Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-01-05, 15:35   #1
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie Focus 1.6 Modyfikacje obecne i planowane (zdjęcia)

Witam,

kilka informacji na temat mojego Focusa z marnym silnikiem 1.6

Obecne modyfikacje mechaniczne:

- splanowana głowica na większych zaworach, powiększony kolektor wydechowy, nowe świece NGK
- układ dolotowy oparty na obudowanym stożku Pipercross Viper zamontowanym przy zderzaku + tzw. power rura el-tec
- układ wydechowy 2" oparty na środkowym tłumiku przelotowym i końcowym tłumiku przelotowo-komorowym z wyciętym katalizatorem (el-tec)

Pierwszego kwietnia przez własną głupotę (info tutaj) skasowałem głowicę w związku z czym plany zostały poddane pewnym zmianom. Na szczęście głowica i tak miała zostać poddana dalszej obróbce, więc po prostu wyciągnę drugą głowicę z piwnicy i wszystkie zmiany zostaną przeprowadzone bezpośrednio na niej.

Planowane dlasze modyfikacje mechaniczne:

- obróbka głowicy, obróbka tłoków, nowe wałki, Unichip (kwiecień - maj) - planowana moc ok 135 KM
- kuty dół (lub kute tłoki i korbowody), ostre wałki (czerwiec - wrzesień) - planowana moc ok 150 KM
- kolektor wydechowy 4-2-1, kolektor dolotowy + nowa przepustnica - planowana moc ok 170 - 180 KM
- inne mody w trakcie rozważań (sprzęgło, koło zamachowe, pompa paliwowa, inne wtryski, inna skrzynia) przełożone na nieokreśloną jeszcze przyszłość

Plan jest bardzo ambitny i może wyglądać nieco abstrakcyjnie zważywszy na fakt iż celem jest wyciągnięcie ponad 100 KM z jednego litra pojemności. Kwestią do wyjaśnienia pozostaje jeszcze trwałość założonego rozwiązania - nie interesuje mnie silnik na kilkanaście tysięcy kilometrów biorący olej w ilości równej ze spalaniem benzyny. Jeżeli okaże się, że trwałość będzie bardzo niska plan modyfikacji zostanie zakończony na mocy ok 135 koni.

Koszt wszystkich modyfikacji mechanicznych jest porównywalny ze swapem na silnik z st170 ale w tym wypadku zwyciężyła czysta ciekawość, ile uda się wyciągnąć z poczciwego 1.6

Obecne modyfikacje stylistyczne:

- zmiana podświetlenia wnętrza na czerwony (w trakcie)
- ramki i naklejka klubowa

Jeżeli chodzi o mody zewnętrzne, to na razie bez zmian ponieważ nie lubię samochodów które wyglądają a nie jeżdżą
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 15:59   #2
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie Focus 1.6 Modyfikacje obecne i planowane

I właśnie to jest cały problem z 1.6 w Focusie że przy wysokich kosztach efekt jest mizerny. Jak sam piszesz przy kosztach porównywalnych bo swpau nigdy nie osiągniesz mocy, monentu i wytrzymałości silnika z ST
Z mojej stronu respect za wytrwałość :smt038
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 16:09   #3
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie Re: Focus 1.6 Modyfikacje obecne i planowane

Cytat:
Napisał Rabarbar
I właśnie to jest cały problem z 1.6 w Focusie że przy wysokich kosztach efekt jest mizerny. Jak sam piszesz przy kosztach porównywalnych bo swpau nigdy nie osiągniesz mocy, monentu i wytrzymałości silnika z ST
Niestety, koszta są bardzo wysokie Z drugiej strony pozostaje jednak cała radość związana z testowaniem kolejnych modów.

Cytat:
Napisał Rabarbar
Z mojej stronu respect za wytrwałość :smt038
Dzięki, przynajmniej będę miał satysfakcję jeżeli na koniec uda mi się zrobić najszybszego focusa 1.6 w Polsce
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 17:01   #4
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

a moze diselek???? jakas V6, naprzyklad ta z mondeo???? 400Nm seryjnego momentu osiaganego przy 3 tys. obrotoof???? i ekonomiczniejszy jest!!!!

P.O.Z.D.R.O.
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 17:05   #5
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
a moze diselek???? jakas V6, naprzyklad ta z mondeo???? 400Nm seryjnego momentu osiaganego przy 3 tys. obrotoof???? i ekonomiczniejszy jest!!!!

P.O.Z.D.R.O.
Swap w ogóle nie wchodzi w grę ze względu na chęć sprawdzenia się z silnikiem 1.6 Irracjonalne kosztowo ale daje duży fun.
Nie widziałem żadnej przekładki z Mondeo - czy aby napewno da się (w sumie na upartego wszystko się da), a jeżeli tak to chyba astronomicznym kosztem.
A ekonomika - LOL - obecne spalanie mam między 13 a 15, olej też trochę żłopie - to akurat jest dokładnie ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 17:29   #6
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blue
Cytat:
Napisał gRuHa
a moze diselek???? jakas V6, naprzyklad ta z mondeo???? 400Nm seryjnego momentu osiaganego przy 3 tys. obrotoof???? i ekonomiczniejszy jest!!!!

P.O.Z.D.R.O.
Swap w ogóle nie wchodzi w grę ze względu na chęć sprawdzenia się z silnikiem 1.6 Irracjonalne kosztowo ale daje duży fun.
Nie widziałem żadnej przekładki z Mondeo - czy aby napewno da się (w sumie na upartego wszystko się da), a jeżeli tak to chyba astronomicznym kosztem.
A ekonomika - LOL - obecne spalanie mam między 13 a 15, olej też trochę żłopie - to akurat jest dokładnie ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę
amerykanie wlozyli do foki V8 i naped na tyl to dlaczego mialo by ci sie nie udac V6????

P.O.Z.D.R.O.
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 17:35   #7
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
amerykanie wlozyli do foki V8 i naped na tym to dlaczego mialo by ci sie nie udac V6????
Owszem, robiło to JD Motorsports tylko za marne 30.000 USD (robione u nich) i 25.000 USD (samemu)

http://www.ford-v8-focus.com/

Jak dla mnie OT, 1.6 zostaje i żadne swapy nie są brane pod uwagę. Inne sugestie mile widziane.
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 15:35   #8
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie Focus 1.6 Modyfikacje obecne i planowane (zdjęcia)

Witam,

kilka informacji na temat mojego Focusa z marnym silnikiem 1.6

Obecne modyfikacje mechaniczne:

- splanowana głowica na większych zaworach, powiększony kolektor wydechowy, nowe świece NGK
- układ dolotowy oparty na obudowanym stożku Pipercross Viper zamontowanym przy zderzaku + tzw. power rura el-tec
- układ wydechowy 2" oparty na środkowym tłumiku przelotowym i końcowym tłumiku przelotowo-komorowym z wyciętym katalizatorem (el-tec)

Pierwszego kwietnia przez własną głupotę (info tutaj) skasowałem głowicę w związku z czym plany zostały poddane pewnym zmianom. Na szczęście głowica i tak miała zostać poddana dalszej obróbce, więc po prostu wyciągnę drugą głowicę z piwnicy i wszystkie zmiany zostaną przeprowadzone bezpośrednio na niej.

Planowane dlasze modyfikacje mechaniczne:

- obróbka głowicy, obróbka tłoków, nowe wałki, Unichip (kwiecień - maj) - planowana moc ok 135 KM
- kuty dół (lub kute tłoki i korbowody), ostre wałki (czerwiec - wrzesień) - planowana moc ok 150 KM
- kolektor wydechowy 4-2-1, kolektor dolotowy + nowa przepustnica - planowana moc ok 170 - 180 KM
- inne mody w trakcie rozważań (sprzęgło, koło zamachowe, pompa paliwowa, inne wtryski, inna skrzynia) przełożone na nieokreśloną jeszcze przyszłość

Plan jest bardzo ambitny i może wyglądać nieco abstrakcyjnie zważywszy na fakt iż celem jest wyciągnięcie ponad 100 KM z jednego litra pojemności. Kwestią do wyjaśnienia pozostaje jeszcze trwałość założonego rozwiązania - nie interesuje mnie silnik na kilkanaście tysięcy kilometrów biorący olej w ilości równej ze spalaniem benzyny. Jeżeli okaże się, że trwałość będzie bardzo niska plan modyfikacji zostanie zakończony na mocy ok 135 koni.

Koszt wszystkich modyfikacji mechanicznych jest porównywalny ze swapem na silnik z st170 ale w tym wypadku zwyciężyła czysta ciekawość, ile uda się wyciągnąć z poczciwego 1.6

Obecne modyfikacje stylistyczne:

- zmiana podświetlenia wnętrza na czerwony (w trakcie)
- ramki i naklejka klubowa

Jeżeli chodzi o mody zewnętrzne, to na razie bez zmian ponieważ nie lubię samochodów które wyglądają a nie jeżdżą
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 15:59   #9
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie Focus 1.6 Modyfikacje obecne i planowane

I właśnie to jest cały problem z 1.6 w Focusie że przy wysokich kosztach efekt jest mizerny. Jak sam piszesz przy kosztach porównywalnych bo swpau nigdy nie osiągniesz mocy, monentu i wytrzymałości silnika z ST
Z mojej stronu respect za wytrwałość :smt038
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 16:09   #10
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie Re: Focus 1.6 Modyfikacje obecne i planowane

Cytat:
Napisał Rabarbar
I właśnie to jest cały problem z 1.6 w Focusie że przy wysokich kosztach efekt jest mizerny. Jak sam piszesz przy kosztach porównywalnych bo swpau nigdy nie osiągniesz mocy, monentu i wytrzymałości silnika z ST
Niestety, koszta są bardzo wysokie Z drugiej strony pozostaje jednak cała radość związana z testowaniem kolejnych modów.

Cytat:
Napisał Rabarbar
Z mojej stronu respect za wytrwałość :smt038
Dzięki, przynajmniej będę miał satysfakcję jeżeli na koniec uda mi się zrobić najszybszego focusa 1.6 w Polsce
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 17:01   #11
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

a moze diselek???? jakas V6, naprzyklad ta z mondeo???? 400Nm seryjnego momentu osiaganego przy 3 tys. obrotoof???? i ekonomiczniejszy jest!!!!

P.O.Z.D.R.O.
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 17:05   #12
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
a moze diselek???? jakas V6, naprzyklad ta z mondeo???? 400Nm seryjnego momentu osiaganego przy 3 tys. obrotoof???? i ekonomiczniejszy jest!!!!

P.O.Z.D.R.O.
Swap w ogóle nie wchodzi w grę ze względu na chęć sprawdzenia się z silnikiem 1.6 Irracjonalne kosztowo ale daje duży fun.
Nie widziałem żadnej przekładki z Mondeo - czy aby napewno da się (w sumie na upartego wszystko się da), a jeżeli tak to chyba astronomicznym kosztem.
A ekonomika - LOL - obecne spalanie mam między 13 a 15, olej też trochę żłopie - to akurat jest dokładnie ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 17:29   #13
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blue
Cytat:
Napisał gRuHa
a moze diselek???? jakas V6, naprzyklad ta z mondeo???? 400Nm seryjnego momentu osiaganego przy 3 tys. obrotoof???? i ekonomiczniejszy jest!!!!

P.O.Z.D.R.O.
Swap w ogóle nie wchodzi w grę ze względu na chęć sprawdzenia się z silnikiem 1.6 Irracjonalne kosztowo ale daje duży fun.
Nie widziałem żadnej przekładki z Mondeo - czy aby napewno da się (w sumie na upartego wszystko się da), a jeżeli tak to chyba astronomicznym kosztem.
A ekonomika - LOL - obecne spalanie mam między 13 a 15, olej też trochę żłopie - to akurat jest dokładnie ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę
amerykanie wlozyli do foki V8 i naped na tyl to dlaczego mialo by ci sie nie udac V6????

P.O.Z.D.R.O.
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-05, 17:35   #14
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
amerykanie wlozyli do foki V8 i naped na tym to dlaczego mialo by ci sie nie udac V6????
Owszem, robiło to JD Motorsports tylko za marne 30.000 USD (robione u nich) i 25.000 USD (samemu)

http://www.ford-v8-focus.com/

Jak dla mnie OT, 1.6 zostaje i żadne swapy nie są brane pod uwagę. Inne sugestie mile widziane.
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 15:55   #15
pisklak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: nowhere
Postów: 98
Domyślnie

Mam pytanie odnosnie obecnie posiadanej przez ciebie modyfikacji (110 KM). Czy wieksza moc o 10 KM jest odczuwalna podczas jazdy i czy uwazasz , ze warto sie o nia pokusic ? Czy takie drobne zmiany daja jakas poprawe przyjemnosci z jazdy ?

Pozdr.
Pisklak

zastanawiajacy sie nad upgrade-m do wersji 110 KM
pisklak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 16:06   #16
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał pisklak
Mam pytanie odnosnie obecnie posiadanej przez ciebie modyfikacji (110 KM). Czy wieksza moc o 10 KM jest odczuwalna podczas jazdy i czy uwazasz , ze warto sie o nia pokusic ? Czy takie drobne zmiany daja jakas poprawe przyjemnosci z jazdy ?

Pozdr.
Pisklak

zastanawiajacy sie nad upgrade-m do wersji 110 KM
Nie wiem ile miała moja seria przed modem (niestety się nie hamowałem), mogła mieć 92 (były i takie przypadki), mogła mieć pewnie i 105... Przyznam szczerze, że odczuwam większą przyjemność chociaż może być to efekt tylko i wyłącznie psychologiczny Moim zdaniem samochód lepiej się wkręca, wyższe prędkości są osiągane jakby w krótszym czasie...
Jeżeli jesteś z Warszawy, to zapraszam na test drive, wtedy będziesz mógł się spokojnie zastanowić, czy warto - może będę mógł Ci także polecić kilka warszatatów które zrobią Ci głowicę.
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 16:17   #17
pisklak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: nowhere
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blue
Jeżeli jesteś z Warszawy, to zapraszam na test drive, wtedy będziesz mógł się spokojnie zastanowić, czy warto - może będę mógł Ci także polecić kilka warszatatów które zrobią Ci głowicę.
Spoko, jeszcze 2 miesiace do konca gwarancji + nadejscie wiosny zmobilizuje mnie wreszcie do jakis robot w tym temacie.
Chetnie skorzystam z twoich rad i poleconych warsztatow. Jakbys jeszcze mogl napisac jaki jest orientacyjny koszt takiej przerobki ? Czy cos wiecej mozna zrobic we wlasnym zakresie niz np. wymienic filtr powietrza na sportowy (mam juz upatrzony KingDragon) ?

Pozdr.
Pisklak
pisklak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 16:35   #18
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał pisklak

Jakbys jeszcze mogl napisac jaki jest orientacyjny koszt takiej przerobki ?
Mnie to kosztowało ok. 3500, ale myślę że wiele zależy od warsztat(u)ów. W moim przypadku kupiłem głowicę od znajomego, który miał ją już po przeróbkach, do tego doszedł koszt części niezbędnych do przekładki (część oryginalnych, część nie), remont jego głowicy oraz części (zawory, uszczelki, itp), robocizna za przełożenie, nowe świece, dwukrotna (akurat w moim przypadku przez własną głupotę trzykrotna) wymiana oleju... Jeżeli będzie Cię to bardziej interesowało, to prowadzę sobie dokładną ewidencję kosztów (vs. koszty planowane ), służę pomocą.

Cytat:
Napisał pisklak
Czy cos wiecej mozna zrobic we wlasnym zakresie niz np. wymienic filtr powietrza na sportowy (mam juz upatrzony KingDragon)?
Pisklak
Akurat filtra u siebie nie wkładam tylko robię cały dolot od nowa, ale myślę że z filtrem sobie spokojnie poradzisz sam. Nadmienię, że nie jestem mechanikiem

Zapraszam na zlot w sobotę, będziemy sobie mogli więcej pogadać. No i oczywiście dam Ci się przejechać
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 16:58   #19
pisklak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: nowhere
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blue
Mnie to kosztowało ok. 3500
o rany za 10 KM to strasznie duzo, wole jechac na wczasy do cieplych krajow
BTW czy nie mozna wykorzystac juz posiadanej glowicy czy trzeba kupic nowa, jak w twoim przypadku ?

Cytat:
Napisał Blue
Zapraszam na zlot w sobotę, będziemy sobie mogli więcej pogadać. No i oczywiście dam Ci się przejechać
Dziekuje za zaproszenie, ale obawiam sie , ze moze mi sie to nie udac z powodu innych zaplanowanych zajec. Moze nastepnym razem

Pozdr.
Pisklak
pisklak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 17:04   #20
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał pisklak
o rany za 10 KM to strasznie duzo, wole jechac na wczasy do cieplych krajow
Zapewne można taniej, pewnie można i drożej. W tym przypadku mam po prostu pewność, że wszystko jest zrobione tip-top, bez druciarstwa. Nie pocieszy Cię też zapewne wiadomość, że pierwsze koniki są najtańsze... Każde kolejne wzrosty to coraz większe pięniądze

Cytat:
Napisał pisklak
BTW czy nie mozna wykorzystac juz posiadanej glowicy czy trzeba kupic nowa, jak w twoim przypadku ?
Można bez problemu swoją, tylko nie ma gwarancji że ktoś będzie chciał odkupić samochód ze zmienioną...

Zapomniałem dodać, że u mnie zabawa zaczęła się od głowicy ponieważ planuję dużo dalszych modyfikacji. Myślę, że Ty możesz spokojnie wybrać mniej inwazyjną opcję (nowy dolot, wydech, komputer) - w zależności od użytych części wyjdzie Cię to taniej, moc powinna być porównywalna albo i nawet większa.
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 15:55   #21
pisklak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: nowhere
Postów: 98
Domyślnie

Mam pytanie odnosnie obecnie posiadanej przez ciebie modyfikacji (110 KM). Czy wieksza moc o 10 KM jest odczuwalna podczas jazdy i czy uwazasz , ze warto sie o nia pokusic ? Czy takie drobne zmiany daja jakas poprawe przyjemnosci z jazdy ?

Pozdr.
Pisklak

zastanawiajacy sie nad upgrade-m do wersji 110 KM
pisklak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 16:06   #22
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał pisklak
Mam pytanie odnosnie obecnie posiadanej przez ciebie modyfikacji (110 KM). Czy wieksza moc o 10 KM jest odczuwalna podczas jazdy i czy uwazasz , ze warto sie o nia pokusic ? Czy takie drobne zmiany daja jakas poprawe przyjemnosci z jazdy ?

Pozdr.
Pisklak

zastanawiajacy sie nad upgrade-m do wersji 110 KM
Nie wiem ile miała moja seria przed modem (niestety się nie hamowałem), mogła mieć 92 (były i takie przypadki), mogła mieć pewnie i 105... Przyznam szczerze, że odczuwam większą przyjemność chociaż może być to efekt tylko i wyłącznie psychologiczny Moim zdaniem samochód lepiej się wkręca, wyższe prędkości są osiągane jakby w krótszym czasie...
Jeżeli jesteś z Warszawy, to zapraszam na test drive, wtedy będziesz mógł się spokojnie zastanowić, czy warto - może będę mógł Ci także polecić kilka warszatatów które zrobią Ci głowicę.
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 16:17   #23
pisklak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: nowhere
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blue
Jeżeli jesteś z Warszawy, to zapraszam na test drive, wtedy będziesz mógł się spokojnie zastanowić, czy warto - może będę mógł Ci także polecić kilka warszatatów które zrobią Ci głowicę.
Spoko, jeszcze 2 miesiace do konca gwarancji + nadejscie wiosny zmobilizuje mnie wreszcie do jakis robot w tym temacie.
Chetnie skorzystam z twoich rad i poleconych warsztatow. Jakbys jeszcze mogl napisac jaki jest orientacyjny koszt takiej przerobki ? Czy cos wiecej mozna zrobic we wlasnym zakresie niz np. wymienic filtr powietrza na sportowy (mam juz upatrzony KingDragon) ?

Pozdr.
Pisklak
pisklak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 16:35   #24
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał pisklak

Jakbys jeszcze mogl napisac jaki jest orientacyjny koszt takiej przerobki ?
Mnie to kosztowało ok. 3500, ale myślę że wiele zależy od warsztat(u)ów. W moim przypadku kupiłem głowicę od znajomego, który miał ją już po przeróbkach, do tego doszedł koszt części niezbędnych do przekładki (część oryginalnych, część nie), remont jego głowicy oraz części (zawory, uszczelki, itp), robocizna za przełożenie, nowe świece, dwukrotna (akurat w moim przypadku przez własną głupotę trzykrotna) wymiana oleju... Jeżeli będzie Cię to bardziej interesowało, to prowadzę sobie dokładną ewidencję kosztów (vs. koszty planowane ), służę pomocą.

Cytat:
Napisał pisklak
Czy cos wiecej mozna zrobic we wlasnym zakresie niz np. wymienic filtr powietrza na sportowy (mam juz upatrzony KingDragon)?
Pisklak
Akurat filtra u siebie nie wkładam tylko robię cały dolot od nowa, ale myślę że z filtrem sobie spokojnie poradzisz sam. Nadmienię, że nie jestem mechanikiem

Zapraszam na zlot w sobotę, będziemy sobie mogli więcej pogadać. No i oczywiście dam Ci się przejechać
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 16:58   #25
pisklak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: nowhere
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blue
Mnie to kosztowało ok. 3500
o rany za 10 KM to strasznie duzo, wole jechac na wczasy do cieplych krajow
BTW czy nie mozna wykorzystac juz posiadanej glowicy czy trzeba kupic nowa, jak w twoim przypadku ?

Cytat:
Napisał Blue
Zapraszam na zlot w sobotę, będziemy sobie mogli więcej pogadać. No i oczywiście dam Ci się przejechać
Dziekuje za zaproszenie, ale obawiam sie , ze moze mi sie to nie udac z powodu innych zaplanowanych zajec. Moze nastepnym razem

Pozdr.
Pisklak
pisklak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-05, 17:04   #26
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał pisklak
o rany za 10 KM to strasznie duzo, wole jechac na wczasy do cieplych krajow
Zapewne można taniej, pewnie można i drożej. W tym przypadku mam po prostu pewność, że wszystko jest zrobione tip-top, bez druciarstwa. Nie pocieszy Cię też zapewne wiadomość, że pierwsze koniki są najtańsze... Każde kolejne wzrosty to coraz większe pięniądze

Cytat:
Napisał pisklak
BTW czy nie mozna wykorzystac juz posiadanej glowicy czy trzeba kupic nowa, jak w twoim przypadku ?
Można bez problemu swoją, tylko nie ma gwarancji że ktoś będzie chciał odkupić samochód ze zmienioną...

Zapomniałem dodać, że u mnie zabawa zaczęła się od głowicy ponieważ planuję dużo dalszych modyfikacji. Myślę, że Ty możesz spokojnie wybrać mniej inwazyjną opcję (nowy dolot, wydech, komputer) - w zależności od użytych części wyjdzie Cię to taniej, moc powinna być porównywalna albo i nawet większa.
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-05, 18:26   #27
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Dzisiaj przy pomocy Maćka z GMS (dzięki) udało się w "raptem" 3 godzinki założyć nowy dolot Pipercross Viper. Gratulacje dla producenta za beznadziejną instrukcję i za zbyt krótki dopływ chłodnego powietrza (w tym miejscu dziekuję Obi )
Niestety nie mieliśmy aparatu, więc zdjęć nie ma... A co do konkretów: wygląda naprawdę wspaniale, jeżeli chodzi o moc to przyrost można powiedzieć był raczej kosmetyczny rzędu 2 - 3 koni z wykorzystaniem seryjnego wlotu powietrza. Przed chwilką udało mi się puścić powietrze od dołu (tak jak zalecał producent), za tydzień zobaczymy czy coś to dało... Ogólnie, dźwięk zmienił się bardzo in plus (nie brzmi jak kosiarka ale i nie jest za głośno), odczuwalne lepsze przyspieszenie (opinia żony, która nic o modzie nie wiedziała), niewielka poprawa mocy (mam nadzieję, że wzrośnie po innym doprowadzeniu powietrza). Gdybym miał jeszcze raz wydać te 250 funtów, to... hmmm.... wydałbym je jeszcze raz
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-05, 13:39   #28
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie Re: Focus 1.6 Modyfikacje obecne i planowane

Niestety,ale wydaje mi się,że opisywane przez Ciebie zmiany nie pozwolą Ci osiągnąć mocy 150 koni!
Nie z silnika 1,6 bez turbo.
50% przyrostu mocy w silniku wolnossącym bez turbo to olbrzymia ilość.

Pozdrawiam
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-05, 13:43   #29
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie Re: Focus 1.6 Modyfikacje obecne i planowane

Cytat:
Napisał RSSSS

Niestety,ale wydaje mi się,że opisywane przez Ciebie zmiany nie pozwolą Ci osiągnąć mocy 150 koni!
Nie z silnika 1,6 bez turbo.
50% przyrostu mocy w silniku wolnossącym bez turbo to olbrzymia ilość.

Pozdrawiam
Uważam, żę nie będzie to trudne (a jedynie kosztowne), znam przypadek w którym wyciągnięto 147 KM (samo dodanie kutych tłoków spowodowało przyrost o 9 koni) z dobrym zestrojeniem.

Jeżeli tylko uda mi się osiągnąć +/- 130 kucy po dodaniu do tego co jest teraz dobrego wydechu i porządnym zestrojeniu SMT / Unichip (Powertronic), to kolejne 20 koników na wałkach i dole nie powinno już stanowić problemu. Taką przynajmniej mam nadzieję obserwując inne znane mi modyfikacje tego silnika.
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-05, 14:54   #30
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Witam , jako laik mam pytanko :
Co daja same kute tloki ze taki jest przyrost mocy ?
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Modyfikacje zwiększające moc Blue Tuning mechaniczny 294 05-12-17 22:37
modyfikacje Zetec SE 1.6 AR3S Tuning mechaniczny 128 11-04-10 14:06
Modyfikacje silnika 1.4 Paweel Tuning mechaniczny 4 22-04-06 10:28
Modyfikacje zewnętrzne Blue Tuning mechaniczny 10 07-10-05 21:52
Modyfikacje TD Picia78 Tuning mechaniczny 2 04-02-05 18:39

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u