Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-01-08, 22:01   #1
dzejk
Turysta
 
Avatar dzejk
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: warszawa
Postów: 10
Domyślnie gwarancja-geometria-odmowa ASO

FF II 1.8 TDCi kombi Platinium
Pomocy!!! Dziś odmówiono mi w ASO wykonania geometrii w ramach gwarancji.

Zaczęło się od zmiany na nowe zimówki GG Performance, drżenia kierownicy przy 120 km/h, kilka wyważeń, za każdym razem po chwili nawrót dolegliwości, w końcu moja foczka zaczęła ściągać w lewo. Zresztą od samego początku stuka mi przednie zawieszenie na małych dołkach - ale tym się nie martwiłem bo kumpel w swojej FF II ma to samo.
Niestety po 14400 km. zaczęła nieźle kopcić, spaliny w kabinie.
Dziś w ASO W-wa Popularna: przedmuchy turbo, ale wymienią na gwarancji, czekamy 1 tydz, na nowe z Niemiec?
Co do geometrii, wyważenia: to usłyszałem, że nie podlega gwarancji, gdy przeczytałem serwisantowi na głos, że do 1 roku tak, to przyjął zlecenie
Niestety później tel. z ASO, że Ford zmienił warunki gwarancji i teraz jest tylko 1 miesiąc, a w książce gwar. jest, gdzieś wpis: Ford zastrzega sobie możliwość zmian w warunkach gwarancji
Standardowo do Forda nie można się dodzwonić, a jak kiedyś wysłałem e-maila to odpisali po 3 miesiącach.

Pomocy co mam z tym fantem zrobić.
dzejk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 22:39   #2
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

Masz gwarancję w ręku z tym zapisem??
Jeśli tak to Ford może Cię pocałować w
Zażądaj odmowy na piśmie i powiedz, że następnie odwiedzisz z tą odmową i książką gwarancyjną, Państwową Inspekcję Handlową.
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 22:44   #3
dzejk
Turysta
 
Avatar dzejk
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Niestety foczka została-poinformowali, że z uszkodzonym turbo nie mogą wypuścić z serwisu
Gwarancja też im się ostała.
dzejk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-08, 09:23   #4
Trojan
Sympatyk
 
Avatar Trojan
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 2 738
Garaż
Domyślnie

Wydaje mi się, że nie można zmieniać warunków gwarancji w okresie jest trwania. Czy wogóle wpis o zastrzeżeniu zmian w gwarancji jest zgodny z prawem? Kupujesz auto masz 2 lata gwarancji a Ford po miesiącu informuje Cię, że gwarancja została ograniczona do 34 godzin Coś tu jest nie tak. Być może odkryli poważną usterkę dlatego wymigują się z odpowiedzialności. Dla sprawdzenie pojedź do innego serwisu choć nie wiem czy coś to da skoro FP już się tym zainteresował.
__________________
Trojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-08, 09:39   #5
KP
Administrator
 
Avatar KP
 
KP
Zarejestrowany: Jun 2005
Inny
Postów: 2 753
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzejk
Dziś w ASO W-wa Popularna:
i wszystko jasne
ciekawe czy przypadkiem cukru w paliwie nie znaleźli

http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=23357

i jeszcze jedno jak to nie chcą oddac samochodu, a przepraszam czyją on jest własnością do k... nędzy
no za taki tekst to do piachu
__________________
Crash with a Volvo is extremely safe, if you're sitting in a Saab!
KP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-08, 12:54   #6
dzejk
Turysta
 
Avatar dzejk
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Właśnie dopiero dzisiaj przeczytałem tą akcję z cukrem

Usłyszałem jedynie, że samochodu z uszkodzonym turbo nie mogą wypuścić z seriwsu czy tak można czy może robią mnie

Jedyny pozytyw, że nie będą uszczelniać turbo tylko Ford zgodził się na wymianę.

Najgorsze, że nie chcą się nawet wziąść za zawieszenie, jeśli nie wyrażę zgody na płatne wyważenie kół i sprawdzenie zawieszenia

Niestety to ASO jest najbliżej mojego domu, a mam okres permanentnego braku czasu więc pojechałem do nich.
Moja foczka jest moim pierwszym fordzikiem, a moje pierwsze kontakty były z popularną - przy zakupie o mało co nie spowodowali, że wybrałbym inną markę (mnie kupującego potraktowali jak intruza) , na szczęście znalazłem salon poza Warszawą, gdzie wszystko załatwiłem drogą elektroniczną i tel. (miło, uprzejmnie) i odebrałem foczkę - tylko dzięki teraz jestem posiadaczem foczki.
dzejk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-08, 11:20   #7
bilek
Turysta
 
Avatar bilek
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Warszawa
Inny
HB 5D
2011
WA Warszawa Białołęka
Postów: 141
Garaż
Domyślnie

Ja jak mnie wkurzyli to napisalem im maila że piszę do ford polska, ford europe, na fora motoryzacyjne i do prasy. Od razu się wzięli do roboty mimo, że gwarancja już upłyneła.
__________________
Zmiana kodu trójka z przodu
bilek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-08, 17:47   #8
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Wydaje mi się, że tu obowiązuje zasada, że prawo nie działa wstecz. Jeżeli sprzedali z gwarancja na rok, to taka obowiązuje, nawet jeżeli zmienili to później to Ciebie to nie dotyczy i myślę, że sprawa jest spokojnie do wygrania.
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-08, 22:49   #9
dzejk
Turysta
 
Avatar dzejk
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Wczoraj właśnie dzwonili z Plazy, że po bojach (pewnie ciężkich ) z Ford Polska, instytucja ta udzieliła im pozwolenie na diagnostykę i ew. naprawę z geometrią w ramach gwarancji

A jak informowali mnie 2 dni wcześniej, że turbo ma przedmuchy, to powiedzieli, że można uszczelnić, ale w "moim przypadku: Ford zadecydował o wymianie na nowe"

Ja już całkiem czegoś nie rozumiem.

Już się boję, że jak w końcu pojadę odebrać moją foczkę, to będzie jak z tym "cukrem"
dzejk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Geometria tylnej osi sasey Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 19 14-08-13 09:29
[FFII] geometria - tył holo Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 24-07-09 13:24
Ząbkowanie opon - geometria - gwarancja marionetka Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 08-08-05 08:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u