Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-08-06, 23:37   #1
Maly
Turysta
 
Avatar Maly
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Węgrów
Postów: 65
Domyślnie [FFI] dziwne terkotanie

(wszystko dzieje sie na luzie)
gdy szybko spuszcze noge ze sprzegla nagle cos zaczyna terkotac i tak terkocze dopoki nie wcisne sprzegla gdy wolno puszczam wszystko jest wporzadku, moze macie jakies pomysly co to moze byc?
Maly jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-06, 09:39   #2
sylwek1980
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 65
Domyślnie

No ja kiedyś tez zadałem to pytanie na forum i nie dostałem odpowiedzi a było to juz jakis czas temu. Może nikt tego nie ma tylko my dwaj. Ale na biegu tez to jest. Przy otwartym okienku trzeba się wsłuchac. Tylko na niskich obrotach później juz nie. Gdzieś kiedyś czytałem, że przy połączeniu skrzyni z silnikem jest jakaś plastikowa puszka i może zniej wyciekać olej gdy puści zimering. Ponoć to może byc powodem. Ale ja tego nie sprawdziłem i nie jestem pewien. może być też łożysko dociskowe. Ale sam też chetnie poczekałbym na jakieś rady na forum zanim pojade do żądnych kasy mechaników.
Pozdrawiam!!!
sylwek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-06, 10:50   #3
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maly
gdy szybko spuszcze noge ze sprzegla nagle cos zaczyna terkotac
No... a ja zadałem pytanie co jest z terkotaniem gdy się wciśnie sprzęgło, i też nik tego nie miał tylko ja... więc...
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-06, 15:59   #4
chemik
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Wrocław
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylwek1980
Gdzieś kiedyś czytałem, że przy połączeniu skrzyni z silnikem jest jakaś plastikowa puszka i może zniej wyciekać olej gdy puści zimering. Ponoć to może byc powodem.
To tzw. wysprzeglik... Ja tak mialem i nic mi nie terkotalo... Ale mi malo oleju wycieklo...
__________________
Dziś jest pierwszy dzień reszty twego życia...
chemik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-06, 22:56   #5
Maly
Turysta
 
Avatar Maly
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Węgrów
Postów: 65
Domyślnie

sylwek masz racje na biegu na niskich obrotach tez tak jest - taki charakterystyczny dzwiek szczegolnie zauwazalny przy mocnym wcisnieciu gazu na 2
Maly jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-06, 10:40   #6
Budzio
Turysta
 
Avatar Budzio
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 183
Domyślnie

Chyba w wiekszosci silnikow benzynowych FFI stuka cos w skrzyni . Stukanie to ustaje po wcisnieciu sprzegla wiec tak jak wy to opisujecie. Nikt z tego co wiem nie uporal sie z tym problemem. W moim poprzednim samochodzie(opel) mialem identycznie pomogla wymiana oleju w skrzyni. W przypadku foki chcialem postapic podobnie niestety nie wiem ile i jakiej specyfikacji olej zalac. Kiedys Neron cos tez probowal w temacietego oleju ale nie wiem jak sprawa sie zakonczyla, moze on sie wypowie...
__________________
Budzio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-06, 21:43   #7
Adanior
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Tychy
Postów: 15
Domyślnie

Powodem stuków w Twoim samochodzie jest wyjechane łożysko oporowe. Najgłośniej słyszalne rano na zimno, jak zakładam. Najlepiej wymień całe kompletne sprzęgło tzn. tarczę docisk i łożysko. Robocizna ok 300 zł a komplet sprzęgła ok 350 zł, lub przyzwyczaj się do dźwięku. U mnie niestety zaczęło już szarpać przy puszczaniu sprzęgła więc i tak mam zamiar zrobić. Jak wymienię to dam znać czy terkotanie ucichło. A swoją drogą to lanosem zrobiłem 100 kkm z pukającym łożyskiem i nic się nie stało złego. Pozdrawiam,
Adanior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-06, 08:02   #8
WojtaSpider
Turysta
 
Avatar WojtaSpider
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Wawa
Postów: 58
Domyślnie

u mnie też trekocze jak cholera ale nie ma to nic wspólnego za szpłęgłem wciśniętym czy wyciśniętym ale poprostu trzęsie jak cholera na jałowym biegu-do tego stopnia że otwarte drzwi się trzęsą jak galareta-tak samo zresztą jak tylna klapa...chyba udam się na przeglądzik
niektórzy twierdzą że to poduszki skrzyni...
pozdro
__________________
LePsZe JuTrO bYłO wCzoRaJ...
WojtaSpider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-06, 12:35   #9
Czoperek1984
Turysta
 
Avatar Czoperek1984
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Wrocław?
Postów: 81
Domyślnie

Kiedys byl podobny temacik to ponoć poduszki.....Pytac dalej.Pozdrawiam
Czoperek1984 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-06, 12:47   #10
sylwek1980
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 65
Domyślnie

No tak ale to co ja mam i Mały to nie trzęsie budą. To terkocze tak jakby grzechotka dla dziecka była gdzieś w okolicy skrzyni.
sylwek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-06, 23:32   #11
Adanior
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Tychy
Postów: 15
Domyślnie

100 procent łożysko oporowe. Te stuki pochodzą ze sprzęgła. Objawy są tak oczywiste że nie ma się co zastanawiać dalej. Jak ci to przeszkadza to wymień ale do tego trzeba zrzucić skrzynie biegów, niestety.
A gdyby to były poduszki to byłyby wibracje a jest tylko dzwięk. Focus to moje 5 auto. W trzech poprzednich miałem te same odgłosy co ty w takich samych okolicznościach. Myślę że u większości tak gra ale mało kto zwraca na to uwagę. Jak masz dużo przejechane na tym sprzęgle to wymień komplet, inaczej szkoda kasy. Ten dzwięk nie jest aż tak szkodliwy. Nie powinno się nic stać. To opinia mojego kolegi - szefa serwisu Fiata.[/quote]
Adanior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-09, 17:39   #12
Orzelek
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Kutno
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
czerwiec
1999
EKU powiat kutnowski (Kutno)
Postów: 25
Dziwne drgania

Cytat:
Napisał Adanior Zobacz post
100 procent łożysko oporowe. Te stuki pochodzą ze sprzęgła. Objawy są tak oczywiste że nie ma się co zastanawiać dalej. Jak ci to przeszkadza to wymień ale do tego trzeba zrzucić skrzynie biegów, niestety.
A gdyby to były poduszki to byłyby wibracje a jest tylko dzwięk. Focus to moje 5 auto. W trzech poprzednich miałem te same odgłosy co ty w takich samych okolicznościach. Myślę że u większości tak gra ale mało kto zwraca na to uwagę. Jak masz dużo przejechane na tym sprzęgle to wymień komplet, inaczej szkoda kasy. Ten dzwięk nie jest aż tak szkodliwy. Nie powinno się nic stać. To opinia mojego kolegi - szefa serwisu Fiata.
[/QUOTE]

Zgodzę się z kolegą mam podobne objawy przy puszczonym sprzęgle na wolnych obrotach słyszę grzechotanie byłem u znajomego kolegi mechanika i powiedział mi że to łożysko tylko powiedział mi jeszcze że jak już została wyjęta skrzynia to warto wymienić kompletne sprzęgło żeby później dwa razy za robotę nie płacić jak padnie coś innego w skrzyni i właśnie się zastanawiam czy wymieniać kompletne sprzęgło czy jeździć jeszcze z ty terkotaniem.
__________________
ORZEŁEK
Orzelek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-09-06, 09:01   #13
Budzio
Turysta
 
Avatar Budzio
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 183
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adanior
100 procent łożysko oporowe. Te stuki pochodzą ze sprzęgła. Objawy są tak oczywiste że nie ma się co zastanawiać dalej. Jak ci to przeszkadza to wymień ale do tego trzeba zrzucić skrzynie biegów, niestety.
A gdyby to były poduszki to byłyby wibracje a jest tylko dzwięk. Focus to moje 5 auto. W trzech poprzednich miałem te same odgłosy co ty w takich samych okolicznościach. Myślę że u większości tak gra ale mało kto zwraca na to uwagę. Jak masz dużo przejechane na tym sprzęgle to wymień komplet, inaczej szkoda kasy. Ten dzwięk nie jest aż tak szkodliwy. Nie powinno się nic stać. To opinia mojego kolegi - szefa serwisu Fiata.
W zupelnosci nie zgodze sie z toba Obiawem zuzytego łożyska oporowego sprzegła jest charakterystyczne huczenie, a w końcowym okresie jego zywotu huczenie polaczone ze stukaniem. Wiec wszytko, jak się wydaje, prawie zgada się z twoja teoria (Prawie robi wielka roznice ). Jednak mamy mały wyjątek. Obiawy zuzytego łożyska oporowego, o których pisałeś i również ja pisałem, występują przy wciśnietym pedale sprzegla, a gdy puscimy sprzrgło objawy ustają.
Problem autora watku jak i innych osob wystepuje przy puszczonym pedale sprzegla. Na upartego można stwierdzic ze jak pada lozysko oporowe to bedzie stukac/huczec zarowno przy wcisnietym jak i puszczonym pedale jednak taka sytuacja sie moze nastapic doslownie chwilke przed zupelnym wysypaniem sie owego lozyska (chyba nikt ie czeka do takiego momentu z wymiana), a jak wiemy wiele osob obiawami stuaknia jezdzi juz dosc dlugo i nic sie nie dzieje Zatem nie widze powodu aby wymieniac lozysko oporowe, a co za tym idzie doscisk i tarcze. Strata kasy.
Rozmawialem z wielkoma roznymi mechanikami i ich zeznania sa zbiezne Przyczyna slukania przy puszczonym sprzegle lezy faktycznie w lozysku, ale nie oporowym. Mianowicie chodzi o lozysko/lozyska, ktore znajduja sie wewnatrz skrzyni. Przyczyna ich glosniejszej pracy w samochodach z duzym przebiegiem jest poprostu zuzycie. Jesli chodzi o Forda(sytuacja o ktorej mowimy wystepuje nie tylko w Focusach) to najprawdopodomniej lezy po stronie ekologicznego oleju jakiego uzywa Ford, ktorego wlasciwosci nie sa rewelcyjne, a raczej ponizej przecietnej, dodatkowo jest nie najwyzsza jakosc materialow z akich sa lozyska. Dlatego problem pojawia sie nawet u osob, ktorym z takich badz innych przyczyn udalo sie wymienic skrzynie w ramach gwarancji w ASO.
Ogolnie nie ma wiekszych powodow do obaw, mozna spokojnie jezdzic ewentualnie dla spokoju ducha wlac do skrzyni inny olej niz Fordowski. Osoby o wrażliwych organach sluchu, ktore nie moga oswoic sie z tymi stukami musza rozwazyc remont skrzyni i zamiana lozysk na inne/lepsze.

No to sie rozpisalem
__________________
Budzio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-06, 22:16   #14
Adanior
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Tychy
Postów: 15
Domyślnie

Ja stawiam na luz łożyska oporowego na wałku. niedociśnięte może powodować hałas. Właśnie stuki a nie wycie i huczenie. Przecież nie twierdziłem że hałas jest spowodowany pracą owego łożyska pod obciążeniem.
Zgadzam się z opinią iż stuki te mogą pochodzić ze skrzyni biegów. Jest to równie prawdopodobne. Jednak tak jak pisałeś byłoby to pewnie następstwo bardzo dużych przebiegów. Ja mam 140 tyś. więc dla skrzyni to chyba nie takie heroiczne osiągnięcie.
W kazdym razie jestem przed wymianą kompletnego sprzęgła więc niedługo poznamy tajemnicę dziwnych stuków (mam nadzieję). Pozdrawiam.
Adanior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-06, 13:59   #15
Budzio
Turysta
 
Avatar Budzio
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 183
Domyślnie

Mysle ze wina lezy po stronie producenta ktory oszczedzil na materialach. Moja foka ma przejechane 60 tys km a on okolo 20tys km slychac wyrazne stuki... Dlatego nie wierze ze stukanie jeset spowodowane lozyskiem oporowym. Pozatym dokladnie ta sama historie z takimi samymi objawami przerabialem w poprzednim samochodzie(Corsa B ) gdzie stukanie zaczelo sie ok 80tys km i kompletna wymiana soprzegla nic nie pomogla... Zobaczymy jak bedzie w twoim przypadku
__________________
Budzio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-09, 14:32   #16
marcin/anka
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar marcin/anka
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bydgoszcz
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
grudzień
2007
CB Bydgoszcz
Postów: 93
Domyślnie

może w mojej sprawie ktoś coś mądrego podpowie.u mnie na wciśniętym spzęgle lekko słychać takie chrobotanie,a przy ruszaniu,to znaczy jak dostaje obciążenie to trzy razy głośniej słychać
__________________
licz zawsze na siebie albo na cud,ale pamiętaj co mówił towarzysz stalin,że cudów nie ma
marcin/anka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-10, 01:14   #17
slovta13
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2007
Postów: 9
Domyślnie

Witam
Widzę, że problem stukania(klekotania) nie dotyczy tylko mojego Focusa 1.6
(przebieg 80tys), jest to klekotanie na biegu jałowym(w czasie jazdy nie słyszę) i przy niskich obrotach najbardziej słyszalne i ustępuje po wciśnięciu sprzęgła! trochę to irytujące jak ktoś w poprzednim aucie wymieniał skrzynie bo za długo jeździł ze stukaniem

Dla mnie opis 'Budzio' jest chyba najbliższy prawdy! nie pozostaje nic innego jak przyzwyczaić się i czekać


Pozdrawiam
slovta13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-03-11, 09:39   #18
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Rozwiązanie problemu.

Witam, miałem to samo - pedał wciśnięty - cisza i kuszący pomruk silnika przy przygazowaniu, pedał puszczony - stukanie na wolnych + jakby drapanie przy zwiększaniu obrotów.

Ponieważ sprzęgło łapało już wysoko wymieniłem komplet z wysprzęglikiem - problem zniknął.
Błoga cisza bez względu czy wciśnięte czy nie, dźwięki z przodu tylko same przyjemne .

Wymieniłem całość na Sachsa. Przy wysprzęgliku uważajcie zmienił się jego typ w 10.2003r.

Jeśli chodzi o tryb traktora na wolnych obrotach (telepanie całej budy jak w starym żuku, zwłaszcza jeśli więcej elektrycznych zabawek włączonych) - problem rozwiązała poduszka szkrzyni lewa (oryginał) Teraz czasem się łapię że nie wiem, czy auto nie zgasło na skrzyżowaniu - nie mam żadnych wibracji - byłem do nich przyzwyczajony.
Przebieg to 145 tys., kilku mechaników twierdziło że poducha ok, ale widać guma po kilku latach traci swoje właściwości - wymieniłem w ciemno po przebuszowaniu całego forum i opłaciło się.

Szerokiej drogi!

Ostatnio edytowane przez michal.84 ; 24-03-11 o 09:41
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-11, 13:49   #19
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Słuchajcie , ale u mnie jak delikatnie dam dźwignie zmiany biegów do tyłu lub do przodu na luzie to następuje cisza ... A przecież wtedy chyba nie ma udziału łożyska oporowego ( wysprzęglika ). NO CHYBA ŻE SIĘ MYLĘ ???

Ja bym stawiał na jakieś cięgła czy inne bzdety na odcinku dźwignia - skrzynia ...
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-11, 23:31   #20
solaris
Banned
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Inny
kombi
1.4 Duratec 80KM manual
grudzień
2014
ZPY powiat pyrzycki (Pyrzyce)
Postów: 176
Domyślnie

mam podobnie, u mnie chrobocze przy dodawaniu gazu na obrotach 1800 do 2100 około. szczególnie na 3jce.
solaris jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] TDDI - chrobotanie, terkotanie, jęki i stęki... amper124 Silnik i skrzynia 0 30-07-09 16:28
Dziwne dławienia matus23 Silnik i skrzynia 3 24-06-09 11:57
[FFI] Dudnienie terkotanie z przodu Słoniu Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 18-06-09 19:36
Dziwne wibracje SUCOF33 Silnik i skrzynia 5 06-04-08 23:59
Dziwne kołatanie... Albano Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 10 25-02-06 10:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u