Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-01-15, 14:40   #1
hajtowy
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 13
Domyślnie Piszczenie spod maski.

Witam.

Jestem posiadaczem Ford Focus MK1 po Lifcie z 2002 r. z silnikiem 1.8 TDCI 115 KM.
Od jakiegoś czasu zmagam się z pewnym problemem, a mianowicie piszczeniem spod maski.
Początkowo podejrzewałem, że to może być alternator, więc we wrześniu oddałem samochód do mechanika. Zostało wymieniony: pasek, rolka alternatora i rolka pośrednia paska alternatora.
Na jakiś czas problem zniknął. Ale do pewnego momentu. Zaczęło się od niewielkich pisków po odpaleniu samochodu, a skończyło się na tym, że piszczało tak głośno, że podczas jazdy z włączonym radiem słyszałem to w samochodzie - nawet po przejechaniu 15 km pisk nie ustawał, a był tak samo głośny jak po odpaleniu.
W styczniu zdecydowałem się oddać samochód ponownie do mechanika. Tym razem wymieniliśmy napinacz paska alternatora.
Tym sposobem wymieniliśmy wszystko co tylko można było jeśli chodzi o alternator. Koszt - 1010 zł z robocizną (naprawa we wrześniu + styczeń).
I uwaga, problem nie zniknął. Nadal piszczy może trochę mniej i po jakimś czasie ustaję, ale nadal jest coś nie tak.
Samochód jest garażowany. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale zauważyłem, że jak zapale w garażu to pisk nie jest tak głośny i ustaję po jakimś czasie. Wszystko się dzieje na zimnym silniku.
Może to nie mieć żadnego znaczenia, ale jeśli postoi chwilę na polu, a jeszcze pada deszcz, to pisk jest dość głośny. Przypadek ?
Nie wiem za co mam się wziąć, bo cały ten pisk jak bardzo denerwujący, a przede wszystkim nieestetyczny.
Pomoże ktoś ?

Pozdrawiam.
hajtowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-15, 20:50   #2
dostojnykocur
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 75
Domyślnie

Czyli wymieniłeś alternator i problem nadal występuje? U mnie też pasek popiskuje. Mechanik wymienił pasek,posprawdzał rolki. I było 2 tygodnie spokój, potem znowu zaczeło się ale już nie ta głośno. Jak jest większa wilgotność, i opady deszczu to mocniej piszczy.

Nie kapie Ci przypadkiem paliwo z filtra na ten pasek? U mnie przy wymianie filtra, ktoś prawdopodobnie odkręcał ten korek na dole filtra i go nie dokręcił i ropa kapała sobie powoli bardzo i chlapało na pasek.
dostojnykocur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-15, 21:05   #3
wuuf
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar wuuf
 
Wojtek
Zarejestrowany: Apr 2014
Skąd: Mrągowo
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
NMR powiat mrągowski (Mrągowo)
Postów: 763
Garaż
Domyślnie

Dokładnie, ja bym poszukał jakiegoś wycieku, który powoduje piszczenie nawracające, ja mam to samo, pasek wymieniany w wakacje razem z regeneracja alternatora a teraz znów piszczy bo olej sączy mi się delikatnie spod uszczelnienia wału, na pasek...
__________________

wuuf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-15, 01:10   #4
bbbhulk
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar bbbhulk
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
październik
2007
Postów: 44
Garaż
Domyślnie

A alternator byl na regeneracji w celu wymienienia łożysk?
bbbhulk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-15, 22:07   #5
hajtowy
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 13
Domyślnie

Hmmm. Wczoraj i dziś pogoda raczej deszczowa. Może nie leje jakoś nie wiadomo jak, ale mżawka leci cały czasy. No i drogi też są mokre. Dziś zauważyłem, że jak silnik się rozgrzał, a wskazówka wskoczyła na odpowiedni miejsce piszczenie ustało. Myślicie, że to może przez wilgotność ? Ale skoro tak to i tak gdzieś tkwi problem, bo jak by cały rok było wilgotno to notorycznie będzie Mi to piszczeć ?
Czytałem coś też o łożyskach. Może tutaj tkwi problem ?
Filtr wymieniałem we wrześniu chyba. Ale nie wydaje Mi się, żeby tutaj był problem chociaż warto sprawdzić.
hajtowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-15, 23:34   #6
dostojnykocur
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 75
Domyślnie

Być może że to któreś z łożysk. U mnie teraz były temperatury na minusie, i suche powietrze, i piszczenie ustało. Nawet chciałem pojechać do mechanika zobaczyć co się dzieje,no ale jak nic nie słychać to bez sensu szukać na siłę. Jedyny pisk który występuje to przy gaszeniu,ale to raczej sprzęgło alternatora.
dostojnykocur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-15, 14:25   #7
hajtowy
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 13
Domyślnie

Od dwóch dni zauważyłem jeszcze, że po włączeniu klimy słychać raz ciche, raz trochę głośniejsze piski wydobywające się z otworów. Co więcej, na zewnątrz samochód także są słyszalne spod maski. Może tutaj jest jakiś problem ?
hajtowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-15, 22:15   #8
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Może łożysko sprężarki już się powoli kończy, spróbuj się przysłuchać na otwartej masce wszystkim rolkom przy pasku, jeśli któreś z łożysk pada to często można na słuch wyłapać które albo przynajmniej zawęzić grono podejrzanych. Zwróć też uwagę czy sprężarka jest załączona kiedy słychać hałasy i sprawdź tak jak pisali koledzy wyżej czy pasek jest czysty i nie ma nigdzie potencjalnych wycieków.
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-15, 22:28   #9
hajtowy
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 13
Domyślnie

Dzięki za pomoc. Jak naprawię to napiszę co było przyczyną
hajtowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.6B Dziwny dźwięk spod maski tomcioch123 Silnik i skrzynia 8 18-07-13 16:37
[MK1] 1.8 TDDI dym spod maski michaltm Silnik i skrzynia 4 19-06-11 22:32
[MK1] Nierówne obroty w 1.8 TDDI oraz piszczenie spod maski tael Silnik i skrzynia 3 23-05-10 19:42
[MK1] Pisk spod maski... marco223 Silnik i skrzynia 2 19-04-10 12:04
[MK2] 1.6 Ti-VCT różne dźwięki spod maski langolier Silnik i skrzynia 2 30-12-09 18:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u