięte i na odwrót... nawet na stanowisku pokazują dobrze, a na aucie kiszka. Podobna w przypadku podejrzenia usterki wtryskiwaczy Siemensa podmiana kpl. może potwierdzić lub nie, czy rzeczywiście jest to problem z wtryskami.
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-13, 17:48   #70
ralf78
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 27
Domyślnie

Koledzy, dzięki za info, będę zatem podmieniać komplet wtrysków...
ralf78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-14, 16:58   #71
filippp72
Turysta
 
Avatar filippp72
 
Filip
Zarejestrowany: Apr 2012
Skąd: Kielce
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 5
Domyślnie

Witam koledzy , rozwiązaliście problem w swoich fokach ? Mam ten sam problem , po podmianie wszystkich wtryskiwaczy z dobrze pracującej foki to samo , wymiana termostatu, dwumasu i czujnika też nie pomogła , mechanicy stwierdzili że to sprawa elektryki , proszę o odpowiedz i pomoc mam nadzieję że rozwiąże ten problem w końcu to tylko auto i musi się to naprawić , dodam iż kupiłem auto pojezdziłem 2 dni i koniec .... samochod ciągle po naprawach od miesiaca i dalej nikt nic nie wie .

Ostatnio edytowane przez filippp72 ; 17-10-14 o 17:04
filippp72 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-14, 19:39   #72
ralf78
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 27
Domyślnie

Hej kolego, niestety u mnie dalej pracuje silnik nierowno, gdy jest rozgrzany. Stoje na swiatlach, cale auto zaczyna drgac i wtedy dodaje gazu i trzymam tak na 1200 obrotow i juz sie uspokaja.Spadku mocy nie odczuwam, ale przyjemne to nie jest, tak stac 1-2min na siwatlach i ciagle lekko, delikatnie dodawac gazu.

Wtryskow nie podmienialem, na razie nie mam na to kasy.
ralf78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-14, 00:06   #73
ralf78
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 27
Domyślnie

Po wciśnięciu sprzęgła uspokaja się i budą nie trzęsie.

Dwumasa? Raczej nie, bo gdy miałem dwumasę wymienianą (rok temu), to trzęsło i stukało zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. Teraz tylko na ciepłym trzęsie.
ralf78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-15, 21:02   #74
max-kaminski
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 105KM manual
kwiecień
2005
ZS Szczecin
Postów: 7
Garaż
Domyślnie

panowie jak tam kontynuacja tematu ..?Problem się rozwiązał..?
ja zrobiłem za jednym zamachem 600km stanęliśmy na obiad i się zaczęło trzepał budą jak by chodził na 3 garki podczas jazdy przy około 120km/h czuć delikatne poszarpywania przy trzymaniu stałych obrotów
wróciłem do domu ostygł i jak na razie raz dostał telepotek na zimnym silniku podczas pracy na wolnych obrotach wypiłem wtyczkę z wtrysku pierwszego od prawej auto zachowywało się identycznie jak w tedy na trasie jeśli chodzi o trzepanie budą i nierówną prace
diagnoza ..nieznana mechaniki z seri będzie pan zadowolony rozkładają ręce albo wymyślają naprawy kosmicznie drogie a komp nic nie pokazuje zero błędów czyżby wtryski się kończyły..?jakieś czujniki coś ..?
będę wdzięczny za każdy sygnał trop wskazówkę na drodze do usunięcia tego defektu
max-kaminski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-15, 15:33   #75
Wojtek88
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Skąd: Wrocław
Inny
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
1998
Postów: 16
Domyślnie

Jakie masz ciśnienie na szynie paliwowej?
Wojtek88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-15, 17:29   #76
max-kaminski
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 105KM manual
kwiecień
2005
ZS Szczecin
Postów: 7
Garaż
Domyślnie

Wojtek według "szpec-jalistów" ciśnienie jest ok ale fakt nie dopytałem jakie jest i jakie powinno być mój błąd
jedni szpece najpierw twierdzili ze dwumasa a tą wymieniał poprzedni właściciel rachunki mam i gwarancje wiec tu lipy nie ma
zmieniłem warsztat drudzy szpece nie mierząc kompresji stwierdzili ze silnik jest do kapitalki bo nie pracuje na jednym garku i na 1000%to nie wina wtrysku
kolejny jak zaczął odgadywać z magicznej kuli i z filiżanki po kawie chyba bardziej z fusów co może być przyczyną i co trzeba wymienić to uciekłem jak poparzony i raczej byłem tam ostatni raz
a najlepsze jest to ze on ma te napady incydentalnie i tylko po dłuższej jeździe najpierw było to 600km jak wspomniałem ostatnio zaskoczył po 250km jak skoczyłem nad morze
na mieście nic mi się nie dzieje ani na ciepłym ani na zimnym motorku
max-kaminski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-15, 13:53   #77
Wojtek88
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Skąd: Wrocław
Inny
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
1998
Postów: 16
Domyślnie

Może być dużo przyczyn co do szarpania. Złe ciśnienie na szynie spowodowane uszkodzeniem czujnika ciśnienia lub zaworu regulacyjne nie musi to być pompa czy wtryski. może również być coś z układem dolotowym i recyrkulacją spalin np. zawór EGR. Możemy tak dumać. Najlepiej było jak byś podjechał gdzieś do warsztatu z komputerową diagnostyką by podłączyli ci go pod kompa a następnie dali wydruk z błędami jak i parametrami np. pracy zaworu EGR, ciśnienia na szynie Common Rail czy nawet dane z czyjnika MAP sensor. to w tedy dużo nam powie.
Wojtek88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-15, 22:05   #78
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Zaktualizowałem oprogramowanie w ASO i problem zmniejszył się znacznie, ale ta dziwna praca nie znikła całkowicie. Pojawia się w innym przedziale temp. (niższym) i trwa krócej, ciśnienie nie skacze do ok 450bar. Niestety problem nie rozwiązany, powtórzę jeszcze raz, że problem ten powtarza się w 1.8tdci z 2006r produkcji. Z tego co pamiętam, pisałem kiedyś do kolegi filippp72, czy znalazł przyczynę i podobno tak, a problemem był jakiś kabelaszek do sterownika, pisałem żeby dał znać o jaki kabel chodzi, lecz bez odzewu niestety.

Ostatnio edytowane przez JohnLenin ; 01-07-15 o 22:07
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-15, 11:31   #79
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Myślę, że kolega filippp nie będzie miał mi za złe, że dopiszę do tematu że dostałem inf od Niego na PW iż aktualizacja oprogramowania pomogła na dolegliwość opisywaną w temacie w jego Foce.
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCi - Nietypowa praca silnika . romanziom Silnik i skrzynia 8 05-02-13 21:37
[MK1] 1.6B Nierównomierna praca silnika Adax Inne techniczne 2 10-07-11 23:47
[MK1] Nierówna praca, szarpie gdy jest ciepły TDCI BEREN Silnik i skrzynia 0 21-06-11 00:12
[FFi TDCi]potworny stukot przy odpalaniu ciepłego silnika !! jacoo Silnik i skrzynia 30 28-08-10 00:50
Łomot przy odpalaniu ciepłego silnika TDCI ?? Daro_wroc Silnik i skrzynia 13 09-10-08 20:41

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u