Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-02-10, 16:48   #1
Jaro77G
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2008
NO Olsztyn
Postów: 8
Domyślnie Piszczący fotel kierowcy podczas hamowania

W moim focusie podczas hamowania (czasem nawet podczas przyśpieszania a nawet zdjęcia nogi z gazu) słychać uciążliwy pisk w fotelu kierowcy. 7 (słownie siedem) napraw gwarancyjnych temu zgłosiłem problem piszcącego oraz skrzypiącego fotela kierowcy w ASO. Do dzisiaj podobno mam wymieniony fotel na nowy, skrzypienie fotela ustąpiło, ale piszczenie fotela pozostało. ASO nie wie jak to naprawić. Jestem zmęczony jeżdzeniem do serwisu, Ford Polska nie jest zainteresowany pomocą w mojej sparawie, wysłałem nawet do nich maila z prośbą o skuteczną naprawę. Nic to nie dało. Odpisali mi że usterka w moim aucie nie występuje. ASO Forda jest nawet zainteresowane naprawą fotela ale nie mają pomysłu jak to naprawić. Ich naprawa jest skuteczna od kilku minut do kilku godzin. Jeżeli przesunę fotel o jedno oczko do przodu lub do tyłu to przez krótką chwilę fotel nawet nie piszczy. Ale póżniej wszystko wraca do normy. Może ktoś z Was miał podobny problem i potrafi mi pomóć. Proszę o odzew to nauczymy ASO Forda naprawić tak małą ale uciążliwą usterkę. Dodam że moja werska to GOLD X, może to ma jakieś znaczenie. Miałem okazję jeżdzić zastępczymi focusami ale tam wszystko było OK.
Jaro77G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-10, 20:54   #2
radeksim
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar radeksim
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Piastów
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136 KM manual
grudzień
2006
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 324
Domyślnie

kup WD40 i psiknij ja zawiasy które sa podspodem.
radeksim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-10, 20:58   #3
berkov
Turysta
 
Avatar berkov
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Pustków Osiedle
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2002
RDE powiat dębicki (Dębica)
Postów: 142
Garaż
Domyślnie

podokrecaj każda śrubę tam, bo żeby piszczało to cos sie musi przesuwać względem siebie
__________________

znany tez jako JEMIOŁ
berkov jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-10, 03:09   #4
Jaro77G
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2008
NO Olsztyn
Postów: 8
Domyślnie

Cały fotel był rozkręcany i skręcany kilka razy przez ASO, wszystko było nasmarowywane, dodatkowo oczywiście sam kupiłem WD40 i psikałem gdzie się tylko da. Wszystkie te zabiegi są nieskuteczne.
Jaro77G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-10, 10:18   #5
berkov
Turysta
 
Avatar berkov
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Pustków Osiedle
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2002
RDE powiat dębicki (Dębica)
Postów: 142
Garaż
Domyślnie

daj komuś auto, Ty usiądź na tylnym siedzeniu i zaobserwuj skąd ten pisk, zrob fotke i zaznacz z kas to będziemy myśleć
__________________

znany tez jako JEMIOŁ
berkov jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-10, 15:24   #6
Jaro77G
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2008
NO Olsztyn
Postów: 8
Domyślnie

W zeszłym tygodniu była 8 (słownie ósma naprawa gwarancyjna jakby ktoś nie wierzył) fotela kierowcy. Po niej fotel kierowcy jak piszczał tak piszczy przy hamowaniu, a pondto słychać piski przy obracaniu się na nim). Tym razem przypilnowałem ażeby dostać na piśmie informację że usterka nie została usunięta. W poniedziałek przypilnowałem ażeby ASO wysłało zgłoszenie usterki do centrali Forda. Oczywiście wysłałem e-maila do Ford Polska z opisem całej sytuacji. Podobno sprawa ma zająć kilka dni aż inżynierowie określą co jest przyczyną usterki w moim aucie. Moja cierpliwość powoli się kończy, cała sprawa trwa już 5 miesięcy. Jeżeli nie będę miał sprawnego fotela w przeciągu miesiąca to nie wiem? Może TVN Turbo i ich TURBO KAMERA a może mam wynająć prawnika, pomóżcie co mam robić bo moja cierpliwość się kończy!!!!! Może ktoś z Was też musiał przejść taką walkę? Doradźcie coś Pozdrawiam
Jaro77G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-10, 15:43   #7
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

Nie chcę być złośliwy ale może czas na diete bez obrazy ,ale bardzo dziwny przypadek.
Ps.podjedz do tapicera samochodowego on ci pomoże,znają fotele dosłownie na wylot.
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П

Ostatnio edytowane przez szejk78 ; 26-02-10 o 15:45
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-10, 15:56   #8
Jaro77G
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2008
NO Olsztyn
Postów: 8
Domyślnie

Moja waga to 72 kg . Chodzi o zasadę. Samochód ma ważną gwarancję i naprawa ma być darmowa i będzie dopilnuję tego Mechanicy z ASO Forda najchętniej by wszystko naprawiali przesmarowując zepsute elementy, a jakby zepsuła by mi się skrzynia biegów to naprawa trwałaby 5 lat podczas 118 wizyt w serwisie?
Jaro77G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-10, 17:02   #9
BogoWroc
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Wroclaw
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2008
Postów: 12
Domyślnie

Witam,

widze ze w foce cos te fotele sa strasznie liche. Ja tez mialem problem z fotelem bo sie siedzisko pasazera bujalo i stukalo. Masakra samochod mial kilka miechow i 5tys na liczniku, a fotel w gorszym stanie niz w Punto :/

Na szczescie wymienili mi na gwarancji prowadnice (mocowane na podlodze oraz na siedzeniu od spodu) wszystko poskrecali do kupy - w sumie dwa razy to naprawiali!

No i teraz mam spokoj (odpukac) ...

Moze wymiana prowadnic by pomogla?

Pozdr
BogoWroc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-10, 20:54   #10
Jaro77G
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2008
NO Olsztyn
Postów: 8
Domyślnie

Niby prowadnice też były wymieniane, ale do końca w to nie wierzę, Szef serisu mówił,że cały kompletny fotel został wymieniony na nowy a jak przeczytałem zgłoszenie ASO usterki do centrali to było napisane, że wymienione zostało siedzisko fotela. Ja już nikonu nie wierzę.
Jaro77G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-10, 22:54   #11
radeksim
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar radeksim
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Piastów
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136 KM manual
grudzień
2006
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 324
Domyślnie

idź z reklamacją
radeksim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-10, 22:58   #12
Wiesław Krauzowicz
Turysta
 
Avatar Wiesław Krauzowicz
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Kołobrzeg
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
październik
2009
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 65
Garaż
Domyślnie

Miałem podobny problem z fotelem kierowcy w mundku, a rozwiązanie podobne jak Kolega Ci opisywał.
Mnie zmieniali całą podstawę fotela i od 1,5 roku nic się z nim nie dzieję.
Wprawdzie wizyt były dwie, najpierw diagnoza i zamówienie elementu, potem montaż i teraz nie ma z nim problemu.
Jeżeli problem nie tkwi w wóżku fotela, to może w sprężynach, które o coś obcierają i wydają dziwne dzwięki.
Może warto zmienić serwis, bo taka pierdoła nie powinna być naprawiana wieki, a problem jej diagnozy nie wymaga podpięcia compa, tylko użycia głowy przez serwisanta, ale z tym to już różnie.
Powodzenia w walce z serwisem.

Wiesiek
__________________

Ten motorek mnie kręci
Wiesław Krauzowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-10, 10:38   #13
Jaro77G
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2008
NO Olsztyn
Postów: 8
Domyślnie

Za niecałe dwa tygodnie będzie sześć miesięcy jak cała sprawa się ciągnie. I co? I nic. W zeszłym tygodniu wykonałem jeden telefon do ASO i dwa telefony do Ford Polska. Nikt nic nie wie. Podobno wszyscy inżynierowie Forda w kraju i za granicą zastanawiają się jak naprawić piszczący fotel. Trwa to już długo - dwa tygodnie. Nie dziwię się, jest to skomplikowane urządzenie typu fotel składajęce się z kilku sprężynek i prowadnic. Normalnie jak w komedii z PRLu. Pozdrawiam Was
Jaro77G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-10, 21:23   #14
Qnik
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Qnik
 
Wojtek
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Gdańsk, Poland
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
wrzesień
2012
GD Gdańsk
Postów: 92
Garaż
Domyślnie

@autora tematu
Mi kilka miesięcy po kupnie foki też zaczęło coś piszczeć podczas jazdy na wybojach, okazało się, że trzeba nasmarować zamek klapy, gdyż całe auto "pracuje" podczas jazdy i klapa piszczała, nie wiem czy to cokolwiek pomoże, ale ja tylko podsuwam pomysły wzięte z własnego doświadczenia. Swoją drogą widzę, że sporo posiadaczy Foczki po 2008 ma właśnie problemy a to z fotelami, a to deską rodzielczą, gdzie modele przed FL takich problemów nie mają, a jak się zdarzy to bardzo rzadko.a Ford się chwalił, że właśnie Focus II po FL będzie z lepszych materiałów robiony.
Qnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 09:06   #15
mihal
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 117
Domyślnie

Cytat:
Napisał Qnik Zobacz post
sporo posiadaczy Foczki po 2008 ma właśnie problemy .... z deską rodzielczą...
mozesz rozwinac???
mihal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-10, 11:36   #16
Qnik
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Qnik
 
Wojtek
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Gdańsk, Poland
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
wrzesień
2012
GD Gdańsk
Postów: 92
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mihal Zobacz post
mozesz rozwinac???
Czytałem tutaj na forum, że niektórym osobom zrobił się bąbel w miejscu umiejscowienia poduszki powietrznej pasażera.
Qnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-10, 08:05   #17
Jaro77G
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2008
NO Olsztyn
Postów: 8
Domyślnie

Fotel naprawiony!!! Było 9 napraw gwarancyjnych, kilka e-maili do Ford Polska. kilkanaście telefonów (ostrych), trwało to pół roku ale jest sukces!!! W poniedziałek odstawiłem auto do serwisu, odebrałem we wtorek. Na okres naprawy dostałem Focusa 1.6 tdci 90 KM (swoją drogą prowadzi się go po mieście przyjemniej niż 1.8 tdci 115KM ponieważ nie posiada tak olbrzymiej turbodziury). Z tego co wiem we wtorek był również inżynier z Ford Polska. I co się okazało, to nie był fotel kierowcy ani prowadnice. Były źle skalibrowane otwory lub bolce (już nie pamiętam) w podłodze. Wyszło to na jaw po tym jak mój fotel wraz z prowadnicami został zamontowany do innego Focusa i nic nie piszczało ( i na odwrót). Po odpowiedniej kalibracji problem piszczenia całkowicie został wyeliminowany. Mam tylko nadzieję że na dłuższy okres czasu. Mam nadzieję że ta informacja pomoże forumowiczom, którzy mają podobny problem. Swoją drogą w focusie zastępczym fotel trzeszczał jak w jakimś wozie drabiniastym. Coś z tymi fotelami w focusach jest coś nie tak. Pewnie cięcia kosztów. Miałem kiedyś Escora 93, mondeo 97, mondeo 2003FL i nigdy nie miałem problemów z trzeszczeniem lub piszczeniem foteli. Pozdrawiam Was
Jaro77G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u