Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-06-08, 09:51   #1
ZBIG9
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Sieminowice Śl.
Postów: 4
Domyślnie MASAKRA. Woda na dywanku po stronie pasażera!

Już nie mam siły z tym problemem. byłem kilka razy w serwisie i po każdej wielkiej ulewie zbiera się nawet ok 2 cm wody na dywanku pasażera tj. przed przednim siedzeniem. Totalna masakra. Woda, wilgoć i potem smród szczególnie jak jeżdżę z klimą. Czy poradziliście sobie jakoś z tym problemem?

To wiadomo mały problem jednak katastrofalny jak na tej klasy samochód. Uszczelniano mi podszybie chyba z 3 razy teraz chcą w ogóle wymienić mi na nowe podszybie ale oczywiście nie dają mi gwarancji że woda dalej nie będzie się wlewać do środka. Proszę o poradę czy może już przyszedł czas na pozbycie się Fousa w ogóle? W sumie auto ma dopiero 4 lata a problem zaczął się niestety ok. 2 tyg. po upływie 2 letniej gwarancji .
ZBIG9 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 10:05   #2
Darelk
Dukacz
 
Avatar Darelk
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Ełk KO13ET
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2001
NEL powiat ełcki (Ełk)
Postów: 1 076
Domyślnie

filtr pokładowy wymieniałeś ?
__________________
POZDRO
Mobil: Anytone At-6666 + Densei 2002(mod) + Sirio Megawatt w otworze
Baza: Sirio 2016 + President Lincoln+Altai DM-315E
Darelk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 10:06   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

uszkodzone albo zle zalozone podszybie - uszczelnianie przy szybie nie ma tutaj nic do rzeczy, bo pod podszybiem i tak sa kanaliki odprowadzajace w razie czego wode... tyle ze mozna je uszkodzic jak sie ktos postara
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 10:19   #4
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

TU obszerne info jak dobrze zrobic z podszybiem wraz z fotorelacja .
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 10:20   #5
ZBIG9
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Sieminowice Śl.
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
uszkodzone albo zle zalozone podszybie - uszczelnianie przy szybie nie ma tutaj nic do rzeczy, bo pod podszybiem i tak sa kanaliki odprowadzajace w razie czego wode... tyle ze mozna je uszkodzic jak sie ktos postara

podszybie mi uszczelniali 2 razy w róznych serwisach Forda za 100 PLN. Filtr powietrza był wymieniany co roku po każdym przeglądzie.

Teraz chcą mi wymienićcałe plastikowe podszybie (jesli go jakoś uszkodzono - do tego pewnie nie dojdę) ale pewnie zapłacę 200 PLN a woda dalej będzie.
Najlepsze było ok 1 rok temu w serwisie wymyslili że pewnei jest jakaś wada w połączeniu blach i trzeba rozebrać deskę rozdzielczą i inne elementy i sprawdzić jak z tymi blachami i potem złożyć ponownie za ok 1500 PLN. Po tym haśle dałem sobie (bezradny) spokój. Jakimś cudem od roku nie miałem z tym problemu ale przedwczoraj wielka burza i ulewa w nocy (parkuję pod chmurką) i rano zobaczyłem 2 cm wody...
ZBIG9 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 11:01   #6
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał ZBIG9
Teraz chcą mi wymienićcałe plastikowe podszybie (jesli go jakoś uszkodzono - do tego pewnie nie dojdę) ale pewnie zapłacę 200 PLN a woda dalej będzie.
jeszcze raz - IMO problem moze lezec nie w podszybiu tylko w plastikach pod podszybiem (tam gdzie wklada sie filt i sa kanaliki odprowadzajace wode)... u mnie podszybie absolutnie nie przylega szczelnie do szyby, a problemu wcale nie mam...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-08, 23:01   #7
hors_e
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Słupsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 157
Garaż
Domyślnie

zobacz czy nie masz pękniętej rynienki, czasami jak na siłe ktoś wyciąga podszybie to lubi ją niechcący połamać
__________________
Nie ważne, czy jesteś starszy, czy młody,Ze mną wypłyniesz na głębokie wodý!
2006 - 2007 Ford Fiesta 1,25 zetec 75KM
2007- 2008 Ford Focus 1,8 TDDi HB
2008 - ???? Ford Focus 1,8 TDDi Kombi
hors_e jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-08, 23:20   #8
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

ZBIG9, jak masz takich fachowców to weź ich olej (najlepiej tą wodą z dywanika :P )
na forum masz dokładny opis co i jak z filtrem, zrób to porządnie samemu (a jak masz dwie lewe ręce to uśmiechnij się do jakiegoś kumpla, który ma sprawny komplet rączek :P )
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-08, 17:53   #9
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

A może była wymieniana przednia szybka i zostało to żle zrobione
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-08, 18:36   #10
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

taaa, a moze w schowku jezdzi peknieta butelka z woda... ciekawe jakim cudem woda po szybie splynelaby idealnie na dywanik pasazera... pomijam juz fakt ze bardzo ciezko zle zamontowac dol szyby w foce...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-08, 20:38   #11
Vandroiy
Turysta
 
Avatar Vandroiy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wawa
Postów: 71
Domyślnie

Ja bym stawiał na pękniętą, a raczej oderwaną rynienkę. Przy wygięciu podszybia łatwo się od niego odrywa. W takim wypadku można by łatwo naprawić samemu.
__________________
Vandroiy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-08, 16:26   #12
MatD123
Turysta
 
Avatar MatD123
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: mazury rules
Postów: 94
Domyślnie

Witam, mam Focusa II z września 2007 i mam -> miałem ten sam problem wczoraj byłem w ASO.

Po stronie pasażera z przodu bagno i woda pod wykładziną podłogową.

Panowie z ASO sprawdzili
podszybie -> było ok
wężyki od klimatyzacji -> były ok
woda z tyłu nie nie mogła przeciekać więc szukali dalej

rozebrali całą podłogę do gołej blachy zdemontowali fotele podnieśli samochód na podnośniku i polali wodą od spodu.......

i wtedy okazało się że po stronie pasażera w podłodze mniej więcej na wysokości gdzie pasażer trzyma stopy są w podłodze dwa podłużne otwory równoległe do siebie zaślepione czarnymi zaślepkami z tworzywa okazało się że owo tworzywo jest albo zbyt mało elastyczne albo nie do końca szczelnie wypełnia te otwory i woda bez problemu dostaje się do wnętrza samochodu

plastiki wyjęli i wkleili ja na silikon auto osuszyli i na razie nie ma problemu proponuję więc zdjąć wykładziną i zabezpieczyć w/w plastik może w Twoim przypadku pomoże tak jak mi .

pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam MatD123

Księga Ezechiela: 25, 17. Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.

MatD123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-06-08, 00:21   #13
RuTo2
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Postów: 362
Domyślnie

Panowie i panie to i ja napiszę ....miałem ten sam problem ,ale tylko raz po zajebistej ulewie...Pojechalem do garażu ,aby zobaczyć gdzie problem - wcześniej cała noc przed kompem na forum. I sprawa wygląda tak : na dole szyby od zewnętrznej strony auta jest plastik który jest przyklejony uszczelniaczem do szyby (ma to niby zatrzymać część wody) bezpośrednio pod tym jest filtr kabinowy usytuowany tak ,że połowa jest pod szybą a połowa pod tą plastikową osłoną - i tu kolejny zajebisty patent forda- woda która przedrze się przez uszczelniacz ma skapnąć do rynny która wygląda identycznie jak rynna dachowa, i wszystko działa do momentu jak tej wody jest niewiele , jak samochód stoi i leje jak z cebra to ta rynienka przelewa wprost do filtra - i dalej na podłogę....Mój patent jest taki....dobry klej kawałek dentki rowerowej (ok 60 cm ) albo jakaś guma 5 cm szeroka, smarujecie klajstrem krawędź rynienki doklejacie tą dentkę ,i rynienka już wam nie przebierze...he he proste ale skuteczne ...polecam.
Pozwoliłem sobie w celach "edukacyjnych" zpodać kogoś zdjęcie na którym widać tą nieszczęsną rynienkę ....polecam dokleić kawałek gumy , w innym poście ktoś dorobił "daszek" nad filtrem ,też dobry sposób ...ale uważam ,ze może pogorszyć i tak cieńką wentylację w foczce...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 5gs1_161.jpg (68,0 KB, 45 wyświetleń)
__________________
Kolejny rok a Liban płonie ,w imię Chrystusa i Mahometa...........
RuTo2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] woda na wycieraczce pasażera siedzącego z tyłu hors_e Inne techniczne 8 01-06-09 23:34
Klima, woda od strony pasa..... amoeba Silnik i skrzynia 28 05-09-08 11:42
Witam wszystkich!!! Woda na dywaniku pasażera. kot Inne techniczne 5 06-06-05 13:24

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u