Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-01-08, 14:40   #1
walimar
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Stargard Szczec.
Postów: 56
Domyślnie [FFI] Focus milczy+błąd dtc-9318 - co robić ?

Witam wszystkich.
Przejżałem forum na temat błędu "dtc-9318", a ponieważ nic do mojej usterki nie mogłem dopasować, postanowiłem w tym wątku co nieco napisać.
Gdzieś ok. miesiąca temu nagle foka (1,8 tddi, 2000 r.) przestała palić. Kontrolki się świeciły, rozrusznik kręci, a silnik nie odpala. Warsztat, komputer, diagnoza - uszkodzenie sterownika pompy wtryskowej. Następnie naprawa tego sterownika, włożenie go do samochodu i wszystko w porządku - silnik odpala i chodzi jakby nigdy nic. Tak tylko moje szczęście trwało 7-8 dni. Po tym czasie to samo - silnik kreci ale nie odpala. Po wejściu w tryb serwisowy licznika wywaliło mi jeden błąd DTC-9318 innych błędów nie pokazuje. Sprawdziłem aku - faktycznie napięcie 11,6V. Więc prostownik i prawie 2 dni ładowania. Napięcie na aku wróciło do wartości 13,9-14,5V, ale silnik dalej nie odpala. Na wyświetlaczu dalej wyskakuje dtc-9318. Odłączyłem klemę (minus) na parę minut i podłączyłem znowu. dalej jest błąd dtc-9318 i silnik milczy.
I tutaj mam pytanie do bardziej zaawansowanych elektrycznie kolegów: czy w tym bałaganie wina leży po stronie aku lub alternatora czy może coś znowu z ze sterownikiem pompy wtryskowej. Czy przy awarii sterownika w trybie serwisowym licznik powinien pokazywać jakieś błędy. Mam nowy akumulator (2-3 miesiące, 740Ah). Jak odeślę fokę do naprawy na pompę wtryskową, pewne jest że stwierdzą jej uszkodzenie, a za naprawę krzykną 3-5 tys.pln. - mimo, że usterka może leżeć po innej stronie.
Aha, 2 tygodnie przed awarią silnika miałem kolizję, gościu zaparkował mi na kufrze i haku holowniczym, ale przez 2 tygodnie foka paliła chociaż stała w garażu. Jak trzeba było wyjechać do blacharza to padła (pech to pech). Może jakieś zwarcie którego na razie nikt nie zdiagnozował lub nie wiem co.
walimar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 15:05   #2
michal_m
Turysta
 
Avatar michal_m
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Garaż
Domyślnie

W wyszukiwaniu wpisz 9318

To błąd alternatora. IMO silnik może nie zapalać kiedy komp "wie" o takim błędzie, ale to tylko opinia laika - na dieslach się nie znam.
__________________
Michał
michal_m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 15:33   #3
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

na 100% ci nie odpowiem ale jak rozrusznik nie ma siły na rozkręcenie silnika do 500rpm to nie odpali (takie zabezpieczenie - nie podaje paliwa)
więc skoro wywaliło ci błąd rozrusznika/alternatora to według mnie nie ma opcji żeby go uruchomić przed usunięciem tego błędu...
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 15:40   #4
walimar
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Stargard Szczec.
Postów: 56
Domyślnie

Cytat:
W wyszukiwaniu wpisz 9318
A myślisz, że tego nie zrobiłem, oczy mnie już bolą od monitora i czytania. Myślę, że każdy przypadek jest inny i trzeba czasami na coś spojrzeć bardziej szczegółowo, może ktoś coś z czymś skojarzy, może coś podobnego przeżył.
Jak wiesz większość odpowiedzi to właśnie 9318 - błąd alternatora lub niskie napięcie aku. Naprawdę wiele mi to mówi ?????, a jeszcze więcej pomoże. Ale dzięki za zainteresowanie moim tematem i problemem. Jak nikt nic mi dodatkowego nie podpowie na forum, to pewnie z 5.000 pln. wsiąknie z mojej kieszeni. Najgorsze jest to, że wszędzie trzeba holować lub wozić na lawecie foczkę. Normalnie jak w cyrku - wesołe i zaskakujące człowieka stworzenie.

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2008 15:45 ]
Cytat:
na 100% ci nie odpowiem ale jak rozrusznik nie ma siły na rozkręcenie silnika do 500rpm to nie odpali (takie zabezpieczenie - nie podaje paliwa)
więc skoro wywaliło ci błąd rozrusznika/alternatora to według mnie nie ma opcji żeby go uruchomić przed usunięciem tego błędu...
Rzecz w tym, że rozrusznik kręci jak szalony, oczywiście do czasu, po 10 min. takiego żyłowania i on ma dość. Zastanawia mnie czy błąd 9318 zostaje na stałe, czy można go zrestartować odłączając aku, a może tylko sprzętem serwisowym.
walimar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 15:45   #5
michal_m
Turysta
 
Avatar michal_m
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał walimar
Jak wiesz większość odpowiedzi to właśnie 9318 - błąd alternatora lub niskie napięcie aku. Naprawdę wiele mi to mówi ?????, a jeszcze więcej pomoże.
A komuś mówi to więcej ?

IMO skoro to bląd związany z akumulatorem i/lub alternatorem to od tego zacznij szukanie, przczyn może być wiele.
Nikt na zaczepkę "Focus nie działa, błąd 9318" nie odpowie gotowym rozwiązaniem...
__________________
Michał
michal_m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 16:07   #6
walimar
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Stargard Szczec.
Postów: 56
Domyślnie

michal_m - bez urazy.
Zdaję sobie sprawę, że nikt na takie pytanie od razu nie znajdzie gotowego rozwiązania. Ale po to jest forum, ktoś pyta, inny odpowie lub podpowie, następny to skomentuje a ktoś inny coś dołoży. Z fragmentów dyskusji może coś ułoży sie w większą całość i wyjdzie jakieś rozwiązanie, i to nie tylko dla mnie ale dla paru innych osób. Póki focusy będą jeździć po naszych drogach ten problem będzie powracał.

Jeszcze raz jakby co - soory i bez urazy.
walimar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 16:18   #7
michal_m
Turysta
 
Avatar michal_m
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Garaż
Domyślnie

walimar, nie czuję się urażony.

Po prostu uważam, że własny research to podstawa bo przyczyn takich objawów może być dużo.

EOOT

PS: życzę szybkiego rozwiązania problemu, chociaż dieslowców-fachowców ponoć na forum brakuje.
__________________
Michał
michal_m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 16:38   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał michal_m
chociaż dieslowców-fachowców ponoć na forum brakuje.
ja bym powiedzial ze w ogole ich brakuje, nie tylko na forum
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 19:08   #9
Patrol
Turysta
 
Avatar Patrol
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
PO Poznań
Postów: 208
Domyślnie

'Low Battery Voltage', czyli być może aku do wymiany - jedna celka uszkodzona, a i tak mierzone napięcie będzie ok. Masz dwie opcje - odpalić auto z innego aku lub zataszczyć aku do najbliższego warsztatu (chociażby carm@n) gdzie go zdiagnozują (w moim przypadku tester pokazał ~20A i radosny komunikat o uszkodzeniu).
A wracając do uszkodzenia sterownika pompy - komputer w tym przypadku nie wywala żadnego błędu - jest 'dtc none'
Patrol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-08, 13:04   #10
hors_e
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Słupsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 157
Garaż
Domyślnie

witam!
Miałem ten sam błąd który przez przypadek tylko odkryłem po gdy po tanko0waniu wszedłem w tryb serwisowy, pocieszę kolegę że u mnie błąd samoistnie zniknął( podobnie zresztą jak problem z rannym odpalaniem-ciężko odpalała ale odpalała) po naładowaniu akumulatora więc jakoś nie chce mi się wierzyć że foka nie zapali zanim nie skasujesz błędu
pozdrawiam
__________________
Nie ważne, czy jesteś starszy, czy młody,Ze mną wypłyniesz na głębokie wodý!
2006 - 2007 Ford Fiesta 1,25 zetec 75KM
2007- 2008 Ford Focus 1,8 TDDi HB
2008 - ???? Ford Focus 1,8 TDDi Kombi
hors_e jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Błąd DTC - 9318 (Alternator) leadman Elektryka, audio i alarmy 8 14-06-14 07:41
reflektor się spocił..... co robić??? PePe Inne techniczne 5 23-08-06 09:45
Akumulator się zagotował!!! co robić???? waflos Inne techniczne 5 19-08-06 13:09
robić 2-gi przegląd w ASO czy nie?? 4tun Serwis i gwarancja 9 05-11-05 01:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u