Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-10-08, 09:51   #1
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie [FFI] Gasnący silnik,

Otóż wczoraj pojawił sie w moim focusie problem w postaci gasnącego silnika. Sprawa wygląda tak że jak dojeżdżam do krzyżówki i hamuje a silnik powoli schodzi z obrotów . . . . . . . to schodzi tak że aż zgaśnie. Dodam że zaraz przed tym faktem przestał mi działać prędkościomierz. Potem się jednak włączył ale gaśniecie pozostało. ;(;(

Mam focusa 1,8+lpg Dzieje sie tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Dziś rana odpaliłem foke. Pali bez problemu. Ale jak wkręcę ją na obroty to potem obroty spadają aż silnik zgaśnie. Dodam że spaliny inaczej śmierdzą. Tak jakby było w nich dużo benzyny. I od dwóch tygodni z tłumika lekko pyrczy (mam przyspawany kawałem blachy na katalizatorze bo poprzedni własciciel zawadził nim i przedziurawił) Ja dopatruje się winy w elektronice, ale na wszelki wypadek umieściłem ten temat tutaj. Czy ktoś już miał taki przypadek?????
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 10:35   #2
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Jak dużo wachy czuć to mogła paść sonda lambda.
Przyczyną gaśnięcia może też być silniczek krokowy - na forum jest o tym sporo, użyj SZUKAJ
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 12:18   #3
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

Właśnie zerknąłem pod spód i jest dziura w tłumiku środkowy. Czy to może być przyczyna gaśnięcia jak spada z obrotów????? Ta dziurka jest od jakichś dwóch tygodni.

[ Dodano: Sob 25 Paź, 2008 12:21 ]
No i czytałem kiedyś że jak sie wyłączy prędkościomierz to oznacza że siada powoli krokowiec albo przepływomierz. Tylko nie pamietam dokładnie co?????????????



A co do silniczka krokowego to czytałem bardzo dużo. I nie spotkałem sie żeby on był przyczyną gasnięcia. Raczej falujących obrotów.
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 12:50   #4
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

Jedna z funkcji silniczka jest taka ze w momencie gdy mieszanka paliwa staje się zbyt bogata , ECM powinien tak ustalić liczbę kroków silnika aby zwiększyć ilość powietrza docierającego do przepustnicy wiec po tym co mówisz może być tak ze występuje u Ciebie zalewanie świec poprzez dostarczenie za małej ilości powietrza , z tym ze możne być to związane z uszkodzeniem krokowca jak i uszkodzeniem któregoś z czujników i ECM przez to podaje zle impulsy na silniczek , a ciekawe jest to ze nie działa u ciebie prędkościomierz , bo : dla ECM względem sterowania korkowcem są zbierane sygnały z czujników
czujnika położenia wału korbowego , czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym czujnika temperatury silnika , i czujnika napięcia aku .

wszystko do sprawdzenia
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 13:51   #5
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

Podejrzewam na 90%, że padł Ci czujnik VSS.
Ja mam inny problem z rosnącymi obrotami na zimnym silniku (mam ten sam silnik też z elpegiem) i podjechałem do elektromechanika.
Ten stwierdził, że to prawdopodobnie VSS, tłumaczyłem mu że to nie są objawy padniętego czujnika w skrzyni ale nie dał się przekonać i mi go wypiął żebym trochę pojeździł bez niego i zobaczył, czy przejdzie.
Miałem podjechać na drugi dzień i zrelacjonować czy przeszło.
Zdążyłem przejechać tylko dwa skrzyżowania i wróciłem od razu do niego.
Objaw identyczny jak u Ciebie, gaśnięcie przy hamowaniu i brak podtrzymywania obrotów przy przełączaniu biegów.
Do tego jeszcze pasuje awaria prędkościomierza u Ciebie bo po wypięciu VSS on faktycznie nie działa.
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 14:03   #6
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

Prędkościomierz u mnie działa. Jedynie zaraz przed tą awarią przestał. Ale teraz jest ok. A co to wogóle jest za czujnik vss????

Jeżeli chodzi o zmiane biegów to jak najbardziej silnik podtrzymuje obroty. Powiem nawet że lekko je podbija. I zauważyłem że jak jade tak maxymalnie do 3000 obrotów i wycisne sprzęgło to zazwyczaj nie zgaśnie. Zakrztusi sie ale zaraz wróci na te standardowe 2 kreski.

Jak narazie to przeczyszcze przepływomierz i kupie krokowca. Zrestartuje kompa i zobacze co sie stanie. A przede wszystkim to pospawam tłumi . . . . . . . . . . . . Większość spalin ucieka przez tłumik środkowy. Więc jeżeli sonda lambda jest za tym tłumikiem to podaje ona złe informacjie do komputera. Możliwe że to jest przyczyną gaśnięcia?????????
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 14:09   #7
Toffic1989
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar Toffic1989
 
Łukasz
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
październik
2014
DW Wrocław
Postów: 177
Garaż
Domyślnie

a pro po gasniecia silnika to ja tez mam problem.

Np jak dojezdzam do skrzyzowania na luzie to mi silnik przygasa albo calkowicie gasnie.

Czy to jest silniczek krokowy ? bo wole sie upewnic niz wydawac w bloto 200zl :/ ?
__________________

FF I 1.6 100KM / A3 1.8T 223KM / Bravo II 1.6mjet 180KM / Golf VI GTI 2.0 370KM / FF ST mk3 Wagon 2.0 EB 280KM
Toffic1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 14:13   #8
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

to jest dokładnie taki problem jak mój. Albo zgaśnie całkiem albo zakrztusi sie ale jeszcze jakoś sie uratuje i pracuje nadal

[ Dodano: Sob 25 Paź, 2008 14:16 ]
Jak bym tam na początek kupił taka podróbkę bo szkoda sie pchać w większą kase


http://www.allegro.pl/item450300186_..._focus_ka.html
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 14:21   #9
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

W 1.8 nie wiem czy jest ale w 1.6 jest coś takiego jak rurka wentylacji skrzyni korbowej jak jest w niej dziura to dostaje się lewe powietrze i samochód gaśnie przy spadaniu obrotów. Ja u siebie miałem coś takiego.
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 14:32   #10
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

w 1.8 jest odpowietrzenie ale dziura w wezyku nie powodowalaby raczej problemow...
za gasniecie odpowiada krokowiec (jezeli przygasa, walczy ale gasnie) albo czunnik polozenia przepustnicy (jezeli po prostu spadaja obroty po puszczeniu gazu i nawet nie probuje sie ratowac)

PS. drugi przypadek to tez krokowiec, jezeli nie dziala zupelnie... ale chyba az tak pasc nie moze sam z siebie...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 16:04   #11
arturoo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 120KM Flexi-Fuel manual
2013
Postów: 84
Domyślnie

Ja miałem tak samo. Ale dziś rozwiązałem problem. Kupiłem butelkę benzyny ekstrakcyjnej i umyłem dokładnie krokowca a następnie WD40, tak samo z przepustnicą którą wykręciłem a brudu trochę było przedewszystkim zrobiły się progi z brudu. Wszystko skręciłem i teraz obroty trochę się podniosły a jadąc na luzie trzyma na poziomie 1 a po zatrzymaniu delikatnie spadają i co najlepsze światła nie przygasają.
arturoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-08, 19:01   #12
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

arturoo , gdzie jest dokładnie krokowiec w 1,8?????

Ja mam przepływomierz czyściutki. W poniedziałek pospawam tłumik migomatem i odrazy przeczyściłbym tego krokowca. Jak tylko skończe to napisze jakie to dało efekty
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-08, 15:12   #13
Toffic1989
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar Toffic1989
 
Łukasz
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
październik
2014
DW Wrocław
Postów: 177
Garaż
Domyślnie

dzisiaj sprawdzilem swojego krokowca bo jak pisalem mialem wlasnie takie objawy ze gasl na luzie w dojezdzie do skrzyzowki itd.

Ale okazalo sie ze nie zawsze w 100% jest to krokowiec bo moj akurat jest dobry.
Gdy dopiero odlaczylem przeplywomierz obroty przestaly falowac i juz mam rozwiazany problem z falujacymi obrotami. Tyle ze przeplywka musi byc bo muli foke jak niewiem. wiec jutro ide kupic nowy....


wydalbym na krokowaca 200zl wyrzucone wlasciwe w bloto a problem by nie znikl.
__________________

FF I 1.6 100KM / A3 1.8T 223KM / Bravo II 1.6mjet 180KM / Golf VI GTI 2.0 370KM / FF ST mk3 Wagon 2.0 EB 280KM
Toffic1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-08, 16:20   #14
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

czy ja wiem. Ktoś raz pisał że jak odłączy sie przepływomierz to komputer przechodzi w tryb awaryjny i wszystko będzie ok. Ale spalanie wtedy będzie o wiele większe. Więc nie jestem tak do końca przekonany że to przepływomierz. A ja za krokowca zapłaciłem 70zł dokładnie. Jak przyjdzie to zamontuje.
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-08, 16:39   #15
cinal7
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
sierpień
2001
WY Warszawa Wola
Postów: 33
Domyślnie Re: Gasnący silnik,

Cytat:
Napisał szumi89
Mam focusa 1,8+lpg Dzieje sie tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Dziś rana odpaliłem foke. Pali bez problemu. Ale jak wkręcę ją na obroty to potem obroty spadają aż silnik zgaśnie.
Miałem dokładnie te same objawy z gaśnięcie przy schodzeniu z wysokich obrotów. Taki standard w Fokach.
Pierwszy patent, który zastosowałem było wkręcenie małej nakrętki na przepustnicę (na śrubkę regulacyjną) i tym sposobem podniesienie obrotów. Metoda skuteczna jednak nie usuwająca przyczyny i mająca jedną wadę. W czasie pierwszego uruchomienia w ciągu dnia zimny silnik ma za dużo powietrza i potrafi zgasnąć.
Drugi im krokiem który poczyniłem była wizyta u Wuja Zbycha. I to był strzał w 10. Został przeczyszczony korkowiec, przeczyszczona i nasmarowana przepustnica. EFEKT wszystkie objawy ustały.
cinal7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-08, 17:37   #16
Toffic1989
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar Toffic1989
 
Łukasz
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
październik
2014
DW Wrocław
Postów: 177
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał szumi89
czy ja wiem. Ktoś raz pisał że jak odłączy sie przepływomierz to komputer przechodzi w tryb awaryjny i wszystko będzie ok. Ale spalanie wtedy będzie o wiele większe. Więc nie jestem tak do końca przekonany że to przepływomierz. A ja za krokowca zapłaciłem 70zł dokładnie. Jak przyjdzie to zamontuje.
a jak wytlumaczysz ze podczas zapalonego silnika jak odlacze nie skacza oborty i nie gasnie podczas jazdy , podlacze przeplywke momentalnie zaczyna skakac i gasanc podczas jazdy ?
__________________

FF I 1.6 100KM / A3 1.8T 223KM / Bravo II 1.6mjet 180KM / Golf VI GTI 2.0 370KM / FF ST mk3 Wagon 2.0 EB 280KM
Toffic1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-08, 11:59   #17
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

Już to wytłumaczyłem trybem awaryjnym. Ktos kiedyś napisał na forum że jak sie ma jakies problemy z czujnikami to wystarczy odłączyć któryś i jeżeli sie poprawi to znaczy że ten czujnik jest zepsuty. Ale jak się później okazało tak nie można zrobić bo odłączając jakiś czujnik komputer może przejść w tryb awaryjny i wszystko będzie niby działało ok. A spalanie będzie o wiele większe.

Ale w twoim przypadku to może rzeczywiście przepływka. Bo u mnie obroty nie skakają. Jedynie gasnie jak schodzi z wysokich obrotów. Jak schodzi np z 2000 obrotów to jeszcze się wyratuje i nie gaśnie.

Jak zmienisz przepływke to będziesz już wiedział czy twoja diagnoza była prawidłowa. A jeżeli wogóle masz podejrzenia co do tego czujnika to powinien wykryć to komputer na stacji diagnostycznej.
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-08, 12:14   #18
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

Cytat:
Napisał szumi89
to powinien wykryć to komputer na stacji diagnostycznej.
Niekoniecznie jeśli czujnik jest uszkodzony ale , sygnały które otrzymuje komputer mieszczą się w zakresie pracy czujnika , komputer nie zarejestruje błędu dla tego czujnika .

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 12:18 ]
dlatego czasami pomimo braków błedów silnik dziwnie pracuje , a w komp nie zgłasza uszkodzenia czujnika , natomiast w takim przypadku jak go odłączysz komp zarajestruje błąd pracy tegoż czujnika i w tak zwanym trybie awaryjnym nie będzie brał pod uwagę sygnałów niego płynących i uśredni sobie sygnały wychodzące zeby (jego zdaniem ) praca silnika była poprawna pomimo braku danych z czujki
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-08, 15:39   #19
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

Panowie. Wszystko pięknie i ładnie ale nie moge znaleśc krokowca w moim focusie.
Prosiłbym o pomoc jeżeli ktoś wie gdzie w 1,8 jest krokowiec. A najlepiej to zdjęcia. Z góry dziękuje
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-08, 16:52   #20
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

Cytat:
Napisał Toffic1989
Cytat:
Napisał szumi89
czy ja wiem. Ktoś raz pisał że jak odłączy sie przepływomierz to komputer przechodzi w tryb awaryjny i wszystko będzie ok. Ale spalanie wtedy będzie o wiele większe. Więc nie jestem tak do końca przekonany że to przepływomierz...
a jak wytlumaczysz ze podczas zapalonego silnika jak odlacze nie skacza oborty i nie gasnie podczas jazdy , podlacze przeplywke momentalnie zaczyna skakac i gasanc podczas jazdy ?
Toffic ma sporo racji, niestety sam doświadczyłem co to znaczy jechać z wypiętym przepływomierzem Po wymianie filtra powietrza nie podłączyłem przepływki i niestety okupiłem to niedopatrzenie na stacji paliw Foka nie straciła na dynamice, ale spalała ok. 20 litrów zupy na 100km

Myślę, że przed wymianą krokowca na początek jego czyszczenie nie zaszkodzi a na pewno może pomóc

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 16:56 ]
Cytat:
Napisał szumi89
Panowie. Wszystko pięknie i ładnie ale nie moge znaleśc krokowca w moim focusie.
Prosiłbym o pomoc jeżeli ktoś wie gdzie w 1,8 jest krokowiec. A najlepiej to zdjęcia. Z góry dziękuje
Nie ma zdjęcia, ale powinno pomóc: http://forum.focusklubpolska.pl/view...niczek+krokowy

Powodzenia
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-08, 11:02   #21
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

wstyd się przyznać ale nadal nie znalażłem tego krokowca. Czy mógłbym liczyć na pomoc kogoś kto ma silnik 1,8????
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-08, 20:52   #22
Gerardoo
Turysta
 
Avatar Gerardoo
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Police
Postów: 201
Domyślnie

witam. mialem podobny problem. w serwisie (bo tam juz trafilem) stwierdzili dziurawy wezyk odpowietrzajacy skrzynie korbowa i martwy krokowiec. po wymianie na nowe wszystko wrocilo do normalnosci. pozdro
__________________
Budzi sie we mnie zwierzę... Czuję, że to leniwiec...
Gerardoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-08, 13:57   #23
Ewelka
Turysta
 
Avatar Ewelka
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: okolice Nowy Tomyśl
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 65
Domyślnie

niestety dolaczam sie do tematu , ale u mnie reakcja jest troche inna , przy zimnym sielniku i odpaleniu auta , obroty delikatnie nisko spadaja ale potem sie unosza w sekundzie i silnik pracuje normalnie , lecz nie dlugo po przejechaniu paru km - jak silnik sie rozgrzeje - przy depnieciu sprzegla i skrecaniu, badz tez zatrzymaniu sie na swiatlach - SILNIK GASNIE . Silniczek krokowy przeczyscilam lecz to niestety nic nie pomoglo.
Aczykolwiek na poczatku czy byl zimny czy cieply , przy odpalaniu obroty spadaly i sie "dusiL" po czym gasl , po przeczyszczeniu krokowca odpalanie sie polepszylo ale jak w/w po rogrzaniu silnika silnik i tak gasnie.
co z tym poradzicie ??? Prosze o pomoc ??!!
dziekuje slicznie
__________________
wczesniej Renault Megane RT - teraz Ford Focus Ghia 1.6 16V!

Ewelka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 13:44   #24
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

Krokowiec wymieniony i foczka chodzi jak nigdy. Teraz nawet obroty po zmianie biegów spadają i wogóle jazda jest przyjemniejsza. A przede wszystkim silnik nie gaśnie. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc


"przy zimnym sielniku i odpaleniu auta , obroty delikatnie nisko spadaja ale potem sie unosza w sekundzie i silnik pracuje normalnie , lecz nie dlugo po przejechaniu paru km - jak silnik sie rozgrzeje - przy depnieciu sprzegla i skrecaniu, badz tez zatrzymaniu sie na swiatlach - SILNIK GASNIE"

Ewelka, u mnie było tak samo. Na zimnym silniku jeszcze sie w miare dobrze jeździło.



Mam teraz kilka pytan, nie pasują one do tego tematu ale nie chce zakładać nowego.

1. Jak popada deszcz albo z rana jak jest wilgoć to swieci mi kontronlka od poduszki. Przejade 5km jak silnik sie rozgrzeje, zgasze go i zapale i kontrolka już sie nie swieci. Słyszałem że ona miga jak sie jakaś części zepsuje. U mnie nie miga, jak sie zaświeci to już nie przestaje.

2. Jak dobierałem sie do krokowca to zauważyłem że od silnika idzie taka rurka do tej całej obudowy filtra powietrza. U mnie lekko z niej kapie olej, zraza jak sie łączy z obudową filtra. Czy tak powinno być?????
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 16:35   #25
szymek
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: w-ch
Postów: 41
Domyślnie

Problem ten sam a rozwiazania różne

Ja z kolei po wymianie przepływki nie odniosłem porażającej victorii, nie liczac 400zł mniej w kieszeni

NA szczescie dzisiaj pod maską zobaczyłem uszkodzoną cieniutką plastikową rurkę


Była pęknięta, niemam pojęcia do czego jest ta rurka ale na dole wpinana jest jakgdyby pod przepustnicą, a drugim koncem d tego czrnego czegoś po lewej stronie zaznaczyłem ją na foto strzałeczką

Wymieniłem ją na kawałek gumowego przewodu pierwotnie preznaczonego jako przewód paliwowy, i wolne obroty wkońcu się ustabilizowały,

Od strony przepustnicy ta rurka zasysała tak więc zapewne w wyniku jej pękniecia dochodziło do silnika lewe powietrze stąd to falowanie



Btw . ma ktoś pojęcie do czego ta rurka służy?
szymek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 17:27   #26
Ewelka
Turysta
 
Avatar Ewelka
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: okolice Nowy Tomyśl
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 65
Domyślnie

Ja dzis tez po wymiaie krokowca i tak jak szumi89 efekt widac od razu - obroty po nocy 1100 przy ssaniu po wylaczeniu sie ssania delikatnie spadaja , tak samo przyjezdzie , na jalowym czy sprzegle obroty trzymaja sie ponizej 1000 - czyli kupienie orginalnego krokowca FORD za 240 zl - oplacala sie ...........

..........ale co jeszcze zauwazylam , przy jedzie i przyspieszaniu czuc jakby auto zarpalo delikatnie i dopiero po jakis 2-3 sek dostawalo mocy - nie wie co to moze byc

Macie jakies pomysly ???
__________________
wczesniej Renault Megane RT - teraz Ford Focus Ghia 1.6 16V!

Ewelka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 19:52   #27
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

Ja mam tak że na zimnym silniku jak chce szybo przyspieszyć to troszke szarpie.. Ale jak sie silnik rozgrzeje to jest juz ok. Wychodze z założenia że to normalne bo silnik nie nabrał temp.

[ Dodano: Pią 07 Lis, 2008 19:56 ]
A mam jeszcze pytanko. Czy jak zmieniliście krokowca to ten stary był brudny jakby takim czarnym smarem. Czarny syf poprostu. ????
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-08, 20:05   #28
Ewelka
Turysta
 
Avatar Ewelka
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: okolice Nowy Tomyśl
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 65
Domyślnie

mi tak na "oko" fachowiec powiedzial ze slyszy jakby nie palil na jeden gar )) , ale swiece wymienilam na NGK nie wiem , wymienie jeszcze kable , olej i filtry .
a moj krokowiec hmm w nowym bylo widac wyraznie ta sprezynke i "polysk" , a w starym bylo za ciemno by cokolwiek zauwazyc taki o smarowany , nie szlo go przeczyscic , chyba zeby udalo sie wlozyc szczoteczke druciana ))
__________________
wczesniej Renault Megane RT - teraz Ford Focus Ghia 1.6 16V!

Ewelka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-08, 09:42   #29
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

Wczoraj zrobiłem jakieś 200km fokusem i zgasł mi chyba z 2 razy. Jak wkręciłem obroty na 4000 i wycisnąłem sprzęgło i opadało powoli. Widać że nowy krokowiec pomaga i wgóle. Ale jednak dwa razy zgasł. Będę musiał przeczyścić przepływke i przepustnice jeszcze. I z tego tytułu że mam gaz to też pasowałoby wymienić świece i kable. NIe wiem kiedy je poprzedni właściciel wymieniał. Bo zauważyłem że jak stoje na swiatłach to lekko drga samochód.

Wymiana krokowca pomogła ale te 2 zgasniecia mnie zaniepokoiły. Ale w sumie moja foka w grudniu konczy 10lat i ma prawo na fochy :P
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-08, 11:30   #30
Ewelka
Turysta
 
Avatar Ewelka
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: okolice Nowy Tomyśl
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 65
Domyślnie

ja narazie zrobilam malo km wiec nie powiem jak dokonca jest ale obroty sa ladne - poki co w nastepnym tygodniu zrobie lacznie ponad 100 km wiec bede wiedziec, ja swiece wymienilam jakis tydzien temu , jeszcze czeka mnie olej ......
mnie narazie nie pokoja te szarpnie przy np wyprzedzaniu czy szybkim ruszaniu - mechnior mowi ze moze kable (bo tego nie wymienilam) ale zobaczymy - jestem dobrej mysli ...badz co badz obroty nie spadaja itd wiec 230 zl nie poszly na marne .........
__________________
wczesniej Renault Megane RT - teraz Ford Focus Ghia 1.6 16V!

Ewelka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Klimatyzacja a gasnący silnik. Kordek Silnik i skrzynia 4 23-09-09 10:58
gasnący silnik Marek27 Serwis i gwarancja 7 24-10-07 12:56
gasnący silnik Marek27 Inne techniczne 0 23-10-07 21:17
Gasnący silnik.. co to może byc? hubma Silnik i skrzynia 20 06-05-06 11:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u