Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-08-11, 18:01   #1
Matiyssek
Dukacz
 
Avatar Matiyssek
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Przemyśl/Kraków
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2002
RP Przemyśl
Postów: 1 114
Garaż
Domyślnie Wymiana przedniej szyby z ubezpieczenia

Hej
mam pytanie odnośnie wymiany przedniej szyby (pęknięta od kamienia) z ubezpieczenia dodatkowego (na szyby).
Posiadam zwykłą, niepodgrzewaną, lecz teraz gdy mam okazję wymienić, mogę dopłacić 350zł i taką mieć, tylko czy posiadam instalację pod taką szybkę? Czy raczej na 99% ford dawał instalację, czy muszę dodatkowo szukać kabelków?
Oraz gdy podam, że szyba jest podgrzewana (a tak nie jest), to będą to sprawdzać (może jakiś rzeczoznawca czy coś..) ? Wymiana będzie w warsztacie samochodowym na koszt firmy ubezpieczającej (nie wiedziałem jaką kwotę podać w formularzu zgłoszeniowym).
Jest to moje 1-wsze usuwanie szkody z ubezpieczenia, więc proszę o wyrozumiałość

pozdrawiam
Matiyssek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-11, 18:08   #2
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Ogólnie drogo dopłacasz jak za szybę. Jeśli dopłacasz ze swojej kieszeni to ubezpieczyciel nie powinien mieć wątów jaką szybę dajesz sobie zamontować.
Zadzwoń i spytaj czy ta cena jest z położeniem ewentualnej wiązki pod podgrzewanie czy tylko szyba.
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-11, 18:09   #3
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Kolega w tamtym roku do Mondeo 2006 rok za przednią ogrzewaną dopłacał 200 zł.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-11, 18:20   #4
Matiyssek
Dukacz
 
Avatar Matiyssek
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Przemyśl/Kraków
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2002
RP Przemyśl
Postów: 1 114
Garaż
Domyślnie

zwykłą szybę mam za free (ubezp.), do podgrzewanej muszę dopłacić 350zł, raczej bez wiązki.
Tak mi dzisiaj mówiła Pani, która ponownie jutro zadzwoni, bym podał jej moją decyzję.

ewentualnie mogę poprosić o jakąś kwotę i zrobić to na moją rękę (tak mi się wydaje).. szyba podgrzewana ok 350-400 zł używka

Ostatnio edytowane przez Matiyssek ; 29-08-11 o 18:28
Matiyssek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-11, 18:55   #5
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

A mają 1 zakłąd do wyboru? Często jest tak że w okręgu ubezpieczalnia ma podpisaną umowę z kilkoma firmami - może będzie taniej.
Tak czy owak - grzana szyba się przydaje.
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-11, 19:40   #6
Matiyssek
Dukacz
 
Avatar Matiyssek
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Przemyśl/Kraków
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2002
RP Przemyśl
Postów: 1 114
Garaż
Domyślnie

prawdę mówiąc to nie wiem, ale chyba tak (mala mieścina), ewentualnie wymiana w Rzeszowie, to tam napewno więcej zakładów.
A jakiś sposób, by szybko sprawdzić, czy posiadam instalacje ? gdzie tego mogę ewentualnie szukać ?
bo na panelu/konsoli środkowej jest AC/Obieg wewn. a drugi przycisk nie dzielony - ogrzewanie szyby tylnej.


Co bardziej polecacie ? Wymienić szybę z ubezp. (dowiadywałem się: zwykła 320, podgrzewana 510zł, robota 120zł / cena dla ubezpieczalni: zw. 431 / podg. 781zl) czy powiedzieć, że chcę kasę (ile?) i robić to na swoją rękę ?
Czytałem różne opinie, jedni chwalą Autoglass Jan, inni Pilkingtona, kolejni Nordicglass - choć wielu też odradza. Ktoś może miał styczność z wymienionymi ?
Szybę, którą chcą mi założyć, będzie firmy NordGlass.

Ostatnio edytowane przez Matiyssek ; 30-08-11 o 14:40
Matiyssek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-11, 23:26   #7
marcin9913
Turysta
 
Avatar marcin9913
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: LN
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
LU Lublin
Postów: 941
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matiyssek Zobacz post
Pilkington, NordGlass
Dobre szyby
marcin9913 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-11, 23:28   #8
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Nord to szajs, po jakimś czasie ścieżki się wypalają czy coś innego się z nimi dzieje i szyba potrafi nie grzać na określonej powierzchni
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-11, 09:49   #9
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Po pierwsze na pewno nie masz wiązki do grzanej szyby, ewentualnie jakieś jej szczątki. Na pewno ubezpieczenie nie pokryje Ci montażu tej wiązki. Więc albo wymieniasz szybę na grzaną i swoim kosztem montujesz wiązkę albo wymieniasz na zwykła i finito.
Od wczoraj wieczora też stanąłem przed dylematem czy wymieniać z ubezpieczenia, łatać czy zostawić tak jak jest.
Wczoraj wracając z Białegostoku dostałem kamieniem (chyba??) bo auto które jechało przede mną było jakieś 400 - 500 metrów, a dostałem prawie pod samą górę szyby na wprost pasażera. Teraz tak, oczywiście środek odprysku jest akurat równo 10 cm od krawędzi szyby. Czyli można powiedzieć że jest nie naprawialny. Byłem dziś u faceta od szyb i powiedział że on by z tym jeździł aż szyba pęknie mocniej i wtedy ewidentna wymiana na nową. Kto decyduje czy uszkodzenie nadaje się do naprawy czy do wymiany szyby? Aha ubezpieczenie mam w Warcie.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-11, 19:18   #10
molu
Turysta
 
Avatar molu
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
FG Gorzów Wielkopolski
Postów: 33
Garaż
Domyślnie

Ja ostatnio robilem przednią szybe z Uniqi - poszlo w miare sprawnie.
Zglosilem na infolinie (odprysk byl niewielki - moze nawet nie 5mm) wczesniej zasiegnalem opini u szklarza i bylo to uszkodzenie raczej do naprawy .
Okazalo sie, ze akurat firma od szyb nie ma maszyny do naprawy i mialem czekac na info. Po okolo 1,5 miesiącu znudzilo mi sie czekanie a maszyny nadal nie mieli wiec uzgodnilem ze niech wymieniają na nową (chociaz szkoda mi bylo tego orginalnego logo forda na szybie ) . Dalej bylo juz sprawnie - umowienie sie na godzine - robią zdjecie uszkodzenia i wymieniają.
Koszt szyby i roboty na cesji - okolo 1100 zeta (szyba byla podgrzewana i na podgrzewana wymienilem)

pzdr
molu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-11, 19:30   #11
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A czy mogłeś wybrać jakiej firmy chcesz żeby Ci wstawiono szybę? Czy tylko takie jak posiada zakład z którym ubezpieczalnia ma podpisaną umowę?
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-11, 20:07   #12
molu
Turysta
 
Avatar molu
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
FG Gorzów Wielkopolski
Postów: 33
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
A czy mogłeś wybrać jakiej firmy chcesz żeby Ci wstawiono szybę? Czy tylko takie jak posiada zakład z którym ubezpieczalnia ma podpisaną umowę?
Pozdrawiam
hmmm nie wiem nikt sie mnie nie pytal - nawet nie wiem jaką mam
pzdr
molu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-11, 10:26   #13
Matiyssek
Dukacz
 
Avatar Matiyssek
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Przemyśl/Kraków
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2002
RP Przemyśl
Postów: 1 114
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
A czy mogłeś wybrać jakiej firmy chcesz żeby Ci wstawiono szybę? Czy tylko takie jak posiada zakład z którym ubezpieczalnia ma podpisaną umowę?
Pozdrawiam
Raczej tak jak zakład podpisuje - to ma 1-go producenta.
Ja mam w InterRisk'u i tam mają NordGlass'a.

Ostatnio rozglądałem się za "częściami" by dołożyć do podgrzewanej, ale nigdzie nie ma, nawet na szrocie... także chyba zostanę na zwykłej..
pozdrawiam
Matiyssek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-11, 20:42   #14
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Kurka, ja w tamtym roku wstawiałem Sekurita i jak coś to znowu bym taką chciał
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-11, 21:27   #15
pawcio2
Turysta
 
Avatar pawcio2
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: pomorskie
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
Postów: 93
Domyślnie

Cos drogie te szyby ja wymienialem przod za 500zl pilkington ogrzewana z robocizna
__________________
pawcio2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-11, 11:49   #16
Matiyssek
Dukacz
 
Avatar Matiyssek
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Przemyśl/Kraków
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2002
RP Przemyśl
Postów: 1 114
Garaż
Domyślnie

szkoda fordowskiej, ale załatać nie mogę, bo jakby w "środku" szyby pękła na pół szerokości, więc jutro wymiana na zwykłą, a potem pomyśli się nad nowym ubezpieczeniem i czymś lepszym

*pawcio2: cenę miałeś detaliczną, mi także krzyczeli 500zł (ale chyba bez roboty), zaś ta sama, tylko, że dla ubezpieczlani to kosztuje ok 780zł

pozdr
Matiyssek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną bi4ly Inne techniczne 31 10-09-15 21:24
[MK1] wymiana przedniej szyby - Jaan bzy Szkody, Naprawy, Porównania 22 27-07-10 17:29
[MK1] wymiana przedniej szyby daro27 Inne techniczne 0 03-06-10 13:40
[FFII] Wymiana szyby przedniej na podgrzewaną Lewusek_PL Elektryka, audio i alarmy 2 07-01-08 20:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u