Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-08-05, 14:45   #1
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie Radio fordowskie. Jakie polecacie?

Witam!

Mam bardzo duży problem. Chcę kupić radio ale Fordowskie (czyli to duże). Popatrzałem sobie na allegro i może pomorzecie mi które wybrać:
CD:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61195128
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61818465
Kasety:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61917701
Moje obecne radio:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61951801

Dzięki za miłe porady.
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 15:24   #2
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie Re: Radio fordowskie. Jakie polecacie?

Cytat:
Napisał CAr
Dzięki za miłe porady.
Pierwsza rada w wypadku zakupów radia na allegro jest taka.
Dowiedz się o pochodzenie radia i o to czy sprzedawca ma w komplecie instrukcje, karte z PIN-em do radia. W innym wypadku masz szansę na zakup radia innego klubowicza, który nie koniecznie chciał się z nim rozstać.

Jezeli zdecyduje się na inne radio niż fordowski potecam to
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 15:45   #3
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Kuopuj wszystko tylko nie fordowskie, nie najgorzej grają, ale wszystko inne co fabryczne jedszcze lepiej....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 16:22   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no to 6006 ma zmieniarkę na 6 płyt. może to będzie dla ciebie argument, a może nie... ja mam niefabryczne, to nie wiem, jakie te są...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 19:17   #5
teperek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Tez mialem 6006, nacieszylem sie nim jakies 4 miesiace, po czym zmienilo wlasciciela wraz z szyba i kolpakami. Pytalem pozniej na Allegro ludzi, ktorzy takie radia sprzedawali o ich pochodzenie, pin, instrukcje. Wszyscy mowili ze oryginalne, z ich samochodow, ze zmieniaja na inne etc...., ale instrukcji nie maja bo zgubili/nie dostali..... "Oryginalny" pin maja, ale w głowie. Tak wiec nasuwa sie mysl, ze te wszystkie radia byly troche "cieple". I jeszcze jedno. Za najtansze radio na Allegro gosc chcial przez Kup Teraz 399zl. Bylo to jakos czerwiec/lipiec.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 19:44   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Ja mam normalnie 4000 traffic na kasetę bez rds-a.... Nie gra najgorzej, kaset nie słucham,bo ne ta jakośc. Dźwięk jest bvardzo ztonizowany, można puścić muzę na full, a na zewnątrz mało co słychać... Powyżej 140, też już nic nie słychać.

Ot takie,żeby dźwioęki wytwarzało.

Aktualnie mam pożyczonego od kumpla 6000CD i tu już jest znacznie lepiej jeżeli chodzi o muzykę z CD. Bas nie jest tak miękki z radia ani z płyty jak z 4000 z radia bądź kasety, tylko jest takie trzaskanie połaczone z łomotaniem. Ma też odcięcie basów ten model i nie można wyciągnąć wszystkiego z tych głośników co mają do zaoferowania.

Jak jechałem na zlot do Czech, to od innego kolegi pożyczyłem jakiegoś Pionka na CD.... taki za 300 zeta kupiony rok temu(teraz pewnie za 150 zł ).

I tu można naprawdę nieźle dać czadu, po pierwsze czuć, że to nie seria i gra o wiele lepiej. Regulacja basu, średnich, wysokich, podbicia basu, i jeszcze siakieś inne pierdoły co siedzą w radiu i po używaniu tego sprzęta stwierdzam,że Foerdowskie głośniki nie są takie złe.

Także polecam, wszystko co nie Fabryczne....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-05, 09:29   #7
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

5000 + zmieniarka + dobre glosniki

5000 nie wyjmuja a zmieniarki nie widac. Jak na moje ucho gra dobrze

Z radiem powinna byc instrukcja a MUSI byc kartka forda z naklejonym kodem - w innym przypadku mozna sie czuc odpowiedzialnym za stracona przez kogos szybe i radio.

Sam kod nie jest problemem, sa generatory.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-05, 18:56   #8
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

W mojej foce mk. II mam firmowe radio Sony z MP3. Szczerze mówiąc, to jestem nieco zawiedziony. Radio odbiera kiepsko. Mój poprzedni kaseciak - najtańszy Panasonic, robił to o wiele lepiej Natomiast jeśli chodzi o MP3, to jest całkiem nieźle. Dźwięk z ośmiu głośników jest na niezłym poziomie. Natomiast niestety płyty muszą być w idealnym stanie - bez rys, kurzu i dobrej marki.

Efekt jest taki, że przez 90% czasu słucham MP3, bo od radia uszy więdną
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-05, 22:50   #9
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Co do radia do foczki to raczej bym postawił na inny sprzet niz fordowski.Kiedyś już ruszany był ten temat.W zależności ile chcesz pieniedzy przeznaczyc,jakie miec opcje w radiu,czy samo cd czy tez moze nieco lepsze mp3,czy wyglad ma znaczenie no i podswietlenie radia jak i wyswietlacza.
Miałem okazje porownac swoje radio Jvc Kd-s721 z fordowskim 6000.
Skromnie mówiąc a raczej pisząc to fordowskie "wymiekło" z Jvc,tylko ze ja mam foczke z 2004 a kolega z 2000 i byc moze mial nieco slabsze glosniki choc watpie.
Jesli bys skusil sie na inne radio niz fabryczne to pozostanie jeszcze problem z dziura,ktora pozostanie.Z tym raczej nie bedziesz mial problemu bo sa rozne zaslepki lub kieszenie w miejsce pozostalej dziury.
JA osobiscie polecilbym Ci niefirmowe radio.Wybierajac swojego Jv-sika chcialem zeby pasowal do kokpitu srodkowego autka jak i sam wyswietlacz i podswietlanie radyjka czyli pieknie wkomponowany pod kolor oswietlenia tablicy - czyli kolor zielony.Fakt mialem ograniczony budzet i teraz jesli bym mial kupic radyjko to postawilby na pionka z mp3 lub Alpine w zaleznosci jakie masz wymagania.
Ps.Co do glosnikow w foczce uwazam,ze sa bardzo dobre jak na firmowki lecz z pewnoscia ktos kto ma firmowe Hertz'e,Pionnera,Jbl lub Boschmanna to z pewnoscia stwierdzi ze fordowskie to szmelc.
Duza role odgrywa tez wyciszenie drzwi (wytlumienie) gdzie juz byl post na forum na ten temat i podejrzewam ze zmiana glosnikow po wyciszeniu nie bylaby konieczna.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jakie CB Radio polecacie?? w@riat Inne techniczne 60 22-06-10 08:42
jakie amortyzatory polecacie? No1B Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 25 18-12-09 23:39
Radio NIE Fordowskie w FFI Fresh Elektryka, audio i alarmy 8 02-07-09 00:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u