Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-03-09, 15:01   #1
Kopinek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Parczew / Lublin
Postów: 28
Domyślnie Problem z czujnikiem prędkości - obroty same wzrastają

Witam wszystkich forumowiczów!

Już przejrzałem wszystkie tematy związane z moim problemem, próbowałem wszystkiego no ale niestety nie udało mi się zwalczyć tego.

Posiadam Focusa 1.8 16v z 1999 r. Problem polega na tym że w czasie jazdy samochód zachowuje się tak jak na tempomacie ( obroty nie spadają, prędkość trzyma taką samą) oraz przy naciśnięciu sprzęgła obroty wzrastają. Na postoju samochód takich objawów nie ma, wszystko chodzi tak jak powinno.
Byłem już u kilku mechaników i elektryków i niestety każdy rozkłada ręce. Na komputerze wyrzuca błąd potencjometru. Więc pierwszym zabiegiem było podstawienie nowego no i niestety bez zmian. Samochód zachowuje się tak samo. Na forum wyczytałem że może być to czujnik prędkości VVS. Dobrałem się razem z mechanikiem do niego, odłączyłem go i ku zdziwieniu samochód chodzi jak laleczka, jest hamowanie silnikiem, obroty spadają itd.
Kupiłem nowy czujnik - wymieniłem, zresetowałem komputer ( odłączenie akumulatora na 30 min.) i niestety objawy znów te same tak jak na starym czujniku.
Odłączyłem znów czujnik i chodzi dobrze.

I w tym momencie już zgłupiałem . Liczę na waszą pomoc.

Dziękuje z góry serdecznie !!!
Kopinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-09, 17:35   #2
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

a z nowym czujnikiem nie wywala juz bledu? Moze przewody za uszkodzone albo konektor nie styka dobrze
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-09, 18:34   #3
Kopinek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Parczew / Lublin
Postów: 28
Domyślnie

Komputer nie wykrywa czujnika prędkości, czytając na forum u nikogo nie wykrył. Do przewodów to chyba tam nie ma nic do uszkodzenia , jeżeli podłącze czujnik czyli go wykrywa i wtedy samochód źle pracuje, przy wypiętym jest ok .

[ Dodano: Sob 21 Mar, 2009 00:42 ]
Ma ktoś jakieś pomysły, będę wdzięczny za każdą wskazówkę która może naprowadzić na usterkę bo ile można jeździć bez prędkościomierza.
Kopinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-09, 19:56   #4
hcap
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Postów: 2
Domyślnie

dziwne że przy wypiętym vss autko chodziło jak ta lala. u mnie gdy vss dawał ciała czuło się spadek mocy no i oczywiście prędkościomierz na zero i kreski na liczniku km. po wymianie (ciężka robota) wszystko wraca do normy bez resetu kompa. problem z podbijaniem obrotów i brakiem hamowania silnikiem w mojej foce ustąpił po wymianie potencjometru położenia przepustnicy.

Ostatnio edytowane przez hcap ; 01-10-09 o 19:58
hcap jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-09, 20:02   #5
kmxx
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: lodz
Postów: 21
Domyślnie

1. Rosnące obroty bez powodu po wyrzuceniu na luz - wymiana czyjnika (potencjometru) obrotów - koszt 250 zł. Sam go wymieniłem, reset komputera poprzez odłączenie akumulatora.
2. Podczas jazdy spadek obrotomierza na zero z małym spadkiem mocy, samochód jechał ale na luzie gasł. Zdarzało się to średnio raz na tydzień. Objaw ustępował sam po około minucie podczas jazdy. - wymiana czujnika VSS w serwisie. To taki czujnik w skrzyni biegów, nie da się go wyjąć samemu bo kruszy się podczas próby demontażu. W serwisie też się ukruszył i wtedy trzeba delikatnie, cierpliwie wyjmować kawałki czujnika. Jeśli taki demontaż się nie powiedzie to trzeba rozbierać skrzynię biegów. Serwis męczył się około 4 godzin i udało się go wyjąć bez rozbierania skrzyni - koszt 350 zł.

FI benzyna kombi, 1,8 16V.
kmxx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-09, 21:26   #6
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał kmxx Zobacz post
wymiana czujnika (potencjometru) obrotów .
Co to za czujnik?
chodzi o położenie przepustnicy?
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Problem z czujnikiem zew. tomek Elektryka, audio i alarmy 27 20-08-13 15:21
wzrastające obroty silnika bantiru1 Silnik i skrzynia 11 12-10-09 09:58
Obroty a prędkość ? Gwidon Silnik i skrzynia 3 17-11-08 21:02
obroty a prędkość kuffs Silnik i skrzynia 3 31-03-08 10:27
Problem z czujnikiem gazu mareksawosz Silnik i skrzynia 1 29-11-07 20:28

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u