Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-11-12, 22:49   #1
Paffcio
Turysta
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Avatar Paffcio
 
Paweł
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Ostrołęka-Warszawa
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
listopad
2003
WO Ostrołęka
Postów: 337
Garaż
Domyślnie Szarpanie

Witam, mam maleńki problem mianowicie moje nie pokonane na drodze 1.6 z sekwencją zaczęło ostatnio mieć humorki mianowicie... poczęło szarpać na początku myślałem że to wina gazu jednak po wyjeżdżeniu całego zbiornika i zatankowaniu na innej stacji jest tak samo

Autko szarpie po wciśnięciu sprzęgła gaśnie lub przełącza się na pB z sygnałem dźwiękowym
Może to być za niskie ciśnienie w układzie?
__________________
Focus to nie auto...to styl życia

Był:
2.0 LPG Wagon Ghia X (traveller) LPG
Jest
1.6 Wagon Ambiente LPG
&
3.2 v6 LPG
&
C4 2.0 PB
Paffcio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-12, 11:47   #2
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Jeśli przełącza się na PB to jest to wina za niskiego ciśnienia w układzie lub awarii któregoś z elektrozaworów. Potrzebny jest nam plik z oscyloskopu Twojej instalacji gazowej by wyczytać coś więcej
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-12, 19:10   #3
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Witam.Panowie mam problem a wiec rano przy ruszaniu foka mi szarpie zaraz po przelaczeniu na lpg wymienilem przewody na nowe bosha swiece platinum chyba ngk wszyscy fachowcy mowia zeby wymienic cewke heh wlasnie fachowcy podmienilem 3 rozne cewki od foki i to samo szarpie. Przypomne ze na bp chodzi dobrze. Dzieki za sugestie .
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-12, 19:26   #4
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Sugestia... -10C na zewnątrz/zimniejszy silnik Dziś stwierdziłem że mroźna zima to dobry moment żeby silniczek polatał troszkę na PB.
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-12, 22:46   #5
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Harnas - szarpanie masz na zimnym silniku przy przelaczeniu na LPG czy na cieplym tez, jak na cieplym to koncza sie wtryski.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-12, 05:57   #6
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Panowie szarpie ni z rana jak sie przelaczy na lpg to z jakies 700 m do 1 km szarpie a pozniej juz caly czas dobrze chodzi. Podjechalem wczoraj do innego gazownika ogladal wtryski i powiedzial ze beda juz takim mazutem zapchane hihihi tylko oczy zrobił jak mu powiedzialem ze instalka ma 3 miesiace to nagle zmienił zdanie i mowi ze wtryski sobie nie radza fakt ze to walteki ale by nie padly po 3 miechach Pojechalem do innego fachowca u tego co zakladalem pojechalem po nim troche to mowi ze jest za mala temperatura ustawiona przelaczenia na gaz a mialem chyba 25 stopni i ja zwiekszyl o 5 stopni wiec zobaczymy dzisiaj.Dzieki chlopaki za podpowiedzi i przy okazji dla was Zdrowych i wesolych swiat i nie objadajcie sie za bardzo hihi
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-12, 10:41   #7
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

to nic nie da - typowa wizyta u gazownika. Dobra instalacja może Ci się przełączyć nawet przy 5c i będzie działać. Muszę wiedzieć jakie jest ciśnienie, jakie masz dysze i czy czasy wtrysków na wolnych obrotach się zgadzają. Przydałoby się potwierdzenie czy masz włączonę kompensację gazu na temperaturę reduktura/gazu .
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-12, 07:56   #8
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
to nic nie da - typowa wizyta u gazownika. Dobra instalacja może Ci się przełączyć nawet przy 5c i będzie działać. Muszę wiedzieć jakie jest ciśnienie, jakie masz dysze i czy czasy wtrysków na wolnych obrotach się zgadzają. Przydałoby się potwierdzenie czy masz włączonę kompensację gazu na temperaturę reduktura/gazu .
Wczoraj rano po zwiększonej temperaturze tez szarpało tylko dziwi mnie dlaczego szarpie taki krotki odcinek czyli do 1 km max później cały dzień jazdy juz jest spokój.Dzwoniłem do tego co mi zakładał instalacje i kazał mi zostawić samochód na 1 dzień w czwartek po świętach ciekawe czego będzie szukał skoro nie wie dlaczego szarpie.Mam juz dość tych partaczy. Drake widzę ze się znasz na instalkach z tego co czytam hmm może by dało rade się ugadać po nowym roku do Bielska mam nie tak daleko i ustawiłbyś mi tak jak powinno być oczywiście za odpłatnością. Czy kupić kabel do LPG i ustawiać samemu za wasza pomocą bo fakt ja się nie znam i nie chce czegoś zepsuć Aha pytałem o zmianę wtrysków na hanny to powiedział mi 450 zl czyli wtryski plus robocizna dużo czy mało jak wam się wydaje
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-12, 15:32   #9
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

U mnie przed zmiana na barracudy tez szarpalo zaraz po przelaczeniu na LPG ale tylko poniezej 2 tys obr/min, po zmianie wszystkoe jest w porzadku, Stare wtryski juz laly u mnie
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-12, 11:33   #10
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

smutna wiadomość jest taka, że temperatura przełączania na gaz i w ogóle ustawienia tutaj nie za wiele dadzą. Ale też nie mówię tego na 100%.

Zrób prosty test - w miarę możliwości jeśli dasz radę zagrzej wtryskiwacze suszarką tak porządnie, ze 20 sekund. Oczywiście po nocy, w takich warunkach gdy auto by szarpało po przełączeniu na gaz.

Opcja też jest taka, że któryś wtryskiwacz leje, albo dali Ci umyte używki lub coś w tym stylu. Jak mieszkasz blisko to zapraszam, z tym że musisz sobie zmontować kabelek chyba że masz instalacje zenit.

Ostatnio edytowane przez drake ; 23-12-12 o 11:36
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-12, 12:49   #11
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
smutna wiadomość jest taka, że temperatura przełączania na gaz i w ogóle ustawienia tutaj nie za wiele dadzą. Ale też nie mówię tego na 100%.

Zrób prosty test - w miarę możliwości jeśli dasz radę zagrzej wtryskiwacze suszarką tak porządnie, ze 20 sekund. Oczywiście po nocy, w takich warunkach gdy auto by szarpało po przełączeniu na gaz.

Opcja też jest taka, że któryś wtryskiwacz leje, albo dali Ci umyte używki lub coś w tym stylu. Jak mieszkasz blisko to zapraszam, z tym że musisz sobie zmontować kabelek chyba że masz instalacje zenit.
Tez mi się tak wydaje ze ustawienia nic nie dadzą. Nie mam możliwości wysuszyć suszarka bo mieszkam w bloku Blisko tak nie mieszkam ale warto przejechać i mieć dobrze ustawiona instalke Gaz nie jest drogi wiec nie ma problemu żebym podjechał do ciebie Dzieki ze sie zgodziłeś i jak coś to się zgadamy na forum co i kiedy jeżeli tamten szpec mi nic nie zrobi ale do cholery musi bo samochód nie chodzi jak powinien a instalka jest na gwarancjiTylko zastanawia mnie dlaczego szarpie tylko rano i to jeszcze taki krotki odcinek max do 1 km później autko jeździ normalnie. Zobaczymy w piątek bo zawożę samochód.Dziękuje za rady
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-12, 13:34   #12
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
smutna wiadomość jest taka, że temperatura przełączania na gaz i w ogóle ustawienia tutaj nie za wiele dadzą. Ale też nie mówię tego na 100%.

Zrób prosty test - w miarę możliwości jeśli dasz radę zagrzej wtryskiwacze suszarką tak porządnie, ze 20 sekund. Oczywiście po nocy, w takich warunkach gdy auto by szarpało po przełączeniu na gaz.

Opcja też jest taka, że któryś wtryskiwacz leje, albo dali Ci umyte używki lub coś w tym stylu. Jak mieszkasz blisko to zapraszam, z tym że musisz sobie zmontować kabelek chyba że masz instalacje zenit.
Witam

Powodem może być również zaolejenie układu filtr fazy lotnej i wtryskiwaczy i poprostu z rana jak wszystko zimne klei wtryskiwacze.
Bardzo wrażliwe były na to matrixy przynajmniej ja tak miałem w poprzednim aucie sprawę załatwiła grzałka na listwę wtryskiwaczy.
Jak kolega pisał proste podgrzanie listwy wtryskowej i ewentualnie filtra fazy lotnej da odpowiedź.

pozdrawiam
__________________
Tomasz S
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-12, 19:46   #13
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

tylko że kolega ma 3 miesięczne waltki, a to są pancerne wtryski... Rozjechane, nieskalibrowane, posklejane, tłuczące ale dalej działają...

a gdzie tankujesz gaz powiedz mi? powiedz mi jeszcze jakiej firmy masz centralkę. Łatwo ogarnąć sytuacje np. w Zenicie gdzie ustawiasz rozruch wtryskiwaczy gazowych przez np. 30 sekund podczas pracy jeszcze na benzynie.


PS. z tą suszarką nie musisz. Odpal auto na benzynie, przejedź porządny dystans tak żeby się nagrzał silnik, np. z 5-7 kilometrów. Wtedy przełącz na gaz i powiedz co się stanie.

Ostatnio edytowane przez drake ; 23-12-12 o 19:49
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-12, 21:49   #14
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
tylko że kolega ma 3 miesięczne waltki, a to są pancerne wtryski... Rozjechane, nieskalibrowane, posklejane, tłuczące ale dalej działają...

a gdzie tankujesz gaz powiedz mi? powiedz mi jeszcze jakiej firmy masz centralkę. Łatwo ogarnąć sytuacje np. w Zenicie gdzie ustawiasz rozruch wtryskiwaczy gazowych przez np. 30 sekund podczas pracy jeszcze na benzynie.


PS. z tą suszarką nie musisz. Odpal auto na benzynie, przejedź porządny dystans tak żeby się nagrzał silnik, np. z 5-7 kilometrów. Wtedy przełącz na gaz i powiedz co się stanie.
Jutro tak zrobie jak mowisz przejade na nich kilka km na benzynie i przelacze na gaz az mnie ciekawi co bedzie. Centralke to chodzi ci jaki komputer hmm troche zielony jestem. Instalka to stag 4 reszta czesci to chyba tomasetto czy cos takiego musze jutro w papiery zobaczyc. Kurcze jestem zly na siebie bo inwestowalem w kable i swiece a tamte byly dobre tylko troszke tansze a nastepny mechanik mowil mi kolejny mit o cewce heh az brak slow. Wczoraj podmienilem chyba juz 4 cewke od znajomego i tez szarpie wiec wszyscy fachowcy nic tylko naciagaja na koszty i poprostu ZGADUJA a moze sie uda.
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-12, 22:58   #15
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

raczej nie inaczej kolego za te kable srable miałbyś magic jety plug and play i kłopotów by nie było

Ostatnio edytowane przez drake ; 23-12-12 o 23:10
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-12, 21:18   #16
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
raczej nie inaczej kolego za te kable srable miałbyś magic jety plug and play i kłopotów by nie było




drake to jestes szpec na wszystkimi szpecami dzisiaj przejechalem moze z 7 czy 8 km i przelaczylem recznie na gaz i nic sie nie dzialo autko super chodzilo.Powiedzcie co mam gazownikowi powiedziec jak do niego pojade bo jestem zielony. Pomozcie cos ?????
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-12, 12:18   #17
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

No i ciekawe jak sytuacja wyglada po zagrzaniu silnika na Pb i recznym przelaczeniu na LPG
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-12, 22:45   #18
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

'po zagrzaniu listwy wtryskowej szarpanie przy pierwszych kilometrach od przełączenia ustaje, co bezpośrednio wskazuje na ich wadę lub zużycie, dlatego żądam ich wymiany w ramach gwarancji'

a jak Ci nie wymieni w ramach gwarancji to kupuj wtryski kabel i zapraszam do mnie to Ci wystroimy całą instalkę na nowo bez płacenia nie wiadomo ile za ich partackie usługi. Wtryski z hurtowni, kabel z allegro i wyjdzie niedrogo.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-12, 23:39   #19
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Jesli Hany wydaja sie za drogie to Drake polecil mi barracudy za wymiane ich i koszt wtryskow zaplacilem 320 zl.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-12-12, 19:42   #20
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Drake dzięki za rade i napewno podjadę jak mi nie zrobi tak jak potrzeba tej instalki tylko dopiero po nowym roku jak budżet podreperuje bo wiecie jak to w święta z kasa Czy jak podepnie pod kompa to wyjdzie mu ze sa walnięte wtryski czy tez jeden wtrysk i ciekawe czy mi wymieni ale znając zycie powie ze są dobre Chłopaki podeślijcie mi moze jakiś link do kabelka pod kompa.Instalka to stag 4 bo nie chce zlego jakiegoś kupić
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-12-12, 23:11   #21
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

jak powie że są dobre to wpadnij i zrobimy to na porządnie bo już dawno nie robiłem instalki i jestem głodny xD
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-12, 22:53   #22
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Drake na swieta nic do jedzenia nie dawali ze glodny jestes
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-12, 23:18   #23
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

objedzony jak świnia, ale to inny rodzaj pożywki ^^
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-12, 17:22   #24
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

No koledzy jutro dzień prawdy Wczoraj przy ciepłym poranku żonka pojechała i dzwoniła ze szarpie jak się sam przełączył na gaz czyli pogoda nie gra tutaj roli czy jest -10 czy +10 Dzisiaj jechała tez z samego rana i przełączyła po 5 km ręcznie na lpg i wszystko gra nie szarpie.Tylko żeby szpec mi nie ustawił temperatury na 50 stopni Jutro się wszystko rozstrzygnie co jest
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-12, 01:10   #25
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

no to trochę zdzikłem, przy +10 nie może być takich jaj. W takim razie zaklejenie wtryskiwaczy odpada na drugi plan, a pierwszy... ? Aktualnie nie mam pierwszego planu, bo to obaliło całkowicie teorie o wtryskach.

Napisz co tam się u gaziarza działo, ma Ci włączyć korektę od temperatury i od ciśnienia!
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-12, 14:33   #26
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Wizyta i gazownika zaczęła się tak Musieliśmy czekać godzinę aż silnik będzie zimny. Powiedziałem mu ze to może wtryski leja a on mi na to ze jakby lały to by lały cały czas a ja mu ze nie ze jak się silnik zagrzeje to wtryski wyschną i już jest dobrze to nic nie powiedział A czekał aż silnik ostygnie po to żeby podłączyć kompa i się przejechać w czasie jazdy i dzięki bogu ze troszkę szarpało i sam zobaczył ze nie zmyślam bo możne tak myślał wiec wymienił mi wtryski cala listwę tylko ze listwa jest czarna a nie czerwona nie wiem czym się rożni i powiedział ze głowy nie daje a jak by jutro jeszcze szarpało to wymieni reduktor. Tyle co zobaczyłem na kompie to ciśnienie GAZU 1.15 a MAP 0.25 w trakcie jazdy to sam do siebie coś mówił a i na dodatek popryskał mi cewkę jakaś woda czy pewnie nie ma przebić żeby nie było ze to jego wina a i tak wyszło po mojemu bo mówiłem ze cewka jest dobra. Zobaczymy jutro co bedzie.
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-12, 14:35   #27
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

zrób mi zdjęcie tych wtrysków teraz. Fajnie że podziałał, ale widzę maksymalnie nie zna zasad fizyki...

Gaz gwałtownie zmienia swoją gęstość w funkcji temperatury i potrzebna jest korekta tego parametru. STAG 4 ma to wbudowane

PS. oczywiście zrobiliście całą nową mape na nowych wtryskach? xDDDDD Ciśnienie w granicach normy ale w przyszłości pokusiłbym się o jego zmniejszenie o ile dysze i wydajność tego reduktora na to pozwalają.

jeśli po jeździe godzinę szarpało to sprawa jest dziwna chętnie będę ją śledził :P

Ostatnio edytowane przez drake ; 28-12-12 o 14:38
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-12, 21:21   #28
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
zrób mi zdjęcie tych wtrysków teraz. Fajnie że podziałał, ale widzę maksymalnie nie zna zasad fizyki...

Gaz gwałtownie zmienia swoją gęstość w funkcji temperatury i potrzebna jest korekta tego parametru. STAG 4 ma to wbudowane

PS. oczywiście zrobiliście całą nową mape na nowych wtryskach? xDDDDD Ciśnienie w granicach normy ale w przyszłości pokusiłbym się o jego zmniejszenie o ile dysze i wydajność tego reduktora na to pozwalają.

jeśli po jeździe godzinę szarpało to sprawa jest dziwna chętnie będę ją śledził :P
Zle mnie zrozumiałeś godzinę stał samochód żeby silnik ostygł a nie godzinę szarpało Powiedzmy ze to nie są aż takie szarpnięcia jak na kangurze ale takie podszarpywanie w czasie jazdy. Szczerze to mam już dość dzisiaj mi wymienił ta listwę wtryskowa i z ciekawości przejechałem się wieczorem i to samo szarpnęło mi ze 4 czy 5 razy dzwoniłem do niego i jutro ma mi wymienić reduktor.Drake przykro mi ale nie moge jakos tutaj zdjęcia dodać nigdy tutaj tego nie robiłem
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-12, 12:12   #29
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

no to też miałem na myśli. To nie może być wina reduktora więc albo wiązka albo nastawy.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-12, 12:27   #30
harnaś
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
1999
Postów: 71
Domyślnie

Juz po wymianie wczoraj wtrysków a dzisiaj parownika i powiem szczerze ze albo mi sie wydaje co watpie albo samochod jest mocniejsze taki żwawszy i jeszcze jedno co zauwarzylem mialem inny parownik jak w papierach czyli machloje a jak mu zadalem proste pytanie czemu mam co innego w papierach to mi powiedzial teraz mam juz tomasetto widzicie jak jest z nimi tamten parownik byl shark jakis. Zobaczymy jutro co bedzie rano albo juz dzisiaj wieczorem
harnaś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Co to za szarpanie ? krzysztof.k Silnik i skrzynia 15 25-01-11 12:06
[MK1] 1.8 B - Szarpanie foczkolina Silnik i skrzynia 2 13-01-11 22:50
[MK1] szarpanie moach Silnik i skrzynia 1 12-11-10 19:37
[FFI] Szarpanie matteoz21 Silnik i skrzynia 13 21-10-09 22:10
szarpanie Luka Silnik i skrzynia 10 29-08-08 20:27

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u