Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-04-09, 18:04   #1
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie Brak mocy

Witam. Mam pytanko odnośnie braku mocy w 1.8 TDDI 90 KM przebieg 140 tyś. Od jakiegoś czasu moja foczka stała sie zamulona, brak jej ducha, nie czuć typowego przyspieszenia na 3 biegu, kiedys to wciskało w fotel. Sam juz nie wiem co jej dolego. Oleju nie ubywa, nie dymi, spalanie srednio 6 literków. Mokry od oleju robi sie przewód gumowy połaczony z rurą interkulera po lewej stronie patrząc od przodu silnika ale nie bałwanek tylko ten wcześniejszy. Z góry dziękuje za wszystkie rady.
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-09, 18:43   #2
malyjurek
Turysta
 
Avatar malyjurek
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Nowe Miasto
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 104
Domyślnie

Kolego albo egr, albo kataliztorek sie zapycha lub turbo pada! zacznij od najprostrzego sprawdz kata i zaślep egr zobaczysz czy cos da! a i sprawdz także wszystkie weże bo jak bedzie któryś nieszczelny to tez nie bedzie ci ciągnął jak należy pozdro.
malyjurek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-09, 20:39   #3
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie

Dzięki za podpowiedzi. A czy może to być wina filtra paliwa, ostatnio wymieniałem w marcu 2008 i przejechałem na nim ok 20 tyś km.
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-09, 22:16   #4
malyjurek
Turysta
 
Avatar malyjurek
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Nowe Miasto
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 104
Domyślnie

no napewno wymiana nie zaszkodzi ale wątpie zeby to był filtr! ja filtry zmieniam co 15 tys jak kiedys rozebrałem taki filtr to sie przestraszyłem do połowy był czarny jak smoła ale to tylko nasza wspaniała ropka!
malyjurek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-04-09, 20:32   #5
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie

A czy brak mocy może byc spowodowany uszkodzeniem czujnika IAT (zamiast przepływomierza) i czujnika MAP. Czy aby sprawdzic ta rurke podłaczoną do czujnika MAP mozna ja bez problemu zdjąc i czy czujnik map mozna jakos czyścic bo znalazłem cos takiego:
Map ma taką dość długą plastikową rurkę (sam jest przykręcony do grodzi). Ta rurka od temperatury jełczeje i pęka (pojawiają się nieszczelności). Dodatkowo Map zatyka się od brudu.
- odkręć map, wyjmij z auta
- wyjmij rzeczoną rurkę i jej gumowe łączniki
- wyczyść w alkoholu, upewnij się że rurka jest drożna i szczelna
- Map połóż do góry wejściem ciśnienia i nalej mu alkoholu do pełna. Niech się pomoczy z 30 min.
- powtórz 3 razy
Poskładasz - i będzie dobrze. Dodatkowo w czasie wolnym gdy czekasz na rozmoczenie zanieczyszczeń w Map, wyczyść kanał powietrza w zaworze recyrkulacji. Zapewne ma połowę swojego przekroju niż gdy był nowy....i moc wróci.
Czy to jest dobra metoda?? I jeszcze jedno wybieram sie na kompa, czy ma to byc jakiś specjalny tylko dla focusów czy może być jakis inny???
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-09, 21:27   #6
Gwidon
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Wejherowo
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2000
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 237
Domyślnie

Może to wina wastegate turbiny. Delikatnie poruszaj cięgnem , może zawór upustowy jest zapieczony. Część spalin napędza turbinę a część idzie w atmoswerę. Zobacz przy okazji ten krótki wężyk który łączy turbinę z regulatorem.
Co do zaślepienia EGR - to może to doprowadzić do spłynięcia denka tłoków albo wytopienia świec żaowych.
__________________
Gwidon
Gwidon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-09, 00:20   #7
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gwidon
Co do zaślepienia EGR - to może to doprowadzić do spłynięcia denka tłoków albo wytopienia świec żaowych.
Czy mógłbyś to stwierdzenie poprzeć jakąś teorią ????
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-09, 22:11   #8
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie

A czy to ciegno do wastegate turbiny powinno poruszac sie podczas dodawania gazu na postoju samochodu, czy mozna to jakoś inaczej sprawdzić???
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-09, 22:18   #9
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

jacekn74, teoretycznie tak. Jest po to żeby regulować ciśnienie w układzie dolotowym.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-09, 16:55   #10
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Domyślnie

Witam. U mnie podobny problem. Jakieś 2 minuty jazdy i silnik się zamulał(zero kopcenia). Mechanior podejrzewa przepływomierz. Na kompie pokazał błąd MAF-a i błąd jakiegoś czujnika co leży na pokrywie zaworów, badanie nie było do końca pewne bo te czujniki były wcześniej odpinane i mógł nałapać błędów. Kasowanie błędów i przeczyszczenie przepływki na razie pomogło, jeździ jak powinien. Czekam jak znowu go zamuli i wtedy diagnoza na kompie będzie bardziej pewna. Ważne że puki co ładnie gniecie w fotel
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-09, 18:17   #11
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie

Kolego Gothic dzieki za wskazówki. Mówiąc o przepływce masz na myśli ten czujnik podłaczony dwoma kabelkami zaraz za filtrem powietrza?. Wiesz moze jaki specyfik został użyty do czyszczenia i czy ten czujnik przed intercolerem tez miałeś czyszczony? Z góry dzieki za odpowiedz i powodzenia.
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-09, 19:12   #12
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Domyślnie

Tak to jest przepływomierz, ale ma więcej niż dwa kabelki Czujnika przed interem nie czyścił, a do czyszczenia przepływki użył benzyny ekstrakcyjnej. Zobaczymy ile pochodzi bez zamulenia
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-09, 20:04   #13
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie

Czy odłaczenie akumulatora spowoduje skasowanie ewentualnych błędów?? I jeszcze jedno pytanko czy zdejmował ktos juz rurke z MAP. Czy mozna ja zdjac bez zadnego problemu i czy nadaje sie ona do ponownego załozenia po sprawdzeniu czy jest drożna?

[ Dodano: Wto 28 Kwi, 2009 17:21 ]
Czyściłem dzisiaj czujniki IAT i po wykręceniu tego przed intercolerem okazało sie że jest cały w oleju, a co dziwne ojeju w silniku nie ubywa. Skad on może sie tam brac?? Sprawdziłem tez rurke łączącą MAP z zaworem EGR i jest drożna, po odpięciu z MAP można w nia swobodnie dmuchac bez żadnych oporów. Czy olej na tym czujniku wskazuje na padającą turbinkę??
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-09, 12:45   #14
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Domyślnie

Brak mocy część II Dziś na tarasie brak mocy ponownie. Silnik głośniej zaczął chodzić. Zjazd, restart silnika i już jest normalnie. Bryknąłem od razu na kompa i pokazał to:
- P0235 Turbosprężarka czujnik ciś. doł. A-

Błąd nie dał rady się skasować mimo że auto już jeździ normalnie. Dodatkowo jedna rura gumowa(czerwona) z rosiła olejem pokrywę zaworów, obejma była niedokręcona. Koleś mówił że jest to czujnik przy prawej lampie, mocowany do intera, czy się mylił?
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-09, 14:00   #15
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Z tym olejem na obudowie rozrządu to jest o tyle niedobre, że on potem spływa na alternator. Miałem nieszczelnego tego baranka (zauważono w styczniu) a teraz padł mi alternator - elektryk stwierdził że z powodu zaolejenia padły pierścienie wirnika.
Co do kodu błędu- nie mam pojęcia
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-09, 17:22   #16
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie

Nadal nie wiem co dolega mojej foczce. Odczuwalny jest brak mocy, z okolic tyłu silnika słychac jakis stukot ale nie jest to dzwiek metaliczny i słyszalny tylko jak sie stoi przy samochodzie, po schyleniu sie do silnika nie słychac tego. Czysciłem ostatnio czujnik przed interculerem i jest w oleju. Ostatnio zrobiłem 350km i troche oleju ubyło ale o dziwo w drodze powrotnej już nie. Czy ktos ma moze podobne problemy abo zna dobrego mechanika w Warszawie lub okolicach Legionowa żeby zdiagnozowac przyczynę, może to katalizator a nie koniecznie turbina. Z góry dzięki za porady i pomoc.
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-05-09, 10:27   #17
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Domyślnie

Witam. Znalazłem powód utraty mocy, po przekroczeniu 140km/h silnik momentalnie traci moc(rozpędzi się do 150km/h i stoi), pracuje głośniej, nie kopci. Po zwolnieniu praktycznie nie idzie przyspieszać. Muszę stanąć i odpalić ponownie silnik. Z wewnątrz wygląda to tak jakby wyłączała się turbina i do ponownego rozruchu nie pompowała. Jeżeli nie przekraczam 140km/h nic się nie dzieje. Komp bije cały czas tym błędem: - P0235 Turbosprężarka czujnik ciś. doł. A- . W Bemo w Szczecinie powiedzieli mi tylko, że taki czujnik nie istnieję, że to prawdopodobnie przepływomierz i chętnie za 600zł sprzedadzą mi nowy. Jak chcę dokładną diagnozę to umawiać się na termin i szykować kupę $$$$$$. Normalnie bajka. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co ewentualnie może powodować odłączenie turbo?
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-05-10, 17:53   #18
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Thumbs down P0235

No i wyjaśnione. Po prawie roku walki z autem odwiedziłem ASO i zapadł wyrok. Chopaki bawili się 4 godziny sprawdzając(teoretycznie) wszystko co możliwe. Zdechła turbina. Trzeba wymienić na nową. Trochę mnie to zdziwiło, nie kopci, nie charczy itp. Dla przypomnienia, błąd P0235 Turbocharger Boost Sensor A Circuit Malfunction, odcinanie turbo po gwałtownym wciśnięciu gazu. Szybka jazda w granicach 160km/h i więcej możliwa jedynie przy stopniowym i powolnym dodaniu gazu. To co przemawia za ich "teorią" to ze sprawdziłem wszystkie sposoby opisane na forum, wszystkie wężyki, czujniki inne możliwe rzeczy i wszystko gra. Pozostała tylko turbina. W bałwankach i intercoolerze jest olej chyba nawet sporo, nie mam odnośnika. Dali mi też diagnozę na papierze ze zleceniem badania(ktoś się pod tym podpisał), więc "teoretycznie" chyba nie próbują mnie wydymać. Nowe turbo 4300zł + robocizna(niby można znaleźć turbo taniej). Regeneracji jakoś nie ufam Prawdopodobnie regenerują tak jak automaty, a troszkę się na tym kiedyś przejechałem. Mechanior z ASO twierdzi ze jak się nie będzie deptać to powinno jeszcze trochę pokicać. Będzie trochę czasu by pozbierać kasę. Więc może ten wyrok kogoś w przyszłości naprowadzi. Pozdrawiam
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-10, 16:47   #19
cezarg1410
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Grajewo
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
BGR powiat grajewski (Grajewo)
Postów: 359
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gothic Zobacz post
No i wyjaśnione. Po prawie roku walki z autem odwiedziłem ASO i zapadł wyrok. Chopaki bawili się 4 godziny sprawdzając(teoretycznie) wszystko co możliwe. Zdechła turbina. Trzeba wymienić na nową. Trochę mnie to zdziwiło, nie kopci, nie charczy itp. Dla przypomnienia, błąd P0235 Turbocharger Boost Sensor A Circuit Malfunction, odcinanie turbo po gwałtownym wciśnięciu gazu. Szybka jazda w granicach 160km/h i więcej możliwa jedynie przy stopniowym i powolnym dodaniu gazu. To co przemawia za ich "teorią" to ze sprawdziłem wszystkie sposoby opisane na forum, wszystkie wężyki, czujniki inne możliwe rzeczy i wszystko gra. Pozostała tylko turbina. W bałwankach i intercoolerze jest olej chyba nawet sporo, nie mam odnośnika. Dali mi też diagnozę na papierze ze zleceniem badania(ktoś się pod tym podpisał), więc "teoretycznie" chyba nie próbują mnie wydymać. Nowe turbo 4300zł + robocizna(niby można znaleźć turbo taniej). Regeneracji jakoś nie ufam Prawdopodobnie regenerują tak jak automaty, a troszkę się na tym kiedyś przejechałem. Mechanior z ASO twierdzi ze jak się nie będzie deptać to powinno jeszcze trochę pokicać. Będzie trochę czasu by pozbierać kasę. Więc może ten wyrok kogoś w przyszłości naprowadzi. Pozdrawiam
CO do wydymania to kiedyś czytalem na forum o przypadku gdzie koledze chciano wymienić komplet wtrysków i DPF (koszt byl astronomiczny). ASO się pod tym podpisalo a okazalo się później że wtryski są ok.

U ciebie jeżeli wywala taki bląd i tak mówią to może rzeczywiście tak jest.


Aha jeszcze jedno: co się w turbinie sypnęlo?? Bo przy padającej turbinie to rok byś raczej nie wyjeździl... No chyba że zacięla się geometria. A olej w balwankach to jest wszędzie.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 18-05-10 o 16:51
cezarg1410 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-10, 19:48   #20
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Cool

Taa, coś właśnie o złej pracy łopatek-kierownicy w turbo, czy jakoś tak Jeździli później we trzech z laptopem i mocno główkowali Byłem w małym szoku więc dokładnie nie pamiętam. Olej jest w bałwankach i intercoolerze. Całkiem sporo ale nie wiem jak to powinno wyglądać, bo nie mam odnośnika. W każdym razie czujnik w intercoolerze pływał. Czy prawda czy nie inne pomysły się skończyły. Przeszukałem każdy możliwy temat na forum(jaki znalazłem), spróbowałem wszystkiego co było pisane i nic. A mam dosyć jeżdżenia ze stresem czy przy wyprzedzaniu mi ciachnie turbo.
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-10, 23:47   #21
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

Wszystko OK ale zapomniałeś o złotej zasadzie. ASO omijać szerokim łukiem. Nawet jeśli faktycznie to turbina to:
- dobrze się zastanów czy dawałeś jej powody, żeby padła (jakie, to chyba znasz jak nie to poszukaj na forum)
- podjedź to kogoś znajomego albo poleconego, tylko wcześniej nic nie sugeruj co to może być; jeśli i wtedy będą Ci chcieli od razu wymienić całą turbinę to najprawdopodobniej jednak to prawda
- za połowę ceny, którą Ci zaproponowali masz kompletny używany silnik; tak wiem, że używany ale ja na Twoim miejscu jeśli już musiałbym to taką opcję też wziąłbym pod uwagę.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] brak mocy i hałas Piferko Silnik i skrzynia 1 16-11-17 04:02
[FFI] brak mocy-zagadka papciochmiel Silnik i skrzynia 5 09-07-09 22:10
brak mocy lucas.p Inne techniczne 0 01-06-09 11:22
TDDI, brak mocy! Max 140... yoda Silnik i skrzynia 9 03-06-08 08:15
brak mocy pieniadz1 Silnik i skrzynia 18 20-12-05 03:24

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u