Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-02-11, 16:57   #1
Bandit137
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Holandia/Niegosławice
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
sierpień
2006
FZG powiat żagański (Żagań)
Postów: 15
Garaż
Domyślnie Brak mocy nie wkręca sie w obroty 2.0 TDCI.

Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów.
Więc zacznę od tego że sprowadziłem foke z Holandii po lekkim dzwonie, silnik nie działał "awaria silnika" rozwalona chłodnica, intercooler i wywalone poduszki!
Wszystkie te rzeczy zostały wymienione co jeszcze wyszło zgubił sie komputer czy sterownik silnika który jest zamocowany w zderzaku kupiłem uzywke z allegro i został prze fleszowany co jakos to sie nazywa, silnik odpala ale kreci sie tylko do 2800-2900 obrotów zachowuje sie jak by mial ze 30 kuców masakra nie ma czym jechać, gaz do końca
Ręce mi opadają bo tyle kasy włożyłem i żadnych efektów
kumpel mi doradził żebym się udał do ASO Forda i podłączyć do kompa i wszystkie błędy wyskoczą co z nim nie tak? Otóż w tej chwili mam całą Litanie błedów całego auta tzn.wszystkich modułów i tyle mi powiedzieli że to mogą naprawić koszt ok. 1000zl. Przeglądając ta całą litanie zauważyłem że mój numer VIN jest nie zgodny z kompem silnika może w tym jest cały pies pogrzebany? Prosze was o Pomoc może ktoś miał was taki problem lub wie jak zaradzić temu?

Ostatnio edytowane przez Bandit137 ; 13-02-11 o 20:03
Bandit137 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-11, 20:02   #2
Mały77
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 43
Domyślnie

A świeci Ci się info "usterka układu silnika"? Bo wg mnie masz auto w trybie serwisowym - kręci się tylko do 3 tysięcy obrotów. Podjedź do jakiegoś speca z kompem i niech Ci wszystkie błędy wykasuje - jeżeli po tym zabiegu Ci się znów pojawią będziesz wiedział co i jak (u mnie w okolicy wykasowanie błędów 30zł). Może być tak ,że wszystkie usterki usunąłeś a nie usunąłeś błędów. I w tym może być cały problem.
Mały77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-11, 20:10   #3
Bandit137
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Holandia/Niegosławice
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
sierpień
2006
FZG powiat żagański (Żagań)
Postów: 15
Garaż
Domyślnie

Nie właśnie nic sie nie pali! w serwisie mi powiedział jakiś doradca serwisowy że nie da sie wykasować tych błedów trzeba u nich zostawić auto, może to być jakiś czujnik albo coś nie wiem juz naprawde co mu jest auto jezdzi w trybie awaryjnym i mam przed sobą 10 stron z błędami! A może na nowo mu wszystko wgrać? Co myślicie to coś poważnego czy to jakaś błachostka?

Ostatnio edytowane przez Bandit137 ; 13-02-11 o 20:28
Bandit137 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 16:28   #4
Mały77
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 43
Domyślnie

Dla bezpieczeństwa podjedź do jakiejś dobrej stacji diagnostycznej i niech Ci spróbują wykasować błędy. Bo coś mi się wydaje, że ASO chce Cię naciągnąć. U nas poza ASO podpięcie pod kompa kosztuje 50 zł a samo wykasowanie błędów 30 zł.
Mały77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-11, 20:41   #5
Miki
Turysta
 
Avatar Miki
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 37
Garaż
Domyślnie

Pytanie jaki moduł wymieniłeś, ponieważ jeśli moduł GEM od elektroniki silnika i nie tylko to musisz go wymienić z tego co wiem na całkiem nowy ponieważ każdy jest programowany pod konkretny VIN i z tego co wiem nie jest to tania zabawa.
Miki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-11, 21:47   #6
Bandit137
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Holandia/Niegosławice
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
sierpień
2006
FZG powiat żagański (Żagań)
Postów: 15
Garaż
Domyślnie

Powiem ci tak ze ja na tym to sie za bardzo nieznam nie było sterownika tego calego kompa od silnika bo nawet nie mozna było go odpalić Jutro jestem umowiony w warsztacie z zielonej i beda mu wszystko od nowa wgrywac i szukac usterki a z tym vinem masz racje bo mi to samo powiedzieli ze jest zrypany[paolos] Dzieki za dobre rady i 3majcie za mnie kciuki napewno dam znac bo to tak nie moze byc zeby stare padaki hehe mnie wyprzedzały Pozdrawiam
Bandit137 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-11, 10:22   #7
Tata
Turysta
 
Avatar Tata
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Tarnów
Inny
HB 3D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
wrzesień
2018
KT Tarnów
Postów: 182
Garaż
Domyślnie

Jaki moduł w zderzaku? Z tego co wiem to w zderzaku nie ma żadnych moduów czy komputerów?
Tata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-11, 15:44   #8
dzekoo
Turysta
 
Avatar dzekoo
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Szczecinek
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 16
Domyślnie

Chyba coś musi być, bo kiedyś w TV oglądałem jednym okiem program jak teraz auta robią i było o komputerze/sterowniku silnika w pobliżu zderzaka, z podtekstem, że w razie drobnej stłuczki idą grube pieniądze. To nadstawiam uszy o jaki samochód chodzi, a się okazało, że to mój Focus
dzekoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-11, 12:46   #9
COACH
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Postów: 25
Garaż
Domyślnie Lokalizacja kompa

Oczywiście że komputer silnika jest z lewej strony zderzaka, mniej więcej na wysokości filtra powietrza z tym że bliżej błotnika, jest ukryty w obudowie z tworzywa, mocniejszy dzwon lewą stroną i po kompie, osobiście wymieniając filtry, olej i inne rzeczy miałem okazję dokładnie się przyjżeć, poza tym wyjmował mi go elektronik jak usuwał mi DPFa programowo i dorzucał 25 koników także warto uważać na lewą stronę...zresztą z prawej też jest kilka ciekawych rzeczy...zatem najlepiej unikać wszelkich uderzeń
COACH jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCi - brak mocy, kontrolka świec żarowych. C_E_S_A_R Silnik i skrzynia 129 22-06-15 08:59
[MK2] TDCi - Pedał gazu, brak mocy fin Silnik i skrzynia 38 22-05-15 18:01
[MK2] 1.6 TDCi , 90KM , brak mocy nazar00 Silnik i skrzynia 6 13-09-14 23:06
[MK1] Brak mocy po wymianie turbo TDCi 115PS Krystian Markow Silnik i skrzynia 44 14-09-11 18:02
[MK1] Brak mocy tdci (100) Browar Silnik i skrzynia 6 12-12-09 16:59

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u