Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-11-09, 23:39   #1
tomwiech
Turysta
 
Avatar tomwiech
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 14
Exclamation Zablokowane drzwi tylne.

W mojej foce zablokowały się tylne drzwi i przypuszczam że przez to również uszkodziły się wszystkie zamki i centralny nie działa (SPRAWDZONE) bezpiecznik centralnego również się spalił- wymieniłem. Zamki kupiłem ale niestety tego jednego nie mogę otworzyć, drzwi rozebrałem, cięgna i linki na miejscu i działają klamka wewnętrzna jest zablokowana w pozycji zamknięcia i powraca do niej za żadne skarby nie można tego zmienić smarowanie smarami penetrującymi też nie daje efektów wyszarpywanie również!
Pozatym wszystkie dźwignie zamka które powinny otworzyć drzwi chodzą, więc wygląda na to że zablokował albo zatarł się zatrzask i on nie pozwala na otwarcie .
Może ktoś miał już taki problem i doradzi mi jak z tym sobie poradzić i otworzyć zatrzaśnięte drzwi!
tomwiech jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 00:23   #2
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

tak z ciekawości - nie masz włączonej blokady rodzicielskiej ? w drzwiach jest otwór na kluczyk, przekręcasz i w tedy nie da się drzwi otworzyć od środka, zewnętrzna klamka działa normalnie.
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 09:08   #3
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

et to nie to , bo przy włączonej blokadzie , klamka wewnętrzna owszem nie działa ale powinna być jak najbardziej w "normalnej" pozycji a nie zamkniętej .
Trzeba by jednak zdjąć boczki i zobaczyć czy linka od klamki nie strzeliła albo nie spadła gdzieś z jakiegoś uchwytu .
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 09:14   #4
wro_bel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Rokietnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
1999
PZ powiat poznański (Poznań)
Postów: 215
Domyślnie

Ja się podepnę - czy możliwe jest żeby w wersji GHIA nie było tej blokady rodzicielskiej, bo nie mam otworów na kluczyk ani w zamku drzwi kierowcy ani w zamku drzwi pasażera z przodu, a prawe drzwi nie chcą mi się otwierać od wewnątrz. A tak swoją drogą to czy w fokach klamka nie jest zawsze w pozycji "normalnej"? Chyba do zamykania zamków są takie dodatkowe przyciski a nie wciskanie klamek jak w essim?
wro_bel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 09:54   #5
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Blokada rodzicielska chyba tylko z tyłu jest? W każdym razie ta dziura na kluczyk jest tak głęboko i pierwszy raz też nie mogłem jej znaleźć - pomogła instrukcja
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 10:12   #6
wro_bel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Rokietnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
1999
PZ powiat poznański (Poznań)
Postów: 215
Domyślnie

Ja to imbecyl jestem Przednie drzwi sprawdziłem w poszukiwaniu blokady rodzicielskiej, ale tylnych już nie. Byłem przy autku jeszcze raz (kto nie ma w głowie ten ma w nogach) i blokada jest z tyłu i właśnie w prawych drzwiach była włączona, już wyłączyłem i wszystko działa. Dzięki Kubuch.
wro_bel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-09, 10:32   #7
tomwiech
Turysta
 
Avatar tomwiech
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 14
Domyślnie

jak pisałem drzwi mam już rozebrane dostęp do zamka mam, dlatego wiem ze żadna dżwignia ani ta od klamki zewnętrznej ani od wewnętrznej nie jest zablokowana dlatego podejżewam że zatarł się sam zatrzask !!!
Sam zamek jest cały zabudowany więc rozerwanie go na siłe jest mało możliwe bez uszkadzania drzwi !
Ale z tego co widzę bez szlifierki i dokupienia nowych drzwi sie nie obejdzie chyba że narazie wyłącze ten zamek i będe wpuszczał do środka tylko jednymi
tomwiech jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-09, 18:11   #8
Lucjan24Legnica
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
DL Legnica
Postów: 70
Domyślnie

Jeśli interesuje Cię jeszcze jak dobrać się do tych drzwi, to służę bo właśnie przeżyłem identyczną awarię.
Lucjan24Legnica jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-10, 10:25   #9
tomwiech
Turysta
 
Avatar tomwiech
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucjan24Legnica Zobacz post
Jeśli interesuje Cię jeszcze jak dobrać się do tych drzwi, to służę bo właśnie przeżyłem identyczną awarię.
interesuje mnie więc prosze o podpowiedż!
tomwiech jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-10, 11:16   #10
Lucjan24Legnica
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
DL Legnica
Postów: 70
Domyślnie

Witam!

Najpierw trzeba zdjąć tapicerkę, w tym celu trzeba odkręcić 5 albo 6 śrub odkręcić wewnętrzną klamkę i wyjąć z zatrzasków, w rączce do zamykania trzeba wyjąć , podważyć plastik tam są jeszcze dwie śruby po bokach i na dole do wszystkich jest dostęp ale nie wkrętakiem tylko płasko szczypcami. po zdjęciu tapi, należ odkręcić prowadnicę szyby 2 śruby torx nie trzeba ich odkręcać do końca wystarzy poluzować.
po tch operacjach masz dostęp do zamka. Spróbuj poruszać idąc po lince cięgnem zamka(pareset razy) powinno w końcu odpuścić , jeżeli nie w górnym rogu długim małym wiertłem wywierć otwór 1 lub 1,5 mm i do niego wlać wd-40 lub pulsar osobiście polecam jakiś penetrant izolujący kiedy chcesz odzyskać zamek. jeśli nie lej co masz. do pełna i nie żałuj. odczekaj 30 minut. potem znowu popróbuj z cięgnem (nie klamką) powinno się udać
Powodzenia. W razie problemów pisz na priv. Jeśli będą potrzebne foty też mnogę przesłać
Lucjan24Legnica jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-10, 00:32   #11
tomwiech
Turysta
 
Avatar tomwiech
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 14
Domyślnie

Powinno się udać „Lucjan24Legnica” niestety ten sposób nie był w moim przypadku skuteczny.
Zamek otworzyłem jakiś czas temu, niestety żadna z podpowiedzi nie była pomocna. Musiałem mikro szlifierką wyciąć obudowę zamka od strony zewnętrznej (płata drzwi) i dosłownie przesunąłem jedną z dźwigni która wydawała sie zbyt daleko przesunięta i problem z głowy zamek otwarty (20 minut nie licząc rozebrania drzwi)!
Po wykręceniu i rozebraniu zamka na czynniki pierwsze a nie jest to bez cięcia plastików możliwe, okazuje sie ze zamek chodzi bez problemu próbowałem dociskać blokować to czym go odblokowałem niestety wszystko ok i teraz nie wiem czy się zaczepił się o plastik obudowy bo korozji najmniejszej w nim nie zauważyłem i wydaje mi sie ze nie jest to wyczyszczone płynami penetrującymi tylko każdy element jest pokryty mosiądzem czy temu podobnym metalem a całość zamka jest dość szczelnie zamknięta! Oczywiście ten poszedł do kosza nowy założony.
W razie pytań piszcie prywat może cos pomogę.
tomwiech jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-10, 06:55   #12
ronnie86
Turysta
 
Avatar ronnie86
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pszczyna
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 29
Domyślnie

mialem to samo, u mnie centralka sie zawiesila sama w sobie (drzwi zamkniete i atom ich nie ruszy), po kilku godzinach udalo sie wyjąć zamek, wywalic z niego centralke i teraz smiga wszystko tylko bez centrala - koszt zamka wraz z centralką na allegro ~ 40zł wiec nie jest drogo..
ronnie86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-12, 23:58   #13
tomwiech
Turysta
 
Avatar tomwiech
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 14
Domyślnie

Z powodu bawienia się centralnym i próby otwarcia go przez impuls elektyryczny spaliłem wszystkie zamki dlatego konieczna była ich wymiana, teraz pisze ale sprawa podobna się powtórzyła z zatrzaśnięćiem centralki i nie reagowaniem a było to ponownie w zimie przy mrozach i juz myślałem ze od nowa wszystko do rozbiórki a tu jak popuściło z wiosną wszystko powoli wróciło do normy ale powoli najpierw otwierał się centralny z zamka pasażera dopiero potem kierowcy i następnie z pilota niewiedzieć czemu taka przypadłość ale tak właśnie u mnie jest Teraz nieraz przy pardzo wilgotnych dniach coś sie pitoli ale wraca do normy zamki co jakiś czas przemywam i czyszcze wd 40
tomwiech jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Zablokowane drzwi Marcinek22 Elektryka, audio i alarmy 13 29-11-12 19:58
[MK1] Zablokowane tylne koła Radzioo Inne techniczne 5 20-12-09 01:20
zablokowane drzwi kierowcy- pomocy piteer78 Inne techniczne 4 10-12-07 11:15
zablokowane drzwi bantiru1 Elektryka, audio i alarmy 4 30-07-07 21:58
[FFI] Zablokowane drzwi kierowcy, kurde blaszka Foker Wolf Inne techniczne 8 28-01-07 14:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u