Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-01-09, 17:30   #1
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie pytanie o przewody przy filtrze paliwa 1,8TDCI

z poprzedniego autka zostaly mi magnetyzery i chcialem je zalozyc do focusa 1,8TDCI

i teraz pytanie bo jedne zaklada sie na przewod paliwowy a jedne przed filter powietrza

a od filtra paliwa sa 3przewody i nie wiem na ktory nalezy zalozyc te magnetyzery?

tylko nie piszcie ze one nic nie daja mialem w poprzednim autku i mi zostaly to chcialem zalozyc

albo napiszce ktory przewod od czego jest
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-09, 12:23   #2
majk233
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Leszno
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 80
Domyślnie Re: pytanie o przewody przy filtrze paliwa 1,8TDCI

Cytat:
Napisał GrzegorzF20
a od filtra paliwa sa 3przewody i nie wiem na ktory nalezy zalozyc te magnetyzery?
Załóż na ten który z filtra idzie do pompy wtryskowej. To jest ten który idzie do przodu w kierunku świateł.
Ale swoją drogą naprawdę wątpię żeby to coś dało. Jakby tak było to bu to producenci sami montowali
majk233 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-09, 12:26   #3
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

ludzie umiecie czytac ze zrozumieniem pisalem w pierwszym poscie zeby sie nie wypowiadac w ten sposob a specjalnie to podkreslilem bo wiem ze temat jest bardzo kontrowersyjny a nie chcialem aby doszlo do niepotrzebnej wymiany zdan jednak widze ze niektorzy nie umieja czytac!

czy nie daja to nic nie bede pisal mialem w poprzednim aucie i wiem co i jak a najwiecej osob ktore pisza nie mialo z nimi stycznosci od tak gdzies przeczytalo wypowiedzi innych -mialem zostaly to chce zalozyc chyba proste co?

wiec prosze darujcie sobie -moze zalozcie temat i tam robcie sobie polemizacje czy dzialaja czy nie

ja tu zadalem konkretne pytanie i prosze nie nabijajcie bezsensownie postow to chyba nie jest trudne

[ Dodano: Nie 01 Lut, 2009 12:31 ]
Cytat:
Napisał majk233
Cytat:
Napisał GrzegorzF20
a od filtra paliwa sa 3przewody i nie wiem na ktory nalezy zalozyc te magnetyzery?
Załóż na ten który z filtra idzie do pompy wtryskowej. To jest ten który idzie do przodu w kierunku świateł.
Ale swoją drogą naprawdę wątpię żeby to coś dało. Jakby tak było to bu to producenci sami montowali
dzieki za odpowiedz

mi jakos w poprzednim aucie pomoglo spalanie spadlo o ok 0,6litra autko rowniutko chodzilo no i mi zostaly wiec lepiej je zalozyc niz aby lezaly w garazu co do producentow to bylo o tym juz sporo artykułów wiec odsylam do sieci i gazet motoryzacyjnych wypowiadali sie i profesorowie i szare ludki

zaloze da cos to da nic nie da to nie da w poprzednim aucie troche pomoglo
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-09, 12:41   #4
majk233
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Leszno
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 80
Domyślnie

Chociaż teraz tak myślę że to niewiele da, jak go zamontujesz na tym przewodzie, bo i tak później pompa kręci, miesza i wiruje paliwem, dlatego chyba lepiej by było zamontować ten magnetyzer za pompą wtryskową, na jej wyjściu, ale tam znowu później jest rozdzielacz na 4 osobne przewody do wtryskiwaczy, więc chyba najprościej pomiędzy pompą a tym rozdzielaczem. Zamontować, na pewno nie zaszkodzi....
majk233 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-09, 18:02   #5
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

tak wlasnie myslalem zeby za pompa przed rozdzieleniem sie przewodow

a mam takie pytanko czy czasem takie magnetyzery moglyby zapobiec przed ewentualnym dostaniem sie metalicznych opilkow do wtryskiwaczy -od tak teraz mi przyszlo to na mysl, bo wyczytalem problemy jednego z użytkowników foczki
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-09, 15:41   #6
majk233
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Leszno
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 80
Domyślnie

nie sądzę żeby to coś pomogło. Jeśli masz pompę z serii tych wadliwych to i tak wtryskiwacze wcześniej czy później padną (jak pompa się łuszczy to nic nie pomoże). Ja się tym nie przejmuje, leje tylko dobre paliwo i choć mam już 215tys km to na razie (odpukać) z układem wtryskowym jest wszystko OK!
majk233 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-09, 22:57   #7
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

no ja na swoim mam przejechane 80tys km wiec...
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-09, 00:14   #8
michaelmaster
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Nowy Sącz
Postów: 58
Domyślnie

GrzegorzF20 a jakie masz teraz spalanie?
Jak Ci się uda je założyć, to napisz czy coś się zmieniło.
pozdro
__________________
Foka jest fajna, ale motocykle są jesze fajniejsze...
michaelmaster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-09, 13:12   #9
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

na autostadzie odcinek 200km -od wrocka do olszyny jadac srednio tak 110km/h to mi spalil 4,1l/100 przy 130 jak wracalem to 4,8l/100km (w tym ze w powrocie przejechalem caly wrocek o 19)

w miescie malo jezdze ale to jest inna bajka

najnizej zeszlem jadac z wrocka do kepna bylo sporo sniegu wiec kazdy pomalu jechal spalanie wyszlo 3,9l/100km

teraz bede tankowal do pelna przejade 200km i zatankuje pod kurek i zobacze czy komp dobrze wskazuje ale wydaje mi sie ze tak

oczywiscie hamowanie silnikiem etc

nastepnym razem jak bede jechal do domu to przycisne mu i na nic nie bede patrzyl i zobaczymy
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-09, 17:57   #10
michaelmaster
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Nowy Sącz
Postów: 58
Domyślnie

Jeżeli twoje obliczenia spod dystrybutora będą takie jak z kompa, to rzeczywiście nieźle. A na jakiej ropce jeździsz?
__________________
Foka jest fajna, ale motocykle są jesze fajniejsze...
michaelmaster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-09, 18:29   #11
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

GrzegorzF20, niestety to co napisałeś to baaaaardzo optymistyczna wersja, której chyba nawet TDI nie zrealizują
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-09, 19:45   #12
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

pisze to co komp pokazal bo po co niby mialbym klamac?

zobaczymy jak to zmierze z dystrybutorem, moze przeklamuje nie mowie ze nie ale czas pokaze

ale juz wiem ze ten focus duzo mniej bierze niz np octavia II w sedanie 1,9 diesel bo taka jezdze na delegacje etc

na wolnym obrotach pokazuje 0,6 - 0,9l/h i nie przekracza tych wartosci

a w miescie chwilowe dochodzi nawet do 50l/100km no ale to pokazuje przez ulamki sekund jak sie startuje przy zielonym
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-09, 19:52   #13
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

GrzegorzF20, źle mnie zrozumiałeś. Po prostu chciałem Cię przygotować do realiów, żebyś się nie zdziwił
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-09, 20:22   #14
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

na autocentrum tam masz tez sporo wynikow etc z focusa schodzacych w trasie przy spokojnej jezdzie ponizej 5litrow i sa to raz wyniki z kompow, a raz z wlasnych obliczen

a u mnie czas pokaze
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 12:26   #15
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

4.1 przy 110? raczej na pewno nie mozliwe. Przy 80km/h na V... to predzej.
To auto ma 4.5 na 100km wg ksiazki poza obszarem zabudowanym - nie spotkalem sie zeby realia byly bardziej optymistyczne niz katalog.

Jest tylko jedna mozliwosc - duzo zjazdow z gorki, przy odpuszczonym gazie. Wtedy komp zalicza 0 (zero)/100km
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 14:06   #16
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał MaXyM
4.1 przy 110? raczej na pewno nie mozliwe. Przy 80km/h na V... to predzej.
To auto ma 4.5 na 100km wg ksiazki poza obszarem zabudowanym - nie spotkalem sie zeby realia byly bardziej optymistyczne niz katalog.

Jest tylko jedna mozliwosc - duzo zjazdow z gorki, przy odpuszczonym gazie. Wtedy komp zalicza 0 (zero)/100km
jak bede mial okazje to sprawdze wskazania kompa z moimi obliczeniami i dam znac
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 14:18   #17
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

najpierw zastanów się jak obliczyłeś "średnią prędkość"
bo 4,1/100 przy średniej 110km/h to nawet superoszczędny citroen ax w dieselku nie osiągał
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 15:07   #18
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
najpierw zastanów się jak obliczyłeś "średnią prędkość"
bo 4,1/100 przy średniej 110km/h to nawet superoszczędny citroen ax w dieselku nie osiągał
jechalem 200km autostrada od wrocka do samej granicy na pewno nie byla mniejsza niz 105km/h a kompa zresetowalem zaraz po zatankowaniu na lotosie przy samej autostradzie

jechalem stala predkoscia do samego domu (tylko ok 15km po zjechaniu z autostrady jechalem predkoscia 80km/h)

za 2tyg jade po staly dowod to sprawdze na kompie i przy dystrybutorze i napisze to bedzie wiadomo -juz sie poswiece choc za wolno jezdzic nie lubie
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 15:50   #19
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

to jest mierzenie średniej? to raczej jest mediana "na oko"
policz kilometry, zmierz czas, wykonaj dzielenie i masz średnią, albo wsadź na pokład gps'a który zrobi to za ciebie, bo licznik i komp mogą kłamać (np jak jest źle wprowadzony parametr obwodu koła - ktoś miał felgi 17, a przed sprzedażą wsadził 14 - i zamiast 110 jechałeś 90)
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 16:01   #20
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

dokladnie, zeby przy SREDNIEJ powyzej 80kmh osiagnac takie spalanie musialbys chyba za tirem zderzak w zderzak jechac

TDCi to oszczedny silnik, ale bez przesady - na powietrze nie jezdzi
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 16:59   #21
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
to jest mierzenie średniej? to raczej jest mediana "na oko"
policz kilometry, zmierz czas, wykonaj dzielenie i masz średnią, albo wsadź na pokład gps'a który zrobi to za ciebie, bo licznik i komp mogą kłamać (np jak jest źle wprowadzony parametr obwodu koła - ktoś miał felgi 17, a przed sprzedażą wsadził 14 - i zamiast 110 jechałeś 90)
no wiesz to nie apteka, nie mam czasu aby bawic sie w takie pierdoly podalem na oko, a czy to bedzie +- 7-8km/h to chyba nikogo nie... nie czepiajmy sie takich pierdol

boze jakbym wiedzial to bym nie podawal tego spalania jakie pokazal komp

jakbym jechal 90 to bym nie wyprzedzil ani jednego tira od taka riposta do czepialskich oczywiscie bez obrazy!!!
moze komp zle wskazuje i tyle juz ktorys raz mowilem nie sprawdzalem tego pod dystrybutorem to sie nie kloce -sprawdze to sie wypowiem z kazdym strzegółem nawet dla niektorych zmierze czas podróżowania z dokladności do sek chyba ze chcecie jeszcze dokladniej


p.s. o medianie mozna powiedziec, ze to jest wartosc srodkowa wiec musialym jechac przez pewien czas powyzej 110km, a tak nie bylo

[ Dodano: Czw 05 Lut, 2009 17:02 ]
co do predkosciomierza to wskazuje dobra predkosc bo sprawdzalem z gps na lapku
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 17:22   #22
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał GrzegorzF20
no wiesz to nie apteka, nie mam czasu aby bawic sie w takie pierdoly podalem na oko, a czy to bedzie +- 7-8km/h to chyba nikogo nie... nie czepiajmy sie takich pierdol
właśnie te "pierdoły" wpływają na spalanie w stopniu dość dużym

Cytat:
Napisał GrzegorzF20
p.s. o medianie mozna powiedziec, ze to jest wartosc srodkowa wiec musialym jechac przez pewien czas powyzej 110km, a tak nie bylo
wiem co to mediana i dlatego o niej napisałem, ale ty nie wiesz co to średnia!
jak ci średnia wyszła 110 jak nie przekroczyłeś 110?
piszesz bzdury i się unosisz, że cię inni poprawiają
z mojej strony EOT
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 19:40   #23
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
Cytat:
Napisał GrzegorzF20
no wiesz to nie apteka, nie mam czasu aby bawic sie w takie pierdoly podalem na oko, a czy to bedzie +- 7-8km/h to chyba nikogo nie... nie czepiajmy sie takich pierdol
właśnie te "pierdoły" wpływają na spalanie w stopniu dość dużym

Cytat:
Napisał GrzegorzF20
p.s. o medianie mozna powiedziec, ze to jest wartosc srodkowa wiec musialym jechac przez pewien czas powyzej 110km, a tak nie bylo
wiem co to mediana i dlatego o niej napisałem, ale ty nie wiesz co to średnia!
jak ci średnia wyszła 110 jak nie przekroczyłeś 110?
piszesz bzdury i się unosisz, że cię inni poprawiają
z mojej strony EOT
wiem co to jest srednia i wiem co to jest mediana a twoje swierdzenie ze to bardziej mediana jest nie na miejscu moze na wyklady ze statystyki sie nie chodzilozarcik

i ja sie nie denerwuje i nie unosze po to jest forum aby wymieniac poglady dyskutowac etc

jezeli chodzi o srednia to nie bede pisal kto nie wie co to znaczy

jadac autostrada na odcinku 180km caly czas 110km/h srednia bedzie wlasnie taka bo inna byc nie moze wiec nie pierdziel gupot bo to ty piszesz glupoty myslisz ze troche matematyki i statystyki gdzies tam otarles to juz...


dobrze zeby cie uspokoic srednia (do samego domu) po obliczeniach wyszla 107,5km/h -ah rece czasem opadaja

dobry bylby z ciebie aptekarz etc kazdy liczy spalanie mniej wiecej na oko bo nikt nie bedzie liczyl sredniej predkosci co do 1km/h czy spalania do 0,05l/100km wiec jeszcze raz pisze nie przesadzaj z ta swoja dokladnoscia bo akurat w tym ona jest zbedna wszystko ze zdrowym rozsadkiem, pozdr
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 20:17   #24
thermalfake
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar thermalfake
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: jestem z miasta to widać słychać i czuć
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
grudzień
2016
SB Bielsko-Biała
Postów: 477
Garaż
Domyślnie

4,1-4,5l
toć Gofra 4 tdi 90PS w budzie hb przebija
__________________
Dla samochodu podstawa to mieć sucho, a nie ciepło. Odwrotnie niż u kobiety.
thermalfake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 20:43   #25
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

powiem brutalnie - pierdolisz głupoty, a co do wytykania komuś wykształcenia to uważaj... akurat tu nadziałeś się na matematyka stosowanego
powiedz mi w jaki sposób non stop jechałes 110km/h?
a samo ruszenie? a zwolnienie za tirem? a dojazd pod dom te ostatnie 20 km?
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 21:00   #26
thermalfake
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar thermalfake
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: jestem z miasta to widać słychać i czuć
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
grudzień
2016
SB Bielsko-Biała
Postów: 477
Garaż
Domyślnie

mnie też rybka ile ten silnik pije chwilowo na jakimś tam odcinku z jakąś prędkością
póki co nie mamy za wielu dróżek, żeby jeździć komfortowo 110kmh bez mordęgi poniżek "piątki na setkę"
temat czas zamknąć bo zaczęło się całkiem od czegoś innego choć w obrębie jednego tematu (można kontynuować w odpowiednim topicu) a na warn-ie nikt nie chciałby skończyć
__________________
Dla samochodu podstawa to mieć sucho, a nie ciepło. Odwrotnie niż u kobiety.
thermalfake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 22:49   #27
GrzegorzF20
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Wrocek
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
powiem brutalnie - pierdolisz głupoty, a co do wytykania komuś wykształcenia to uważaj... akurat tu nadziałeś się na matematyka stosowanego
powiedz mi w jaki sposób non stop jechałes 110km/h?
a samo ruszenie? a zwolnienie za tirem? a dojazd pod dom te ostatnie 20 km?
to stosuj ta krolowa nauk w innych aspektach swojego zycia i nie mecz dupy innym takimi pierdolami bo wymiotowac sie chce czytajac....

(ruszalem raz za tirami nie musialem zwalniac bo jak wiesz sa dwa pasy przynajmniej powinienes wiedziec a o tych ostatnich dokladnie 18km ci napisalem wczesniej wiec daruj sobie bo osmieszac siebie coraz bardziej)

pisalem nie sprawdzilem spalania jeszcze pod dystrybotorem jak sprawdze to napisze wiec -wiecej luzu i pokory

edit

jak to mowia bez odbioru

[ Dodano: Czw 05 Lut, 2009 22:59 ]
przejrzyjcie sobie skrupulatnie to:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/f...s_i_kombi.html

jakos sporo wynikow, ktore oscyluja w granicy 4-4,6l/100km i to jakos przewaznie w silnikach 1,8TDCI 100konnych hm... mnie to zastanawia no ale jak sa tu tak stanowcze odpowiedzi ze sie nie da to pewno tak jest
GrzegorzF20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 23:21   #28
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

GrzegorzF20, ja wiem ze niskie spalanie podbudowuje ego, ale prosze Cie, skoncz juz...
mowisz o sredniej 110, a potem ze nie przekraczasz 110 - znaczy sie srednia jest o WIELE, WIELE nizsza, bo nawet pociag nie utrzymuje jednakowej predkosci na takim odcinku

110 sredniej to zwykle osiaga sie w PL na 2-pasmowkach jadac 150-160 kiedy jest wolne, moze 140 jak jedziesz w srodku nocy w Swieta
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 23:34   #29
michaelmaster
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Nowy Sącz
Postów: 58
Domyślnie

A może to przez magnetyzery??
__________________
Foka jest fajna, ale motocykle są jesze fajniejsze...
michaelmaster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 23:38   #30
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

heh, nieźli optymiści co niektórzy na tej stronie...
szczytem jest koleś co mu minimalnie spalił 2,9l/100

wracając do średniej i możliwości utrzymania jeje na poziomie 110km/h nie przekraczając tej prędkości - oznacza to tyle, że non stop jechałeś 110km/h! przez 180km to jest nie wykonalne nawet z tempomatem, chyba że pod Wrockiem autostrada ma 3 pasy, ale jeszcze 2 miesiące temu miała 2 (nie powiesz mi, że przez te 180km w okolicach granicy nigdy nie natrafiłeś na wyprzedzające się tiry czy innych "zawalidrogów" na lewym pasie i nawet na chwilę nie musiałeś zwalniać)

a co do wiarygodności wyniku średniego spalania odczytywanego z kompa - jakimś trafem inżynierowie forda (i większości innych marek) wprowadzili możliwość korekty średniego spalania poprzez ustawienie jednego z parametrów w kompie. po co to zrobili? bo elektronika skalibrowana fabrycznie pozostawia wiele do życzenia. ot i takie cudowne wyniki się osiąga (nawet 2,9l/100 - pewnie ma magnetyzerów od metra i mu namagnesowały kompa )

ktoś już napisał, że producent podaje spalanie w trasie na poziomie 4,5l/100
a oni test drogowy przeprowadzają przy prędkościach do 90km/h i pedał gazu muskają, żeby wynik wyszedł jak najniższy. zrobienie lepszego wyniku powinno być premiowane pracą jako kierowca testowy w fabryce
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Focus 1,8Tdci z pompą Delphi nie zasysa paliwa greg07 Silnik i skrzynia 0 26-04-09 17:13
podciśnienie w filtrze paliwa tdci kusy Silnik i skrzynia 10 05-04-09 16:56
FF 1,8tdci problemy przy odpalaniu pola Silnik i skrzynia 10 29-03-09 22:43
Poważna awaria i pytanie o powrót paliwa Fafa Silnik i skrzynia 21 25-06-07 20:28
Odłączona wtyczka przy filtrze powietrza Michał Silnik i skrzynia 11 06-07-06 12:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u