Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-04-10, 14:55   #1
Waldini
Turysta
 
Avatar Waldini
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 16
Domyślnie Awaria, co to może być?

Dziś spotkała mnie przykra przygoda. Jadąc do pracy i stojąc w korku zauważyłem, że auto zaczyna dziwnie pracować, coś jak stary diesel, a przy tym się trząść. Objawy te nasilają się przy ruszaniu czy na 1 biegu czy na wstecznym. Gdy już się rozpędziłem i wzrosły obroty wszystko wróciło praktycznie do normy, praktycznie bo troszkę drgań jeszcze zostało. Zapaliła się przy tym żółta kontrolka check engine. Oczywiście zatrzymałem auto i trafiło ono na warsztat, niemniej jeszcze nie mam informacji co z nim. Nie ma żadnych metalicznych dzwięków w silniku, moc praktycznie nie spadła, bo rozpędza się tak jak przed awaria, tylko te drgania na biegu jałowym i przy starcie. Co to może być? Silnik krokowy?
Waldini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 15:12   #2
YaNkE
Grupa Pomorska
Grupa: Pomorskie
 
Avatar YaNkE
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
GD Gdańsk
Postów: 547
Domyślnie

ja bym obstawil albo koniec cewki albo katalizatora....
YaNkE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 16:03   #3
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Cewka nie wywali check engine, a auto by szarpało, dławiło sie.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 16:07   #4
Waldini
Turysta
 
Avatar Waldini
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał niko123 Zobacz post
Cewka nie wywali check engine, a auto by szarpało, dławiło sie.
Nie wiem czy to akurat cewka, ale z tym się nie zgodzę, że nie wywali ona kontrolki silnika. U mojego znajomego z pracy, który siedzi obok wiem, że wywala. Miał taki przypadek. Walnięta cewka=brak iskry na jeden gar, więc poważna awaria, chociaż nietrudna do usunięcia.
Waldini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 16:15   #5
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Cewka wywala check engine, choć nie od razu, trzeba z tym trochę pojeździć. Obstawiam że to ona właśnie padła. Miałem podobny objaw, auto nie jechało przy gwałtownym przyspieszaniu, od razu pojechałem do mechanika i wymieniłem. Dodam, że było to na tyle szybko, że komputer nie zakodował błędu i check się nie świecił. Podpiąłem go pod fordowski IDS i nic nie wykazał - bo szybko wymieniłem i na uszkodzonej dojechałem ledwie do warsztatu i parę km po mieście.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 16:36   #6
przem1987
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: bydgoszcz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 50
Domyślnie

kolego, anim zaczniesz sie pakowac w koszty typu cewka, wymien najpierw swiece!!! jezeli porcelanka ma chodzby najmniejsze pekniecia to w 16 zaworowkach sa wlasnie takie objawy!
przem1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-10, 16:46   #7
Waldini
Turysta
 
Avatar Waldini
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał przem1987 Zobacz post
kolego, anim zaczniesz sie pakowac w koszty typu cewka, wymien najpierw swiece!!! jezeli porcelanka ma chodzby najmniejsze pekniecia to w 16 zaworowkach sa wlasnie takie objawy!
No zobacze, co w warsztacie komputer pokaże. Świece mam zmieniane we wrześniu ubiegłego roku, podobnie jak kable wysokiego napięcia.

Edit: Komputer pokazał brak zapłonu na drugim cylindrze, mechanik powiedział, że to na 90% jest cewka. Jutro więc ją wymieniam. Jako, że do Aso mam rzut beretem, byłem tam aby zapytać ile ją sobie cenią. Dostałem po głowie kwotą 600 zł z groszami za motorcrafta. Gdy powiedziałem, że to drogo i spytałem o nr katalogowy tej części, to gość stał się mniej sympatyczny i powiedział, że nie widzi powodu, żeby podać mi nr tej części. Nie chciałem już z nim się użerać, więc wyszedłem chociaż jutro pewnie tam przedzwonię, aby zgłosić komuś zachowanie tego pana.

Pytanie, czy pracownik Aso ma prawo odmówić udzielenia takiej informacji, jak nr katalogowy części zamiennej?? Wg mnie nie ma prawa, nie po to ludzie wydają grubą kasę na auta Forda, aby później być traktowani jak petenci, tym bardziej, że nr katalogowy nie jest żadną tajemnicą.

Zamiennik do focusa kosztuje około 300 zł i taki właśnie kupuję.

Ostatnio edytowane przez Waldini ; 12-04-10 o 19:25
Waldini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u